Lolekovin1991

Šta vežbate, na čemu hoćete da poradite, kako vam ide, sa čime ste zadovoljni, sa čime ne...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Lolekovin1991

Post by downbeat » November 10th, 2012, 12:19 am

Matija wrote:Ja tako obožavam kad dugo ne sednem za bubanj, svaki put sebe iznenadim kako sam se nekako osvežio, sve mi uvek nešto novo i lepo kao da sam u međuvremenu vežbao kao nezdrav. :D
Upravo to! :)
..kad bi svaku put bio takav osjecaj... :)
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Lolekovin1991

Post by MarcusS » November 10th, 2012, 12:40 am

Matija wrote:Ja tako obožavam kad dugo ne sednem za bubanj, svaki put sebe iznenadim kako sam se nekako osvežio, sve mi uvek nešto novo i lepo kao da sam u međuvremenu vežbao kao nezdrav. :D
Najveća istina, drago mi je da nisam jedini. Jasno osetim lakoću u sviranju (lakše svirnje nekih elemenata, uopšte, opuštenije sviranje), a bez da sam pipnuo niti bubanj niti palice. Jako zanimljiva pojava. :)
Spread the word! :)
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Lolekovin1991

Post by Matija » November 10th, 2012, 2:10 am

Ne bih da nipodaštavam vrednost vežbanja niti ove teme, ali ja kad god sam sebe forsirao za bilo šta (davno beše poslednji put) retko kad sam dolazio do zadovoljavajućih rezultata. Mislim da je vrlo bitno da se razmišlja o instrumentu i kada nismo za njim i da sve što više doživljavamo kao muziku a ne kao gomilu mernih jedinica. Možda zato jednostavno subliminarno pokupim gomilu poruka koje mi mozak šalje i kad posle nekog vremena konačno sednem za bubanj sve jednostavno dođe sve na svoje mesto. Treba o ovoj veštini što više misliti kao o jednoj stvari sazdanoj na osećaju. Evo baš juče nešto je bila situacija da sam svirao single kick posle mnogo vremena, i sve je nekako logično bilo da sam po hiljaditi put pomislio "šta će mi uopšte dupla pedala kad mi je uvek nekako lepše i slađe ovako?". I onda izađe iz mene gomilu lepih stvari koje se sigurno ne bi desile da sam nastavio da orem po duploj.

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
Goatbeard
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1121
Joined: April 26th, 2009, 12:04 am
Inspiracija: Tony Checkers & many more

Re: Lolekovin1991

Post by Goatbeard » May 19th, 2013, 11:46 am

+1 ovde! Svaki pokusaj 'nasilnog' vezbanja tj. prihvatanja odredjenog koncepta sviranja, vodio je samo u vecu
nervozu pa sam brzo odustao od takve prakse. Taj mentalni segment, koji cesto pominju i 'veliki momci',pomera granice kreativnosti i samopouzdanja od trenutka kada shvatimo da je nase telo samo alat koji obradjuje ideje i pomaze 'materijalizaciju' svesti. A zivot nas uci da 'alate' prilagodjavamo nasim potrebama i zeljama pa tako vremenom postajemo iskusniji u nacinu primene.
Sa slicnim mislima sam i svratio na podforum,u zelji da podelim iskustvo od sinoc, ali da ne bih 'otimao temu' otvoricu 'My preciousssss!' :wicked:stranicu.
.--. --- - .--. .. ...
Post Reply