nemanja_cs

Šta vežbate, na čemu hoćete da poradite, kako vam ide, sa čime ste zadovoljni, sa čime ne...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
nemanja_cs
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1366
Joined: January 13th, 2008, 7:05 pm
Moj Bubanj: Mapex Meridian Maple
Moji bendovi: Magic Beans, TheBluesMachine, Drop λ
Inspiracija: G.Harrison, B. Greb...
Contact:

nemanja_cs

Post by nemanja_cs » August 31st, 2010, 9:59 pm

Evo da krenem i ja da prcam ovaj dnevnik, palo mi na pamet, posto svaki put kad nesto izvalim zapisem negde i zaboravim, s obzirom da sam stalno pored kompa i na forumu, evo ovde cu da zapisujem sta god da izvalim pa eto.

Danas sam vezbao poprilicno standardno ko i svaki dan, samo malo tvrdje.
Singlovi-sporije i najbrze, u normalnom i triplet feelu, doublovi iz zgloba, prstima, u triplet i normalnom feelu, triole, paradidlove - single dabl tripl, pa sve povezano jedno za drugim, pa onda kao i svaki put posle toga krenem u prazno sviranje i danas sam izvalio neki 7stroke roll cini mi se, pa ga uklapam da moze da bude kao prelaz, to izgleda, kao 7stroke roll ovako - rLrlrll (velika slova naglaseni, mala ghostovi) pa sam krenuo to da uklapam u prelaz i cini mi se da ovako nekako moze da se odsvira, kad se upadne na vreme - rLrlrll rLrlrllrllB (right i left, B je bass na kraju prelaza, kojim se upada na jedan) tu ispada da ima 18 nota, jebem li ga, mislim da mogu da uklopim u prelaz, moram da probam to i na bubnju. Nisam ja izvalio ne znam sta, al cini mi se da moze fino da se uklopi ^^

To bi otprilike bilo to za danas.
Jedem. Spavam. Tandrljam.
http://www.youtube.com/11NeMaTz11
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: nemanja_cs

Post by lolekovin1991 » August 31st, 2010, 10:15 pm

Ako je B prvi udarac novog takta, tu imas 17 nota u prelazu, a ako sviras u sesnaestinama, to prelazi jedan takt, tako da bi trebalo da probas
rLrlrll rLrlrllrlB, da bi dobio ceo takt... Probacu i ja ovo, i probaj da negde ubacis bas, npr.
rLBlrll rLrlBllrlB
:)
User avatar
nemanja_cs
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1366
Joined: January 13th, 2008, 7:05 pm
Moj Bubanj: Mapex Meridian Maple
Moji bendovi: Magic Beans, TheBluesMachine, Drop λ
Inspiracija: G.Harrison, B. Greb...
Contact:

Re: nemanja_cs

Post by nemanja_cs » September 1st, 2010, 11:04 pm

haha sinoc sam hteo da napisem ali nisam stigao, izvalio sam da poslednji par ll u prelazu se ustvari svira kao 32ka, ili to sto si ti napisao rlB :)
Jedem. Spavam. Tandrljam.
http://www.youtube.com/11NeMaTz11
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: nemanja_cs

Post by lolekovin1991 » September 2nd, 2010, 2:31 am

Moze i tako! :)
Post Reply