Vezbe vezane za single/double pedale

Podelite saznanja, iskustva, ideju, dajte savet, ili ga potražite...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: Vezbe vezane za single/double pedale

Post by gajagus » May 6th, 2010, 8:52 pm

dok sam ucio na elektroncima pocinjao sam od pocetka sto se tice drum fillsa vezbao sam slusalicama a metronom nisam imao kako na modulu jer je stariji model tako i na kompu jer su mi sluske zatvorenog tipa tako da inace ne bi cuo .....udarim klasicni bit i udar kontre mi je bio takt tojest metronom i onda poklapanje odgovarajuce vezbe ...koju sam istampao
a posto vezbam duplu bez bubnjeva ....znaci practise pad metronom mi je postao neophodan......i naravno zato pitam za pojasnjenje .........
https://t.me/pump_upp
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Vezbe vezane za single/double pedale

Post by Drobac » May 6th, 2010, 9:38 pm

Ma ne prebacujemo mi tebi, i treba da pitaš. Ja da sam imao koga da pitam, sigurno bih sada bio mnogo bolji. ;)
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
CEDAPNM
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 553
Joined: January 1st, 2010, 7:59 pm
Location: Svilajnac

Re: Vezbe vezane za single/double pedale

Post by CEDAPNM » May 6th, 2010, 10:14 pm

to u vase vreme nije bilo, lako je nama sad :D to 10000000 put cujem :D ali nema veze :chears:
We'll show no mercy, we'll kill them all!!!!
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Vezbe vezane za single/double pedale

Post by Drobac » May 7th, 2010, 1:28 pm

Je l' imaš ti forum negde na netu, još na tvom jeziku na kojem možeš da naučiš gomilu stvari i nađeš gomilu video škola? Ako je odgovor da, onda je moj odgovor da ja, a i dosta drugih starijih bubnjara, nismo imali ni net, a kamoli forum ili nešto slično. Ako ti je odgovor ne, onda zaista ne znam šta tražiš na ovom forumu.

Inače, nije to priča lako je vama sad, to mi nismo imali, već ohrabrujem čoveka da pita sve što mu nije jasno. Tako će bar nešto da nauči, umesto da spamuje konstantno po forumu, tako kao ti. Mnogo ste se opustili u zadnje vreme, malo ću ja da pooštrim moderaciju.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
markojah
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 495
Joined: September 1st, 2009, 2:21 am
Moj Bubanj: Tama, Sabian, Pearl
Moji bendovi: Zion Crew, Cover Up
Inspiracija: each and every one

Re: Vezbe vezane za single/double pedale

Post by markojah » May 7th, 2010, 2:24 pm

...a sad nazad na temu! :D
Jedina vrlina kojom se covek ne moze pohvaliti jeste skromnost. Kad bi se njome pohvalio, vise ne bi bio skroman.
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: Vezbe vezane za single/double pedale

Post by gajagus » May 7th, 2010, 2:51 pm

tacno tako....mozda sam malko stariji a to ne znaci da sam mozda pametniji u muzickom napredovanju ...
uglavnom kao sto kaze drobac...u to vreme nije bilo ama NISHHHH za ucenje sem da odes kod nekoga da te uci a to je kostalo i opeko sam se :D a efekat nula dok sam ne uzmes da radis video skole NJET kakav crni dvd danasnji a kamoli na vhs ..ko da ti donese odakle .........ako nemas nekog preko koji je ISTOMISLJENJIK pa da ti prekopira inace nikako ...informacije gde da se informises sem preko novina ako ga je bilo onda je bilo u jednom malom kutku tih novina .....secam se ...ex EXPLOSIVE RECORDS ,,MAX BUTCHER ,,,metal hammer bla bla ....AKO JE BILO STA uglavnom m... i onda se tesko dolazilo do toga ......JES eto sad postoji MEDIUM visokog stadijuma gde sam sebi nabavljas materijal STO TI TREBA ....i za sta si opredeljen ...priznajem ......vreme pre deset godina kad sam cukao i batalio TOJEST ISKOMPLEKSIRAO od cukanja u prazno ..do pre pola godine kad sam se ponovo aktivirao sam u sustini shvatio STA jbt ....budi virtuoz bices virtuoz internet ti je biblija informacija sve ces dobiti na gotovs samo da znas sta hoces i koliko si spreman dati sebe u to kao i dobru volju a ko racuna DOBROCINSTVO mnogih u pruzanju adekvatne BESPLATNE pomoci niko NAGLASAVAM BESPLATNO ....ako to neko ne ceni onda stvarno ......jednostavno mi je drago sto imam mogucnosti da podelim misljenja nacine mogucnosti i usmeravanja ..s istomisljenicima ..NE S ISTOMISLJENICIMA U SMISLU ZIVOTA VEC JEDINSTVENIM NACINOM ZIVLJENJA A TO JE DRUMINGOWANJE ;) ... :chears:

i da naravno vratimo se na temu ;)
https://t.me/pump_upp
User avatar
CEDAPNM
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 553
Joined: January 1st, 2010, 7:59 pm
Location: Svilajnac

