Diskusija o Paiste cinelama

Diskusije o činelama, iskustva, preporuke...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
Mladen Dimitrijević
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 477
Joined: April 7th, 2012, 3:16 am
Moj Bubanj: Mapex Voyager, Paiste 101, Audio Technica, Remo
Inspiracija: Vesko Rikov, Chris Coleman, Vukas, Suki Sulimanovic
Location: Srbija, Kragujevac
Contact:

Re: Diskusija o Paiste cinelama

Post by Mladen Dimitrijević » April 19th, 2014, 12:24 am

Izaso PST7 i PST5 serija renovirana, sa novim modelima itd... vise o tome na Paiste-vom site-u... :D
Ajmo ladni sokoviii :D
User avatar
RLRRLRLL
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 693
Joined: July 24th, 2010, 5:21 pm
Inspiracija: muzika...
Location: Vrsac/Zemun

Re: Diskusija o Paiste cinelama

Post by RLRRLRLL » April 19th, 2014, 11:29 am

Thin modeli PST7 mi mnogo lice na 505 seriju.
Svidjaju mi se Heavy HH, thin 16 i 18 i heavy 18 crashevi i heavy ride (PST7). Cini mi se da su inace i ovi heavy modeli dosta laksi. Generalno to jedino i ima smisla. Moraju da budu jeftinije od PST8 a to automatski znaci manje metala u cineli. Videcemo koje ce im cene biti.

Ne znam bas koliko im je dobar ovaj marketinski potez. Izbacuju novu entry level seriju (pst7) a redizajniraju staru opet entry lvl seriju (pst5). Da li to znaci da ce ove redizajnirane petice biti losije od starih ili lagano najavljuju njihovo povlacenje?
Jedini Paiste jos uvek ima dve brass serije 101 i pst3, mozda je ovaj potez napravljen kako bi se resili jedne brass serije, a dobili vise entry lvl B8 serija. Nekada je tako bilo... `80-ih godina. Paiste 400, 404, 502, 505, 802, 1000, 2000, 2002, 3000, Giant beat, Rude, COLORSOUND 5, Visions u raznim modelima. Stvarno su bili mashinerija nekad :wub:
Art, action, reincarnation...
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Diskusija o Paiste cinelama

Post by downbeat » April 19th, 2014, 12:14 pm

Slušajući ove semplove.. pst5 zvuči lakše, tanje.. upoređujući ovaj medium ride koji imam sa ovim novim i jedan rock crash 19". Nije loše.
A ni ova sedmica ne zvuči loše. Fino to zvuči ovako na suvo...
User avatar
Goatbeard
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1121
Joined: April 26th, 2009, 12:04 am
Inspiracija: Tony Checkers & many more

Re: Diskusija o Paiste cinelama

Post by Goatbeard » April 19th, 2014, 3:36 pm

Ako sam dobro razumeo, obe serije su lakše i svetlijeg tona od prethodnih.
Odavno Paiste pravi neočekivane "ispade" sa pojedinim serijama,setite se 602-ke.
Marketing share je suluda priča, verovatno se sve vrti oko toga. :blink:
.--. --- - .--. .. ...
User avatar
Mladen Dimitrijević
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 477
Joined: April 7th, 2012, 3:16 am
Moj Bubanj: Mapex Voyager, Paiste 101, Audio Technica, Remo
Inspiracija: Vesko Rikov, Chris Coleman, Vukas, Suki Sulimanovic
Location: Srbija, Kragujevac
Contact:

Re: Diskusija o Paiste cinelama

Post by Mladen Dimitrijević » April 20th, 2014, 3:34 pm

Jedino sto mi se svideo iz nove pst5 jedino sound edge hats, mada ni ostali modeli nisu losi, npr. nema vise thin crash od 14 nego medium :blink:
Ajmo ladni sokoviii :D
User avatar
Ghostnote
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 586
Joined: October 27th, 2007, 10:35 pm
Moj Bubanj: Sonor, Paiste, Remo, Gibraltar, Vic Firth

Re: Diskusija o Paiste cinelama

Post by Ghostnote » April 20th, 2014, 10:57 pm

A kod nas će da stignu ko zna kad
User avatar
RLRRLRLL
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 693
Joined: July 24th, 2010, 5:21 pm
Inspiracija: muzika...
Location: Vrsac/Zemun

Re: Diskusija o Paiste cinelama

Post by RLRRLRLL » April 20th, 2014, 11:44 pm

Stigle su.

