Lolekovin1991

Šta vežbate, na čemu hoćete da poradite, kako vam ide, sa čime ste zadovoljni, sa čime ne...

Moderator: Supermoderatori

lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Lolekovin1991

Post by lolekovin1991 » September 22nd, 2010, 12:28 pm

:chears:
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Lolekovin1991

Post by lolekovin1991 » October 9th, 2010, 1:54 am

Evo mene ljudi, posle duzeg perioda ovde... Duzi period nisam vezbao za bubnjem jer sam bio u NS-u... Cim skupim neke pare, sto bi trebalo da bude uskoro, ici cu kod kolege nikoladrums na casove, da vidimo gde sam, sta sam i kako sam...

Kao sto sam naveo u jednom od prethodnih postova, radim na jednom sistemu koji je prvobitno zamisljen kao pomagalo za pravljenje Linear fraza, ali sam odlucio da uzmem i da to prosirim i na regularne fraze (sticking pattern-e) kojima ce se lako praviti veliki broj razlicitih prelaza, a ako neko hoce to moze koristiti i za pravljenje gruvova...

Razmisljao sam sta da radim sa ovim... Da li da probam, kada zavrsim ovo, da prodam nekako ovo ili jednostavno da uradim u PDF formatu, i sibnem na net linkove za download?
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Lolekovin1991

Post by lolekovin1991 » October 26th, 2010, 2:14 pm

Bio sam na casu kod kolege Nikole, nick mu je Nikoladrums...
Veoma sam zadovoljan kako smo radili, radili smo Moeller, malo linearne fraze kao i neke prelaze...
Od sledeceg casa, koji ce biti nadam sem uskoro, krecem sa Nikolom da radim vezbe koordinacije, Moeller, linearne fraze itd.

I da, zaljubio sam se u njegovu Yamahu Oak Custom.
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Lolekovin1991

Post by lolekovin1991 » December 27th, 2010, 6:28 am

E, drage kolege, zbog vas sam se odrekao spavanja, u zelji da uradim nesto za vas s nadom da ce vam se ovo dopasti i da ce vam pre svega koristiti!!!

Sredio sam sistem koji sam napravio za sebe za pravljenje raznih fraza, i napokon cu ga podeliti sa vama!!! Nadam se da ce vam pomoci i da ce vam dati neke ideje... Ako Niki hoce, moze ovaj link i da prebaci u download sekciju...

Ukoliko vam nesto ne bude bilo jasno, pitajte, ali mislim da je sve jasno jer sam se trudio da na najprostiji nacin objasnim sve iako nisam stigao da odradim sve sto sam planirao za taj sistem... :blush:

Evo linka, jako malo zauzima, manje od 1mb, pa skinite, a ja sad odo' da spavam, laku noc bando!!! :)

http://hotfile.com/dl/92213419/b2b7d47/ ... m.doc.html
User avatar
Gorki
Dobošar
Dobošar
Posts: 97
Joined: November 20th, 2010, 12:41 am
Moj Bubanj: Gretch iz 70ih (nekompletan)
Inspiracija: Dave Weckl, Vinie Colaiuta, Clyde Stubblefield i Buddy Rich
Location: Beograd

Re: Lolekovin1991

Post by Gorki » December 28th, 2010, 12:09 am

svaka cast Lole, lepo osmisljeno..pohvale za trud i zahvalnost zato sto si isti podelio s nama ;)
That Great Gorky Sound
Drumkickin' since i was born
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Lolekovin1991

Post by lolekovin1991 » December 28th, 2010, 12:12 am

Hvala, opusteno, nadam se da ce da pomogne... :)
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Lolekovin1991

Post by lolekovin1991 » January 2nd, 2011, 8:29 pm

Danas sam poceo da sviram uz muziku i posle 20-ak minuta mi je pukla plastika na bass bubnju, tako da sam posle nastavio da vezbam ruke na bubnju... :angry: :smor:

Radio sam dablove, dva 4/4 takta na dobosu, pa dva puta 4/4 takta na tomu, pa dva 4/4 takta na dobosu, pa dva 4/4 takta na floor tomu i tako u krug 4 puta...

