Desna ruka, leva noga....

Anegdote i doživljaji sa svirki, priče o bendovima, sadašnjim, budućim projektima kao i sve ostale drums/drummers related teme

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
Knjaz
Dobošar
Dobošar
Posts: 65
Joined: May 9th, 2014, 12:56 am

Desna ruka, leva noga....

Post by Knjaz » October 20th, 2014, 12:32 am

Naime, primetio sam da sve vise na svirkama sviram sa otvorenim haj-hetom, odnosno ono sto mi je kao klincu bio problem da ga pri udarcu otvaram/zatvaram sada radim automatski i kad ne zelim odnosno kad ne razmisljam o tome, a slicnu stvar sam primetio kod dosta kolega ali naravno ja ne znam sta je u njihovim glavama i da li to namerno rade ili slucajno. Bukvalno ga gazim non stop, ne zvuci to lose, ali me nervrira a znate i sami kad neke stvari predju u naviku tesko se iskorene, pre ovog sam imao problem da nakon prelaza obavezno moram da udarim dobos, pa poluotvoren haj-het i tek onda cinele, sto sam radio brzo i opet je to lepo zvucalo ali jednostavno to je previse improvizacija narocito kad ne sviras stalno sa istim ljudima.

Najgore od svega sto ja recimo kad sklonim nogu sa haj heta mogu smireno da je drzim, a samo je stavim na haj het i osetim da mogu da ga otvaram, odmah krece problem, kad vezbam rolove ili bilo sta onako bez bubnja na padu lagano obe noge mirno drzim, levom nogom mogu da sviram haj-het normalno bez obzira sta radio rukama sto me navodi da nemam problem sa refleksom, jer sam svestan da ga ne otvaram refleksno vec sam nesto utripovao sta ni sam ne znam, pomagajte :truba:

Ovo mi i nije problem kad sviram narodnjake (zbog kojih verovatno mi je i preslo u naviku) ali kad sviram dzez sa bendom odnosno na triolama ovo me iritira zesce.

Sto se tice ruku jedan sam od retkih ljudi verovatno i na planeti koji moze da pise i sve radi levom kao i desnom rukom znaci uopste nemam osecaj da mi je desna ruka eksplozivnija od leve ili slicno, ista stvar je i sa nogama, i levak sam i desnjak, stvarno nemam predstavu do cega moze da bude sve ovo sem sto je u mojoj glavi, da mi je jedna noga jaca od druge pa da samo zamenim bas i haj-het pa da probam tako da vidim sta ce se desavati, ali kao sto rekoh mislim da nije problem u refleksu vec jednostavno u glavu, tako da ako neko zna neku vezbu ako ne ima da zavarim kontru :D
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Desna ruka, leva noga....

Post by Woody » October 20th, 2014, 1:20 am

Huh, nisam siguran da tačno razumem šta ti je problem... Pri svakom udarcu hajheta ga otvaraš? Mogao bi i da snimiš neki primer da vidimo, a moguće je i da će već samo to da ti pomogne da raščlaniš problematiku! Snimanje (bilo kako, telefonom npr.) mnogo znači jer ti dozvoljava da vidiš sa strane šta radiš i gde eventualno grešiš tonski ili tehnički. Meni zvuči kao nedostatak koncentracije ili neki naučen refleks (ne mora da bude fizički) na koji ne obraćaš pažnju pa ga nisi svestan. U svakom slučaju, ako već primećuješ problem znači da možeš da se koncentrišeš na rešavanje ;)
The Sea, The Sea
User avatar
Knjaz
Dobošar
Dobošar
Posts: 65
Joined: May 9th, 2014, 12:56 am

Re: Desna ruka, leva noga....

Post by Knjaz » October 20th, 2014, 2:06 am

Da bukvalno ga otvaram pri svakom udarcu ne potpuno onako samo da prozuji sto se kaze, mozda ne bih ni obratio toliko paznju da veceras nisam zujao po YT i gledao nasu koleginicu Miljanu koja to isto radi u pesmi sa klipa dole, manje vise sto se pesma u orginalu svira drugacije ali ovo identicno ja radim u svakoj pesmi u kojoj tempo to dozvoljava, a najgore sto hvatam sebe da sve vise to radim u sporijim pesmama (I u zanrovima u kojim to uopste ne zvuci ok). Jedino kad sviram sa obe ruke po njemu to ne koristim, od toliko instumenata nadjoh da zavolim onaj za koji mi trebaju svi ekstremiteti plus mozak :D

A inace ovo za snimanje kamerom, o tome razmisljam odavno da snimam sebe dok vezbam jer tako se verovatno najlakse ispravljaju nedostatci. Dok sam svirao elektronca obicno sam se snimao ton dok skidam neku pesmu, video zapis nisam nikad a to je mozda i vaznije u otklanjanju decijih bolesti.

User avatar
Ghostnote
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 586
Joined: October 27th, 2007, 10:35 pm
Moj Bubanj: Sonor, Paiste, Remo, Gibraltar, Vic Firth

Re: Desna ruka, leva noga....

Post by Ghostnote » October 20th, 2014, 2:40 pm

Ovaj disko ritam što svira Miljana i zahteva da se hi hat otvara nogom. Ali ja mislim da ipak to ne moraš da shvatiš kao problem. Ipak ti leva noga na neki način drži tempo i automatski ti je lakše da uletiš u prelaz pravilno
Post Reply