Vezbe vezane za single/double pedale

Podelite saznanja, iskustva, ideju, dajte savet, ili ga potražite...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Re: Vezbe vezane za single/double pedale

Post by Loshme » July 19th, 2010, 3:11 am

ne zelim da znam. :) pazicu samo da mi se to ne desava.
slayer1995
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 8
Joined: July 24th, 2010, 1:41 am

Re: Vezbe vezane za single/double pedale

Post by slayer1995 » July 24th, 2010, 7:09 pm

Ljudi , ne znam da citam note a ne mogu da otvorim ovaj mp3 fajl..tj ne znam kako ..jel moram da ih spojim ili kako?
User avatar
issuxx
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 628
Joined: July 12th, 2009, 1:23 am
Moj Bubanj: Pearl rhythm traveller
Moji bendovi: PSYRATS & Rapid Force
Inspiracija: colaiuta, pridgen, igor malesevic
Location: Beograd
Contact:

Re: Vezbe vezane za single/double pedale

Post by issuxx » July 25th, 2010, 1:22 pm

lolekovin1991 wrote:Imate neke tips za kontrolu pedale tj. ne lepljenje bitera o plastiku itd.?
Ponekad mi se desi da kada udarim pedalom, posle udarca odma' dobijem jako mali rebound od plastike, necujno je, al' me nervira...Znam da na to utice i udarac, a da li utice zategnutos' plastike?
Vezbaj heel-down, ali samo upstroke, da vidis upalu misica posle dobrog treninga... pomoci ce ako plastika nije mnogo zategnuta...meni licno prija strdnje opustena plastika, plus ovabavezno chebe ili jastuk da dodiruje plastiku (ovu u koju udaraju batovi) :D
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Vezbe vezane za single/double pedale

Post by lolekovin1991 » July 25th, 2010, 4:17 pm

A kad vezbam heel down stopala mi beze sa pedale, tj. bukvalno idu u napred ka lancu...
User avatar
Uljez
Dobošar
Dobošar
Posts: 87
Joined: April 2nd, 2010, 12:01 pm
Moj Bubanj: Sonor 2007 WP

Re: Vezbe vezane za single/double pedale

Post by Uljez » August 4th, 2010, 2:58 pm

Pozdrav bubnjari!
Sviram duplu bas pedalu oko 3 mj (jos ucim).
Zanima me kako mogu dobiti na brzini kod sviranja sesnaestinka kroz cijeli takt (4/4) i dobiti na vecoj izdrzljivosti jer mi se zna dogoditi da nakon duzeg sviranja duple bas pedale izgubim na tocnosti jer sam vec umoran.
Ako imate neki koristan savjet ili video bio bi vam jako zahvalan :)
I ako mi mozete takoder dati neki cool ritam za duplu bas pedalu koji nije brutalno tezak (jer sam jos pocetnik po pitanju duple :D)
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Vezbe vezane za single/double pedale

Post by lolekovin1991 » August 4th, 2010, 5:51 pm

Polako uz metronom sviraj sto duze mozes na odredjenom tempu, koji ne bi trebalo da bude veliki, i posle postepeno povecavas tempo za 5 ili 10bpm i isto sviras...
Zadrzi se po 5-10 minuta po tempu, ali da nije brz...
User avatar
Bastardo
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 398
Joined: March 23rd, 2010, 11:16 am
Moj Bubanj: Pearl-Mapex-Remo-Paiste-Zildijan-Tama-Meinl-VF
Inspiracija: Svaki bubnjar koji zna zasto sedi za bubnjem...
Location: Zalec - Slovenija

Re: Vezbe vezane za single/double pedale

Post by Bastardo » August 5th, 2010, 12:51 pm

Isto pitanje postavio sam jednom prilikom bubnjaru od Elvis Jackson, Marku Sorsaku. Covek je legenda i uvek je spreman za pricu i pomoc ;) njegov savet, koji je bio blago neocekivan:
"Sto vize vezbaj, plivaj i trci sto vise ako mozes.". Ja blenem, on se nasmeje i dodaje:"Time treniras misice listova i zbog toga je svirka dosta laksa ;) ". E, sad, ima tu jedan problem, posto imam istrosena kolena (sa 28 godina... Ubija me... Don't ask...), trcanje mi je strogo zabranjeno, posto 100 pretrcanih metara donosi 10 dana sepanja i psovanja...... Ali za vezbu se uvek nadje vremena ;)

