Pucanje činela

Diskusije o činelama, iskustva, preporuke...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
Inngwar
Dobošar
Dobošar
Posts: 104
Joined: October 22nd, 2007, 9:24 pm
Moj Bubanj: Roland TD-9
Moji bendovi: ...Zygote...
Inspiracija: Gavin Harrison, Danny Carey
Location: Novi Beograd

Re: Pucanje činela

Post by Inngwar » May 21st, 2008, 4:59 am

E danas mi puce Zildijan ZXT 16", znaci poludeo sam.... Prvi put da mi je pukla cinela u zivotu...
Postoji mogucnost da mi je pukla i na nekoj od prethodnih proba, ali nisam ni izvalio...
Cinela je nepukla na 3 mesta i to sve od ivice ka centru (sto kapiram nije strasno, moze da se napravi manja) za mozda 2 cm...

Dakle moje pitanje vama je... Da li postoji neko mesto gde ja to mogu profesionalnije da isecem?
a ne sam da se zajebavam sa tim... cak bih i zrtvovao svojih 100 e za novu, ali ne prodaju vise ZXT (titanium)....
To the question "What do you tell people about yourself when you want to impress them?" "Hey I suck really good cock!"

Mike Patton
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Pucanje činela

Post by Drobac » May 21st, 2008, 12:51 pm

Mogao bi to metalostrugar da ti odradi, ali nisam siguran da cinela od 16" moze da stane u strug. Raspitaj se.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Inngwar
Dobošar
Dobošar
Posts: 104
Joined: October 22nd, 2007, 9:24 pm
Moj Bubanj: Roland TD-9
Moji bendovi: ...Zygote...
Inspiracija: Gavin Harrison, Danny Carey
Location: Novi Beograd

Re: Pucanje činela

Post by Inngwar » May 21st, 2008, 3:07 pm

Ok... hvala na preporuci... A da se recimo odlucim na rucno secenje, cime i kako bi to mogao da isecem?! Da li posle moram da sredjujem ivice i kako?
To the question "What do you tell people about yourself when you want to impress them?" "Hey I suck really good cock!"

Mike Patton
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Pucanje činela

Post by Drobac » May 21st, 2008, 3:21 pm

Mogao bi to da odradis makazama za lim, samo ne znam koliko si sposoban da je iseces u pravilan krug, posto je to veoma tesko. Da sam na tvom mestu, ja bih samo skratio te pukotine.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Inngwar
Dobošar
Dobošar
Posts: 104
Joined: October 22nd, 2007, 9:24 pm
Moj Bubanj: Roland TD-9
Moji bendovi: ...Zygote...
Inspiracija: Gavin Harrison, Danny Carey
Location: Novi Beograd

Re: Pucanje činela

Post by Inngwar » May 21st, 2008, 3:27 pm

Mislis kao da je isecem tako da rezultujuca cinela ne bude pravilna kruznica?! (kao da isecem samo pukotine?)

Ali koliko je to onda sigurna varijanta? kapiram ako nije pravilan krug lakse puca...
To the question "What do you tell people about yourself when you want to impress them?" "Hey I suck really good cock!"

Mike Patton
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Pucanje činela

Post by Drobac » May 21st, 2008, 3:43 pm

Mislio sam da te 3 pukotine iseces polukruzno brusilicom ili testerom, a onda isturpijas, pa zatim osmirglas. Da izgleda otprilike ovako (nemam bolju sliku):

Image

Naravno, ne mora toliko mnogo da se skrati. Ali mora minimum 5-6 mm od pukotine.

A ako hoces da joj smanjis precnik, onda to mozes makazama za lim, ali tesko da ces uspeti na taj nacin da dobijes pravilnu kruznicu. Mada, trebalo bi da se ipak konsultujes sa metalostrugarom. Secam se da kad sam ja tako skracivao, velike cinele nisu mogle da stanu u strug.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Inngwar
Dobošar
Dobošar
Posts: 104
Joined: October 22nd, 2007, 9:24 pm
Moj Bubanj: Roland TD-9
Moji bendovi: ...Zygote...
Inspiracija: Gavin Harrison, Danny Carey
Location: Novi Beograd

Re: Pucanje činela

Post by Inngwar » May 21st, 2008, 6:59 pm

Hmm... Pa ne znam koliko se gubi od zvuka u toj varijanti... Ja bih se uvek radje odlucio za kruzno secenje... Interesuje me samo da li i u slucaju kruznog secenja moram da odaljim isto kao i kod poluruznog (5-6mm)...
To the question "What do you tell people about yourself when you want to impress them?" "Hey I suck really good cock!"

