Gorki

Šta vežbate, na čemu hoćete da poradite, kako vam ide, sa čime ste zadovoljni, sa čime ne...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
Gorki
Dobošar
Dobošar
Posts: 97
Joined: November 20th, 2010, 12:41 am
Moj Bubanj: Gretch iz 70ih (nekompletan)
Inspiracija: Dave Weckl, Vinie Colaiuta, Clyde Stubblefield i Buddy Rich
Location: Beograd

Gorki

Post by Gorki » November 20th, 2010, 9:46 pm

Dakle dana 20-og, Novembra meseca tekuce 2010 godine cika Gorki zapocinje svoj javni dnevnik, recima "Iza sedam brda..." :D :D
elem, salu na stranu, danas sam vezbao Paradidl-didl sa klikom na 50 bpm-a, i potrosio sam na to dobra dva, dva i po sata :ranting:
zapravo pokazalo mi se izazovnije nego sto sam ocekivao, u pocetku sam se mucio dok nisam postavio note da popunjavaju prazan prostor izmedju cetvrtina.Sta hocu da kazem, lepo sam otvorio FL studio iliti Fruity Loops i pustio metronom a izmedju ispisao tihe da ne kazem ghost note bas gitare, sto mi je pomoglo da mi se mozak ne raspadne :D posto sam danas i naucio pomenuti paradidl.Tako da sa malo pomuke i nerviranja :) danasnje vezbanje je proslo zadovoljavajuce.

Inace sviram svaki dan, a od nedavno sam se zainatio pa vezbam 4h dnevno svaki dan u isto vreme.S obzirom da mi je soba poprilcno mala i nemam trenutno mesta da drzim bubanj u njoj (a radim na tome) vezbam suvu tehniku na padovima, i idem na casove jednom u dve nedelje kod Marka iz Urban Pulsa koji je zapravo clan ovog foruma :)
Sviram aktivno skoro dve godine i neaktivno da dodamo jos jednu godinu odokativno, najvise paznju obracam na Fank i Rock ritmove, mada znam i ostale muzicke pravce i naravno ucim.Koristim Tradicionalni hvat i zaista se dosta zezam s njim, al kad se setim kako je bilo pre godinu dana kad sam poceo da ga koristim, mogu misliti sta ce biti za jos godinu dana :)
Heh eto ukratko o mojoj bubnjarskoj karijeri, dobrodosle su sve kritike i komentari, kao i saveti naravno :thumbup:
Last edited by Gorki on November 21st, 2010, 9:53 pm, edited 1 time in total.
That Great Gorky Sound
Drumkickin' since i was born
User avatar
Gorki
Dobošar
Dobošar
Posts: 97
Joined: November 20th, 2010, 12:41 am
Moj Bubanj: Gretch iz 70ih (nekompletan)
Inspiracija: Dave Weckl, Vinie Colaiuta, Clyde Stubblefield i Buddy Rich
Location: Beograd

Re: Gorki

Post by Gorki » November 21st, 2010, 9:49 pm

Dana sledeceg :) tjs 21-og 11-og tekuce godine vezba se svela na sledece...
zagrevanje je proslo sasvim kako treba, radio sam 1/4-ine, 1/8-ine i 1/16-ine
kao i triole sve to na vec standardnih 50 bpm-a.Pa sam sa triola lepo presao na Singl Paradidl-didl i to dosta lakse nego juce, usao mi je u ruke, pa mi danas ghost note bas gitare nisu trebale :).Kad sam to zavrsio presao sam na Flam-paradidl koji sam vec sasvim fino uvezbao i s kojim nemam muke.Nakon toga dosao je singl paradidl koji sam ustvari i najbolje savladao.Sve sam to vezbao u jednom istom tempu na 50 bpm-a.Nemenjajuci tempo, odradio sam double stroke roll i single stoke roll.Nije lose za danas.Mada ledja me cepaju, vise puta sam prekidao vezbu samo da se istegnem, bas me to nervira.Al ni ne cudi me, s obzirom da sam samo sedeo par sati bez naslanjanja i nista ne radio pa bi me bolela ledja :)
That Great Gorky Sound
Drumkickin' since i was born
User avatar
markojah
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 495
Joined: September 1st, 2009, 2:21 am
Moj Bubanj: Tama, Sabian, Pearl
Moji bendovi: Zion Crew, Cover Up
Inspiracija: each and every one