Posle sam radio moeller pokret tako sto sviram paradiddle i akcente stavljam na tom i floor tom, a neakcentovane na dobos... Prvo je akcenat na 1. noti paradiddle-a, pa na 2., pa na 3., pa na 4. ... Za svaki akcenat sviram 8 taktova 4/4, ne na velikom tempu, zato sto je main focus na pokretu ruke, brzina ce vremenom da se radi... Sve vreme noga na hi hat-u kuca cetvrtine...

Posle sam radio paradiddle, double paradiddle i triple paradiddle...
Kod paradiddle-a, akcenat je na dobosu, kod double paradiddle-a prvi akcenat je na dobosu, drugi na tomu, a kod tripple paradiddle-a, prvi akcenat je na dobosu, drugi na tomu, a treci na floor tomu, neakcentovane su na dobosu.

Nakon toga sam samo svirao razne rudimente i grupe nota...
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Lolekovin1991

Post by lolekovin1991 » January 2nd, 2011, 11:17 pm

Resio sam da lepo stavim na "papir" veliki broj vezbica kojima se igram, naravno, ne sa svim od jednom... Sve cu ovde da ih stavim, pa ko hoce neka procita, vidi da li mu se nesto svidja i da kaze nesto ako ima, kritiku itd. Ovo stavljam ovde da ne bih svaki put pisao sta vezbam, nego da koga zanima odma' moze da vidi sve, a i meni ce da bude organizovaniji plan za vezbanje jer sad imam ovo.
Obuhvatio sam par segmenata sviranja, za svaki po neka vezbica... Ovde nisu obuhvacena vezbanja sto se tice muzickih pravaca, vec samo tehnikalije.



VEŽBE ZA BUBANJ


a) DOUBLE STROKE (60+bpm)
Prva vežba, svirati 4/4 single stroke roll pa 4/4 double stroke roll sa akcentom na drugi udarac, dva minuta.
Druga vežba, prvo voditi desnom rukom i svirati normalan double stroke roll 3-5 minuta, pa nastavite da vodite desnom rukom ali svirati inverted double stroke roll 3-5 minuta, nekada i duže... Posle sve to isto samo voditi levom rukom. četvrtine kucate nogama, kada svirate single stroke roll kucate levom nogom heel down, a kada je double stroke roll desnom nogom heel down.
Treća vežba svodi se na dva 4/4 takta na dobosu, pa dva 4/4 takta na tomu, pa dva 4/4 takta na dobosu, pa dva 4/4 takta na floor tomu i tako u krug 4 puta.

b) DIDDLES (60+bpm)
Prva vežba, svirati RlrrLrll 8x, RlRlrrLrLrll 8x, RlRlRlrrLrLrLrll 8x, pa sve to po 4 puta, pa po 2 puta, pa po 1 i onda na kraju se svira RlrrLrLrllRlRlRlrr 8x. Sve se svira dva puta, prvi put se vodi desnom, drugi put levom rukom. Mogu se akcentovati i samo prvi udarci diddle-ova.
Druga vežba gde kod paradiddle-a, akcenat je na dobosu, kod double paradiddle-a prvi akcenat je na dobosu, drugi na tomu, a kod tripple paradiddle-a, prvi akcenat je na dobosu, drugi na tomu, a treci na floor tomu, neakcentovane su na dobosu.
Treća vežba je kombinacija od dva paradiddle-diddle-a i jednog paradiddle-a, tako da prvi put vodi desna ruka, a drugi put leva.

c) 6 STROKE ROLL(60+bpm)
Vođenje i levom i desnom rukom, paziti na akcente i ghost note. 2-5 minuta po ruci. Akcente proizvoljno raspoređivati po bubnju, akcentuje se uvek prva i poslednja nota.
Za varijacije mozete umesto odredjenih udaraca ubaciti bass bubanj, npr. RllBrL ili RBBrrL.

