Izolacija na podu

Anegdote i doživljaji sa svirki, priče o bendovima, sadašnjim, budućim projektima kao i sve ostale drums/drummers related teme

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
vlada92
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 11
Joined: February 8th, 2013, 8:59 pm

Izolacija na podu

Post by vlada92 » February 8th, 2013, 9:03 pm

Treba mi konkretan odgovor. Samo da vam bacim skicu sobe: Dimenzije 4x4 i na spratu je! Taj problem ! Da li ima neka caka za izoliranje zvuka da ne ode u sprat ispod ( za iznad moze.. to me zabol.. :D ) samo dole moja baba pravi problem. Bez neke remontaze podova ako je moguce.. Skoro sam stavljao parket stvarno ne smem da vise nista radim *uglavnom pare problem prave. Tako da ako ima neka caka.. tipa: ispod bubnjeva staviti 454 tepiha il staviti bubanj na centar sobe.. takvi saveti su mi potrebni..

Veeeliki pozdrav clanovima i timu na ovom sajtu. Prvi put sam ovde.. svaka cast. POzzzzz
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: Izolacija na podu

Post by gajagus » February 8th, 2013, 9:59 pm

tvrdi stiropor za izolaciju podova na sam pod moze i u dva sloja ako je tanji stiropor .preporucio bi konstrukciju kao na primer paleta za cigle ili ti slicno da bude vazdusni prostor i na to presovana iverica ili ono za blazujke tojest izolaciju krovova i na to moze tepih ....trebalo bi da s ovim bude sve ok ..sto jeftinije to bolje :)
https://t.me/pump_upp
vlada92
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 11
Joined: February 8th, 2013, 8:59 pm

Re: Izolacija na podu

Post by vlada92 » February 8th, 2013, 10:04 pm

Lihhh ne pricaj?? Pa to super skroz! Samo. pop/question mr.gajagus da li to preko celog poda ili samo na mestu gde bi trebao da stoji bubanj. Ako je ovo drugo.. saljem ti pivo poshtom.
User avatar
Ghostnote
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 586
Joined: October 27th, 2007, 10:35 pm
Moj Bubanj: Sonor, Paiste, Remo, Gibraltar, Vic Firth

Re: Izolacija na podu

Post by Ghostnote » February 8th, 2013, 10:42 pm

Gajagusova ideja mi se čini odlična. Možda bi bila dobra ova kombinacija: dole na pod prvo Stirodur (on je dosta tvrđi od stiropora), na njega otprilike 4 drvene palete koliko je otprilike potrebno da stane ceo set, onda preko paleta stiropor (petica ili osmica), pa onda preko toga ploča od presovane iverice i na kraju tepih.
vlada92
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 11
Joined: February 8th, 2013, 8:59 pm

Re: Izolacija na podu

Post by vlada92 » February 8th, 2013, 10:46 pm

Da mr.Ghostnote i meni se cini super.. samo otiso on offline kad sam ga pitao dal to ide samo pod bubanj ili po celoj sobi.. ? mozda ti znas sta je hteo reci? :D
User avatar
RLRRLRLL
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 693
Joined: July 24th, 2010, 5:21 pm
Inspiracija: muzika...
Location: Vrsac/Zemun

Re: Izolacija na podu

Post by RLRRLRLL » February 8th, 2013, 11:35 pm

A vibracije???

I ja sam imao problem slican tvom Vlado. S tim sto sam svirao elektronca, pa sad mozes misliti koliko je to bilo manje buke tj zvuka nije ni bilo vec samo vibracije i najvise od bas bubnja (ima stare sestougaone simmonsove padove). Elem kako sam ja resio problem.

Odes kod kineza i kupis teniske loptice, recimo 15 komada (meni je i 9 odradilo posao - elektronac je svakako manji).

