Diskusije o Zildjian cinelama

Diskusije o činelama, iskustva, preporuke...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
salence7
Dobošar
Dobošar
Posts: 88
Joined: January 6th, 2008, 11:26 pm
Location: Beograd

Diskusije o Zildjian cinelama

Post by salence7 » January 9th, 2008, 2:12 am

Kupio sam set cinela planet z u sky-u za 150e. Hi 14'',c 16'',r 20''. Mnogo mi se svidj zvuk koji daju, ali mi nije jasno kako ih nigde na zildjian-ovom sajtu nema? Imam i 2/3prospekta i nista o njima (ili sam obnevideo :cvike: ).
p.s. Da li je to njihova realna cena? unsure
...ko je vas poznavao ni pakao mu nece tesko pasti!
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Zildjian?!

Post by Drobac » January 9th, 2008, 1:39 pm

Ne znam za cenu, ali u katalogu cinela neces naci najlosije serije. Isto je sa svim proizvodjacima.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Zildjian?!

Post by MarcusS » January 9th, 2008, 5:54 pm

To je bila i moja prva kupovina, i mislim da za te pare nema boljeg kompleta, a nije mala stvar rešiti pitanje rajda, kreša i hetova za 150e. Meni je kreš pukao na X mesta, ali ride i hetovi rade odlično, voleo bih da zvono na rajdu zvuči bolje, ali šta sad... Crash i tako sečen ima sasvim upotreebljiv zvuk (pogledaj topik "moj set" - okačio sam sliku baš tog sečenog kreša).

A što se tiče toga da ih nema na sajtu, kontam da te veće i jače firme izbegavaju da kače te najskrnavije serije, možda im je neko kao "poniženje", šta li, pošto je isti slučaj bio sam X stvari koje sam kupovao, a pripadaju nižim klasama (ovde mislim uopšteno, ne samo bubnjarska oprema), išao sam na zvanične sajtove i nikakav info nisam nalazio.

Bitno je da odeš po sajtovima za prodaju muzičke opreme, i čitaš komentare ljudi, meni to nekako najviše znači.

Edit: A cena je odlična, ja sam platio oko 165 valjda, pre oko godinu, bem li ga, jeftinije kontam da ne može.. Zildjian je ipak to :)
Spread the word! :)
User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Re: Zildjian?!

Post by Loshme » January 9th, 2008, 9:23 pm

Samo da napomenem da je Zildjian po meni mrska firma :angry: Zvono me nervira posto sam navikao na Paiste :wicked: Ali po zvuku su do jaja.
Imao sam priliku da probam HH i dosta je dobra za te pare... :svinja:
P.S. MarcusS: ajd otvori Paiste temu pls :hail: , pa da diskutujemo o njima malo
User avatar
brainsaladsandar
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 504
Joined: October 22nd, 2007, 4:42 pm
Moj Bubanj: Mapex M Birch, Sabian, Tama Pedals
Moji bendovi: Burning Circle
Inspiracija: N. Peart, M. Portnoy, N. McBrain, C. Palmer
Location: Ruma
Contact:

Re: Zildjian?!

Post by brainsaladsandar » January 9th, 2008, 9:46 pm

hvala bogu što ne kupih zbt seriju svojevremeno
http://www.burning-circle.com
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Zildjian?!

Post by Drobac » January 9th, 2008, 10:04 pm

Loshme wrote:P.S. MarcusS: ajd otvori Paiste temu pls :hail: , pa da diskutujemo o njima malo
Sto? Pa, jel ti ne znas?
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Zildjian?!

Post by MarcusS » January 10th, 2008, 2:34 am

brainsaladsandar wrote:hvala bogu što ne kupih zbt seriju svojevremeno
Ja sam uzeo ZBT 16 crash, i mogu ti reći da kada pogledam da sam dao 100 jura i pomislim da sam mogao da uzmem stalak i paiste 201 za te pare - o sebi mislim sve najgore.
Spread the word! :)
User avatar
pedja_gumeni
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1359
Joined: October 30th, 2007, 11:28 am
Moj Bubanj: Sonor, Mapex, Pearl, Zildjian, Paiste, Gibraltar
Moji bendovi: Me Gusto Bend, Ground Zero
Inspiracija: Kai Hahto
Location: Novi Sad Liman 1
Contact:

Re: Diskusije o Zildjian cinelama

Post by pedja_gumeni » January 10th, 2008, 3:58 pm

Za muziku koju sviram, zildjian zbt rajd 20" prokleto presavrsheno radi posao, znachi patio sam se sa tim rajdovima na sve strane, dok ovo nije uletelo za 100e nov.
WWW.MEGUSTOBEND.COM
User avatar
MikePortnoy034
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 278
Joined: October 23rd, 2007, 4:49 pm
Moj Bubanj: TAMA Rockstar
Moji bendovi: Equinox
Inspiracija: Mike Portnoy, Danny Carrey, Neil Peart...
Location: Topola-Beograd
Contact:

Re: Diskusije o Zildjian cinelama

Post by MikePortnoy034 » January 11th, 2008, 1:03 am

Evo i ja da napisem par zanimljivosti o Zildjian cinelama, ono se odnosi i na te ostale velike firme. Pricao sam sa par dosta starijih i dosta iskusnih bubnjara bas o Zildjian cinelama direktno. Rekli su mi da ovi sada modeli (odnosi se na skupe serije) ne mogu da se porede sa modelima istih serija koji su proizvedeni na primer do prve sredine devedesetih godina. Prost razlog je taj sto automatski sto je poznatija firma vise cinela proizvodi i mnogo je masovnija proizvodnja. Nema vise onog pravog kovanog duha da ga tako nazovem vec suv masinski proizvod. Moj neki zakljucak i misljenje je da od dosta manje poznatijih firmi i od njihovih skupih serija (ako bas hocete opasne cinele) na primer Wuhan, Bosphorus, UFIP, Istanbul, Meinl...moze da se nadje zvuk koji vam odgovara za dosta manje novca. Mozda ovaj post nije za ovu temu u potpunosti ali me podsetilo kad sam video Zildjian temu! Izvinite ako procenite da je ovo off :wink: !
https://www.facebook.com/pages/Equinox/69140483086
User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Re: Diskusije o Zildjian cinelama

Post by Loshme » January 11th, 2008, 4:55 pm

Zidjian je sranje !! Salim se lol lol Pubertet me vata lol
Inace ko ima 13'' K Zildjian i nisam siguran ali kao A zidjian, a A Zi stavis dole a K zi stavis gore i daje tako lep zvuk da je to neverovatno !! Ja probo ali ne kod mene :D :P zidjian K splash 6'' ima do jaja zvuk isto :D
User avatar
Inngwar
Dobošar
Dobošar
Posts: 104
Joined: October 22nd, 2007, 9:24 pm
Moj Bubanj: Roland TD-9
Moji bendovi: ...Zygote...
Inspiracija: Gavin Harrison, Danny Carey
Location: Novi Beograd

Re: Diskusije o Zildjian cinelama

Post by Inngwar » February 21st, 2008, 8:28 pm

Hah, ja sam skoro uzeo K/Z zildjian 13" (malo koristjene) za 250 e... Kapiram da je to relativno dobra cena. Jos nisam probao tu foru sa obrtanjem tasova , ali sam cuo od gomile ljudi da valja...

Da li iko zna koliko je proverena ona varijanta ciscenja cinela sa sircetom? posto sam procitao na nekom sajtu da moze da dodje do rdje, a to nikako ne zelim...
To the question "What do you tell people about yourself when you want to impress them?" "Hey I suck really good cock!"

Mike Patton
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: Diskusije o Zildjian cinelama

Post by Ognjen » February 22nd, 2008, 6:23 pm

Kiselina iz sirceta (ili limunovog soka, moze i time) ce da razjede oksid i ucini cinelu sjajnom, ali ce da razjede i zastitni sloj koji se na cinele stavlja fabricki, pa ce mnogo brze dolaziti do ponovne oksidacije. Imas o tome u temi "lepota i sjaj".
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Re: Diskusije o Zildjian cinelama

Post by Miron » March 27th, 2008, 1:20 pm

Ja chekam vec duze vreme (treba da mi pristignu ovih dana) zildjian k custom ride 20" i hi-hat 13" k master-sound a iskustva sa istim cu podeliti sa vamacim ih isprobam.
Za sada sviram zildjian zbt seriju ride i hihat, ima zht chine i a 18" crash....daleko od toga da su ride i hihat dobri za neku suvislu svirku, ali ipak rade posao...pogotovo kad uporedim sa jeftinim cinelama marke paiste i sabian...nema razloga da hvalim nista time ne dobijam, ali zaista sam imao prilike da chujem sabian i paiste mislim na jeftinije, i bile su krsh...jebiga, dobra cinela i u sabianu i u paisteu kosta 400 eura (recimo rajd) tako da jedino sto preostaje je stvar ukusa tj kakav neko zvuk voli...ja konkretno nikada ne bih mogao da sviram sabian kresh ili hi hat, jednostavno zvuk mi je iritantan, dok rajdovi imaju sasvim korektan sound. Cak i zatvoren hihat je ok, ali otvoren mi ima previshe ne znam nekog "shlj" zvuka...nemojte me pogresno razumeti nemislim na shlj kao shlja klasa, vec jednostavno pokusavam da onomatopejom pretstavim zvuk koji chujem...
Pozz
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Diskusije o Zildjian cinelama

Post by Drobac » March 27th, 2008, 1:25 pm

Pa znas kako se kaze "different strokes for different folks".

Ja sam oduvek govorio, sta god da kupis od bubnjarske opreme iz visoke klase, sigurno imas kvalitet. Ostalo je stvar preferencija. Ajd javi utiske kad stignu.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Re: Diskusije o Zildjian cinelama

Post by Miron » March 27th, 2008, 1:29 pm

Upravo tako!!!
Ajde javljam...hihat sam slusao (uzivo kod Vlade Migrica doka je svirao sa pera joe bendom) i odusevio se, malo strahujem za rajd jer ga nisam nigde chuo direktno uglavnom na snimcima kod kolajute, geda, weckla, chembersa i drugih.... :blink:
Post Reply