Cene novih pst7 i redizajniranih pst5 dostupne na mitrosovom sajtu.

Koliko sam video pst5 je za 3000-4000 jeftiniji od pst7.

Primera radi pst7 ride je 17.675,00 a pst5 je 13.619,00 rsd.
Art, action, reincarnation...
User avatar
Ghostnote
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 586
Joined: October 27th, 2007, 10:35 pm
Moj Bubanj: Sonor, Paiste, Remo, Gibraltar, Vic Firth

Re: Diskusija o Paiste cinelama

Post by Ghostnote » April 21st, 2014, 1:03 am

Cool. A nisam se setio prvo da pogledam na sajtu. Ali su zato digli cene. Pst 8 su sad za oko 2000 dinara skuplje. Znam da je Hi-hat 14" koštao 16 hiljada i nešto a sad je 18 745 din. i Pst 7 imaju višu cenu nego što su Pst 8 koštale, do skoro. Alphe više nemaju.
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Diskusija o Paiste cinelama

Post by downbeat » April 21st, 2014, 10:44 am

Danas je sve obrnuto. Kupovina sve manja, a cijene sve veće. I onda se čude zašto neće niko ništa da kupuje.
Ja generalno volim Paiste činele (sig seriju i tu neku višu da ne pričam).. i mislim da u tim nižim serijama daju najviše. Ali mislim da tim vodećim brendovima treba pokazati srednji prst i početi izučavati neke alternativnije varijante, da tako kažem. (jedna) Glavna karakteristika (u odnosu na manje proizvođače) je bila kontrola kvaliteta, a znam ovih par dilera činela koji non stop vraćaju/mjenjaju te Zildjian, te Meinl itd.. i ljudi ne znaju više šta da rade. I najviše reklamacije imaju za te više klase.. i šta čovjek/bubnjar treba sad da radi?!

Ovo sa cijenama zaista nema smisla. Ali zaista.
User avatar
Mladen Dimitrijević
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 477
Joined: April 7th, 2012, 3:16 am
Moj Bubanj: Mapex Voyager, Paiste 101, Audio Technica, Remo
Inspiracija: Vesko Rikov, Chris Coleman, Vukas, Suki Sulimanovic
Location: Srbija, Kragujevac
Contact:

Re: Diskusija o Paiste cinelama

Post by Mladen Dimitrijević » April 21st, 2014, 10:53 am

downbeat wrote:Danas je sve obrnuto. Kupovina sve manja, a cijene sve veće. I onda se čude zašto neće niko ništa da kupuje.
Ja generalno volim Paiste činele (sig seriju i tu neku višu da ne pričam).. i mislim da u tim nižim serijama daju najviše. Ali mislim da tim vodećim brendovima treba pokazati srednji prst i početi izučavati neke alternativnije varijante, da tako kažem. (jedna) Glavna karakteristika (u odnosu na manje proizvođače) je bila kontrola kvaliteta, a znam ovih par dilera činela koji non stop vraćaju/mjenjaju te Zildjian, te Meinl itd.. i ljudi ne znaju više šta da rade. I najviše reklamacije imaju za te više klase.. i šta čovjek/bubnjar treba sad da radi?!

