pomoc za potencijalnog bubnjara...

Podelite saznanja, iskustva, ideju, dajte savet, ili ga potražite...

Moderator: Supermoderatori

aleksandar83
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 11
Joined: June 24th, 2014, 9:30 pm

pomoc za potencijalnog bubnjara...

Post by aleksandar83 » June 24th, 2014, 10:03 pm

Za pocetak, pozdrav svima... :cao: ....ja sam Aleksandar, imam 30 god. i nekada sam kao klinac, pre nekih 15 godina, uz ujaka kao nesto svirao bubnjeve, ucio me neke narodnjacke dvojke, cak mi je dao jedan komplet koji sam kao malo svirao kuci, ali nista od ozbiljne svirke, cak ni imena svih delova bubnjeva ne znam... a jos uvek imam zelju da stvarno naucim da ih sviram, posebno narodnu i pop muziku (mozda i malo rock, ali ove dve vrste me vise zanimaju)... pa me zanima da li sam po vasem misljenju zakasnio sa ucenjem? i ako nisam da li znate nekoga ko bi mi mogao drzati casove za ove dve vrste muzike (neko iz Beograda)? ...naravno ako je sve ovo izvodljivo i za mene nije kasno, kupio bih elektronski set Alesis DM Lite, jer mi zbog prostora taj set odgovara... unapred hvala na odgovorima... :cao:
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: pomoc za potencijalnog bubnjara...

Post by downbeat » June 24th, 2014, 10:57 pm

Đes' 'Co :)

Nikada nije kasno.. ja sam počeo sa 21.. eto, sviram 10 godina.
Godine zaista nisu problem.

Pravilno sviranje narodnjaka nije nimalo jednostavan zalogaj. Iziskuje jako dobru tehniku ruku (i ne samo to), stoga ti ja (a vjerujem i drugi) preporučujem video školu Jojo Mayer - Secret Weapons for the Modern Drummer ..imaš je na ovom linku/temi: viewtopic.php?f=34&t=4275&p=82147&hilit ... yer#p82147

..mislim da što se tiče tehnike ruku, da je to TO.. nema dalje, bar što se mene tiče. Sve je fino objašnjeno.. sve će ti biti jasno! :)

..ali, ti još jednom razmisli o svemu! :D ..skup je ovo sport. :D
User avatar
Knjaz
Dobošar
Dobošar
Posts: 65
Joined: May 9th, 2014, 12:56 am

Re: pomoc za potencijalnog bubnjara...

Post by Knjaz » June 24th, 2014, 11:29 pm

Nikad nije kasno, makar lupkao za svoju dusu, radio covere ili slicno. Nije to gitara da se svira zbog devojcica, bubanj se voli.

A sto se narodnjaka tice vezbaj i Dzez muziku, mozda je dosadno ako ne slusas tu vrstu muzike ali veruj mi vremenom ce ti postati jako zanimljivo i mnogo ce ti vremenom koristiti, narodnjaci narocito zive svirke zahtevaju dosta dobru tehniku, paterni manje vise koje navezbas ali tehnika je po meni bar u svakom stilu najbitnija, a znajuci kako sviraju po klubovima kolege oko bubnjara tehnika keva pa sve ostalo.

Samo cepaj!

A sto se bubnja tice za te pare mozes polovnu DM6 da uzmes a mnogo bolje ce te sluziti od lite.
Ako ti bude trebalo sta za elektronca od boja javi se imam negde u steku raznoraznih torenta. A veruj mi da ces ubrzo pozeleti akusticni bubanj ovo ti govorim jer sam presao bio sa akustike na elektronca pa plakao uvece kad legnem posle 7 dana, jedino ako nisi u stanu onda jbg...
aleksandar83
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 11
Joined: June 24th, 2014, 9:30 pm

Re: pomoc za potencijalnog bubnjara...

Post by aleksandar83 » June 25th, 2014, 12:08 am

hvala na odgovorima... :thumbsup:
*downbeat - da li mislis da mogu nauciti da sviram pomocu ove video skole? bez nekih casova i sl? ...i da ovaj torent na linku koji si mi poslao ne radi, da li mi mozes poslati ovde ili na pp ispravan torent, naravno ako ga imas?

*Knjaz - ja bih najradije da naucim da sviram narodnjake, nadam se da se vezbom moze postici i zadovoljavajuci nivo poznavanja tehnike... u principu nigde ne zurim, nemam bend koji samo ceka na mne da to naucim, pa da mi se negde zuri... :D na elektronce bih se radije odlucio zbog prostora, a i zbog same buke, bar za pocetak, pa kasnije sigurno akustika, makar kupovao manji krevet... :lololol:
da li mozda znas gde se moze naci polovan DM6?
User avatar
Niki67
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 2910
Joined: September 15th, 2008, 10:51 pm
Moj Bubanj: Yamaha Recording Custom

Re: pomoc za potencijalnog bubnjara...

