Diskusije o Istanbul cinelama

Diskusije o činelama, iskustva, preporuke...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Re: Diskusije o Istanbul cinelama

Post by Loshme » December 24th, 2010, 6:16 pm

"...jer sam probao nesto mnogo bolje" = moj a custom :D
User avatar
imenjakus
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 16
Joined: March 19th, 2009, 7:36 pm
Moj Bubanj: Pearl Session SMX, Istanbul, Zildjian
Moji bendovi: Neuro, Preli Dzemom
Inspiracija: Porcaro,Weckl, Portnoy, Srdjan Dunkic Johnny, Kepa
Location: Banja Luka, RS, BIH

Re: Diskusije o Istanbul cinelama

Post by imenjakus » December 25th, 2010, 12:08 pm

Loshme wrote:"...jer sam probao nesto mnogo bolje" = moj a custom :D
Stvar ukusa. :)
dr.drummer27
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 14
Joined: May 26th, 2009, 2:51 am
Moj Bubanj: Dw collectors maple, slingerland, lazer
Moji bendovi: nekoliko
Inspiracija: andres van der brandt

Re: Diskusije o Istanbul cinelama

Post by dr.drummer27 » December 26th, 2010, 4:22 am

imenjakus wrote:Može li neko napisati komparaciju Istanbul Mehmet serija sa serijama činela drugih proizvođala (Paiste, Sabian...)?
Pandan Zildjian A custom seriji je Istanbul Mehmet Radiant Sweet
Zildjian K custom hybrid / Istanbul Mehmet Session serija
Sabian O Zone crash / Istanbul Mehmet Holey koja tkdj spada u sirem smislu u radiant seriju

Prije 15 dana sam pravio cymbalholiday u Istanbulu i bio naravno u fabrici, jer sam već godinama endorser, video i photo dokumentovao proces proizvodnje činela , bio s Mehmetom, a lično me je i odvezao u svom starom mercedesu na stanicu sa svojim sinom Murathanom koji ima svoju seriju činela Radiant Murathan :).
Čak su mi iskuckali na osnovu mog ukusa posebnu činelu hajmo reći prototip jazz činele koja mi najviše paše.
Posebno za širu pop/rock upotrebu su nevjerovatno dobre Radiantke i to sweet, a za jazz Nostalgia 50-s,70-is,Mikael Z tribute, 61 annyversary itd.
Kanim se da napravim thread sa slikama i svim ali ne uspijevam uhvatiti vremena.
Usput u Istanbulu sam probao sve moguće i nemoguće od Masterworka, Bosphorusa, preko Istanbul Agopa ,Turkisha i Istanbulipera(1.put vidio), do Zildjiana , sabiana itd., čak i nekoliko starih Zildjian K i mogu reći da sam impresioniran Istanbul m. činelama, jer sam se uvjerio da imaju najbolje činele, iako sam ponio novca da krišom kupim Agop Lenny White seriju, odustao sam i završio ipak samo na mehmetovim činelama.

Mislim da Istanbul mehmet ima toliko serija da za svačiji ukus postoje idealne činele, ali je problem u karici koja se zove prava reklama i kako približiti običnim kupcima sve te silne serije među kojima se ne zna šta je šta i za koga.

U razgovoru sa glavnim artist managerom Hakkan Acikalin-om rekao mi je da mehmet želi ostati u undergroundu po pitanju reklamiranja i zadržati taj trend, a praviti dobre činele i relativno jeftino, dok Agop i Bosphorus puno plaćaju reklame,endorsere itd.
Usput Turkish se pravi u istoj mehmetovoj fabrici i prave ga isti ljudi,kao i neke druge brendove, ali ne znam da li su legure iste.
U fabrici radi 27 kovača i nalazi se od centra Istanbula nekih 2h vožnje autobusom, na rubnom dijelu grada koji je ogroman i više liči na državu.
Eto nemojte se ljutiti ako sam bio dosadan i pristrasan, usput probao sam u jednoj radnji Zildjian K custom Steve gad hi hat i svidio mi se nenormalno,ali eto u fabrici uspijem iskombinovati ist.mehme. radiant donji tas sa ist.m. session gornjim tasom i dobijem fenomenalan rezultat. Od činela za jazz muzičare preporučio bih 61 annyverssary koju sam ponio, Nostalgia 50-s ride činele itd, Konstantinople ride, kao i fenomenalni Mikael Z tribute ride-po mnogima najuspješnija replika starih k činela. Po meni i nostalgia bi tu mogla biti ubrojana.
Neke činele koje su mi višak od ranijih porudzbina iz Istanbula stavljene su u oglas. pozz svima.
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Diskusije o Istanbul cinelama

