cuvajte se prevare

Anegdote i doživljaji sa svirki, priče o bendovima, sadašnjim, budućim projektima kao i sve ostale drums/drummers related teme

Moderator: Supermoderatori

bottazzo5
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 3
Joined: December 24th, 2012, 10:41 pm
Moj Bubanj: tama
Moji bendovi: dropbox
Inspiracija: vinnie poul

cuvajte se prevare

Post by bottazzo5 » December 24th, 2012, 10:51 pm

Pozdrav ljudi znani i neznani
htio bih vas upozoriti da među nama bubnjarima ima jedan tkz policajac koji svira drumm.(policijac i drumm)nikako mi neide zajedno:)
uglavnom frajer se zove Robert Matic i iz kastela starog je.grgura ninskog7
uglavnom frajer vara okolo ekipu za cinele.nedaj boze d mu posalje itko ikakvu cineelu nece ju vise vidjeti a i skida loga sa cinela pa ljepi frajer sma loga od cetofiksa pa salje slike na mail kao da je cinela falsa itd.zajebo je mene zajebo je jos jednog frajer iz zagreba gorana zabcica
lik koristi jako velik spektar rijeci preko telefona se cini sve super sve 5 odlican a u biti je prevarant koji je navodno krimmmmm pooolicajac:)hahaha
vijerojatno ispada iz ritma stalno:)
ugalvnom nemojet imati posala a s njim osim ao nezelite ostiti bez svojih cinela iako pravda sustigne svakoga pa tako ce i njega.ipak je nasa policija sto se tice prevara takvog tipa jako rigorozna

eto lijep pozdrav svima
:ranting: :whistle: :bend:
Lolin
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 1
Joined: June 8th, 2013, 2:33 pm
Moj Bubanj: Mapex
Moji bendovi: DT, Whitesnake
Inspiracija: Mike Portnoy

Re: cuvajte se prevare

Post by Lolin » June 8th, 2013, 2:43 pm

Ljudi čuvajte se i izbegavajte saradnju sa Zoranom Jocićem poznatim kao Đovani iz Paralije. Inače lik je rođen u Nišu bubnjario tamo i ovamo. Ima svoju firmu Maple i svoju škart robu šalje u Srbiju. Njegovi oglasi preko posrednika su na sajtu Kupujem Prodajem, perkusije, duple pedale, Orion činele i preko muzičke radnje u Nišu... Izbegavajte bilo kakavu saradnju, slanje novca i slično. Sve je navlakuša i jako lepo složena priča, čovek takav treba da se rodi...PREVARANT No1...
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: cuvajte se prevare

Post by MarcusS » June 17th, 2013, 11:39 am

Lolin, na čemu temeljiš te tvoje izjave? Najlakše je doći i sasuti paljbu po nekome.
Spread the word! :)
User avatar
RLRRLRLL
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 693
Joined: July 24th, 2010, 5:21 pm
Inspiracija: muzika...
Location: Vrsac/Zemun

Re: cuvajte se prevare

Post by RLRRLRLL » June 17th, 2013, 10:19 pm

Ja uzimao robu od njega (hardware) i to preko posrednika, sve je ok bilo, ne znam sto tolika paljba... :blink: Sve sto sam uzimao pre placanja sam drzao u ruci pregledao, pa tek onda platio i odneo kuci. Da nije valjalo ne bih uzimao...
Art, action, reincarnation...
User avatar
Ghostnote
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 586
Joined: October 27th, 2007, 10:35 pm
Moj Bubanj: Sonor, Paiste, Remo, Gibraltar, Vic Firth

Re: cuvajte se prevare

Post by Ghostnote » July 8th, 2013, 10:30 pm

Da li se nekom od vas dešavalo da kupi novu stvar u nekoj od muzičkih prodavnica a da se ispostavi da to ima neku fabričku grešku ili drugačije rečeno da je škart roba? Jedan moj drugar je pre neku godinu kupio u Mitrosu spleš paiste pst5 i tek kad je doputovao kući video je da je činela savijena kad ju je stavio na ravan sto. Fora je što sam od još jednog lika čuo da Mitros uvaljuje škart robu. Iskreno ja lično nisam imao takvih iskustava, sve što sam kupovao od njih je bilo ok, jedino je jedna noga, to jest držač noge od bas bubnja na mom sonoru f507 na pogrešnom mestu ušrafljen tako da mi ti držači nisu simetrični.
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: cuvajte se prevare

Post by downbeat » July 8th, 2013, 11:12 pm

Vjerujem da to nije do prodavnice... jebi ga, desava se...
Eto, njihov je jedini propust sto to nisu provjerili... ali, boze moj.. :)
User avatar
Mare
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 764
Joined: January 13th, 2008, 10:51 am
Location: Austrija
Contact:

Re: cuvajte se prevare

Post by Mare » July 9th, 2013, 10:20 pm

Ima razlike u robi koja je namenjena za istočno-evropsko tržište i one namenjene za tržište evropske unije. Lično iskustvo i to vam garantujem da je (nažalost) tako.

