16-Week Speed & Control Workout by George Kollias

Podelite saznanja, iskustva, ideju, dajte savet, ili ga potražite...

Moderator: Supermoderatori

User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

16-Week Speed & Control Workout by George Kollias

Post by Drobac » October 25th, 2007, 5:16 pm

Vezbe su za dupli bas, ali ih ne bih preporucio pocetnicima. Licno, nikad ih nisam radio, ali verujem da su dobre jer kombinuju osmina, sesnaestine i tridesetdvojke, na duplom basu. Na ovaj nacin vezbate sva tri pokreta nogu pri sviranju (cela noga, kombinacija noga-zglob i sam zglob).

http://www.georgekollias.com/tips/16wee ... week_1.htm
http://www.georgekollias.com/tips/16wee ... week_2.htm
http://www.georgekollias.com/tips/16wee ... week_3.htm
http://www.georgekollias.com/tips/16wee ... week_4.htm
http://www.georgekollias.com/tips/16wee ... week_5.htm
http://www.georgekollias.com/tips/16wee ... week_6.htm

Za one koji, kao i ja, nisu bas dobri u citanju nota, napravio sam ove vezbe u Fruity Loops-u, i u mp3 formatu na sledecem linku:
http://rs254.rapidshare.com/files/63190 ... orkout.rar

Preuzeto sa: http://www.georgekollias.com
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
krasta
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 4
Joined: October 30th, 2007, 2:53 am

Re: 16-Week Speed & Control Workout by George Kollias

Post by krasta » October 30th, 2007, 11:13 am

hm ? ovo je jedan od bunjara nilea ako se ne varam ? gledao sam i prateci video ja mislim za ove vjezbe i malo mi je glupavo bilo objasnjeno vjezbanje ovih tridesetdruginki , sad ne znam kako bih tocno opisao , al je bilo u stilu da nema bas neke posebne tehnike nego probat istrzat to pa kao uspjet ces nakon nekog vrimena :smor: al inace ovako u notnom zapisu vrlo korisne vjezbe
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: 16-Week Speed & Control Workout by George Kollias

Post by Drobac » October 30th, 2007, 12:50 pm

Da, to je aktuelni bubnjar Nile i po meni njihov najbolji. Kazem, poenta ovih vezbi je da se kombinuju sva 3 pokreta noge i na taj nacin stice balans koji je veoma vazan u sviranju bubnja.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Orgasmatron
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 272
Joined: September 20th, 2008, 10:32 pm

Re: 16-Week Speed & Control Workout by George Kollias

Post by Orgasmatron » September 26th, 2008, 10:55 am

Drobac ja te obozavam :D, dobro je shto si okachio te vezbice u mp3 formatu, jer zaista, terminologija mi ne ide od ruke ni na srpskom a kamoli na engleskom :D. E imash pivchugu od mene pa kud puklo da puklo :D
JA VOLIM SHUM KAD SHUSHKA KRV
I LESH U ZEMLJI SHTO GRICKA CRV
MENI SE PEVA KAD VIDIM CREVA
I KAD KRV SHTRCA IZ TVOGA SRCA AHA!
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: 16-Week Speed & Control Workout by George Kollias

Post by Drobac » September 26th, 2008, 12:55 pm

Hvala. Nisam ni ja to razumeo bas kad sam citao note, pa sam resio da nakucam u Fruity Loops-u.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Orgasmatron
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 272
Joined: September 20th, 2008, 10:32 pm

Re: 16-Week Speed & Control Workout by George Kollias

Post by Orgasmatron » September 26th, 2008, 6:37 pm

Pa chek bre, jel ima ta vezba na DVD? Mislim sigurno ima ali je ubacio u onaj BALANCE AND CONTROL deo vezbi (shto je meni rekao da moram da uzmem tu vezbu i da navezbam triole sa nogama da bih mogao da izvlachim 240 bpm sa 16inama :D)
JA VOLIM SHUM KAD SHUSHKA KRV
I LESH U ZEMLJI SHTO GRICKA CRV
MENI SE PEVA KAD VIDIM CREVA
I KAD KRV SHTRCA IZ TVOGA SRCA AHA!
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: 16-Week Speed & Control Workout by George Kollias

Post by Drobac » September 26th, 2008, 6:52 pm

Ima ta vezba.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Orgasmatron
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 272
Joined: September 20th, 2008, 10:32 pm

Re: 16-Week Speed & Control Workout by George Kollias

Post by Orgasmatron » September 26th, 2008, 6:55 pm

odlichno :]
JA VOLIM SHUM KAD SHUSHKA KRV
I LESH U ZEMLJI SHTO GRICKA CRV
MENI SE PEVA KAD VIDIM CREVA
I KAD KRV SHTRCA IZ TVOGA SRCA AHA!
User avatar
Masko
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 20
Joined: March 15th, 2009, 2:04 pm
Moj Bubanj: Gretsch BlackHawk BH-S825H
Moji bendovi: Besthial, Dreamhound
Inspiracija: Lars Ulrich, Michael Thomas, George Kollias
Location: Zadar, Hrvatska
Contact:

Re: 16-Week Speed & Control Workout by George Kollias

Post by Masko » March 15th, 2009, 3:15 pm

E, ovo je meni genijalna stvar... To čitanje nota je zapravo vrlo lako, al treba malo sjest i *učit* par dana... Čista matematika...
Ugl, počeo sam s ovim prije nekih mjesec i nešto... Stvarno pomaže masu... Nemam para da kupim orginal DVD njegov, a za skinut nema nigdje po netu (natražio sam se stvarno)... Jedini lik kojeg znam da ima neće da posudi, jer po njegovoj izjavi *...ima previše dobrih moša, pa neću da drugi znaju* :smor: Budala, štaš... Komeš reć...
Vježbe nisu toliko teške i one najbrže fore su izvedive stvarno samo sa AXIS-om, jer ih piči prst i peta tehnikom, a AXIS je dodatno rađen za te *životinjske* brzine... Proba sam ga, pa sam sam vidio koliko brzo sviram na tome...