Mike Patton
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Pucanje činela

Post by Drobac » May 21st, 2008, 8:23 pm

Koliko sam cuo (a nisam siguran) cinela ce vise da izgubi od zvuka ako je iseces tako kruzno, nego onako kako sam ja rekao.

I ako kruzno seces moras toliko odaljiti, jer ta pukotina ima i svoju mikrostrukturu, odnosno veca je nego sto ti vidis golim okom, zato moras malo odaljiti, inace nece proci jedan dan, a pocece ponovo da puca na istom mestu. Zato i kazem, bolje ti je u startu je malo vise odseci, da budes siguran da nece dalje pucati, nego da ti pukne odmah posle secenja. To je onda 2 skracivanja, koja ce sigurno biti veca nego jedno malo jace.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
brainsaladsandar
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 504
Joined: October 22nd, 2007, 4:42 pm
Moj Bubanj: Mapex M Birch, Sabian, Tama Pedals
Moji bendovi: Burning Circle
Inspiracija: N. Peart, M. Portnoy, N. McBrain, C. Palmer
Location: Ruma
Contact:

Re: Pucanje činela

Post by brainsaladsandar » May 21st, 2008, 9:17 pm

Drobac wrote:Mislio sam da te 3 pukotine iseces polukruzno brusilicom ili testerom, a onda isturpijas, pa zatim osmirglas. Da izgleda otprilike ovako (nemam bolju sliku):

Image

Naravno, ne mora toliko mnogo da se skrati. Ali mora minimum 5-6 mm od pukotine.

A ako hoces da joj smanjis precnik, onda to mozes makazama za lim, ali tesko da ces uspeti na taj nacin da dobijes pravilnu kruznicu. Mada, trebalo bi da se ipak konsultujes sa metalostrugarom. Secam se da kad sam ja tako skracivao, velike cinele nisu mogle da stanu u strug.

poznata mi ova
http://www.burning-circle.com
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: Pucanje činela

Post by ProFTW » May 22nd, 2008, 12:19 am

a cekaj, kako utiche to kruzno secenje na zvuk?
ka-PAU
User avatar
GretschMan
Dobošar
Dobošar
Posts: 93
Joined: December 13th, 2007, 1:10 am

Re: Pucanje činela

Post by GretschMan » May 22nd, 2008, 12:24 am

I ja sam cuo (od starijih i iskusnijih bubnjara!) da kruzno secenje mnogo pogorsava zvuk cinele...
A neki su mi davali primere da su sekli(samo krajeve-kao Drobcova) nove cinele da bi pospesili zvuk! Meni nelogicno :cekic:
Last edited by GretschMan on May 22nd, 2008, 12:25 am, edited 1 time in total.
Necu zvaku, `ocu moj kusur!
User avatar
Inngwar
Dobošar
Dobošar
Posts: 104
Joined: October 22nd, 2007, 9:24 pm
Moj Bubanj: Roland TD-9
Moji bendovi: ...Zygote...
Inspiracija: Gavin Harrison, Danny Carey
Location: Novi Beograd

Re: Pucanje činela

Post by Inngwar » May 22nd, 2008, 12:24 am

Imam ja jos koje pitanje.... Da li jos nesto utice na pojave pukotina? tipa, da li je pri promeni temperature cinela podloznija ostecenjima? Prljavstina? mozda jos nesto...?
To the question "What do you tell people about yourself when you want to impress them?" "Hey I suck really good cock!"

Mike Patton
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Pucanje činela

Post by Drobac » May 22nd, 2008, 12:44 am

ProFTW wrote:a cekaj, kako utiche to kruzno secenje na zvuk?
Smanjujes joj precnik, samim tim glasnocu i sustain.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Pucanje činela

Post by Drobac » May 22nd, 2008, 12:47 am

Inngwar wrote:Imam ja jos koje pitanje.... Da li jos nesto utice na pojave pukotina? tipa, da li je pri promeni temperature cinela podloznija ostecenjima? Prljavstina? mozda jos nesto...?
Prljavstine ne utice, temperatura utice, kao i sitne ogrebotine sl, zatim los stalak i lose udaranje.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Inngwar
Dobošar
Dobošar
Posts: 104
Joined: October 22nd, 2007, 9:24 pm
Moj Bubanj: Roland TD-9
Moji bendovi: ...Zygote...
Inspiracija: Gavin Harrison, Danny Carey
Location: Novi Beograd

Re: Pucanje činela

Post by Inngwar » May 22nd, 2008, 1:03 am

Mhm... Na koji fazon stalak utice? mislim kapiram bitno je samo da imas gumicu ili plastiku da cinela ne bi bila u direktnom dodiru sa stalkom... Pada mi napamet prenos vibracija, gresim li..?
To the question "What do you tell people about yourself when you want to impress them?" "Hey I suck really good cock!"

Mike Patton
Post Reply