Double stroke roll

Podelite saznanja, iskustva, ideju, dajte savet, ili ga potražite...

Moderator: Supermoderatori

User avatar
trbica
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 233
Joined: April 13th, 2008, 5:59 pm
Location: Beograd

Double stroke roll

Post by trbica » June 26th, 2010, 9:18 pm

Stvar koju me je naucio profa pre nekog vremena a dosta je korisna jeste double stroke roll ali na jedan odredjen nacin gde je moguce iskontrolisati palicu...Dosta ljudi jednostavno udari palicom na neku povrsinu i samo pusti da se odbije dva puta i onda podignu ruku ali ovaj nacin je koliko vidim dosta korisniji i pruza vise mogucnosti.

Fora jeste sto se vezba prvo downstroke pa kada se to usavrsi, tj kada prestane palica da vam ispada iz ruke ( lol ) onda je vreme da posle downstroke predjete na upstroke, tj u ovom slucaju "snap" a to je potrebno da bi ti mali misici u saci proradili; znaci, vezba se jednom rukom naizmenicno, prvo downstroke pa onda upstroke da bude jaci odnosno snap. I naravno onda kada saka ojaca, pocnete naizmenicno desnu/levu ruku i posle toga ide stelovanje tona, brzina se dobija vremenom, stavite akcenat na izjednacavanje tonova koje dobijate levom i desnom rukom, obicno je jedna zakrzljala lol

Hteo sam sam da snimim kako to radim ali sam nasao video na youtube koji pokazuje radnju! ( Malo je sljampavo odradio, ali sluzi svrsi lol )

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MVT42lAkojE[/youtube]

Ovakav nacin izvodjenja double stroke roll-a je samo za povrsine koje daju rebound, za npr floor tom i dalje ide dobra stara vezba sa jastucima ili otvorite neku svesku, po svesci mozete da lupate, nema ni malo rebounda! :)

I naravno, ako nekome treba neka pomoc, slobodno pisite!!! :)
User avatar
Dr.Killdrum
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 334
Joined: September 3rd, 2009, 8:00 pm
Moj Bubanj: Mapex, Paiste, Roland, OnTrigger

Re: Double stroke roll

Post by Dr.Killdrum » July 7th, 2010, 1:29 pm

Jel taj video pokazuje to o cemu ti pricas?Posto to na videu i inace se zove push-pull tehnika to postoji odavno...tj radis upstroke i downstroke...kao i freehand tehnika samo bez ivice dobosa...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NOGIUsUVl2Y[/youtube]
The greatest battles are won not by the strength of arm,but the strength of will.
User avatar
markojah
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 495
Joined: September 1st, 2009, 2:21 am
Moj Bubanj: Tama, Sabian, Pearl
Moji bendovi: Zion Crew, Cover Up
Inspiracija: each and every one

Re: Double stroke roll

Post by markojah » July 7th, 2010, 2:33 pm

Mislim da je trbica pre mogao da postuje video ovog momka...kako kaze to je produzeni dabl i osnova za njega. Meni je mnogo dobra stvar za zagrevanje, pa i svirku.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=k3fAZ4VuXoM[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HeFYSZkb ... re=related[/youtube]
Jedina vrlina kojom se covek ne moze pohvaliti jeste skromnost. Kad bi se njome pohvalio, vise ne bi bio skroman.
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Double stroke roll

Post by lolekovin1991 » July 7th, 2010, 5:13 pm

Dr.Killdrum wrote:Jel taj video pokazuje to o cemu ti pricas?Posto to na videu i inace se zove push-pull tehnika to postoji odavno...tj radis upstroke i downstroke...kao i freehand tehnika samo bez ivice dobosa...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NOGIUsUVl2Y[/youtube]
Ovaj tvoj video nema bas veze sa double stroke rolovima, to je push pull koji ima slican pokret kao dabl, samo sto je kontinuiran pokret...

A na prvom klipu kada pokazuje ruke pojedinacno, on radi i dablove i push pull, a kasnije kada radi sa obe ruke, tada svira dablove...
1. Wecklov klip prikazuje najbolje te dablove, ja ih radim tako, samo sto nemam takav pokret ruke pri drugom udarcu koji akcentujem...
User avatar
trbica
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 233
Joined: April 13th, 2008, 5:59 pm
Location: Beograd

Re: Double stroke roll

Post by trbica » July 7th, 2010, 7:09 pm

markojah wrote:Mislim da je trbica pre mogao da postuje video ovog momka...kako kaze to je produzeni dabl i osnova za njega. Meni je mnogo dobra stvar za zagrevanje, pa i svirku.
Da, da, Dave to objasnjava mnogo bolje :)

Ja ne drzim tako palicu, pa mi je mozda malo lakse da iskontrolisem taj double stroke, nema okretanja ruke oko uzduzne ose kod mene... :)
User avatar
Dr.Killdrum
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 334
Joined: September 3rd, 2009, 8:00 pm
Moj Bubanj: Mapex, Paiste, Roland, OnTrigger

Re: Double stroke roll

Post by Dr.Killdrum » July 7th, 2010, 9:20 pm

lolekovin1991 wrote: Ovaj tvoj video nema bas veze sa double stroke rolovima, to je push pull koji ima slican pokret kao dabl, samo sto je kontinuiran pokret...

