Vežbanje Levice

Podelite saznanja, iskustva, ideju, dajte savet, ili ga potražite...

Moderator: Supermoderatori

User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Vežbanje Levice

Post by MarcusS » November 13th, 2007, 11:21 pm

Svako ko je početnik (kao npr ja), i ko svira samo i samo na probama zbog raznih okolnosti (nemanje bubnja, još gore, moj slučaj, imam ganc nov bubanj, koji mi stoji u sobi već mesec dana), zbog mnogo učestalijeg rada desne ruke, ona mnogo više napreduje, a levica stagnira...

Pa podelite sa nama vežbe u tu svrhu, a da su praktične, tj da mogu samo na padu da se vežbaju i sl. Tj, bilo koji savet...
Spread the word! :)
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Vežbanje Levice

Post by Drobac » November 14th, 2007, 12:15 am

Vec sam ti dao Roddyjeve vezbe. Jos jedna dobra fora je da levom inace radis sve sto i desnom. Ne bih ti preporucio da probas odmah da pijes vodu levom rukom, da se ne bi ispolivao :D, ali za pocetak nije lose da probas da premestis misa na levu stranu kompa. I ne budi puno bezobrazan sa levom rukom ;).

Jos jedna dobra fora je da namestis bubanj da bude za levoruke i tako sviras. Kazu da se za kratko vreme navezba leva strana. E, sad jedini je problem sto ne mozes da vezbas na bubnju.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
pedja_gumeni
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1359
Joined: October 30th, 2007, 11:28 am
Moj Bubanj: Sonor, Mapex, Pearl, Zildjian, Paiste, Gibraltar
Moji bendovi: Me Gusto Bend, Ground Zero
Inspiracija: Kai Hahto
Location: Novi Sad Liman 1
Contact:

Re: Vežbanje Levice

Post by pedja_gumeni » November 14th, 2007, 12:48 am

Iskreno ja sam pri samom pochetku, josh dok sam imao moje kofe sa selotepom (pre nego shto sam uzeo prvi bubanj) seo da sviram na postavci za desnoruke, ali sam udarao kao levoruk, tako da sam desnu nogu (vama desnorukima bi to bila leva) dobro uvezbao, ruku bash i ne...a kada sam skontao da mi ruke nisu ukrshtene, onda sam okrenuo set i do dana danashnjeg sviram tako, kao levoruk.... :seljak:


No da se vratim na temu, recimo bash za pochetnike uzmesh i udarash single stroke na pad-u, pa ubrzavash uz metronom vremenom (to isto radish i sa nogom ako kontash da svirash duplu pedalu...), onda na double stroke, pa onda kombinujesh. pa shto pre sedi za bubanj, da bi dobio osecaj na njemu...Recimo ako imash vremena i nemash montiran bubanj, iznajmi sam termin tamo gde imash probu, ili josh sa nekim bubnjarom, lakshe je kad ti je neko tu, pa udri po vezbanju...chisto razmene radi. :D
WWW.MEGUSTOBEND.COM
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Vežbanje Levice

Post by MarcusS » November 14th, 2007, 3:05 am

Drobac wrote:Vec sam ti dao Roddyjeve vezbe.
I iako se malo bakćem sa njima, oseti se poboljšanje ;)

Razmišljam da odem na neki čas, barem držanje palica, i na šta da obratim pažnju da ne bude ono najgore - menjaj loše navike. Desnom sam i razvio neki finger control, ali kod leve osetim da nije isto, tj nije isti mehanizam udarca. Korigujem koliko mogu. :)
Spread the word! :)
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Vežbanje Levice

Post by Drobac » November 14th, 2007, 1:04 pm

Mozes probati da sviras i open handed. Bice tesko u pocetku, ali ce se sigurno isplatiti.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: Vežbanje Levice

Post by Ognjen » November 23rd, 2007, 6:21 am

Za drzanje palice, puno ucitelja ima razlicite poglede na celu stvar. Pogledaj Tiger Billov sajt, ili Dom Famularove video lekcije, ili Wecklov A Natural Evolution. Tu su, po meni, objasnjeni najbolji nacini za drzanje palice.