d) SINGLE STROKE ROLL(60+bpm)
Prva, Roddy hybrid vežba, više za kontrolu palice i vežbanje brzine nego izdržljivost. Svirati šesnaestine, kada je roll tridesetdvojke. Svira se i zglobovima i prstima.
(4 desnom, 4 levom)x4 pa dva 4/4 takta roll, (8 desnom, 8 levom)x4 pa dva 4/4 takta roll, (12 desnom, 12 levom)x4 pa dva 4/4 takta roll, (16 desnom, 16 levom)x4 pa dva 4/4 takta roll, pa nazad do početka. Raditi dva puta, jednom voditi desnom rukom, drugi put levom.
Druga, u ovoj vežbi sve su šesnaestine, ova vezba ide po četvrtinama.
1. četvrtina 4xdesna, 2. 4xleva, 3. 4xdesna, 4. roll 32-ke voditi levom rukom, pa onda nastaviti 1. četvrtinu levom, 2. desnom, 3. levom, 4. roll voditi desnom i u krug. Koriste se i zglob i prsti.

f) REBOUND (100+bpm)
U osminama:
1) 4/4 takt desnom, pa 4/4 takt levom
2) 5/4 takt desnom, pa 5/4 takt levom
3) 3/4 takt desnom, pa 3/4 takt levom
4) 4/4 takt desnom pa 4/4 takt levom pa dva 4/4 takta roll koji vodi leva ruka, onda 4/4 takt levom, 4/4 takt desnom pa dva 4/4 takta roll koji vodi desna ruka
5) roll koji vodi desna ruka
6) roll koji vodi leva ruka

Sviraju se delovi vežbe redom, do petog dela, pa se vraća nazad do prvog, i kada se odradi prvi, kreće se sa šestim delom vežbe.
Svaki deo u vežbi osim ČETVRTOG traje 1 minut, ČETVRTI deo traje 2 minuta.
Sve vreme se kucaju četvrtine NOGAMA, kada svira samo desna ruka i kada ide roll koji vodi desna, tempo kuca leva noga, a kada svira sama i vodi leva ruka, tempo kuca desna noga.

g) MOELLER (spori tempo, 60-120bpm)
Svirati paradiddle i six stroke roll, akcente stavljati na tom i floor tom, a neakcentovane na dobos.
Prvo je akcenat na 1. noti paradiddle-a, pa na 2., pa na 3., pa na 4.! Za svaki akcenat sviram 8 taktova 4/4! Sve vreme noga na hi hat-u kuca četvrtine!
Što se tiče six stroke roll-a, akcenti su na prvoj i poslednjoj noti, ili oba na tomu ili jedan na tomu, a drugi na floor tomu.

h) BASS DRUM (60+bpm)
Prva vežba je sviranje šesnaestina četiri 4/4 takta, pa prelazak na osminske triole četiri takta, pa vraćanje na šesnaestine četiri takta, pa prelazak na šesnaestinske triole četiri takta, pa opet na sesnaestine četiri takta, pa na trideset dvojke četiri takta. Ovako se svira u krug četiti puta, na tempu na kom možete da svirate sve.
Druga vežba je sviranje šesnaestina dok se rukama sviraju single stroke, double stroke roll-ovi i diddle-ovi.
Treća, Roddy hybrid vežba,
(4 desnom, 4 levom)x4 pa dva 4/4 takta roll, (8 desnom, 8 levom)x4 pa dva 4/4 takta roll, (12 desnom, 12 levom)x4 pa dva 4/4 takta roll, (16 desnom, 16 levom)x4 pa dva 4/4 takta roll, pa nazad do početka. Raditi dva puta, jednom voditi desnom nogom, drugi put levom.
Četvrta vežba, George Kollias 16 week workout, ne morate se držati njegovog plana vežbanja, već notacije, možete dnevno odraditi i sve strane, ali ih odradite na tempu na kom možete sve svirati kako treba.
Peta vežba, svodi se na sviranje nogom Benny Greb alfabeta, svako tzv. slovo svirati 16 puta, što znači svako slovo svirati četiri 4/4 takta. Radi se na pozicijama bass bubnja unutar četvrtine, kao i na double stroke-u, triple stroke-u i šesnaestinama jednom nogom.