A na prvom klipu kada pokazuje ruke pojedinacno, on radi i dablove i push pull, a kasnije kada radi sa obe ruke, tada svira dablove...
1. Wecklov klip prikazuje najbolje te dablove, ja ih radim tako, samo sto nemam takav pokret ruke pri drugom udarcu koji akcentujem...
Pa znam da nema...Ja ga nisam postovao da pokazem double stroke ja sam ga postovao da pokazem da na onom prvom videu lik svira isto to...Mislim da pokazem da je to push-pull tehnika...Dok ovaj video Dave Weckl-ov video pokazuje te dablove...
The greatest battles are won not by the strength of arm,but the strength of will.
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Double stroke roll

Post by lolekovin1991 » July 9th, 2010, 12:45 am

Na prvom klipu kada svira svaku ruku posebno svira push pull, a posle svira double stroke... :chears:
Drugacije izgleda kada se push pull svira sa obe ruke neizmenicno...
User avatar
dzapoemir
Dobošar
Dobošar
Posts: 116
Joined: December 9th, 2010, 3:12 pm
Moj Bubanj: amati
Moji bendovi: drifter dogs, cutapotato
Inspiracija: nicko mcbrain

Re: Double stroke roll

Post by dzapoemir » December 9th, 2010, 3:15 pm

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_HSVhDsO ... playnext=1[/youtube]

strasno lijepo objasni triple stroke mislio sam da ce koristiti a nisam bas upratio da ima post o triple stroke
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: Double stroke roll

Post by gajagus » January 23rd, 2015, 8:18 pm

Pozdrav moze malo sugestije ...vezbam push pull vec par meseci ..zasad sam do 250 bpm dogurao ....po sistemu one handed sixteen ...u kombinaciji sa tripletima ,ono sto me nervira jeste isto ta kombinacija ali sa obe ruke ....gde vise od 170 ne mere ,znaci kad obe ruke istovremeno vezbam sa istim muvmentima nije problem ali kad pocnem da ukrstam leva desna :push /push pull /pull tad je tesko uskladiti ,funkcionise ali kao da ruke otkazuju gube bioritam vec osvojene brzine . moze li kakva vezba ili iskustvo od iskusnijih do koje brzine su dogurali ...ova tehnika mi je potrebna za continous dobos ride bell accent zbog preciznosti ..a ujedno zbog 16 dobos tom prelaza i ustede energije..znaci nije problem to sve funkcionise ..ali nekako kao da nije prirodno za lupanje .?
https://t.me/pump_upp
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Double stroke roll

Post by downbeat » January 23rd, 2015, 9:20 pm

..jeste prirodno za lupanje i mislim da znam da gdje praviš problem.
Prosto i jednostavno: moraš da budeš strpljiv i da se vodiš onom starom ali pravom: sviraj sporo da bi svirao brzo.
..imam osjećaj da je tebi prioritet brzina (mislim, čim vježbaš to, znači da želiš brzinu).. tj. da negdje žuriš.
Najbitniji ti je temelj.
Kakva bi kuća bila kada bi sagradio temelj za 2 sata?
..Napravio bi ti nju, ali bi to bilo klimavo, krivo.. Mogao bi i živjeti u njoj, voditi normalan život ali bi te nešto uvijek iritiralo.
Tako i ovde..
Vjeruj mi.. uzmi metronom i stavi 60bpm i sviraj četvrtine.. i budi strpljiv. i sinhronizuj ruke.
Jednostavno, trebaš sporo da sviraš (ne samo to) da bi mišići i mozak memorisali te pokrete. A kad ti spičiš to odmah na nekih 220, kako uopšte i očekuješ da "normalno" upadneš i da to bude sinhronizovano.

