16-Week Speed & Control Workout by George Kollias

Podelite saznanja, iskustva, ideju, dajte savet, ili ga potražite...

Moderator: Supermoderatori

User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: 16-Week Speed & Control Workout by George Kollias

Post by Drobac » October 19th, 2009, 3:57 pm

Po Džordžu, ono vreme koje je on napisao je sasvim dovoljno da se vežba savlada (tj. da bi učinila ono što treba da učini) i sve preko toga je (po njemu) samo gubljenje vremena i ne čini ništa više što se ove vežbe tiče. Ja radim svaku po 10 minuta, čisto da budem siguran. :D
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
ozzy93
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 15
Joined: August 5th, 2008, 12:15 am
Moj Bubanj: Premier Royal
Inspiracija: Dave Weckl,Igor Cavalera,Bonham...
Location: Beograd,Zemun

Re: 16-Week Speed & Control Workout by George Kollias

Post by ozzy93 » October 20th, 2009, 9:24 am

hvala ljudi! :chears:
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: 16-Week Speed & Control Workout by George Kollias

Post by lolekovin1991 » April 29th, 2010, 9:44 pm

To sto je George rekao da je za singlove ne znaci da treba da se rade samo za singlove... :chears:
Mogu da budu i te kako korisne ove vezbe i za tu famoznu heel toe tehniku, samo treba da se umesto singl 32nd nota svira heel toe i to je to...
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: 16-Week Speed & Control Workout by George Kollias

Post by Drobac » April 29th, 2010, 10:03 pm

lolekovin1991 wrote:To sto je George rekao da je za singlove ne znaci da treba da se rade samo za singlove... :chears:
Mogu da budu i te kako korisne ove vezbe i za tu famoznu heel toe tehniku, samo treba da se umesto singl 32nd nota svira heel toe i to je to...
George je ovu vežbu smislio za singlove, tj. za vežbanje prelazaka sa pokreta na pokret. Možeš ti svirati umesto toga šta god hoćeš, samo to onda nije ova vežba. ;)
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: 16-Week Speed & Control Workout by George Kollias

Post by lolekovin1991 » April 29th, 2010, 10:06 pm

Notacija za ovu vezbu je takva da moze da se koristi bilo kako, jer, bar ja mislim, ne treba se ogranicavati samo na jedan nacin vezbanja, ali ok... :chears:
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: 16-Week Speed & Control Workout by George Kollias

Post by Drobac » April 30th, 2010, 12:12 pm

Pazi, iza te notacije postoji i objašnjenje (na prvom i drugom linku). Možeš ti svirati dablove, ali to onda nije više ova vežba, nego neka druga i nema za cilj da pomogne pri prelasku sa pokreta na pokret u SINGLOVIMA, kao ova vežba. Takođe, sve ove brzine na kojima se vežba radi nisu slučajne. O tome se radi. Znači, ova vežba je za kombinovanje različitih pokreta, postizanje kontrole pre svega, dobrog balansa i tek na kraju brzine, dupliranjem tempa.

Ja ne kažem da ne treba vežbati i druge vežbe i kombinacije, naravno da treba, ali onda je to jednostavno druga vežba. ;)
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: 16-Week Speed & Control Workout by George Kollias

Post by lolekovin1991 » April 30th, 2010, 12:57 pm

Ok, razumem... :chears:
User avatar
Dr.Killdrum
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 334
Joined: September 3rd, 2009, 8:00 pm
Moj Bubanj: Mapex, Paiste, Roland, OnTrigger

Re: 16-Week Speed & Control Workout by George Kollias

Post by Dr.Killdrum » May 2nd, 2010, 5:45 pm

A sta kazete na kombinaciju Derekove i Kolliasove vezbe? Tipa da radis ove vezbe za noge samo sto radis jedna ruka jedna noga fora...Ili da dodatno radis rukama isto sto i nogama?
The greatest battles are won not by the strength of arm,but the strength of will.
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: 16-Week Speed & Control Workout by George Kollias

Post by Drobac » May 2nd, 2010, 5:58 pm

Možeš ih raditi unisono sa rukama.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: 16-Week Speed & Control Workout by George Kollias

Post by lolekovin1991 » May 2nd, 2010, 7:09 pm

Drobac, onda to nije ta vezba! lol
@ Dr.Killdrum
uzmi i kombinuj kako god hoces, mozes i da podelis cetvrtine, npr. 1. i 3. sviras rukama, 2. i 4. nogama, a dok to nogama peglas, udaras rukama cinele...
User avatar
Dr.Killdrum
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 334
Joined: September 3rd, 2009, 8:00 pm
Moj Bubanj: Mapex, Paiste, Roland, OnTrigger

Re: 16-Week Speed & Control Workout by George Kollias

Post by Dr.Killdrum » May 2nd, 2010, 11:37 pm

lolekovin1991 wrote:Drobac, onda to nije ta vezba! lol
@ Dr.Killdrum
uzmi i kombinuj kako god hoces, mozes i da podelis cetvrtine, npr. 1. i 3. sviras rukama, 2. i 4. nogama, a dok to nogama peglas, udaras rukama cinele...
Pa ne efekat ove vezbe se ne menja...Isto vezbas promenu pokreta na nozi i vezbas kontrolu...Sa tim sto ja kontam da je teze ako ukljucis i ruke zato sto mora da ti se poklopi svaki udarac...A onda dodatno mozes da radis istu vezbu recimo leva ruka-leva noga,leva ruka-desna noga,desna ruka-leva noga i desna ruka-desna noga...:) Tu ti se nemenja efekat promene pokreta jedino sto radis sa jednom nogom...A pogotovo je dobro ako koristis blast beat...
The greatest battles are won not by the strength of arm,but the strength of will.
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: 16-Week Speed & Control Workout by George Kollias

Post by lolekovin1991 » May 2nd, 2010, 11:55 pm

Znam to! :)
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: 16-Week Speed & Control Workout by George Kollias

Post by Drobac » May 3rd, 2010, 3:04 pm

Tačno kao što Killdrum reče, ova vežba je za noge, tako da ti u principu gore možeš da radiš šta god hoćeš. Možeš i blast preko toga, samo ti je najvažnije da ti desna noga poklapa desnu ruku (ili leva za levoruke) na svakih 1, 2, 3 i 4. Unisono je teže, zato što mora svaki udarac da se poklopi. Mada, nekome je i tako lakše, ako nema baš dobro razdvojene reflekse. Notacija rukama je jednostavna, upravo zbog toga da ti ruke ne bi odvraćale pažnju od nogu.

Jedino ako bi je radio između ruku i nogu naizmenično, ne menja se pokret noge, ali se menja balans. ;)
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Dr.Killdrum
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 334
Joined: September 3rd, 2009, 8:00 pm
Moj Bubanj: Mapex, Paiste, Roland, OnTrigger

Re: 16-Week Speed & Control Workout by George Kollias

Post by Dr.Killdrum » May 3rd, 2010, 3:23 pm

Drobac wrote: Jedino ako bi je radio između ruku i nogu naizmenično, ne menja se pokret noge, ali se menja balans. ;)
Da da ...To sam ja kontao...:)
The greatest battles are won not by the strength of arm,but the strength of will.
sasa1
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 8
Joined: January 9th, 2012, 3:58 pm
Moj Bubanj: grec
Inspiracija: perica nikolic

Re: 16-Week Speed & Control Workout by George Kollias

Post by sasa1 » February 16th, 2012, 10:04 pm

ljudi ja neznam citati note moze li neko da mi uprosti te vezbe bas su mi potrebne hvala momci :sad:
Post Reply