Pitanje za ozvucenje

Podelite saznanja, iskustva, ideju, dajte savet, ili ga potražite...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
Sloba12
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 5
Joined: August 30th, 2017, 2:18 pm

Pitanje za ozvucenje

Post by Sloba12 » August 30th, 2017, 3:30 pm

Pozdrav svima, sviram vec par godina i odlucio sam da napravim bend sa drugovima, zanima me da li mi je potrebno ozvucenje tj mikrofoni za bubnjeve u koliko samo vezbamo i da li je moguce svirati na nekim desavanjima bez mikrofona za bubnjeve
User avatar
Niki67
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 2910
Joined: September 15th, 2008, 10:51 pm
Moj Bubanj: Yamaha Recording Custom

Re: Pitanje za ozvucenje

Post by Niki67 » August 31st, 2017, 8:44 pm

Sloba12 wrote:
August 30th, 2017, 3:30 pm
Pozdrav svima, sviram vec par godina i odlucio sam da napravim bend sa drugovima, zanima me da li mi je potrebno ozvucenje tj mikrofoni za bubnjeve u koliko samo vezbamo i da li je moguce svirati na nekim desavanjima bez mikrofona za bubnjeve
Ako je samo vezbanje ili proba naravno da nije neophodno imati mikrofone na tebi je da odlucis, verovatno je manja prostorija u pitanju i opustena varijanta ali kod nastupa sa band-om i svirke na ozvucenju... trebaju ti mikrofoni.Ti mozes i tad svirati bez njih ali se neces nista cuti a mikrofoni ce ti olaksati svirku i bice ti zadovoljstvo svirati ako budes imao dobar sound :)
Sloba12
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 5
Joined: August 30th, 2017, 2:18 pm

Re: Pitanje za ozvucenje

Post by Sloba12 » August 31st, 2017, 10:28 pm

Hvala na odgovoru. Ja sam cuo da ti mikrofoni nisu bas jeftini, da li postoji mogucnost da se mozda iznajme samo za svirku
User avatar
Niki67
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 2910
Joined: September 15th, 2008, 10:51 pm
Moj Bubanj: Yamaha Recording Custom

Re: Pitanje za ozvucenje

Post by Niki67 » September 2nd, 2017, 1:42 am

Sloba12 wrote:
August 31st, 2017, 10:28 pm
Hvala na odgovoru. Ja sam cuo da ti mikrofoni nisu bas jeftini, da li postoji mogucnost da se mozda iznajme samo za svirku
Sve zavisi od ukusa, potrebe i mogucnosti a naravno i od samog bubnja koji posedujes i koliko ces mikrofona kupiti ili iznajmiti i oprema na kojoj ces svirati.
Postoje jeftinije varijante a i veoma skupe, ovde imas bas dosta o tome pa baci pogled

viewtopic.php?f=14&t=175

Sto se tice iznajmljivanja naravno da postoji mogucnost raspitaj se kod kolega muzicara ili potrazi nekog za iznajmljivanje opreme i muzickih instrumenata u tvom mestu.
Sloba12
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 5
Joined: August 30th, 2017, 2:18 pm

Re: Pitanje za ozvucenje

Post by Sloba12 » September 2nd, 2017, 9:44 am

Hvala puno :thumbup:
Post Reply