TheMare-Mare

Šta vežbate, na čemu hoćete da poradite, kako vam ide, sa čime ste zadovoljni, sa čime ne...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
TheMare
Dobošar
Dobošar
Posts: 76
Joined: September 1st, 2010, 12:32 am
Moj Bubanj: Gretsch Black Hawk (WR)
Inspiracija: Dave Weckl , Steve Gadd , Vinnie Colaiuta
Location: Bileća

TheMare-Mare

Post by TheMare » January 11th, 2011, 2:11 am

Pozz svim bubnjarima na ovome forumu...Od malih nogu sam zelio da sviram bubnjeve , pa sam poceo pre 10 meseci...Kupio sam napokon svoj bubanj Gretsch Black Hawk pa bih zelio da mi preporucite koje vjezbe da vjezbam za pocetak veliki pozz svima :))))) .... :)
User avatar
markojah
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 495
Joined: September 1st, 2009, 2:21 am
Moj Bubanj: Tama, Sabian, Pearl
Moji bendovi: Zion Crew, Cover Up
Inspiracija: each and every one

Re: Mare

Post by markojah » January 11th, 2011, 3:45 am

uh uh...posto si pocetnik, mogu da zakljucim da nemas lose navike kao neki od nas, pa nemas sta da ispravljas - to je dobro! :)
Za pocetak bi trebao da odredis visinu stolice koja ti odgovara i naucis pravilno sedenje (ovo nije neka filozofija, ali je vrlo bitna stvar), zatim da postavis dobos na adekvatnu visinu i krenes sa rudimentima. Najvise paznje obrati na hvat palice (french i german) i vezbaj single stroke jednom rukom izolovano mnogo ponavljanja (ili po 8, 16, 32 jednom, pa isto drugom) i to sve u veoma malom tempu, da bi osetio sta je taj udarac - kontrolisano ispustanje i hvatanje palice u nekom smislu. Takodje, misljenja sam da bi bilo dobro da radis workout ruku i nogu neko vreme, da ti se telo polako pripremi za rad na tehnici.
Ako mislis da volis ovo, radi osnove dugo i udji duboko u filozofiju, isplatice se!

Preporucujem:
Joe Morello - The Natural Approach To Technique
Jojo Mayer - Secret weapons for the modern drummer
Jedina vrlina kojom se covek ne moze pohvaliti jeste skromnost. Kad bi se njome pohvalio, vise ne bi bio skroman.
User avatar
TheMare
Dobošar
Dobošar
Posts: 76
Joined: September 1st, 2010, 12:32 am
Moj Bubanj: Gretsch Black Hawk (WR)
Inspiracija: Dave Weckl , Steve Gadd , Vinnie Colaiuta
Location: Bileća

Re: Mare

Post by TheMare » January 11th, 2011, 11:44 am

E hvala puno prijatelju :)
Post Reply