Ovo sa cijenama zaista nema smisla. Ali zaista.
Ja mislim da su cene (malo) usrane kod paiste zato sto ima dve brass serije, 101 i pst3...
Ajmo ladni sokoviii :D
User avatar
RLRRLRLL
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 693
Joined: July 24th, 2010, 5:21 pm
Inspiracija: muzika...
Location: Vrsac/Zemun

Re: Diskusija o Paiste cinelama

Post by RLRRLRLL » April 21st, 2014, 12:03 pm

Sto se Paiste tice, onog momenta kada su izbacili twenty masters collection, tada su i sebi i svetu priznali da od B8 ili njihove 2002 legure slave vise nema. Turska legura, livenje, oblik su radili turci (Murat ako se nevaram) a nemci tj svajcarci zavrsnu obradu. I, kako zvuci? Karakterno nema veze sa Paiste zvukom. U svom arsenalu cinela paiste ima cinela od b20 legure koja i dalje karakterno zvuci kao paiste (602 i prvi Twenty) konktretno mislim na zvono i nacin na koji se cinela otvara.

Sada izmisljaju neke serije, prave tanje cinele (to me jako nervira isto koliko i to sto je sve vise plitkih tomova... :wacko: ) a cene idu gore jer je kao nova tehnologija upotrebljena i prati se svetski trend...bla bla bla. Treba da se zapitaju kojoj ciljnoj grupi su namenili te nove tehnologije-cinele. Primera radi ja imam jedan paiste hihat koji nije iz te nove tehnoloske ere (paiste 802 plus), i koji se ne vidja cesto, i odusevljenje bubnjara koji ga cuju da ga sviram ili vide u klubu na svirci je toliko i pozitivno je, a da li bi bilo da imam novi pst7 hihat... :smor:
E sada sto se cene tice za 17.675,00 sto je oko 150 eura moze da se bira ride. Makar Istanbula na trzistu ima koliko `oces :whistle:
Art, action, reincarnation...
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Diskusija o Paiste cinelama

Post by downbeat » April 21st, 2014, 12:20 pm

A dobro, ali uvijek će ta njihova legura, da tako kažem, imati gomilu prednosti nad nekim drugim činelama, to će uvijek biti tako... bar zbog prijašnje slave, da se tako izrazim. Vidiš i sam da i neki drugi brendovi (počeli da) rade sa tom legurom, iako prije nisu koristili.

Posao je to, prije svega.. biznis biznis.. :) ..zato i izmišljaju svakakve gluposti. .. ne mislim samo na Paiste.

Meni je apsurd kad vidiš ove izbušene činele.. koštaju kao od Pere kajgana.. a materijala ide sve manje.
Skup je materijal, zato i dižu cijene i rade tanje činele.. kao, to je sad to. :D

Kad si već spomenuo 802.. daaa.. odlična serija. Imao sam i ja par činela iz te serije uključujući i HH i zaista odlične činele. Do skoro sam imao jedan 802, 18" crash.. mnogo bolje mi je zvučao od danjašnje Alpha-e.
User avatar
Ghostnote
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 586
Joined: October 27th, 2007, 10:35 pm
Moj Bubanj: Sonor, Paiste, Remo, Gibraltar, Vic Firth

Re: Diskusija o Paiste cinelama

Post by Ghostnote » April 29th, 2014, 11:36 pm


User avatar
Knjaz
Dobošar
Dobošar
Posts: 65
Joined: May 9th, 2014, 12:56 am

Re: Diskusija o Paiste cinelama

Post by Knjaz » July 3rd, 2014, 11:49 pm

Hteo sam sa PST5 kresa da skinem logo jer se od udaranja skinula petica pa mi ruzno nekako deluje pokusao Paiste klinerom ali nece, ima neko neki domaci recept? Ma da i cinela je dosta zaprljana ne bi bilo lose i da je malo ocistim dodatno :D
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: Diskusija o Paiste cinelama

Post by gajagus » July 4th, 2014, 12:19 am

Nitro razredjivac ..ili sredstvo za skidanje laka sa noktiju ...probao sam i bilo je uspesno ali posle moras da poradis na zastiti jer ces dobiti zelenu koroziju zbog skinutog fabrickog sloja ..
https://t.me/pump_upp
Post Reply