i) FILLS IN 4/4 (90+bpm)
D - dobos
T - tom
F - floor tom
B - bass sa cinelama

a) 4xD 4xT 4xD 4xT
b) 4xD 4xT 4xF 4xF
c) 4xD FTFT 4xD FTFT
d) 4xD 4xT 4xF 4xT
e) 4xD 4xF 4xT 4xF
f) 4xD 4xB 4xT 4xF
g) 4xD 4xB 4xF 4xT
h) 4xD 4xB 4xT 4xB
i) 4xD 4xB 4xF 4XB
j) 4xD 4xT 8xB
k) 8xB 4xD 4xT
l) 8xB 4xT 4xD
m) 4xD 8xB 4xT
n) 4xT 8xB 4xD
i tako dalje !

j ) DRUM SET MOVEMENT (80+bpm)
Prva vežba, single stroke roll se počinje levom rukom na dobošu, sviraju se tu 3 ili 5 nota, pa se prelazi na tom gde se sviraju 2, 4 ili 6 nota koje vodi desna ruka, pa se prelazi na floor tom gde se sviraju 3 ili 5 nota koje vodi desna ruka, pa nazad na tom gde se sviraju 2, 4 ili 6 nota koje vodi leva ruka, pa se vraća na doboš i sve u krug.
Druga vežba, se svodi od sviranja tri note na floor tomu vodeći desnom rukom, pa tri na prvom tomu vodeći levom, pa tri na drugom tomu vodeći desnom, pa tri na dobošu vodeći levom.

k) COORDINATION (60+bpm)
Prva vežba je vežba Mike Mangini-a.
mangini.jpg

Druga vežba, koju sam pokupio od kolege Nikoladrums-a.
Jedan takt se svira single stroke roll rukama, pa jedan takt se svira isto single stroke roll, samo što se svira između ruke koja je vodila single stroke roll i noge na bass bubnju, dok druga noga sve vreme drži četvrtiniski puls na hi hat-u.
Kasnije možete zameniti ruke i noge, tako da vodite levom, četvrtinski puls držite na bass bubnju, a roll svirate rukom i nogom na hi hat-u.
Kasnije možete umesto single stroke roll-a ubaciti double stroke roll, diddle-ove.
Treća vežba, je vežba Marco Minnemann-a, koja se svodi na uzimanje dva rudimenta (single stroke roll, double stroke roll, diddle-ovi). Jedan sviraju ruke, a drugi noge, pa se zamene. Nakon toga jedan svira jedna strana tela(leva ruka i leva noga), a drugi druga strana, pa se zamene. I treći način je da se sviraju unakrsno, jedan sviraju leva ruka i desna noga, a drugi leva noga i desna ruka, i onda se zamene.

To je to, koga ne mrzi da cita, nek' kaze kakve su vezbe i sta misli o ovome... :thumbup: :chears:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Last edited by lolekovin1991 on February 10th, 2011, 2:02 am, edited 1 time in total.
User avatar
lesendric
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1094
Joined: August 28th, 2009, 1:48 pm
Moj Bubanj: Ludwig Vistalite, Slingerland, Sabian (AAX,HHX)
Moji bendovi: Kako ? , Greska u Sistemu...
Inspiracija: Tre Cool, Smith, Bryar,Bonham, Greb, Harrison, Howard, Rich
Location: Rim,Italija

Re: Lolekovin1991

Post by lesendric » January 10th, 2011, 2:57 am

Hvala LOLE,ovo dosta moze da pomogne svima u razradi tehnike, a pogotovu pocetnicima kojima zaista treba pomoc na pocetku.
Mislim da treba vise da se skoncentrisemo na ove teme koje stvarno znace bubnjarima,nego da kacimo milijarde snimaka,slika itd... (samo mala sugestija)
Ja sam porucio gomilu dvd-a,pa ce mi biti drago da podelim sa svima kad budu stigli .... :thumbsup: :chears:
Play on Life
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Lolekovin1991

Post by lolekovin1991 » January 10th, 2011, 3:06 am

Hvala, kolega, drago mi je da se nekome svidja ovo!!! :chears: :)
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Lolekovin1991

Post by lolekovin1991 » February 10th, 2011, 3:03 am

Mislio sam da bi vam ovo pomoglo u stvaranju novih ideja koje ćete primeniti u svakodnevnom sviranju i vežbanju.
Ovo je vec vidjeno odavno u knjigama, ali ja to nisam znao dok mi nas kolega Marko Djordjevic nije rekao. Ja sam ovo napisao da bi meni bilo lakse da se igram, ali i zbog toga sto neki ne citaju note, pa ce mozda biti lakse za razumeti!