Post by Boris J » December 26th, 2010, 4:53 am

odlichan post, hvala na informacijama... nadam se da cemo te slike ukoro videti... da li istanbul m imaju neshto shto bi bilo u kontektstu heavy muzike i za hard hittere? (tipa zil z custom ili paiste sig rock chinele)
User avatar
peratama
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1364
Joined: December 24th, 2008, 5:58 pm
Moj Bubanj: TAMA, istanbul mehmet
Moji bendovi: sherlock/Putrid blood
Inspiracija: sam sebi
Location: Sid

Re: Diskusije o Istanbul cinelama

Post by peratama » December 26th, 2010, 2:01 pm

Xperience X/metal serija, murathan ima heavy modela, radiant i traditional isto. @dr.drummer27 odlican post, moja sledeca kupovina je X/rubbish crash 18, traditional china 20, radiant splash 8,10 svi oni belovi iz FX serije, holey crash 18. posle toga session serija.. istanbula nikad dosta.
TAMA starclassic performer
istanbul mehmet cymbals
vic firth sticks
gibraltar,iron cobra,DW hardware
dr.drummer27
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 14
Joined: May 26th, 2009, 2:51 am
Moj Bubanj: Dw collectors maple, slingerland, lazer
Moji bendovi: nekoliko
Inspiracija: andres van der brandt

Re: Diskusije o Istanbul cinelama

Post by dr.drummer27 » December 27th, 2010, 1:27 am

hvala ljudi,
Potpisujem za X perience x metal seriju koja je glasna, ali mi se jako svidjela jer su te činele prilično tanke s obzirom na aplikaciju i dinamične pa se mogu koristiti i za pop rock komotno. Probao sam i Snowy Shaw sig. ride, Radiant Murathan ride, X metal power ride, itd. sve su super s pingom definisanim, prodornim, zvona glasna jasna, čista, međutim slabije se crashiraju.
Moja predstava za pop/rock je Radiant sweet ride, koja je tu negdje sa svim a ima i lijep crash, jer ja ne mogu bez da rajdericu ne opalim i kao i crash.

Pera, x rubisha sam imao prije godinu 12 i 14 i fenomenalne su , dole sam u fabrici probao 20x rubish sa 2 nitne i paše kao left side ride i crash i efekt, ma nešto skroz super, svaka čast na izboru, ja sam ostao skroz bez love ali koliko god da sam imao potrošio bih na činele :). I ja planiram u sljedećoj porudžbini jedan x rubish 20, definitivno!
Slike obećavam ubrzo.
User avatar
imenjakus
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 16
Joined: March 19th, 2009, 7:36 pm
Moj Bubanj: Pearl Session SMX, Istanbul, Zildjian
Moji bendovi: Neuro, Preli Dzemom
Inspiracija: Porcaro,Weckl, Portnoy, Srdjan Dunkic Johnny, Kepa
Location: Banja Luka, RS, BIH

Re: Diskusije o Istanbul cinelama

Post by imenjakus » December 27th, 2010, 2:05 am

Kako i gdje naručiti Istanbul M. činele?
dr.drummer27
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 14
Joined: May 26th, 2009, 2:51 am
Moj Bubanj: Dw collectors maple, slingerland, lazer
Moji bendovi: nekoliko
Inspiracija: andres van der brandt

Re: Diskusije o Istanbul cinelama

Post by dr.drummer27 » December 27th, 2010, 12:01 pm

Rekao mi je Hakkan da je Vladimir Ružičić(Neverne bebe) naručivao te činele, možda preko njega da vidiš, nahvalio ga je.
Ja sam u Sarajevu prodao nekih 130 komada zadnjih 2-3 godine, ali mi to nije posao već onako usput malo se svira pa se promijeni, preproda itd...
User avatar
peratama
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1364
Joined: December 24th, 2008, 5:58 pm
Moj Bubanj: TAMA, istanbul mehmet
Moji bendovi: sherlock/Putrid blood
Inspiracija: sam sebi
Location: Sid

