dzapoemir

Šta vežbate, na čemu hoćete da poradite, kako vam ide, sa čime ste zadovoljni, sa čime ne...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
dzapoemir
Dobošar
Dobošar
Posts: 116
Joined: December 9th, 2010, 3:12 pm
Moj Bubanj: amati
Moji bendovi: drifter dogs, cutapotato
Inspiracija: nicko mcbrain

dzapoemir

Post by dzapoemir » February 16th, 2011, 10:34 am

Malo sam se jučer zanio pišući post o notama, shvatio sam da bi neke misli trebalo ovde napisati. Ljudi usto sam u 8 jutros i odmah pustio sebi Joe Morrelov video Natural approach to technique (kužno sam to na youtubeu ima dosta al nisam neki kompjuteraš pa i ne znam kako to naći), također čitam i njegovu knjigu.
Uglavnom, SAD ZNAM DA NIŠTA NE ZNAM!!! :)
Znači idemo sve ispočetka od samog hvata pa do pristupa bubnjanju. Primjetio sam ima vas i školovanih i studijskih bubnjara i početnika... a ja sam kafanski bubnjar- samouk bez nekog znanja koja je marka bolja i kako se šta zove itd. al mogu reći za sebe da imam dobro razvijeno uho. I tako sam uglavnom i učio: sviram sve što čujem i nije bilo nekih problema- dosta dobro sam rastavljen pa i išlo je sve to onako svojim tokom.
Ali ovo s Morellovim videom sad, pokazalo mi je koliko sam pogrešno neke stvari radio. Nije to do traditional gripa- sviram s palicom kako god treba već sam pristup učenju pa full stroke half stroke i te stvari...
Uglavnom biće zanimljivo odo već danas pravit sebi practice pad da ne smetam nikom i u nove pobjede.
Najvažnije je što mi nije mrsko već jedva čekam da se uhvatim u koštac. Znate osjećaj kad te uhvati muka i vrućina te puca kad ne možeš nešto da odradiš a ti opet dalje :thumbup:
User avatar
markojah
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 495
Joined: September 1st, 2009, 2:21 am
Moj Bubanj: Tama, Sabian, Pearl
Moji bendovi: Zion Crew, Cover Up
Inspiracija: each and every one

Re: dzapoemir

Post by markojah » February 16th, 2011, 11:43 am

Totalno te razumem. To je video koji je mene naterao da se bacim na posao kako nikada do tad nisam.
Cuo si sta cika Morello kaze, obavezno stivo:
viewtopic.php?f=33&t=503&hilit=stone&start=0
Jedina vrlina kojom se covek ne moze pohvaliti jeste skromnost. Kad bi se njome pohvalio, vise ne bi bio skroman.
User avatar
dzapoemir
Dobošar
Dobošar
Posts: 116
Joined: December 9th, 2010, 3:12 pm
Moj Bubanj: amati
Moji bendovi: drifter dogs, cutapotato
Inspiracija: nicko mcbrain

Re: dzapoemir

Post by dzapoemir » February 16th, 2011, 2:26 pm

Jakako braca iće i to pune ruke posla i samo pravo more nota ispred mene :thumbsup:
User avatar
Cheloo
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 327
Joined: January 10th, 2009, 12:28 am

Re: dzapoemir

Post by Cheloo » February 16th, 2011, 2:44 pm

samo napred kolega, citamo se i pomazemo akbd :) :thumbsup: :whistle:
User avatar
dzapoemir
Dobošar
Dobošar
Posts: 116
Joined: December 9th, 2010, 3:12 pm
Moj Bubanj: amati
Moji bendovi: drifter dogs, cutapotato
Inspiracija: nicko mcbrain

Re: dzapoemir

Post by dzapoemir » February 16th, 2011, 3:11 pm

samo hrabro samo pravo!!! :D :thumbsup:
User avatar
dzapoemir
Dobošar
Dobošar
Posts: 116
Joined: December 9th, 2010, 3:12 pm
Moj Bubanj: amati
Moji bendovi: drifter dogs, cutapotato
Inspiracija: nicko mcbrain

Re: dzapoemir

Post by dzapoemir » May 22nd, 2011, 12:53 pm

Ćao ekipa samo da se javim i pozdravim bubnjarsku familiju nisam bio tu neka dva mjeseca tri pa mi je drago ponovo se javiti. POZDRAV ZA SVE BUBNJARE!!!
Moram vam se pohvalit kako sam skinuo video i knjigu od Morella da radim punom parom. Otkino komad daske i zalijepio podlogu za miša i svaki dan radim na tehnici i gradim udarac a nota ko u pjesmama :D .
Naložio sam se na traditional grip i ide to sve kako treba. Ne može proći dan da malo ne pročačkam po dasci.
Još jednom pozdrav za svu braću samo hrabro :) :) :)
Post Reply