Vezbe vezane za single/double pedale

Podelite saznanja, iskustva, ideju, dajte savet, ili ga potražite...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Vezbe vezane za single/double pedale

Post by Drobac » May 6th, 2010, 1:03 am

Skini atačment i uživaj u životu. :cvike:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: Vezbe vezane za single/double pedale

Post by gajagus » May 6th, 2010, 2:03 am

drobe hvala za atachment to je to .....;) imas pivo istampao sam kompletnu koliasovu literaturu sa sajta pa moram odnekud poceti .
ali ima drugo sto me muci .....
kako postici brzinu lr 16 tine ili 32 ke tojest kojom tehnikom je preporucljivo sto neko rece iz ove teme da je jako tesko koliasovu vezbu poceti ako nema vec unapred pripremljene noge za LR LR zar moram da spustim metronom na 30 da bi poceo pravilno ili ima druga tehnika vec postojeca na ovom forumu ....ne mogu da verujem da sam heel toe pojeo ...a za ovu tehniku ko da nisu moje noge .....hehe.... :smor:
https://t.me/pump_upp
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Vezbe vezane za single/double pedale

Post by lolekovin1991 » May 6th, 2010, 2:17 am

Ako mozes lepo da sviras nogama neizmenicno, desna-leva, ili leva-desna, ako si desnonog(desnoruk, kako god), na tempu 120bpm, to je neka normala, onda mozes da krenes da radis ovu vezbu na tempu 50 ili 55, uzmi i skini metronom sa neta, ako ga nemas, imas ovde par linkova za par metronoma...
tako da ce na tempu 55 32ke da ti budu 16ine na tempu 110.
Ovo bi trebalo da se svira sa heel up, ako gresim, ispravite me...
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Vezbe vezane za single/double pedale

Post by Drobac » May 6th, 2010, 1:02 pm

Da, heel up, singlovi. Samo, možete vi ovu vežbu raditi sa manjim brzinama, ali ja mislim da one brzine koje su date nisu slučajne. ;)

Druga stvar, nije mi jasno zašto si srljao na heel toe i dablove, ako nisi navežbao singlove. Treba ipak da postoji neki red pri vežbanju. Singlovi su osnova, pa tek onda idu dablovi. ;)
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Vezbe vezane za single/double pedale

Post by lolekovin1991 » May 6th, 2010, 1:06 pm

Nisu brzine slucajne, ali pri manjim brzinama moze da se uvezbava ta kontrola udaraca prelazom sa sporije na brze i suprotno, ali se kod manjih brzina ne vidi ta promena u pokretu, zbog kojih su stavljene te brzine...
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: Vezbe vezane za single/double pedale

Post by gajagus » May 6th, 2010, 1:20 pm

razlog vezbanja hell toe zato sto kad sam dosao do pedale prvo sto sam trazio jest dvd prirucnik i naleteo prvo na jarred falka double bass secrets .i naravno mislio sam da je to to i naravno prvo to naucio sto je u sustini i dobro sto sam savladao ....ali shvatio da sam osnovu bas preskocio :D osnovu ......na dvd u je pojasnjeno da je heel toe osnova za speedovanje pedale pa se primio ...u svakom slucaju hvala......;)
https://t.me/pump_upp
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: Vezbe vezane za single/double pedale

Post by gajagus » May 6th, 2010, 1:28 pm

znaci lolekovinov odgovor je sustina mog problema jeli ....bez metronoma ne mogu da smislim duplu tako da je to vec reseno ......

lolekowin wrote :
Ako mozes lepo da sviras nogama neizmenicno, desna-leva, ili leva-desna, ako si desnonog(desnoruk, kako god), na tempu 120bpm, to je neka normala, onda mozes da krenes da radis ovu vezbu na tempu 50 ili 55, uzmi i skini metronom sa neta, ako ga nemas, imas ovde par linkova za par metronoma...
tako da ce na tempu 55 32ke da ti budu 16ine na tempu 110.
Ovo bi trebalo da se svira sa heel up, ako gresim, ispravite me...
https://t.me/pump_upp
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Vezbe vezane za single/double pedale

