Diskusije o Zildjian cinelama

Diskusije o činelama, iskustva, preporuke...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: Diskusije o Zildjian cinelama

Post by Ognjen » April 2nd, 2008, 9:32 pm

Posto ocito volis tradicionalniji zvuk cinela, trebalo je da prodjes kroz Sabian Hand Hammered i HHX seriju, verujem da bi se tu naslo sto-sta po tvojoj volji. Ne valja odbacivati celu marku samo na osnovu par primeraka :thumbup:
Loshme wrote:Jesi mislio na jako udraranje ili nesto rugo ?
Dovoljno jako udaranje, i takodje udaranje pod odgovarajucim uglom.
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Re: Diskusije o Zildjian cinelama

Post by Miron » April 3rd, 2008, 12:35 pm

Pa ono sto sam cuo (a zaista sam jedno vreme prilicno analitichki slusao snimke raznih bubnjara kako bih iznasa sto priblizniji zvuk cinela koje mi se svidjaju) a toga je puno mi se nije svidelo...cim cujem neki snimak a ako mi se extremno svidi ili ne svidi zvuk cineele ja odmah cekiram ko je bubnjar i koje cinele svira, i u 100% slucajeva kada je bio u pitanju hihat ili kresh i sabian meni se nije svidelo...dakle nisam bio u fazonu imam predrasude prema sabianu, vec sam bas testirao svoj sopstveni ukus...ne kazem da mi se sve zildjian svidjaju, ali ima zaista zvukova za koje otkinem...paiste cinele nisam mnogo testirao...al sam se razocarao na jednoj svirci gde sam malo svirao paiste 2002 ride i hihat i zvuchale su tako prazno da sam se smorio....medjutim kad chujem paiste cinele Paul Wertica (bivsi bubnjar Pat Metheny group) uvek se odusevim...mislim da on ima signature model...
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Diskusije o Zildjian cinelama

Post by Drobac » April 3rd, 2008, 1:34 pm

Pa znas kako, snimak jako mnogo utice na zvuk bubnja uopste. Ja dok ne cujem uzivo (i samu cinelu i u bendu), ne dajem svoj sud.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Diskusije o Zildjian cinelama

Post by Matija » April 3rd, 2008, 5:20 pm

upravo tako. na primer: abe cunningham iz deftones-a svira zildjian, a vinnie paul iz pantere svira sabian. oba benda je dugi niz godina producirao terry date. te cinele zvuce skoro identicno. postoji mnogo frekvencijskih parametara koje je potrebno u mixu zadovoljiti da bi to zvucalo kako treba. tako da kao sto drobac kaze, dok ne vidim i cujem i osetim licno i uzivo nikakav sud ne donosim. eto isti taj deftones na jednoj pesmi imaju dve crash/ride cinele od 19 inca spojene u hihat. a ja tvrdim da nema sile da iko to provali samo po sluhu.
toliko.

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Re: Diskusije o Zildjian cinelama

Post by Loshme » April 3rd, 2008, 5:45 pm

NIsam siguran da li sam te razumeo ili mozda i jesam, napisao si dve crash/ride cinele od 19" spojene u hi-hat?? Kako to podici i spustiti nogom ??
User avatar
alexa
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1875
Joined: February 28th, 2008, 4:54 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters, Sabian, Zildjian
Moji bendovi: Violent Chapter, Tea Break
Inspiracija: Bubanj
Location: Beograd
Contact:

Re: Diskusije o Zildjian cinelama

Post by alexa » April 3rd, 2008, 7:55 pm

Matija wrote:upravo tako. na primer: abe cunningham iz deftones-a svira zildjian, a vinnie paul iz pantere svira sabian. oba benda je dugi niz godina producirao terry date. te cinele zvuce skoro identicno. postoji mnogo frekvencijskih parametara koje je potrebno u mixu zadovoljiti da bi to zvucalo kako treba. tako da kao sto drobac kaze, dok ne vidim i cujem i osetim licno i uzivo nikakav sud ne donosim. eto isti taj deftones na jednoj pesmi imaju dve crash/ride cinele od 19 inca spojene u hihat. a ja tvrdim da nema sile da iko to provali samo po sluhu.
toliko.

Meni nisu jasni oni Sounc Check-ovi na stranama Zildjian-a, Sabian-a itd, B8 i ZBT po onome zvuče profi.