Post by Niki67 » June 25th, 2014, 12:19 am

aleksandar83 wrote: i da ovaj torent na linku koji si mi poslao ne radi,
Imas novi link!

viewtopic.php?f=34&t=4275&p=51071#p51071
User avatar
Knjaz
Dobošar
Dobošar
Posts: 65
Joined: May 9th, 2014, 12:56 am

Re: pomoc za potencijalnog bubnjara...

Post by Knjaz » June 25th, 2014, 12:22 am

aleksandar83 wrote:hvala na odgovorima... :thumbsup:
*downbeat - da li mislis da mogu nauciti da sviram pomocu ove video skole? bez nekih casova i sl? ...i da ovaj torent na linku koji si mi poslao ne radi, da li mi mozes poslati ovde ili na pp ispravan torent, naravno ako ga imas?

*Knjaz - ja bih najradije da naucim da sviram narodnjake, nadam se da se vezbom moze postici i zadovoljavajuci nivo poznavanja tehnike... u principu nigde ne zurim, nemam bend koji samo ceka na mne da to naucim, pa da mi se negde zuri... :D na elektronce bih se radije odlucio zbog prostora, a i zbog same buke, bar za pocetak, pa kasnije sigurno akustika, makar kupovao manji krevet... :lololol:
da li mozda znas gde se moze naci polovan DM6?
Ja sam skoro prodao pre nekih mesec dana dm6
060/7-217-327 na tom broju imas u oglasim momka koji prodaje, ne znam koliko ceni, daje stolicu i slusalice, kaze svirao samo u sobi pa pozovi, vidi, ne daj vise od 260, 270 eura, 280 plafon.
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: pomoc za potencijalnog bubnjara...

Post by downbeat » June 25th, 2014, 12:23 am

Znaš kako, uvijek je bolje kada imaš nekoga da ti pokazuje, objašnjava.. da te uči. Ja nisam imao tu sreću, tako da sam skoro sve sam naučio i dalje učim.. nešto pomoću video-škola, nešto logičnim razmišljanje, nešto savjetima drugih bubnjara. ALi 95% sam sam.. kao i većina ljudi na ovom forumu.
Ova video škola je zaista dobra stvar.. ali zaista. u svakom slučaju treba da je pogledaš.. neće ti škoditi.

Evo, ja sam sada pokušao sa tim torentom i kod mene šljaka.. bez ikakvih problema. Možda malo da sačekaš.. ako ne bude, Niki će to riješiti. :) ..NIKIIIIII!!!! :D

..ja zaista ne znam ko u BGu drži časove, ali eto, imao sam priliku da budem na radionici od Igora Maleševića i meni se mnogo dopao njegov pristup svemu tome. A siguran sam da u BGu ima gomila ljudi koji drže časove. Mada, ja bih radije išao nekome ko se baš bavi sa tim i ko zna znanje i ko je voljan da podijeli znanje.
User avatar
Niki67
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 2910
Joined: September 15th, 2008, 10:51 pm
Moj Bubanj: Yamaha Recording Custom

Re: pomoc za potencijalnog bubnjara...

Post by Niki67 » June 25th, 2014, 12:26 am

Evo me.
Naravno da sljaka kad sam sad postavio link :D
Postovali smo istovremeno verovatno.
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: pomoc za potencijalnog bubnjara...

Post by downbeat » June 25th, 2014, 12:27 am

Vidim ja da je nešto čudno.. prvi put kad sam pogledao bio je sendspace.. sad neka druga nebuloza. :)
aleksandar83
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 11
Joined: June 24th, 2014, 9:30 pm

Re: pomoc za potencijalnog bubnjara...

Post by aleksandar83 » June 25th, 2014, 12:47 am

hvala svima na tako brzim odgovorima... stvarno su mi dosta od pomoci... :thumbup:

skidam ovaj torent, pa cu nadam se nesto i nauciti kada ga pregledam... ;)

a da li tu imaju i vezbe razdvajanja ruku i nogu? ili ako neko ima link da tim vezbama, neka mi ga posalje, bio bih mu jako zahvalan... :)
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: pomoc za potencijalnog bubnjara...

Post by downbeat » June 25th, 2014, 9:18 am

:thumbup:

Ne, tu je pretežno akcenat samo na tehnici ruku.
aleksandar83
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 11
Joined: June 24th, 2014, 9:30 pm

Re: pomoc za potencijalnog bubnjara...

Post by aleksandar83 » June 25th, 2014, 5:35 pm

a da li neko ima neki link sa vezbama razdvajanja ruku i nogu?
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: pomoc za potencijalnog bubnjara...

Post by Woody » June 25th, 2014, 6:52 pm

Pročešljaj ove forume, sigurno ima u nekoj od tih škola i te tematike: viewforum.php?f=15
The Sea, The Sea
aleksandar83
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 11
Joined: June 24th, 2014, 9:30 pm

Re: pomoc za potencijalnog bubnjara...

Post by aleksandar83 » June 25th, 2014, 6:57 pm

:thumbup:

hvala, potrazicu... ;)

a ako se neko seti necega odgovarajuceg, neka slobodno posalje... :D
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: pomoc za potencijalnog bubnjara...

Post by Woody » June 26th, 2014, 6:45 pm

The Sea, The Sea
Post Reply