Lagano sam poceo da sviram ovu stvar (na nekih 100 BPM - nisam siguran posto jos uvek ne koristim metronom... :blush: ):
- 8 taktova sviram dupli bas 4/4
- 8 taktova sviram dupli bas na triole
- 8 taktova sviram dupli bas 2/4

Za vreme svake vezbe to sviram nekih 5 minuta. Sa time sam dosta popravijo kontrolu, tacnost i dobio na tehnici saltanja 4/4-triole-4/4-triole... ;)

Jos jedan trik: Kada god mogu (na kafi, na poslu u kancelariji, cekanje u autu na semaforima, ...) "sviram" heel-up 4/4 na bilo koju muziku iz okoline ili cak na neki drugi odredjen takt (nije nista neobicno, ako me vidis, da na semaforu u autu mlatim 4/4 nogama na takt od zmigavaca... lol ). Na poslu zna biti zanimljivo - 8 nas je u kancelariji, pa nemam svoju muziku, nego svira radio. A na radiu svasta (citaj: Svakakvog komercialnog sranja), pa se desava, da mlatim duplu na "Shy guy" ili Eminema, pa cak i na bozicne pesmice decembra... :zuba:
Point? Listovi su mi dosta ojacali i dobili na izdrzljivosti pa mogu sada duze vremena da rusim duplu a da mi se nozice ne umore ;)

Opet ja i moji romani........
Don't try to turn me into something I don't want to be - you'll be the one suffering in the end...
User avatar
CEDAPNM
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 553
Joined: January 1st, 2010, 7:59 pm
Location: Svilajnac

Re: Vezbe vezane za single/double pedale

Post by CEDAPNM » August 5th, 2010, 9:53 pm

e to sa tim neprekidnim lupkanjem nogama, to se i meni desava, preslo mi je u naviku, :D
We'll show no mercy, we'll kill them all!!!!
User avatar
Bastardo
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 398
Joined: March 23rd, 2010, 11:16 am
Moj Bubanj: Pearl-Mapex-Remo-Paiste-Zildijan-Tama-Meinl-VF
Inspiracija: Svaki bubnjar koji zna zasto sedi za bubnjem...
Location: Zalec - Slovenija

Re: Vezbe vezane za single/double pedale

Post by Bastardo » August 6th, 2010, 9:40 am

Svi mi imamo slicne deformacije... :zuba:

Zanimljivo:
Pre jos par meseci sam 4/4 bas svirao jaaaaako sporo i lose... I onda iz ciste zajebavancije probam jednom da sviram bas 4/4, a ruke na ride-u (ili HH-u) i snare-u idu izmenicno (ride na 1, snare na 3). Jebem li ga, moram da naucim note sto pre kako bih lakse objasnjavao ovakve stvari... :blush:

Nekako ovako:
R=Ride
S=Snare
D=Desna noga
L=Leva noga

R - S -
D L D L

Nadam se da je jasno...

Ujedno sam podsvesno poceo da vise koristim prste i manje citavo stopalo + rebound abuse :zuba: Valjda je to posledica onoga sto mi je rekao Sorsak:"Sto vise vezbaj, da dobijes na kondiciji i brzini." ;)

Uglavnom:
Na taj nacin mi je brzina duple porasla za minimalno 100% - ne salim se :blink: Jel kome jasno zasto je to tako? Mislim, ne bunim se... :D Ali mi nije jasno kako sam mogao sa tom promenom da u roku mozda nekih 14 dana TOLIKO podignem brzinu duple... lol
Don't try to turn me into something I don't want to be - you'll be the one suffering in the end...
User avatar
CEDAPNM
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 553
Joined: January 1st, 2010, 7:59 pm
Location: Svilajnac

Re: Vezbe vezane za single/double pedale

Post by CEDAPNM » August 6th, 2010, 12:32 pm

mene je taj ritam najvise zezao dok nisam provalio stos :)
R - S - R - S
D L D L D L D L

posle njega je i meni brzina porasla :thumbup:
We'll show no mercy, we'll kill them all!!!!
User avatar
Dr.Killdrum
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 334
Joined: September 3rd, 2009, 8:00 pm
Moj Bubanj: Mapex, Paiste, Roland, OnTrigger