Gledaj desnu ruku i kopiraj levom, dobro je sto osecas razliku jer onda mozes da je korigujes. Sve vezbe i rudimente pocinji i levom i desnom rukom. Sviraj i "flat flams" - udarci sa obe ruke istovremeno, tada mozes da se koncentrises na identicnost tehnike i tako primoravas levu da se izjednaci sa desnom. I samo polako i opusteno, tek kad ti se usade pokreti u nerve doci ce i brzina na red.
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Vežbanje Levice

Post by Drobac » November 23rd, 2007, 12:54 pm

O, mister Fiery, welcome a board. :bend:
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: Vežbanje Levice

Post by Ognjen » November 26th, 2007, 9:12 pm

Fala, fala, drago mi je da sam tu :thumbup:
User avatar
Element9
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 276
Joined: November 28th, 2007, 9:00 pm
Location: Beograd

Re: Vežbanje Levice

Post by Element9 » November 28th, 2007, 10:00 pm

Od skoro sviram bubanj tako da jos nisam toliko uznapredovao desnom pa da mi leva kaska mnogo za njom.
Zato sam i presao na open hand dok jos nije kasno. Krenuo sam tako sto sam sve moguce ritmove koje znam, od najlaksih do najtezih, vezbao levom. Za to ti bubanj uopste ne treba. Cisto vezbanje razdvajanja. Bas je smaranje u pocetku, ali ne bi verovao koliko brzo mogu da se postignu solidni rezultati.

Rudimente nisam nesto posebno vezbao da krecem levom, ali sad i njih mogu pristojno da sviram.
User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Re: Vežbanje Levice

Post by Loshme » November 29th, 2007, 10:38 pm

imam dva pitanja
prvo pitanje:palac mi ne stoji pod pravim uglom kada udaram u dobos. Pogresno ili zbog visine dobosa itd.
drugo pitanje: da li stvarno pijenje vode levom rukom mis levom, da li se u to ukljucuje i ono trljanje jednom rukom po stomaku a drugom udaras po glavi i obrnuto i da li to utice na rad leve ruke ???????
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: Vežbanje Levice

Post by Ognjen » November 29th, 2007, 10:43 pm

Pod kakvim pravim uglom?

Vezbanje leve ruke u uobicajenim aktivnostima te navikava da vise "razmisljas" levom rukom, povecava ti opseg pokreta i misicne memorije i pomaze ti da opustis ruku i budes sigurniji kada ucis njom da radis nesto novo.
User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Re: Vežbanje Levice

Post by Loshme » November 30th, 2007, 3:42 pm

Fala !
kada stavis palicu u ruke palac treba da lezi na njoj pod pravim uglom koliko ja kopcham ali meni ne stoji tako, pa pitanje glasi da li je to pogresno ??? nisam dobro objasnio onda a mozda ni sad :D
User avatar
pedja_gumeni
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1359
Joined: October 30th, 2007, 11:28 am
Moj Bubanj: Sonor, Mapex, Pearl, Zildjian, Paiste, Gibraltar
Moji bendovi: Me Gusto Bend, Ground Zero
Inspiracija: Kai Hahto
Location: Novi Sad Liman 1
Contact:

Re: Vežbanje Levice

Post by pedja_gumeni » November 30th, 2007, 7:32 pm

Ti mislish verovatno na ovakvo drzanje

Image

Mada, ne vidim nishta pogreshno ni u ovakvom, ja ih ovako drzim...

Image
WWW.MEGUSTOBEND.COM
User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Re: Vežbanje Levice

Post by Loshme » December 1st, 2007, 1:31 am

ja sam mislio na sliku jedan ali ja radim kao na slici 2 pa je pitanje: da li je to pogresno ???
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Vežbanje Levice

Post by MarcusS » December 1st, 2007, 1:52 am

Loshme wrote:ja sam mislio na sliku jedan ali ja radim kao na slici 2 pa je pitanje: da li je to pogresno ???
I ja cepam kao na slici dva, a na to sam se prešaltao pošto mi je drugar odavde, vrlo iskusan, rekao da palim na taj rad, pošto je on održao sa Karlom (verovatno svi znate ko je lik) X časova, i on ga je prešaltao na to, iako je i on furao držanje kao na slici 1. Još u nekim školama sam video da se potencira taj drugi način.

A mislim da i jeste bolji, zglob je opušteniji, omogućava da se palica lepo odbija od "mesnatog dela" šake, (u produžetku malog prsta), manje se zamara šaka, većinom zglob odrađuje sve...

No, to je samo moje mišljenje. :)
Spread the word! :)
Post Reply