Post by Drobac » May 6th, 2010, 1:30 pm

lolekovin1991 wrote:Nisu brzine slucajne, ali pri manjim brzinama moze da se uvezbava ta kontrola udaraca prelazom sa sporije na brze i suprotno, ali se kod manjih brzina ne vidi ta promena u pokretu, zbog kojih su stavljene te brzine...
To je to.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: Vezbe vezane za single/double pedale

Post by gajagus » May 6th, 2010, 7:35 pm

grrrrrrr........ metronom stuff....

kad se racunaju osmine sesnaestine i triestdvoj ke ....govorim o brzim ritmovima
postavio sam sliku nota snare rudimentsa mada je isto i za noge
nejasnocu naglasavam "otkucaji metronoma " nezavisnosti od brzine da li vazi ovako kako sam naglasio za 16 triole i 32 ke ....morao sam nacrtati jer me nece mnogi razumeti sta hocu da pitam .

ili da ne davim ako ima neki pdf sa svim tim dzidzama oko ritma ...bio bi zahvalan da ne tucem u prazno ........ :hail:
https://t.me/pump_upp
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Vezbe vezane za single/double pedale

Post by Drobac » May 6th, 2010, 7:40 pm

Ja ni sa crtežom ne razumem šta ti hoćeš da pitaš. lol

Triola ti traje isto onoliko koliko i četvrtina, samo umesto 4 udarca imaš 3.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: Vezbe vezane za single/double pedale

Post by gajagus » May 6th, 2010, 7:47 pm

izmedju tik i tak mora biti odredjeno udaraca jeli tako
ako su 16 tine onda ide 6 udaraca izmedju tik i tak pa opet u krug .......
a ako su 32 ke onda 8 udaraca izmedju tik i tak pa sve u krug

vrlo jednostavno .
https://t.me/pump_upp
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Vezbe vezane za single/double pedale

Post by Drobac » May 6th, 2010, 7:54 pm

Ne. Ako su šesnaestine, onda imaš 4 udaraca između tik i tak (ako ti je metronom podešen na četvrtine, 4x4=16), a na 32jke imaš 8 udaraca između tik i tak. Ne možeš imati 6, pa 8, jer su 32jke duplo od 16ina.

Nadam se da sam dobro izbrojao. lol
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: Vezbe vezane za single/double pedale

Post by gajagus » May 6th, 2010, 8:02 pm

eto vidi se da nemam iskustva s taktom ....note sam savladao al metronom malo teze ..bilo bi dobro napraviti neku tabelu za te zezancije pa da se postavi ono kad je sajt prva liga nek bude jos nabudzeniji ;) ..hvala ti drob....
https://t.me/pump_upp
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Vezbe vezane za single/double pedale

Post by Drobac » May 6th, 2010, 8:14 pm

Pa nije teško, kad skapiraš, onda tek shvatiš koliko je lako. Metronom najčešće radi u četvrtinama. Pratiš svaki otkucaj i to su četvrtine, ako imaš dva udarca po otkucaju, to su osmine, 4 udarca po otkucaju su šesnaestine, 8 otkucaja su tridesetdvojke i tako dalje.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
markojah
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 495
Joined: September 1st, 2009, 2:21 am
Moj Bubanj: Tama, Sabian, Pearl
Moji bendovi: Zion Crew, Cover Up
Inspiracija: each and every one

Re: Vezbe vezane za single/double pedale

Post by markojah » May 6th, 2010, 8:22 pm

ako nisi savladao metronom, kako si savladao note? :cekic: ..to je prilicno povezano

elem, ako je 4/4 takt, taj ima jednu celu notu = dve polovine = 4 cetvrtine = 8 osmina = 16 sesnaestina = 32 x 32th notes itd.

u tom slucaju:
2 polovine = 3 polovinske triole u taktu
4 cetvrtine = 6 cetvrtinskih triola (per measure)
8 osmina = 12 osmiskih triola itd. itd.

...e sad zavisi sta ces namestiti da ti metronom kucka. za ovo gore nacrtano je najbolje da ti cuka cetvrtine i naglasava svaki prvi udarac u taktu i tada (kao sto ti je drobac rekao) na jedan klik radis 4 udarca (prvi red), potom 6 udaraca na 1 klik (drugi red), i poslednji 8 udaraca na jedan klik.
Jedina vrlina kojom se covek ne moze pohvaliti jeste skromnost. Kad bi se njome pohvalio, vise ne bi bio skroman.
Post Reply