Ja to radim na principu: *Metronom u džep, slušalice na uši i deri 2 ure* :heavy:
Tuci bubanj, ne bližnjega svoga...
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: 16-Week Speed & Control Workout by George Kollias

Post by Drobac » March 15th, 2009, 4:19 pm

Masko wrote: Vježbe nisu toliko teške i one najbrže fore su izvedive stvarno samo sa AXIS-om, jer ih piči prst i peta tehnikom,
E, ovo nije tacno. ;)

Kollias ne svira prsti-peta tehnikom. Sve sto on svira na pedali su cisti old school singlovi. :thumbup:

A i to za Axis, imas bubnjara koji sviraju 290-300 bpm-a sa pedalama koje nisu Axis. I sam Kollias je rekao da na bilo kojoj pedali moze da svira kao sa Axisom samo da je podesi kako mu odgovara. Cak mi je obecao i snimak 250-260 bpm-a na Iron Cobri, ali mislim da od ovoga nece biti nista, s obzirom da sada ima Pearl endorsment.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Masko
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 20
Joined: March 15th, 2009, 2:04 pm
Moj Bubanj: Gretsch BlackHawk BH-S825H
Moji bendovi: Besthial, Dreamhound
Inspiracija: Lars Ulrich, Michael Thomas, George Kollias
Location: Zadar, Hrvatska
Contact:

Re: 16-Week Speed & Control Workout by George Kollias

Post by Masko » March 15th, 2009, 7:20 pm

A onda meni isto bajke pričaju... Jebat ga... Povatam po netu i od ljudi kad čujem... Morat ću njemu pisat :) Al fakat sam mislio da on dere prsti-peta jer tako izgleda u videu... Pogotovo ono kad ih livo-desno baca petom...
A znam da ima bubnjara koji peru te brzine i bez AXIS-a, al s njim se ful lakše to rad... Bar koliko sam ja vidio... I sam iskusio... Al Georgy boy to još jednom nogom radi... Snimao je Nile pisme jednom nogom, bar sam to čuo i čitao (to je valjda točno)...
Tuci bubanj, ne bližnjega svoga...
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: 16-Week Speed & Control Workout by George Kollias

Post by Drobac » March 15th, 2009, 10:42 pm

Jeste, to je tacno. Traditional blast svira jednom nogom. Sto ne odes na njegov forum? Tamo mozes da ga pitas sve sto te zanima.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Masko
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 20
Joined: March 15th, 2009, 2:04 pm
Moj Bubanj: Gretsch BlackHawk BH-S825H
Moji bendovi: Besthial, Dreamhound
Inspiracija: Lars Ulrich, Michael Thomas, George Kollias
Location: Zadar, Hrvatska
Contact:

Re: 16-Week Speed & Control Workout by George Kollias

Post by Masko » March 16th, 2009, 2:11 am

A moga bi... Al nije da ga sad imam nešto previše zapilavat... Neću čovjeku smetat sa pitanjima, koja mogu i drugdje nać :D Ovdje recimo... Već sad vidim da sam ovdi naša dom, među kolegama i da mogu puno naučit :D
Tuci bubanj, ne bližnjega svoga...
User avatar
ozzy93
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 15
Joined: August 5th, 2008, 12:15 am
Moj Bubanj: Premier Royal
Inspiracija: Dave Weckl,Igor Cavalera,Bonham...
Location: Beograd,Zemun

Re: 16-Week Speed & Control Workout by George Kollias

Post by ozzy93 » October 19th, 2009, 2:06 pm

izvinite sto smaram,ali nisu mi jasne ove vezbe,mislim note jesu,ali kako se vezba (redosled)...prvi dan prve nedelje samo ovu prvu vezbu,i to za ceo dan samo 4 min?!?!


hvala unapred... :)
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: 16-Week Speed & Control Workout by George Kollias

Post by Ognjen » October 19th, 2009, 2:54 pm

Tako je, prvog dana prve nedelje prvu vezbu, 1A. Drugog dana drugu (2A) i tako sve do sedmog dana kad sviras kombinaciju svih sest u slobodnoj improvizaciji.
Onda druge nedelje prvog dana radis 2B vezbu i tako dalje. Kad odradis cetiri nedelje, dizes tempo na metronomu i vracas se na prvu vezbu - 1A.

George je dao ona vremena kao neku vodilju i cisto da omoguci potpuno sistematican pristup, ne moras bas strogo da ih se pridrzavas. Ideja je da si vec dosta dobar na duplom basu tako da ti ne treba mnogo vremena da provalis svaku od ovih vezbi, vec one sluze samo da sve dovedu pod konac. Takodje, nije tako lako ni "samo" cetiri minuta vrteti svaku od tih vezbi bez pauze.
Post Reply