Tehnika, znanje i iskustvo

Podelite saznanja, iskustva, ideju, dajte savet, ili ga potražite...

Moderator: Supermoderatori

Donnie Cramer
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 1
Joined: October 27th, 2007, 4:37 pm

Tehnika, znanje i iskustvo

Post by Donnie Cramer » October 28th, 2007, 9:35 pm

Ajmo malo izazova.

Nudim 1000 eura, ali da budu trojica nepristrasnih sudija, a među njima i SperMan jer znam da je on nepristrasan, i da svaki bubnjar koji se pojavi na navodnom takmičenju odsvira nešto na bubnju, a da ja to moram ponoviti sto bez greške, a onda da ja odsviram nešto na bubnju, pa da neko drugi to pokuša da ponovi.

Ovo je daleko od prepotentnosti i bla, bla, bla priče, nego razmena iskustava...

Stavićemo i metrogard na doboš za merenje jačine udaraca na dobošu. Moj je 126 kilograma po udarcu u ritmu.

Prvo ćemo to da merimo, a posle ćemo da se napijemo, jer sve ovo spada u zezanje, ali opet neko nešto može da nauči. Možda ću ja biti najgori. Možda ću ja doći samo da pijem i da budem među sudijama! :chears:

Kad udarim u kreš činelu, ko da jedem kraš čokoladu.

Mi smo svi kolege i moramo tako da gledamo jedni druge i da batalimo sujetu i taštinu. Važno je zezanje.
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Tehnika, znanje i iskustvo

Post by MarcusS » October 28th, 2007, 11:11 pm

Donnie Cramer wrote:Ajmo malo izazova.

Nudim 1000 eura, ali da budu trojica nepristrasnih sudija, a među njima i SperMan jer znam da je on nepristrasan, i da svaki bubnjar koji se pojavi na navodnom takmičenju odsvira nešto na bubnju, a da ja to moram ponoviti sto bez greške, a onda da ja odsviram nešto na bubnju, pa da neko drugi to pokuša da ponovi.
A nudiš soma e, za šta? Onome ko ne bude mogao da odsvira nešto što ti? Ili kad ti x puta odsviraš nešto što ti neko zada? I ako je već druženje i zezanje, čemu pare...
Spread the word! :)
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Tehnika, znanje i iskustvo

Post by Drobac » October 29th, 2007, 12:00 am

Imam ja bolju ideju. Ne da organizujemo takmicenje, vec da svako ko zna da odsvira nesto sto neko drugi ne zna, da mu pokaze kako se to svira i da mu pomogne da nauci. Da se dopunjujemo. Ti nesto znas, a ja ne, pokazes mi, ja nesto znam, a ti ne, ja tebi pokazem itd. Naravno pod uslovom da nas zanima. To je upravo i svrha ovog foruma. Ne postoji sigurno niko ko moze da odsvira ama bas sve sto drugi znaju.

A ja da ponovim nesto sto je neko drugi odsvirao... nekad ne znam da ponovim ni ono sto sam ja odsvirao. :D
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
MikePortnoy034
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 278
Joined: October 23rd, 2007, 4:49 pm
Moj Bubanj: TAMA Rockstar
Moji bendovi: Equinox
Inspiracija: Mike Portnoy, Danny Carrey, Neil Peart...
Location: Topola-Beograd
Contact:

Re: Tehnika, znanje i iskustvo

Post by MikePortnoy034 » October 29th, 2007, 1:25 am

Drobac slazem se u potpunosti sa tvojim postom! Nadam se da ce ovaj forum postati mesto gde ce sve kolege bubnjari biti i ponasati se kao jedna prijateljska celina i da nece biti onih bednih prepiranja u fazonu "ko je bolji bubnjar ili ta i ta marka bubnja je do jaja a ova druga je sranje..." i tako takvih gluposti! U to ime :chears: !!!!
https://www.facebook.com/pages/Equinox/69140483086
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Tehnika, znanje i iskustvo

Post by Drobac » October 29th, 2007, 1:30 am

Takvih prepirki nece biti sigurno, bar ne dok sam ja moderator ovde. Bolje reci, prepirki nikakvih nece biti. Sve se moze srediti civilizovanom raspravom. Naravno, svako ima pravo da kaze da mu je neki bubnjar bolji od ovog i da mu je neka marka bolja od druge, to je stvar preferencija i to postujem, ali kroz prepirku ne.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
MikePortnoy034
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 278
Joined: October 23rd, 2007, 4:49 pm
Moj Bubanj: TAMA Rockstar
Moji bendovi: Equinox
Inspiracija: Mike Portnoy, Danny Carrey, Neil Peart...
Location: Topola-Beograd
Contact:

