Kucanje ritma (literatura, ear training, programi...)

Podelite saznanja, iskustva, ideju, dajte savet, ili ga potražite...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
Mirko5
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 2
Joined: September 21st, 2014, 11:49 pm

Kucanje ritma (literatura, ear training, programi...)

Post by Mirko5 » September 21st, 2014, 11:54 pm

Pozdrav svim forumasima.

Mozete li mi preporuciti neku literature, sajt/blog ili softver koji bi mi pomogao u vjezbanju kucanja ritma?
Davno bijase osnovna skola kad sam pohadjao casove muzickog... Ucim teoriju iz knjige Tajcevica ali u njoj nema ni slovo o pomenutoj temi...

Hvala unapred.
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Kucanje ritma (literatura, ear training, programi...)

Post by downbeat » September 23rd, 2014, 9:52 am

Moj ti je savjet da jednostavno instaliraš neki program i čačkaš.. Bar sam ja to tako naučio. A sa druge strane, jutjub ima gomilu klipova koji bi ti bili od koristi. Samo čačkaj. :)
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Kucanje ritma (literatura, ear training, programi...)

Post by Woody » September 23rd, 2014, 11:14 am

Nisam siguran da se razumemo, šta podrazumevaš pod "kucanje ritma"? Da li misliš na brojanje nota i solfeđo ili na programiranje ritma u kompjuteru?
The Sea, The Sea
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Kucanje ritma (literatura, ear training, programi...)

Post by downbeat » September 23rd, 2014, 12:44 pm

..ja sam skapirao da misli na programiranje.. :)
Mirko5
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 2
Joined: September 21st, 2014, 11:49 pm

Re: Kucanje ritma (literatura, ear training, programi...)

Post by Mirko5 » September 23rd, 2014, 3:00 pm

Pozdrav za obojicu I hvala na savetima.
milosmakao wrote:Nisam siguran da se razumemo, šta podrazumevaš pod "kucanje ritma"? Da li misliš na brojanje nota i solfeđo ili na programiranje ritma u kompjuteru?
Mislim na ono klasicno brojanje nota tipa ti ta-te, ta-te-ti I slicno... Zapeo sam kod nekih nepravilnih tonova, obnavljanje ove materije bi mi bilo od pomoci.
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Kucanje ritma (literatura, ear training, programi...)

Post by downbeat » September 23rd, 2014, 5:11 pm

Opet jutjub. :)
..možeš sve da nađeš.. tako sam ja naučio. + išao sam kod jednog bubnjara koji gazi narodnjake i on mi je objasnio neke fore vezano za brojanje.. tj. kako oni to broje.
ALi, zaista.. možeš sve da nađeš na internetu.
User avatar
markus
Dobošar
Dobošar
Posts: 62
Joined: January 24th, 2008, 3:23 pm
Moj Bubanj: Slingerland 24 13 16
Location: Beograd

Re: Kucanje ritma (literatura, ear training, programi...)

Post by markus » April 1st, 2015, 1:52 am

Ljudi treba mi pomoc.
Potreban mi je neki besplatan softver za kucanje bubnja na kompjuteru. Nije mi bitno da zvuci profi. Znaci treba mi ono sa leve strane vertikalno kao klavijatura, gde su na svakoj dirci odredjeni elementi bubnja (noga, dobos, cinele , tomovi i sl) a gore (horizontalno) da imam vreme, odnosno da mogu da podesim 4/4 i sl. I onda da mogu da popunjavam kockice u toj semi ispod i da mogu to da preslusavam i da mogu to da snimim.
Znaci hteo bih da mogu da iskucam ceo bubanj za neku pesmu i da mogu to da snimim i da mogu posle da pustim da cujem a i da vidim gde ide koji udarac (ako ponovo otvorim u tom programu).

Znate sta mislim? Tako izgledaju ti programi koje sam vidjao , samo ne znam koji da skinem, da nije neki prezahtevan i da je BESPLATAN.

Hvala.
bobanvrb
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 17
Joined: February 17th, 2015, 5:25 pm

Re: Kucanje ritma (literatura, ear training, programi...)

Post by bobanvrb » April 1st, 2015, 9:43 am

Ako hoćeš da kupiš bubnjeve možeš da pogledaš na kupujem prodajem.Ako hoćeš da snimiš bolje da kupiš elektronce.Znam da nema isti osećaj kad pređeš sa elektronca na pravi bubanj.Imaš i da skineš sa konpijutera program gde sviraš.Ali ja mislim da bolje da kupiš bubnjeve ili elektronce ili pravi bubanj!!!! :chiroki.:
User avatar
markus
Dobošar
Dobošar
Posts: 62
Joined: January 24th, 2008, 3:23 pm
Moj Bubanj: Slingerland 24 13 16
Location: Beograd

Re: Kucanje ritma (literatura, ear training, programi...)

Post by markus » April 2nd, 2015, 7:17 pm

OMG! Nemoj da se ljutis , ali nisam pominjao ni akusticne bubnjeve, ni elektronce niti bilo kakvu kupovinu. Samo me zanimaju programi....
Hvala svima na pomoci, cini mi se da sam promasio temu, za postavljanje pitanja, ali ipak ako ima neko preporuku nek kaze.
Znaci samo ime programa za skidanje. Da moze da se nadje na netu, da nije neki ultra redak. Evo ortak jedan kaze cubase? Probacu sa tim.
Znaci treba mi da ja mogu da ispisem, nacrtam, kako god, i da imam to kao snimak bubnja. Nije mi bitan kvalitet, to nece ici u pesmu.
bobanvrb
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 17
Joined: February 17th, 2015, 5:25 pm

Re: Kucanje ritma (literatura, ear training, programi...)

Post by bobanvrb » April 2nd, 2015, 8:10 pm

Ljudi ja moram da vam se izvinim jer je predhodni post pisao moj sin koji je inače 2.razred osnovne škole ima 8 godina.Greškom sam ostavio otvoren nalog i on je pisao.Verovatno ovo što je napisao nema nikakve svrhe što se tiče bilo kakve pomoći pa molim urednike da obrišu post.Još jednom se izvinjavam i neće da se ponovi sigurno.Hvala svima na razumevanju.
User avatar
Niki67
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 2910
Joined: September 15th, 2008, 10:51 pm
Moj Bubanj: Yamaha Recording Custom

Re: Kucanje ritma (literatura, ear training, programi...)

Post by Niki67 » April 2nd, 2015, 8:14 pm

bobanvrb wrote:Ljudi ja moram da vam se izvinim jer je predhodni post pisao moj sin koji je inače 2.razred osnovne škole ima 8 godina.Greškom sam ostavio otvoren nalog i on je pisao.Verovatno ovo što je napisao nema nikakve svrhe što se tiče bilo kakve pomoći pa molim urednike da obrišu post.Još jednom se izvinjavam i neće da se ponovi sigurno.Hvala svima na razumevanju.
Ma pusti dete kad ima volju..hahaha,ne brini nista strasno :D
User avatar
markus
Dobošar
Dobošar
Posts: 62
Joined: January 24th, 2008, 3:23 pm
Moj Bubanj: Slingerland 24 13 16
Location: Beograd

Re: Kucanje ritma (literatura, ear training, programi...)

Post by markus » April 6th, 2015, 10:17 pm

Niko se ne ljuti, opusteno.
Bar je pokusao nesto da pomogne.
Ocigledno ima vise volje nego ostali na forumu,. :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Post Reply