Ovo je za lako pravljenje fraza u osminama (8th notes), osminskim triolama (8th note triplets), šesnaestinama (16th notes), šesnaestinskim triolama (16th note triplets) i trideset dvojkama ( 32nd notes), a sve ove fraze mogu biti korišćene u bilo kojoj muzici. Ono što ćete moći da pravite jesu:

1. Linearni gruvovi - Linear grooves
2. Linearni prelazi - Linear fills
3. Regularni gruvovi - Regular grooves
4. Regularni prelazi - Regular fills
5. Prelazi sa duplom pedalom - Fills using double bass pedal


Ovim ćete “pobeći” od 40 rudimenata, naravno, samo prividno, jer ovo neće biti prosto slaganje rudimenata jedan pored drugog, biće prostije, ali će se na kraju sve opet svoditi na rudimente, kao i obično.

Ovaj "sistem" čine varijacije. Bićete u mogućnosti da kombinovanjem tih varijacija napravite na hiljade različitih fraza.

Varijacije će biti od 1, 2, 3 ili 4 note. Varijacije sa 4 note bi trebalo da se koriste za pravljenje šesnaestinskih fraza i fraza u trideset dvojkama, varijacije sa 3 note bi trebalo da se koriste za pravljenje fraza u triolama, varijacije od 2 note je najlakše koristiti za pravljenje fraza u osminama i za popunjavanje praznih mesta u frazama neparnih taktova, a varijacije od 1 note sluze samo za popunjavanje praznih mesta u neparnim frazama.
Moći ćete da pravite fraze u bilo kom taktu.


LEGENDA:
R – Desna ruka
L – Leva ruka
B – Noga

...... - samo razmak izmedju kolona, zbog preglednosti!!!


VARIJACIJE SA 4 NOTE

SAMO RUKE

R L R L......R R L L......R L R R......R R R R
L R L R......L L R R......L R L L......L L L L
-------......R L L R......R R L R......------
-------......L R R L......L L R L......------

RUKE I JEDAN UDARAC NOGOM

R L R B......R R L B......R B R R
L R L B......L L R B......L B L L
R L B L......R L B R......R R B R
L R B R......L R B L......L L B L
R B R L......R L L B......------
L B L R......L R R B......------
B L R L......R B L R......------
B R L R......L B R L......------

RUKE I 2, 3 ILI 4 UDARCA NOGOM

R L B B......R B R B......R R B B......B R B B ......B B B B
L R B B......L B L B......L L B B......B L B B......------
R B B L......B R B R......R B B R......B B R B......------
L B B R......B L B L......L B B L ......B B L B......------
B B R L......R B L B......B B R R ......B B B R......------
B B L R......L B R B......B B L L......B B B L......------
B R L B......B R B L......B R R B......R B B B......------
B L R B......B L B R......B L L B......L B B B......------

VARIJACIJE SA 3 NOTE

SAMO RUKE

R L R......R R L......R R R
L R L......L L R......L L L
-----......R L L......------
-----......L R R......------

RUKE I NOGE

R L B......R R B......R B B......B B B
L R B......L L B......L B B......------
R B L......R B R......B R B......------
L B R......L B L......B L B......------
B R L......B R R......B B R......------
B L R......B L L......B B L......------

VARIJACIJE SA 2 NOTE

SAMO RUKE

R L......R R
L R......L L

RUKE I NOGE

R B......B R......B B
L B......B L......------

Pre nego što počnete sa kombinovanjem varijacija, savetujem vam prvo da provežbate svaku pojedinačno na bubnju, kako biste je bolje uvežbali, a to će vam kasnije pomoći u savlađivanju fraza koje budete pravili.