Dve povece ploce od iverice ce ti biti potrebne, 2x2 metra i jos jedna 2x2 metra (ili koliko ti vec bubanj zaucima povrsinu na patosu). Izbusis rupe ubodnom testerom u tim plocama (simetricno) tolike da loptice upadnu 1/3 svoje visine u rupu. Na donju plocu stavis gumene nozice pa nju na patos, poredjas loptice i onda na njih postavis gornju plocu. E sad posto se radi o akusticnom setu, mozes ispod donje ploce da stavis stirodur, a mozes i odozgo na gornju, pa onda jos jednu plocu 2x2 i odna tepih kako ti bubanj ne bi bezao.
Ovako ces se resiti i vibracija i buke (naravno ne skroz). Ako imas kinte, dobro bi bilo da po celom patosu postavis stiropor ili stirodur, po zidovima kartone za jaja (oni nisu izolacija, samo ces se zvuk od njih odbijati, pa ces imati bolji zvuk u sobi).
A moji se obradovali kad sam kuci doneo loptice, pomislili, hvala bogu, prestace da udara u onaj bubanj....accccc :lololol:
Art, action, reincarnation...
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: Izolacija na podu

Post by gajagus » February 9th, 2013, 12:29 am

pa ako je akustika naravno mora sire da se postavi da stolica bude kao i noge u ravni s bas pedalom kao na klasicnoj povrsini na stirodur sam mislio kad sam spominjao tvrd stiropor ,pre tepiha mora biti tvrda povrsina obavezno zbog nogu seta da sve ne bi setalo pod pritiskom i treslo kao puding kao i hihat stalka i nogu koji bi upadali u rupe stiropora itd obavezno tvrd ravan materijal pre tepiha ..a tepih obavezno zbog klizanja pedale i hihat stalka .bilo to elektronac ili akustika .Sto se tice RLRRLRLL i komentara za loptice mislim da je ovo najjeftinija varijanta a ujedno funkcionalna bitno je samo coskove ojacati s vinklom da ne bi sletela gornja ploca po sobi :D i napravila fijasko kao na pokretnoj spravi za trcanje ;D
https://t.me/pump_upp
vlada92
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 11
Joined: February 8th, 2013, 8:59 pm

Re: Izolacija na podu

Post by vlada92 » February 9th, 2013, 1:12 am

mm znaci ovde imam mix recept za podijum za bubanj.. igleda cu da kombinujem loptice sa gajagusovim odgovorom :D

edit: Kolko je iskoštalo sve to?
User avatar
RLRRLRLL
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 693
Joined: July 24th, 2010, 5:21 pm
Inspiracija: muzika...
Location: Vrsac/Zemun

Re: Izolacija na podu

Post by RLRRLRLL » February 9th, 2013, 2:32 am

Ne secam se koliko sam ja to platio. i dan danas je u funkciji ali se znatno slabije koristi jer mi je elektronac u Vrscu a ja sam trenutno u Zemunu.
Kombinacijom ces svakako dobiti najbolje resenje. Stiropor kao izolator a loptice kao plivajuci pod. Nema bolje kombinacije :thumbup:
Art, action, reincarnation...
vlada92
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 11
Joined: February 8th, 2013, 8:59 pm

Re: Izolacija na podu

Post by vlada92 » February 9th, 2013, 2:42 am

Hvalaaa :D
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: Izolacija na podu

Post by gajagus » February 9th, 2013, 10:47 am

pa za par piva neces uspeti sigurno ....izuj tri cetri :chears: gajbe i to je to :)
https://t.me/pump_upp
vlada92
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 11
Joined: February 8th, 2013, 8:59 pm

Re: Izolacija na podu

Post by vlada92 » February 10th, 2013, 5:50 am

gajagus wrote:pa za par piva neces uspeti sigurno ....izuj tri cetri :chears: gajbe i to je to :)
Its a date :D
User avatar
markus
Dobošar
Dobošar
Posts: 62
Joined: January 24th, 2008, 3:23 pm
Moj Bubanj: Slingerland 24 13 16
Location: Beograd

Re: Izolacija na podu

Post by markus » February 21st, 2013, 12:26 am



Pravis samo vecu plocu od ovoga...

Ali za akusticni bubanj , nikad neces moci skroz da ga utisas, osim bas da ga
napunis nekim stvarima i pokrijes cebetom
Post Reply