Da ne bih vukao temu u off...

Želeo bih da sa vama podelim moje negativno iskustvo sa likom sa kupujem-prodajem sajta. Nik mu je "tomy" i moj savet vam je da izbegavate trgovinu sa ovim likom. Ja sam mu poslao neku robu, a on mi nije platio. Srećom, nije velika para u pitanju ali je svakako dovoljna da uprlja obraz.
Ja nisam bubnjar, ja sam činelista
Dok ne probam lava, za mene je svinja kralj životinja
Svi instrumenti imaju dušu, samo bubanj ima muda
User avatar
Goatbeard
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1121
Joined: April 26th, 2009, 12:04 am
Inspiracija: Tony Checkers & many more

Re: cuvajte se prevare

Post by Goatbeard » July 9th, 2013, 11:28 pm

Nikako off Mare,to je tuzna realnost. Ja sam vec na nekoj temi pisao o skart dobosima koje je Gretsch uvalio nasim dilerima,bilo je i sumnjivih Yamaha i Tama varijanti itd. Mislim da je tu situacija fifti-fifti - i znaju i ne znaju za neke propuste. Naravno da ce cesce pokusati nama da uvale losiji kvalitet ali desava se recimo i u USA. Pisale su kolege na drugim forumima i kako su provaljeni sverc i lopovski kanali na relaciji Daleki Istok-EU-USA,ko je i kako tu skidao kajmak - od zaposlenih u proizvodnji i njihovih sefova do vlasnika velikih brandova i njihovih kombinacija sa maloprodajnim lancima itd.
Na kraju,oni su neka ozbiljna trzista gde se puno love vrti i ne smeju cesto da prave 'propuste' a mi smo vise nego skromni sa zahtevima i uglavnom je daj-sta-das,najcesce i bez garancija. Jbg...
.--. --- - .--. .. ...
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: cuvajte se prevare

Post by MarcusS » July 30th, 2013, 4:17 am

Mare, kako je to bilo, nestao lik odjednom, ne javlja se na broj, šta? Nije imao nikakvih ocena na sajtu?
Spread the word! :)
User avatar
Mare
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 764
Joined: January 13th, 2008, 10:51 am
Location: Austrija
Contact:

Re: cuvajte se prevare

Post by Mare » July 30th, 2013, 5:30 pm

MarcusS wrote:Mare, kako je to bilo, nestao lik odjednom, ne javlja se na broj, šta? Nije imao nikakvih ocena na sajtu?
Ma stalno me zavlači sa forama, poslaću ti novac po tom i tom liku ili fora kao, jel ti se javio lik po kome sam ti poslao pare. Kada sam mu odgovorio da me niko nije kontaktirao za novac, on reče da će uplatiti preko Western Uniona itd. i naravno od toga ništa.

Što se tiče ocene na kupujem-prodajem sajtu, ne znam šta je bilo u pitanju jer dugo vremena nisam mogao da ga ocenim jer mi skripta nije dozvoljavala (stalno mi je izbacivala obaveštenje "ne možete oceniti korisnika jer niste komunicirali preko kupujem-prodajem") i nakon par dana pokušavanja, nekako sam uspeo da ispišem urednu i neuvredljivu poruku i dam negativnu ocenu ali mi nije jasno zašto se to ne pojavljuje u njegovom profilu.
Lik je, čini mi se, iz Hrvatske u šta nisam 100% siguran ali sam siguran da mu srpska gramatika i pisanje nije jača strana.
Sve u svemu, pripazite se, moja topla preporuka.