Re: Gorki

Post by markojah » November 22nd, 2010, 3:55 am

pohvale! samo radi buraz, jer isplati se!
istezanje svakih 20 min i nema problema - ja sam zato montirao sipku u dovratak :cvike:
Jedina vrlina kojom se covek ne moze pohvaliti jeste skromnost. Kad bi se njome pohvalio, vise ne bi bio skroman.
User avatar
Gorki
Dobošar
Dobošar
Posts: 97
Joined: November 20th, 2010, 12:41 am
Moj Bubanj: Gretch iz 70ih (nekompletan)
Inspiracija: Dave Weckl, Vinie Colaiuta, Clyde Stubblefield i Buddy Rich
Location: Beograd

Re: Gorki

Post by Gorki » November 22nd, 2010, 4:07 am

vidis to i nije losa ideja, ja imam sipku na terasi... daaa istezanje, pa kako se toga ranije nisam setio :D pa od sipke bolje stvari nema ;)
fala na savetu, definitivno cu malo da se istezem na sipci ;)
That Great Gorky Sound
Drumkickin' since i was born
User avatar
Gorki
Dobošar
Dobošar
Posts: 97
Joined: November 20th, 2010, 12:41 am
Moj Bubanj: Gretch iz 70ih (nekompletan)
Inspiracija: Dave Weckl, Vinie Colaiuta, Clyde Stubblefield i Buddy Rich
Location: Beograd

Re: Gorki

Post by Gorki » November 22nd, 2010, 11:01 pm

22. 11-ti tekuce godine :) Gorki still runing the game :D
au sto sam danas imao trip.. krenem ja da se zagrevam oko 16 casova standardno radeci na 50 bpm-a i nakon nekih 15 minuta upada keva u sobu, aj da rucas sine.. ja sta cu, ocu, necu.. reko aj rucam sad i posle mogu da vezbam.. elem.. kad sam se nahasambao kao svinja :D nisam mogao da disem, pa mi se nije dalo da vezbam jos narednih sat i po.. pa sam vezbao umesto od 16 do 20, od 18 do 21:30..
al ipak sam zadovoljan, odradio sam standardnu kombinaciju od prethodnih dana, singl paradidl-didl, pa flem paradidl pa singl paradidl i odradio sam to prilicno lepo :) posle toga sam krenuo da ucim Swiss Army Tripplet.Uopste nije naivan kao sto izgleda, potpuno sam ga mesao sa Flem Akcentom, morao sam da se skoncentrisem i da ga radim bas polako.. vezbao sam samo Levu ruku vodecu na ovom paradidlu, narednih dana cu da vezbam desni Swss Army Triplet i levi Singl Paradidl-didl :)
kad sam sve ovo zavrsio onda sam se bacio na Single Storke Roll, i dosta dugo sam rolao, 40-tak minuta mozda i vise :)
That Great Gorky Sound
Drumkickin' since i was born
User avatar
Gorki
Dobošar
Dobošar
Posts: 97
Joined: November 20th, 2010, 12:41 am
Moj Bubanj: Gretch iz 70ih (nekompletan)
Inspiracija: Dave Weckl, Vinie Colaiuta, Clyde Stubblefield i Buddy Rich
Location: Beograd

Re: Gorki

Post by Gorki » November 23rd, 2010, 9:46 pm

23. nikakav dan... al me mrzelo da vezbam danas.. jedva sam se nakanio
to mora da je zbog ove kisa
nije bilo lose, radio sam isti program od prethodnih dana, pri istom tempu...
dok sam vezbao singl paradidl spontano sam provalio jos jednu vezbicu koja nije losa za razdvajanja ekstremiteta.. dok sam pegalo singl paradidl, cetvrtine sam lupkao levom nogom, sto inace uvek radim, i onda mi palo napamet da ubacim i desnu nogu i njom da lupkam na 1 i 3.. pa posto je to bilo lako i brzo mi je dosadilo, onda sam prebacio desnu nogu na 2 i 4 i tu sam vec poceo malo da se bagujem :)
kad sam i to savladao onda sam dosao do kranje vezbe koja se sastojala u menjanju ova dva.. odradim prvo desnu na 1 i 3 i onda bez stajanja predjem na 2 i 4 i tako vrtim, dok paradidl ide u istom tempu sa akcentima.
Nista posebno al razbija dosadu :)
That Great Gorky Sound
Drumkickin' since i was born
Post Reply