..vjeruj, znam o čemu pričam. :)

..takođe, "problem" sa tom tehnikom je to što tu ne možeš mnogo glasne udarce da praviš.. tako da, vidjećeš, kad budeš to ubacivao u svirku, moraćeš malo dinamiku da redukuješ.
Kod Jojo M. to ide dobro, i pije vodu.. zato što svira to što svira..
Jebeno je kad pičiš neku metalčugu npr. tj. malo glasniju 'ziku..
Ali, u svakom slučaju.. tehnika je sjajna i krajnje upotrebljiva.
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: Double stroke roll

Post by gajagus » January 24th, 2015, 2:42 am

Da ali dodacu ...nije problem mogu u kratkim crtama lrlr tipatapa tipatapa 220 .lrlr tipatapa to funkcionise .naravno spustio sam na 170 da bi mogao recimo pola minute 16 tine i to je prebrzo premuljano za mozgurinu ....sto ti kazes spustim na 60 ono sto je problem jeste odskakanje up down ...ako je presporo moras zadrzavati palicu u visini da bi odradio s drugom rukom tako da je prespora varijanta malo prezahtevna i itekako zbunjuca u toj formi vezbanja no u svakom slucaju si u pravu ..rucna i ispocetka ..;)
https://t.me/pump_upp
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Double stroke roll

Post by downbeat » January 24th, 2015, 10:38 am

da, moraš da zdržavaš palicu.. i teško je samo zato što nisi navikao.
..to je dobra fora zato što radiš tako i na tempu i preciznosti..i iskoristi to i vježbaj full-stroke, up i downstroke.. kako budeš ubrzavao, ruka će ti sama početi svirati push/pull.


..i ne očekuj da ćeš doći do željene brzine za par mjeseci.. nema šanse. Tu radi druga grupa mišića. Koja tek treba da se razradi. Jojo M. nigdje nije naveo koliko mu je trebalo da to navježba. Godine su to vježbanja i vježbanja. Naravno, tebi.. meni ne treba taj nivo, ali opet.. očekuj malo duži period.
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: Double stroke roll

Post by gajagus » February 21st, 2015, 5:26 pm

razbio sam push pull po 10 min konstantnog rolovanja na 180 bpm na 220 16 tina fercera ko mackica na po 15 sec konstantne vezbe plus kombinacija 4tine i 8smine..

e sad imam interesantno pitanje ...za desnjaka lead hand ili ti vodilja je desna ruka ..za levake je pocetna leva ruka... to vazi sa single stroke ali za heel toe push pul kako bi ga nazvao to ne vazi .....sa desnom kad se vodi dolazi do pometnje i mora da se napravi udarni akcenat pre prelaza na ride da bi se odrzala recimo vodilja desne ruke (dobos/ride)..a da bi bio konstantan prelaz sa rudimenta na ride akcentovanje mora se levom rukom praviti vodilja (push/pull lead left hand) da bi bilo tecno prelazenje bez akcenta ..ima li ko iskustva s ovim da se nadoveze ...
https://t.me/pump_upp
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Double stroke roll

Post by downbeat » February 21st, 2015, 5:48 pm

..nisi u pravu..da se tako izrazim.
Tj. kapiram na šta ideš, ali i to će se sa vremenom dovesti u red. Ti si sad u fazi "silovanja" svega toga, i iz nekog razloga primarna ti je brzina. Vremenom kad to bude leglo na svoje i kad budeš to svirao nesvjesno doći će i do toga.
Ajde radi to sve ali sa tempom 120 (i manje), osmine. I gledaj šta se događa..
Ali slažem se, da ćeš na taj način dobiti baš "pravi" akcenat na prvu.. teško.
..u koliko želiš blastove da voziš, uvijek će taj drugi udarac biti akcentovaniji...

Vidi ovog brata sto šiba :D :D



..a ovde, ako obratiš pažnju, skontaćeš kako pumpa. :D ..naravno, bez trigera njega nema nigdje.
Nisam nikako imao priliku da pogledam ovaj bend uživo, ali ljudi koji su gledali kažu da je to nevjerovatna brzina, duvanje samo takvo. :D




p.s. znam da je ovo tema o dobla udarcima, ali ovo sve i jesu dabl udarci. :)
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: Double stroke roll

Post by gajagus » February 21st, 2015, 6:19 pm

Zato sam i postavio post tu,nisam otvarao novu temu .Da kao sto se i vidi ...uvek praznina posle cinele uvek praznina posle prelaza ...da bi se nastelovala ruka za pocetni udarac ruke vodilje tojest na ruku na koju se naucilo poceti voziti .....sto se tice palica koristio sam 7a u pocetku sam se bas patio dok nisam usao u stos i posle nove uzeo sm5bn sa plasticnim vrhom sad kad uzmem ove prve kao da sam uzeo stapice za usi :D .....sto se tice brzine ovo je preterano i nema ukusa u ovome ovo je silovanje ...ja sam vise za morbide 240bpm malo brze vadere i malo sporije Gorefeste ali ovo je preterano .. citam sad ponovo sta si pisao ...nisam mislio na akcente u ritmu ...vec sam mislio na akcenat tojest tu prazninu , pogledaj ovaj video kako pravi prazni dupli akcenat pre no sto predje na ride rolovanje ....a pogledaj ga kako mu je push pul razradjen da palica odskace u nebesa a ruke ko u trsku :D
https://t.me/pump_upp
Post Reply