Gretsch Catalina Maple

Baza recenzije setova napisanih od strane članova foruma www.bubnjari.com

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Gretsch Catalina Maple

Post by ProFTW » May 16th, 2010, 10:01 pm

Eo posto je Alexa probio led sa svojom recenzijom, slazem se da bi trebalo da ozivimo malo ovu sekciju pogotovo sto na forumu imamo dosta razlicitih bubnjeva i brendova, pa da sadasnjim i buducim clanovima pomognemo u odabiru seta :)

Elem da ne duzim, kao sto naslov kaze ova recenzija ce biti o Gretch-ovoj low end seriji Catalina u Maple varijanti.
Prvo da vidimo sta zvanicno pise o ovom setu:
The Gretsch Catalina Maple series has been designed for the player who is looking for quality features without the high price. With the warm tone of the thin maple shells, UV gloss finishes, and pro tom holders, the Catalina Maple offers the looks and features of a pro kit without breaking your bank.

Features:
-GTS suspension system with ball socket tom holders
for flexible tom positioning.
-Maple-formula shell with 45-degree bearing edges, natural interiors and mini Gretsch lugs. Catalina Maple features 6-ply toms, 7-ply bass drum and 9-ply snare drum.
-Matching Maple bass drum hoops with pro level chrome-plated claw hooks and telescopic spurs.
-Add-on drums available, see sizes for full details.

I stock slika:
Image

Posle kraceg uvoda da se bacimo na pravu recenziju :)

Da krenemo od najvaznijeg ZVUK
All maple shellovi, iz bubnja izlaze topli tonovi, masni onoliko koliko je potrebno, jedino za definiciju se moraju ubosti prave plastike. Trenutno na tomovima imam G2 Clear, na sneru G2 coated (fabricke reso opne, nikako da se nakanim da kupim prave reso opne) a na basu EMAD 1 Coated sa EQ 3 jastucetom unutra i zalepljenim Evans Sonic patchom na membrani.
Tomovi
10-ka i 12-ka pevaju sa G2 clear dok sam floor morao da denfujem sa malo trake na resonant opni, ali zato kontam da kad bih stavio EC2 gore i G1 dole da bi problem bio resen.
Dobos
G2 Coated nikako nije plastika za njega; daje mu onaj uzasan high-pitch overtone pa sam njemu na "udaracku" stranu tako dje stavio komad trake u nekoliko slojeva da bih ga ugusio. Mislim da bi ovde liveni obruci dosta pomogli da zvuk bude malo suvlji, ali mislim da cu probati prvo da promenim plastike, onaj Genera Dry i Hazy 300 kombo mi se cini kao prava stvar za ovaj dobos.
Bas
Emad 1 Coated + EQ 3 jastuce + Evans Sonic Patch = Tacka. Stvarno na bas nemam nikakve primedbe, ima masnu tacku koju svaki bubnjar pozeleti moze. Mogu samo da zamslim kako bi zvuca sa EMAD 2, ali na zalost nisu ga imali na lageru u Mitrosu kad sam ja uzimao plastike :smor:

Kvalitet izrade
Ovde cu strapati i hardwer i finish, posto stvarno nema sta puno da se kaze o njima. Bubanj se proizvodi negde u aziji (mislim da je taiwan u pitanju) i namenjen je da bude budget low end varijanta, tako da nemojte da ocekujete bog zna sta. Istina - sve radi kako treba i sve drzi ali cinjenica je da su mogli da naprave malo kvalitetniji hardwer i finish. Konkretno - hardwer kao da je izliven od nekog nekvalitetnog materijala. Nece se slomiti civija ili odpustiti se ball clamp na tom holderu ili se desiti tako nesto slicno, ali pod prstima odma znate da je made in china. Takodje nije potpuno liven hardwer. Verovatno su hteli da ustede na hardweru pa su lugovi i par mesta na tom holderu onako supljikavi. Sto se tice obruceva nista spektakularno - 2.3 mm flanged hoops - standardno u svakom pogledu, ali je moj utisak da bi liveni obrucevi dosta doprineli ovom bubnju.
U istom maniru je odradjen i finish. Jedan sloj farbe tzv. "uv gloss finish" koji mozes prstom da zagrebes i da vidis drvo. Ne bih ga preporucio profi tezgarosima, meni se u kuci i to sto je nosen na par svirki izgrebao na nekoliko mesta, nista primetno ali meni smeta posto ne volim kad se to desi :ranting:

Zakljucak
Posto ne znam o cemu bih jos pisao odma da damo konkretne utiske - zvuk je za ulozene pare i vise nego dobar, tom holder, nogice na basu i tom floru, rims sistem, civije - sve u redu, mada je moglo i bolje da se odradi. Jos jednom, ovo je budget bubanj i ukoliko zelite nesto za malo manje para sto ce zvucati ok, ovo je bubanj za vas. Naravno ukoliko bi neko hteo da ulozi u njega - nov finish i liveni obrucevi sa pravim plastikama - ovaj bubanj bi bio vise nego zahvalan :)

Toliko od mene za sad, slobodno postavljate pitanja, siguran sam da sam nesto previde :P

P.S.
Slike slede u nastavku :cekic:
ka-PAU
Post Reply