Re: Tehnika, znanje i iskustvo

Post by MikePortnoy034 » October 29th, 2007, 1:42 am

Ma dobro, mozda sam ja naveo banalne primere ali shvatio si sta sam hteo da kazem! U prijatnoj atmosferi da se druzi i ispomaze koliko moze ovaj bubnjarski svet!!!! :thumbsup:
https://www.facebook.com/pages/Equinox/69140483086
vlada_kec
Dobošar
Dobošar
Posts: 47
Joined: October 31st, 2007, 10:17 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Re: Tehnika, znanje i iskustvo

Post by vlada_kec » October 31st, 2007, 10:35 am

Nesto slicno smo udradili ja i moja dva drugara.Postavili smo tri kompleta bubnja i poceli da se zezamo.Znate kako ekstra zvuci?Tri razlicita stila sviranja bubnja,tri razlicita kompleta...Sad smo dosli na ideju da to sve snimimo i kad to sve bude gotovo vi ste prvi koji cete to cuti,obecavam. :cvike:
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Tehnika, znanje i iskustvo

Post by MarcusS » October 31st, 2007, 2:41 pm

vlada_kec wrote:Nesto slicno smo udradili ja i moja dva drugara.Postavili smo tri kompleta bubnja i poceli da se zezamo.Znate kako ekstra zvuci?Tri razlicita stila sviranja bubnja,tri razlicita kompleta...Sad smo dosli na ideju da to sve snimimo i kad to sve bude gotovo vi ste prvi koji cete to cuti,obecavam. :cvike:
Imao sam priliku da čujem 2 bubnja u isto vreme, 1 bubnjar je odličan drugi sasvim prosečan, ali opet je zvučalo jebitačno.
Spread the word! :)
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Tehnika, znanje i iskustvo

Post by Drobac » October 31st, 2007, 2:46 pm

MarcusS wrote:
vlada_kec wrote:Nesto slicno smo udradili ja i moja dva drugara.Postavili smo tri kompleta bubnja i poceli da se zezamo.Znate kako ekstra zvuci?Tri razlicita stila sviranja bubnja,tri razlicita kompleta...Sad smo dosli na ideju da to sve snimimo i kad to sve bude gotovo vi ste prvi koji cete to cuti,obecavam. :cvike:
Imao sam priliku da čujem 2 bubnja u isto vreme, 1 bubnjar je odličan drugi sasvim prosečan, ali opet je zvučalo jebitačno.
Ja sam gledao 2 bubnjara kako sviraju, ali istu pesmu. Bilo je zanimljivo slusati kako u isto vreme sviraju bez ispada.
Gledao sam i klip Portnoya i Christija (Death) kako dzemuju.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
brainsaladsandar
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 504
Joined: October 22nd, 2007, 4:42 pm
Moj Bubanj: Mapex M Birch, Sabian, Tama Pedals
Moji bendovi: Burning Circle
Inspiracija: N. Peart, M. Portnoy, N. McBrain, C. Palmer
Location: Ruma
Contact:

Re: Tehnika, znanje i iskustvo

Post by brainsaladsandar » October 31st, 2007, 3:42 pm

http://www.burning-circle.com
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Tehnika, znanje i iskustvo

Post by Drobac » October 31st, 2007, 3:59 pm

E, to je to. Najjaci je Slayer deo. :)
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
vlada_kec
Dobošar
Dobošar
Posts: 47
Joined: October 31st, 2007, 10:17 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Re: Tehnika, znanje i iskustvo

Post by vlada_kec » October 31st, 2007, 6:41 pm

Ne znam sta bi neko mogao svirati pored Portnoy-a?! :D
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Tehnika, znanje i iskustvo

Post by Drobac » October 31st, 2007, 6:45 pm

vlada_kec wrote:Ne znam sta bi neko mogao svirati pored Portnoy-a?! :D
Nemoj tako, Christy je odlican bubnjar.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
vlada_kec
Dobošar
Dobošar
Posts: 47
Joined: October 31st, 2007, 10:17 am
Location: Zrenjanin
Contact:

Re: Tehnika, znanje i iskustvo

Post by vlada_kec » October 31st, 2007, 6:51 pm

Malo sam subjektivan kad se povede prica o Portnoy-u,Powell-u,Paice-u...Salim se naravno. :)
User avatar
MikePortnoy034
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 278
Joined: October 23rd, 2007, 4:49 pm
Moj Bubanj: TAMA Rockstar
Moji bendovi: Equinox
Inspiracija: Mike Portnoy, Danny Carrey, Neil Peart...
Location: Topola-Beograd
Contact:

Re: Tehnika, znanje i iskustvo

Post by MikePortnoy034 » October 31st, 2007, 7:02 pm

Skidam kapu Christyju za "Sound Of Perservance"! A sto da ne podele komplet kad su vec tu! Ima klipovi i sa Jason Bittnerom i Charlie Bennanteom.
https://www.facebook.com/pages/Equinox/69140483086
Locked