Tako da nadovezujem se, dok ne čuješ činelu uživo (pa čak i uz svoj bend) ništa to...
Zlo i napoako...666, 999
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: Diskusije o Zildjian cinelama

Post by Ognjen » April 3rd, 2008, 8:02 pm

Loshme wrote:NIsam siguran da li sam te razumeo ili mozda i jesam, napisao si dve crash/ride cinele od 19" spojene u hi-hat?? Kako to podici i spustiti nogom ??
Ne dizes je ti, dize je opruga :wink:
Kapiram da ni spustanje nije strasno tesko, jer ti tu pomaze sama tezina cinele.
User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Re: Diskusije o Zildjian cinelama

Post by Loshme » April 3rd, 2008, 10:48 pm

Ja se izvinjavam na svojoj glupoci. :smor:
Znas sta sam hteo da kazem... :chears:
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Re: Diskusije o Zildjian cinelama

Post by Miron » April 4th, 2008, 1:40 am

Kapiram ja da studijska produkcija dosta moze da ispegla zvuk bubnja i cinela, al ne znam onda kako da objasnim cinjenicu da mi sabian cinele ne svidjaju na snimcima a zildjian svidjaju...opet naglasavam da sam isao unazad...dakle slusao mjuzu, pa onda gledao ko je svirao i koju je opremu koristio...a tu su i lajv snimci koji su opet uprkos produkciji mozda irelevantniji....ipak slozicu se da je zapravo sviranje cinele najbolji kriterijum za izbor iste...
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: Diskusije o Zildjian cinelama

Post by Ognjen » April 4th, 2008, 6:30 pm

Loshme wrote:Ja se izvinjavam na svojoj glupoci. :smor:
Znas sta sam hteo da kazem... :chears:
Samo se opusti :thumbup:
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: Diskusije o Zildjian cinelama

Post by Ognjen » April 5th, 2008, 3:44 am

Miron wrote:Kapiram ja da studijska produkcija dosta moze da ispegla zvuk bubnja i cinela, al ne znam onda kako da objasnim cinjenicu da mi sabian cinele ne svidjaju na snimcima a zildjian svidjaju...opet naglasavam da sam isao unazad...dakle slusao mjuzu, pa onda gledao ko je svirao i koju je opremu koristio...a tu su i lajv snimci koji su opet uprkos produkciji mozda irelevantniji....ipak slozicu se da je zapravo sviranje cinele najbolji kriterijum za izbor iste...
Ovo je, mozda, drugi najbolji:
http://www.cymbalsonly.com/cymbals/sabian/sabian.htm

Doticni sajt je poznat po verovatno najmerodavnijim semplovima cinela, koje prave za svaku cinelu koju imaju u katalogu. Oni koji mogu sebi da priuste porucivanje cinela sa interneta tako mogu da cuju konkretnu cinelu koju planiraju da kupe.
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Diskusije o Zildjian cinelama

Post by MarcusS » April 5th, 2008, 4:15 am

Ja ne znam do čega, meni je moj 16" ZBT crash propevao. Moguće da sam ja samo natripovao nešto, ali zvuk me mnogo više radi nego u početku.
Spread the word! :)
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Re: Diskusije o Zildjian cinelama

Post by Miron » April 5th, 2008, 11:45 am

Pa to je standardna pricha...potrebno je da prodje izvesno vreme (zavisi od intenziteta svirke) da se sa cinele skine onaj povrsinski sloj, tj da se malo isvira, i onda to postaje to...ja garantujem da moje zbt cinele rade bolje nego nove
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Diskusije o Zildjian cinelama

Post by Drobac » April 5th, 2008, 4:30 pm

Nije samo sto se skine povrsinski sloj, vec se nahvata i patina, pa cinela dobija drugaciji zvuk. Neko ovo voli, pa ostavi, neko ne, pa polira.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: Diskusije o Zildjian cinelama

Post by Ognjen » April 5th, 2008, 6:23 pm

Takodje se menja unutrasnja sturktura metala. Usled vibracija dolazi do "sleganja" pa se menja unutrasnja tenzija i samim tim i zvuk. Medju dzez bubnjarima narocito postoji obicaj da se na novim cinelama par dana po pola sata-sat svira rol maljicama upravo iz ovog razloga.
Last edited by Ognjen on May 23rd, 2008, 8:39 pm, edited 1 time in total.
Post Reply