Kombinacije ćete praviti tako što ćete iz tabela uzimati varijacije po želji i kombinovaćete ih međusobno. Kako ćete ih kombinovati to zavisi od vas samih tačnije od toga u kom taktu ćete ih kombinovati i koje ćete note po trajanju koristiti. Unutar fraza moći ćete da kombinujete varijacije od jedne, dve, tri ili četiri note, što će vam omogućiti da u jednoj frazi imate note različitog trajanja.

Kada iskombinujete varijacije, prvo što bi trebalo da uradite jeste da navežbate tu frazu koristeći bas bubanj i doboš. To će vam razviti mišićnu memoriju i fraza će vam “ući u uši”. Nakon toga, vašom jačom tj. glavnom rukom bi trebalo da svirate na kontra čineli, slabijom rukom na dobošu, i nogom na basu. Prvo svirajte bez akcenata i ghost nota, a posle nekog vremena počnite proizvoljno da dodajete akcente i ghost note. Da biste još malo to “začinili” možete na određena mesta dodavati dablove ili flemove, ali da se pri tome ne promeni fraza. DABLOVE KOJE DODAJETE NE MORAJU BITI DABLOVI JEDNE JEDINICE.
Npr. U koliko u varijaciji R L R B želite da na L dodate dabl, to ne moraju da budu dva udarca levom rukom, već možete umesto drugog udarca leve ruke da dodate udarac bas bubnjem.
Nakon toga možete da počnete da pomerate ruke po bubnju i da isprobavate šta će najbolje raditi za vas i vašu svirku.

Što se tiče prelaza sa duplom pedalom, kada imate 2, 3, 4 ili više udaraca na bas bubnju jedan za drugim, tada možete rukama svirati istovremeno po činelama ili timpanima i dobošu, ali ne morate, to zavisi od toga kako želite da sve to zvuči.

Evo par primera fraza:

R L B B R B R B L B R L R B L B – Ovo je fraza u šesnaestinama u 4/4 taktu (16th note phrase in 4/4)

R L B R B B L R L R B L – Ovo je fraza u šesnaestinskim triolama u 2/4 taktu (16th triplet note phrase in 2/4)

Fraza u šesnaestinama u 4/4 taktu
R L B B......R B R B......R L B L......B L R L

Fraza u šesnaestinskim triolama u 2/4 taktu
R L B......R B B......L R L......R B L

Fraza u trideset dvojkama u 4/4 taktu
R L B B R L R L......B L R L B B R L......R L B B R L R L......B L R B L R L B

Fraza u šesnaestinskim triolama u 4/4 taktu
R L L R R B......L R L R R L......B B R L R B......R L R L B L

Fraza u osminama u 4/4 taktu
R L......R B......L R......B L

Kombinovana fraza u 4/4 taktu
R L B L......R L L R B L......R B L......R B L B

Ako nekome nesto nije jasno, a hoce da pita, nek' pita... Valjda ce nekome pomoci. :chears:
User avatar
lesendric
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1094
Joined: August 28th, 2009, 1:48 pm
Moj Bubanj: Ludwig Vistalite, Slingerland, Sabian (AAX,HHX)
Moji bendovi: Kako ? , Greska u Sistemu...
Inspiracija: Tre Cool, Smith, Bryar,Bonham, Greb, Harrison, Howard, Rich
Location: Rim,Italija

Re: Lolekovin1991

Post by lesendric » February 10th, 2011, 4:04 am

jako zanimljive vezbe, malo cu da vezbam na padu kad budem imao vremena lol
Play on Life
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Lolekovin1991

Post by lolekovin1991 » February 10th, 2011, 4:37 am

:thumbup:
User avatar
markojah
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 495
Joined: September 1st, 2009, 2:21 am
Moj Bubanj: Tama, Sabian, Pearl
Moji bendovi: Zion Crew, Cover Up
Inspiracija: each and every one

Re: Lolekovin1991

Post by markojah » February 10th, 2011, 9:24 am

pohvale, Lole! :chears:
isplatice ti se sto ovoliko razmisljas na datu nam temu, budi siguran. :)
Jedina vrlina kojom se covek ne moze pohvaliti jeste skromnost. Kad bi se njome pohvalio, vise ne bi bio skroman.
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Lolekovin1991

Post by lolekovin1991 » February 10th, 2011, 1:20 pm

Hvala, hvala! :)
Post Reply