Re: Vezbe vezane za single/double pedale

Post by Dr.Killdrum » August 17th, 2010, 1:29 am

Ja sam jednom pokusao da naucim Roddy-ev flatfoot i naucio sam nesto mozda je to to mada ne znam...Posto koliko sam skontao ja radim sledecu tehniku tako reci podizem nogu sa skocnim zglobom(ne odvajajuci nogu od pedale) a pedalu pritiskam butinom...Sad da li je tot ot nemam pojma...Ali u svakom slucaju sam dobio na brzini,tacnosti i snazi...:) Od tada sam poceo da volim one foot blast...:D
The greatest battles are won not by the strength of arm,but the strength of will.
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Vezbe vezane za single/double pedale

Post by lolekovin1991 » August 18th, 2010, 2:56 am

Ja licno ne volim ni ne razumem kada neko pokusava da uradi i navezba neciju tehniku tj. neciji pokret noge... Covek treba da radi sto vise vezbi koje su razlicite, cime ce razviti svoj pokret noge koji je za njega prirodan i normalan, a ne da uci neki "Kollias-ov" i "Weckl-ov" swivel, "Smith-ov" push pull ili kako god ili neciji slide itd. itd...
User avatar
Dr.Killdrum
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 334
Joined: September 3rd, 2009, 8:00 pm
Moj Bubanj: Mapex, Paiste, Roland, OnTrigger

Re: Vezbe vezane za single/double pedale

Post by Dr.Killdrum » August 18th, 2010, 9:20 pm

Pa u neku ruku se slazem sa tobom...Ali u neku ruku mislim da nisi upravu...Posto evo gledaj to ovako...Ja po netu citam kako ljudi ne mogu da predju 180bpm sa duplom(16-ine) a ja prvi put kad sam naucio da radim 16-ine odmah sam pokusao da naucim sto brze da to uradim...Uspeo sam za kratko vreme da dostignem 230bpm...Ali sa jako losom tehnikom...I tako sam svirao citavih godinu i po dana,brljavio i sve...I pomislim u sebi da bi trebalo da pogledam kako to radi neko drugi tj. kako dostize vece brzine sa vise kontrole i preciznosti...Ja sam licno hteo da naucim Derek-ovu tehniku zato sto mi se cinila najprirodnijom...Nikakvih caka nema...Pokusao sam...Stvorio sam svoju tehniku...I zadovoljan sam...Dok da to nisam uradio ja bi i dalje skrnavo svirao na 200+ bpm ili ostao na 180bpm...Umesto da se guram do limita i otvorim sebi nove mogucnosti...A samo sa tehnikom to mozes i postici...

Tako sam i rukama(malo off) svirao iz zgloba nisam mogao da predjem 200bpm...svirao prstima ispadale mi palice stalno...I potrazio malo na netu i video manginievu tehniku...Probao to i zamisli sa lakocom sam presao 200bpm(sa malo manje kontrole ali sam to vezbom sredio)

P.S.: Ali se ne slazem sa time sto neki bubnjari rade...Uzmu probaju malo tehniku i kao nije to to ide dalje nije ni to to...itd. umesto da pokusaju malo duze da to rade...Pa da zaista vide sta im odgovara...Jer sto Derek rece jednom za neke stvari je potrebno 10 godina...

I izvinjavam se za knjigu sto sam napisao ovde...:P
The greatest battles are won not by the strength of arm,but the strength of will.
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Vezbe vezane za single/double pedale

Post by lolekovin1991 » August 19th, 2010, 4:45 pm

Nema zasto da se izvinjavas... :)
Samo ja i dalje mislim da nije potrebno da radis "neciju" tehniku da bi dostigao brzinu koju hoces, vec jednostavno da radis strpljivo i dugo na svojoj i vremenom ce doci, makar za 10 godina.
User avatar
Dr.Killdrum
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 334
Joined: September 3rd, 2009, 8:00 pm
Moj Bubanj: Mapex, Paiste, Roland, OnTrigger

Re: Vezbe vezane za single/double pedale

Post by Dr.Killdrum » August 19th, 2010, 10:22 pm

lolekovin1991 wrote:Nema zasto da se izvinjavas... :)
Samo ja i dalje mislim da nije potrebno da radis "neciju" tehniku da bi dostigao brzinu koju hoces, vec jednostavno da radis strpljivo i dugo na svojoj i vremenom ce doci, makar za 10 godina.
Ma kazem to zato sto nekome smeta kad je poduzi post...Mislim pokusavam sto krace da napisem ali kad ne moze ne moze...:P

Uglavnom,slazem se...Mada opet ne skodi probati...:) Mozda se bas nadjes u nekoj tehnici ili jos bolje skontas neku svoju kao ja usput...:)
The greatest battles are won not by the strength of arm,but the strength of will.
Post Reply