Ovo su njegovi trenutni oglasi
Ja nisam bubnjar, ja sam činelista
Dok ne probam lava, za mene je svinja kralj životinja
Svi instrumenti imaju dušu, samo bubanj ima muda
somborjazz
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 228
Joined: April 8th, 2008, 9:58 pm

Re: cuvajte se prevare

Post by somborjazz » August 1st, 2013, 9:03 am

Da se i ja nadovezem...
Kod mene je u pitanju Zoran Radic iz Novog Sada, svira bubanj u Gencijan bendu.
Uzeo od mene Yamaha Supersensitive dobos, jos u novembru 2012. uz dogovor da ga isplati na rate, kako mu odgovara, za tri meseca.
Znamo se, radio u Mitrosu, ima prostoriju za vezbanje Boom Practice Room u NS, ozenjen, porodica....
Elem, posle obecanja da ce platiti tad i tad, do tada i tada, od kraja maja se ne javlja na telefon, poruke...
Svakako, oprez sa njim.
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: cuvajte se prevare

Post by MarcusS » August 7th, 2013, 3:45 pm

somborjazz wrote:Da se i ja nadovezem...
Kod mene je u pitanju Zoran Radic iz Novog Sada, svira bubanj u Gencijan bendu.
Uzeo od mene Yamaha Supersensitive dobos, jos u novembru 2012. uz dogovor da ga isplati na rate, kako mu odgovara, za tri meseca.
Znamo se, radio u Mitrosu, ima prostoriju za vezbanje Boom Practice Room u NS, ozenjen, porodica....
Elem, posle obecanja da ce platiti tad i tad, do tada i tada, od kraja maja se ne javlja na telefon, poruke...
Svakako, oprez sa njim.
Zovi ga sa drugog broja.

A i sa obzirom da znaš ko je i šta je i odakle je, ja bih taj dug lako uterao, ušao u studio (možda sa par drugara podrške), izneseš opremu u vrednosti doboša i ćao.

Ne znam da li me išta više iznervira kada neko pokušava da me izvaćari i pokrade nešto za šta sam pošteno zaradio da bih kupio, ne pravim nikakav pardon oko povratka imovine. ;)
Spread the word! :)
somborjazz
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 228
Joined: April 8th, 2008, 9:58 pm

Re: cuvajte se prevare

Post by somborjazz » August 10th, 2013, 9:54 pm

Ma,nije poenta u tome, naplatio sam ja dobos, posle navedenih peripetija, sustina je da izgleda da covek mora stvarno biti oprezan, i sa poznanicima, i sa prijateljima, a kolegama.
Bezveze.
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: cuvajte se prevare

Post by gajagus » August 10th, 2013, 10:26 pm

isto tako sam lose prosao od coveka s kosova ... gosn deki as ...samo sto je on ispostovao transfer na moj gubitak dobio je kvalitet sto je zeleo ali ja sam da izvinete ... ,nije naveo kvalitet robe niti slao slike na svako pitanje mi je dao odrecit odgovor a znas..tarabuka ko tarabuka .....ja mu posaljem sliku jel to ta ...kaze da ista takva meni stiglo sasvim nesto peto ..i posle par dana shvatim da je polomljena i napuknuta izjeo se..isto tako prosao za duplu pedalu ....pitam koja mapexova . PA MAPEXOVA ..kad stiglo imao sta da vidim pedala ocesana federi ko zna od cega a srafovi imbusi boze sacuvaj ....tako da cuvajte se ovog TEZGAROSA ...vo makedonkite s kosovarite ...
https://t.me/pump_upp
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: cuvajte se prevare

Post by gajagus » January 14th, 2014, 11:03 pm

Dodje nova godina a dodju i novi biseri prevare mozda su i na ovom sajtu a bas me briga i treba da se zna ...gospodin Stefan Seethaler iz Novog Sada je jos jedan biser nad biserima koji uvaljuje neispravnu robu gasi profil i daje lazne telefonske brojeve tako da znate ako vidite kosijanera koju tuce po cayonu izigravajuci indijanca na trgu NSa cisto da znate s kime imate posla ....ostetio me je za 80 evrica .....drugi pacijent je Alekasandar Vlatkovic iz Pozarevca ...koji gura sonor opremu po kupujem prodajem ...obecava skriva identitet i daje lazni telefon ...uz obecanje bice tako da ako se usudite raditi zamenu doplatu shvatite da cete dobiti doplatu ali razmenu ne ocekujte jer vam se nece javiti niti proslediti doticnu vrednost laznog dogovora zamene .....Bas sretna nova godina zar ne ...
https://t.me/pump_upp
Post Reply