Re: Vezbe vezane za single/double pedale

Post by CEDAPNM » May 7th, 2010, 3:15 pm

e drobac, nije bilo nista licno... ja tebe vidim kao jednog skroz extra lika koji nema sta ne zna o bubnju... ovo sam reko samo kroz zezanje :zid: , ali ako si shvatio licno ja se stvarno izvinjavam :thumbup:
We'll show no mercy, we'll kill them all!!!!
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Vezbe vezane za single/double pedale

Post by Drobac » May 7th, 2010, 3:29 pm

Ma ok je, samo malo smanji spamovanje po forumu i da, vratimo se na temu. :chears:
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Koske
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 722
Joined: January 30th, 2008, 9:53 pm
Moj Bubanj: Pearl/ Sonor/ Zildjian/ Stunner
Moji bendovi: DoomRash
Inspiracija: Nathaniel Townsley/Aaron Comess/Simon Phillips/Wuv
Location: U svojoj sobi

Re: Vezbe vezane za single/double pedale

Post by Koske » May 12th, 2010, 3:03 pm

Smatram da ovo moje iskustvo treba da bude upisano u ovu temu, posto je vezano za sviranje duple..
U poslednje vreme dosta vezbam noge i stalno dizem tempo, posto bi trebao da pocnem da sviram za Leonardo. (http://www.myspace.com/leonardobendbg)
Prilikom podizanja tempa, primetio sam blagu promenu u nacinu na koji sviram, tj. gazim duplu. Na sporijim brzinama pedalu gazim celim stopalom, prilichno divljachki ( to kazem jer mi je osecaj neprijatan.)
Prilikom srednjih brzina, pedalu sviram iz butina, tj. dizem i spustam celu nogu.
Kada se podignem na visoke brzine ( za mene visoke ), pocinjem da kombinujem pomeraj cele noge i pomeraj samog stopala. Kao push-pull kod ruku. Noga mi sve vreme balansira negde oko ravnoteznog polozaja, prsti se nikada ne odvajaju od pedale i kontrolu pedale vrsim iz skochnog zgloba, a snagu joj dajem nogama. Jako interesantan osecaj.

Code: Select all

http://www.myspace.com/doomrash

Code: Select all

http://www.facebook.com/DoomRash#!/pages/DOOMRASH/108757879150072?ref=ts
User avatar
CEDAPNM
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 553
Joined: January 1st, 2010, 7:59 pm
Location: Svilajnac

Re: Vezbe vezane za single/double pedale

Post by CEDAPNM » May 12th, 2010, 10:00 pm

te tehnike je objasnjavao Dom Famularo kad je dolazio... :chears:
We'll show no mercy, we'll kill them all!!!!
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Vezbe vezane za single/double pedale

Post by lolekovin1991 » July 14th, 2010, 2:52 am

Imate neke tips za kontrolu pedale tj. ne lepljenje bitera o plastiku itd.?
Ponekad mi se desi da kada udarim pedalom, posle udarca odma' dobijem jako mali rebound od plastike, necujno je, al' me nervira...Znam da na to utice i udarac, a da li utice zategnutos' plastike?
Last edited by lolekovin1991 on July 14th, 2010, 3:10 am, edited 1 time in total.
User avatar
markojah
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 495
Joined: September 1st, 2009, 2:21 am
Moj Bubanj: Tama, Sabian, Pearl
Moji bendovi: Zion Crew, Cover Up
Inspiracija: each and every one

Re: Vezbe vezane za single/double pedale

Post by markojah » July 14th, 2010, 3:08 am

Definitivno da utice, ali najvise je zasluzno prihvatanje rebound-a na footboard-u.
Probaj da izolujes jednu nogu i vezbas samo nju nekoliko minuta, pa drugu itd...ako vec nisi, uzmi kao pattern najjednostavnije vezbe akcenata, sigurno ce ti poboljsati kontrolu.
I jos nesto, prilikom vezbi (bilo ruku ili nogu) nemoj da zakucavas iz sve snage, ni sa pola, vec samo onoliko koliko je dovoljno da bat dodirne plastiku - odatle, po meni, krece sva kontrola. :chears:
Jedina vrlina kojom se covek ne moze pohvaliti jeste skromnost. Kad bi se njome pohvalio, vise ne bi bio skroman.
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Vezbe vezane za single/double pedale

Post by lolekovin1991 » July 14th, 2010, 3:12 am

Ok, pokusavacu sto vise vezbi da radim sto se toga tice, pre 2 dana mi je taj problem bas zapao za oko... :chears:
User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Re: Vezbe vezane za single/double pedale

Post by Loshme » July 18th, 2010, 10:36 am

lole, isti problem ovde. veoma necujno, ali mnogo iritantno.
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Vezbe vezane za single/double pedale

Post by lolekovin1991 » July 18th, 2010, 6:45 pm

Da, a zanima me kako bi se to ponasalo kada bi bas bio trigerovan.
Post Reply