Re: Diskusije o Istanbul cinelama

Post by peratama » December 27th, 2010, 2:58 pm

vlada je kod nas zastupnik za mehmet i bosphorus. ja sam malo duze cekao ali se isplatilo, covek mi je doneo odlicne komade.
TAMA starclassic performer
istanbul mehmet cymbals
vic firth sticks
gibraltar,iron cobra,DW hardware
User avatar
kuna92
Dobošar
Dobošar
Posts: 58
Joined: September 9th, 2009, 9:27 pm
Moj Bubanj: Gretsch Catalina Maple,Sabian ,Tama
Moji bendovi: Haeresis
Inspiracija: Sean Reinert , Jan Ivelić
Location: Cro - Split

Re: Diskusije o Istanbul cinelama

Post by kuna92 » January 1st, 2011, 4:48 pm

jel ima mozda neka serija Istanbula da je slicna Sabian HHX studio,xplosion,extreme ?
znaci nekakva poprilicno univerzalna cinela za modernu muziku ali ujedno i nesto softy :blush:
User avatar
peratama
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1364
Joined: December 24th, 2008, 5:58 pm
Moj Bubanj: TAMA, istanbul mehmet
Moji bendovi: sherlock/Putrid blood
Inspiracija: sam sebi
Location: Sid

Re: Diskusije o Istanbul cinelama

Post by peratama » January 2nd, 2011, 3:20 pm

ima, mada rekao sam ne bi poredio..uzmes radiant sweet ili medium, moze i traditional ima vise modela.,zatim predobra session serija. to je za nesto fanky rock, mada meni sweet 19 crash radi posao i za metal. samo da se razumemo, svirao sam traditional hi hat 14 extra heavy, i iznenadjen sam toplinom a ujedno i glasocom cinele..hocu da kazem da ne gledate debljinu cinele za ovakvu ili onakvu svirku..izaberite si cinele po sluhu, cinele koje za vas nece imati ccenu i radice vam posao za sve. pogledajte kebcov hi hat, covek svira sa bebama heavy hi hat i odlicno se cuje i uklapa.
TAMA starclassic performer
istanbul mehmet cymbals
vic firth sticks
gibraltar,iron cobra,DW hardware
Wingwalker
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 13
Joined: January 9th, 2011, 12:33 pm
Moj Bubanj: Sonor 3000
Moji bendovi: Musky's
Inspiracija: Jo Jo Mayer

Re: Diskusije o Istanbul cinelama

Post by Wingwalker » January 22nd, 2011, 12:51 am

Pazario medium crash ,,Traditional,, 16''.
Majko mila kakva činela....ali majko mila.

Sad sam došao sa probe i još je čujem.
User avatar
peratama
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1364
Joined: December 24th, 2008, 5:58 pm
Moj Bubanj: TAMA, istanbul mehmet
Moji bendovi: sherlock/Putrid blood
Inspiracija: sam sebi
Location: Sid

Re: Diskusije o Istanbul cinelama

Post by peratama » January 22nd, 2011, 2:44 pm

a da si uzeo xperience x metal power crash ili radiant rock kako bi ti onda zvonilo? :)
TAMA starclassic performer
istanbul mehmet cymbals
vic firth sticks
gibraltar,iron cobra,DW hardware
Wingwalker
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 13
Joined: January 9th, 2011, 12:33 pm
Moj Bubanj: Sonor 3000
Moji bendovi: Musky's
Inspiracija: Jo Jo Mayer

Re: Diskusije o Istanbul cinelama

Post by Wingwalker » January 22nd, 2011, 3:54 pm

Nisam se ja dobro izrazio....nije traditional crash prejak...već mu je ton toliko zdrav....zreo....a bez previše viskoih tonova u sustain-u ....pravi crash.

Istovremeno probao kod tog lika novi Radiant Rock 17'' ......e to je sila.
Neverovatno kako se toliki crash prilične debljine lako otvara. Ne možete ga koristiti u malim prostorijama za vežbanje....nije humano.
User avatar
Cheloo
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 327
Joined: January 10th, 2009, 12:28 am

Re: Diskusije o Istanbul cinelama

Post by Cheloo » January 25th, 2011, 4:53 pm

@dr.drummer27 :hail: za post

tamo mozete naci nesto za sta (vecina) i ne zna da postoji, najlepse je to sto ima totalno nepoznatih proizvodjaca pa moras po sluhu birati, bez slovno-brendiranih smernica. ipak je cinela tamo i nastala pa se ukrala fora i ubacila u komercijanu proizvodnju uz haha, xy,ZiKa
Post Reply