Pomoc za apsolutnog pocetnika

Podelite saznanja, iskustva, ideju, dajte savet, ili ga potražite...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
mladjono1
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 5
Joined: December 28th, 2011, 10:14 pm

Pomoc za apsolutnog pocetnika

Post by mladjono1 » December 3rd, 2014, 3:18 pm

Zdravo svima ljudi :) Imao sam neku kompenzaciju pa sam od drugara uzeo bubnjeve inace moja zelja su godinama bili bunjevi i sada sam tu zelju sebi ostvario.E sada postoji problem odakle poceti kako svirati sta su pocetnicke vezbe pa bih vas molio da me malo uputite inace obozavam bubnjeve i iskreno primetio sam kakvih god problema da imam kad sednem za bubnjeve sve nestaje a ja se osecam opusteno i jako dobro pa makar kad po njima lupam onako nasumicno i ne lici to ni na sta ali jako dobar osecaj :) Unapred zahvalan svima :chears:
User avatar
oriollo
Dobošar
Dobošar
Posts: 100
Joined: October 1st, 2014, 11:30 pm
Moj Bubanj: oriollo
Contact:

Re: Pomoc za apsolutnog pocetnika

Post by oriollo » December 3rd, 2014, 3:29 pm

Koji su bubnjevi?
Metal snare drums - oriollo.com
mladjono1
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 5
Joined: December 28th, 2011, 10:14 pm

Re: Pomoc za apsolutnog pocetnika

Post by mladjono1 » December 3rd, 2014, 5:43 pm

REMO weather king drums,,,made in u.s.a ...to je jedino sto pise na njima. Imam dobos ,bas bubanj ,jedan tom i cinelu i činela s pedalom .
User avatar
RLRRLRLL
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 693
Joined: July 24th, 2010, 5:21 pm
Inspiracija: muzika...
Location: Vrsac/Zemun

Re: Pomoc za apsolutnog pocetnika

Post by RLRRLRLL » December 3rd, 2014, 7:06 pm

Nije toliko ni bitno koji je bubanj u pitanju, vec to sto ga ti tako dozivljavas i sto imas volju i interesovanje za taj instrument.
Najbitnije je na pocetku da odvojis ruke od nogu tj refleks.Bez toga ne mozes a cim to budes savladao nailazices na samo teze probleme :) .
Ovde na forumu se dosta pricalo o ovoj temi, predlazem da pretrazis dublje stare teme i svakako izadji na youtube i kucaj beginer drum lessons. Ima ih gomila, svi ce ti biti od koristi. Uzivaj u svom novom instrentu, to i jeste najbitnija stvar!
Art, action, reincarnation...
gradacac
Dobošar
Dobošar
Posts: 30
Joined: November 19th, 2013, 9:08 pm
Moj Bubanj: alesis dm 5
Moji bendovi: razni bendovi i solo nastupi
Inspiracija: milan misko djordjevic

Re: Pomoc za apsolutnog pocetnika

Post by gradacac » December 4th, 2014, 12:27 am

pozdrav kolega želim da ti uputim poruku dobrodošlice i ohrabrenja,sve se može kad se hoće treba sluha talenta a rad i vježbanje pod broj 1bez toga ništa a za početak nađi na netu kako te kolega uputio zatim gledaj i žive svirke tako ćeš najlakše napredovati;najvažnije stvari su ti odvajanje ruku i nogu i ručna tehnika,tj rudimenti,a ritmove uči pomalo a akcenat na ovom prethodnom,želim ti puno sreće javi kako napreduješ,pozdrav dragan gradačac
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Pomoc za apsolutnog pocetnika

Post by downbeat » December 4th, 2014, 2:12 pm

Najbitnije je da sagradiš temelj. A temelj je dobra tehnika ruku prije svega, pa i nogu.. ali nekako imam osjećaj da je noge lakše srediti.

..što se tiče tehnike ruku, ova video škola.. nema dalje. vVe je objašnjeno.. sve je jasno. :)
..imaš linkove, skidaj, gledaj, vježbaj i uživaj.

viewtopic.php?f=34&t=4275
mladjono1
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 5
Joined: December 28th, 2011, 10:14 pm

Re: Pomoc za apsolutnog pocetnika

Post by mladjono1 » December 11th, 2014, 4:27 pm

Ljudi hvala vam svima na dobrodoslici i na savetima,,,Meni kao pocetniku puno to sve znaci i pokusavam da primenim bilo koji savet dobijem koliko god to mogu i ide sve bolje i bolje,,,Primecujem napredak a primecuju ga i komsije :D :headbang: Svaki dan izdvojim po 2-3 sata za bubnjeve i jedva cekam da sednem za njih,,,,A da,, Osetio sam posebnu energiju kad sam uvezbao dvojku onako da zvuci zaista dobro ,,,Dodajem neke filove na dvojku i vezbam tako ,,,Jel to dobar pocetak ili kako to treba da ide ?i hvala na podrsci !!! Jos jednom hvala svima zivi bili :chears: p.s. Nemam neta da skinem Jojo majera imam gigabajte koje uplacujem ,,,ali nadam se da cu jednog dana i to skinuti kad budem uzeo adsl ma kad to bilo :D
mladjono1
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 5
Joined: December 28th, 2011, 10:14 pm

Re: Pomoc za apsolutnog pocetnika

Post by mladjono1 » December 11th, 2014, 4:34 pm

https://www.youtube.com/watch?v=UFTG4di ... 2469F9AAD4 iz ove plejliste skinuo sam ovih 18 videa i vezbam po njima,,,,
gradacac
Dobošar
Dobošar
Posts: 30
Joined: November 19th, 2013, 9:08 pm
Moj Bubanj: alesis dm 5
Moji bendovi: razni bendovi i solo nastupi
Inspiracija: milan misko djordjevic

Re: Pomoc za apsolutnog pocetnika

Post by gradacac » December 12th, 2014, 1:17 am

sve je dobro samo tako nastavi vježbaj ritmove ali nezaboravi ručnu tehniku,svaki put kad sjedneš za bubnjeve proradi neki rudiment i tako budi uporan i drži kontinuitet a komšije valjda se neće buniti,mi bubnjari smo inače dobre i savjesne komšije,pozdrav i samo naprijed :drummer:
mladjono1
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 5
Joined: December 28th, 2011, 10:14 pm

Re: Pomoc za apsolutnog pocetnika

Post by mladjono1 » December 29th, 2014, 1:20 pm

gradacac wrote:sve je dobro samo tako nastavi vježbaj ritmove ali nezaboravi ručnu tehniku,svaki put kad sjedneš za bubnjeve proradi neki rudiment i tako budi uporan i drži kontinuitet a komšije valjda se neće buniti,mi bubnjari smo inače dobre i savjesne komšije,pozdrav i samo naprijed :drummer:
Hvala puno na podrsci :) Danas na youtube ima stvarno pregrst vezbi i stvarno moze da se nauci dosta toga naravno uz dosta truda i rada,,,, Imam jedno pitanje samo.Jel postoji neka pesma koju bubnjari najpre sviraju u smislu da je najjednostavnija? Hteo bi da probam da odsviram ali ne znam kako da pohvatam sta je odsvirano u pesmi,,,,i kako se to skida ? Hvala unapred
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Pomoc za apsolutnog pocetnika

Post by downbeat » December 29th, 2014, 2:35 pm

Generalno, primjetio sam da skidaju AC/DC.. sad, koje konkretno pjesme, ne znam.. ali njima su pjesme poprilično proste za sviranje, bar što se bubnja tiče.. tako da, pročačkaj malo, izaberi neku pjesmu. A i AC/DC je zabavan za slušanje. :)
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Pomoc za apsolutnog pocetnika

Post by Woody » December 29th, 2014, 4:11 pm

Gledaj snimke koncerata ili ovakve video škole da bi skinuo deonice, mnogo je lakše kad vidiš šta je odsvirano!



Ustvari bi najbolje bilo da odeš na par časova kod nekog iskusnijeg bubnjara da postaviš osnove kako treba. Sedenje, držanje pailca, brojanje nota i taktova, vežbe za razdvajanje i koordinaciju itd.

Srećno! :thumbup:
The Sea, The Sea
User avatar
Ghostnote
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 586
Joined: October 27th, 2007, 10:35 pm
Moj Bubanj: Sonor, Paiste, Remo, Gibraltar, Vic Firth

Re: Pomoc za apsolutnog pocetnika

Post by Ghostnote » December 29th, 2014, 4:36 pm

Po meni najbolje učenje za početnika je album Never Mind The Bollocks od Sex Pistolsa. 90-tih godina kad sam samo mogao da sanjam da imam bubnjeve, uz taj album sam naučio osnove lupajući po vazduhu. Čak je i lakše od AC/DC koji imaju dosta pesama koje i nisu baš za početnike (Hells Bells na primer). U suštini, kad god čuješ neki ritam koji je lak i zanimljiv, u bilo kojoj pesmi, bilo kog žanra, pokušaj da ga odsviraš.

Post Reply