Tresu mi se ruke.

Anegdote i doživljaji sa svirki, priče o bendovima, sadašnjim, budućim projektima kao i sve ostale drums/drummers related teme

Moderator: Supermoderatori

User avatar
filster
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 364
Joined: November 19th, 2009, 3:50 pm
Moj Bubanj: Basix Custom, Meinl HCS
Inspiracija: Dave Weckl, Srdjan Dunkic, Dragan Gaga Krstic, Amar Cesljar...
Location: Brus

Tresu mi se ruke.

Post by filster » August 7th, 2011, 5:27 pm

Mozda vam zvuci smesno naziv teme, ali... Sinoc sam imao svirku, verovali ili ne, svirali smo od 22:45 pa sve do 4:40, da, bas tako, sto bi se u narodu reklo, do 20 do 5. I u 6 sam jeo u pekari, u 6:30 sam vec spavao otprilike. I u 14:30 sam ustao malopre, i evo jeo upravo sad oko 16h... Ljudi, meni se ruke TOLIKO tresu da sam JEDVA jeo. :zid:
Znaci, to pocinje da me zabrinjava... Ovo mi je treca svirka u zivotu...
Ali u cetvrtak sam imao svirku (doduse trajala je samo 2 ipo sata, od 22:30 - 01:00) i nisu mi se tresle ruke. Tj nisu mi se tresle vise nego obicno, jer mi se uvek tresu po malo, ali po malo... A ovo danas je BAS ozbiljno.
I sad ja planiram kod lekara... Ali eto, pitam vas kao moje kolege... Da li ste imali isto iskustvo? Da li je to tako u pocetku pa posle prodje? I da li se to nekom od vas uopste desava? I ako mislite da postoji neki drugi, dublji, razlog, vi recite. Ali pomozite. Zdravlje je u pitanju, ipak, zesce sam se uzdrmao... Tresem se samo tako.
Who let the dogs out !?
User avatar
Shix_
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 828
Joined: April 15th, 2011, 10:15 pm
Moj Bubanj: Yamaha stage custom, Gibraltar, Sabian (HHX,Vault)
Moji bendovi: Rikverc Svetlosti, Drob, Milan Petkovic trio
Inspiracija: Jeff Tain Watts,Dave Weckl,Jojo Mayer,Jack DeJohnette
Location: Aleksinac

Re: Tresu mi se ruke.

Post by Shix_ » August 7th, 2011, 5:39 pm

Jel pravite pauze u toku svirke? Meni se desilo par puta dok sam bio mladji,pa npr.,secao bubanj na ruke ali od same svirke ne. Mozda si previse stegnut dok sviras,ali kako god, ako ti se stalno desava obavezno idi kod lekara. Mozda ti pada secer ili nesto tako. A kad ti se tresu i pojedes nesto slatko, tipa cokoladica, jel ti bude bolje? Smanji forsiranje. Zdravlje je na prvom mestu.
Nemoj se zezati sa tim ako je ucestalo. Sve najbolje,pa javi sta se desava. :thumbup:
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Tresu mi se ruke.

Post by Woody » August 7th, 2011, 5:50 pm

Najverovatnije nije ništa strašno, ako nisi teški alkoholičar, u pitanju je samo manjak kondicije i time izazvan premor mišića! Nema svako priliku da treću svirku u životu odradi za pet sati (nadam se da je bilo pauza) i mislim da je normalno što se treseš, što zbog umora, što zbog naglog pada adrenalina i šećera nakon sinoćnjeg rokanja :banana: Samo se ti lepo odmori i dobro jedi, a ubuduće gledaj da radiš na kondiciji - trčanje, plivanje, bilo koji sport i obavezno vežbe za ruke - teretana ili neki tegići kod kuće, pogotovo ako ćeš češće da radiš te maratonske svirke... Rock on!
The Sea, The Sea
User avatar
filster
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 364
Joined: November 19th, 2009, 3:50 pm
Moj Bubanj: Basix Custom, Meinl HCS
Inspiracija: Dave Weckl, Srdjan Dunkic, Dragan Gaga Krstic, Amar Cesljar...
Location: Brus

Re: Tresu mi se ruke.

Post by filster » August 8th, 2011, 2:08 am

E, pa ovako, ljudi... Prvo, hvala sto se odazvali i pomogli mi.
1. Svirali smo 6 sati brate, BEZ PAUZE, ni minut.
2. Predhodno sam celog dana, ali celog, nosio ozvucenje, bas binove, kutije, miksetu, rek... Pa jos posle moj bubanj. Znaci u 21h sam bio MRTAV UMORAN VEC, SPAVALO MI SE JAKO. Mozete onda misliti koliko sam se umorio tek kad sam nepuna 2 sata nakon toga poceo da sviram i nisam stajao skoro do 5 ujutru.
Moguce da mi fali kondicija i sve to... Kazem, u cetvrtak sam svirao 2.5 sata i super sam se osecao... Nista nije bila frka. U svakom slucaju, ako se ovo nastavi, sigurno cu potraziti pomoc lekara. Hvala vama veliko, kolege. :thumbup:
Samo ste jos jednom dokazali da su bubnjari najbolji ljudi! :)
Who let the dogs out !?
User avatar
filster
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 364
Joined: November 19th, 2009, 3:50 pm
Moj Bubanj: Basix Custom, Meinl HCS
Inspiracija: Dave Weckl, Srdjan Dunkic, Dragan Gaga Krstic, Amar Cesljar...
Location: Brus

Re: Tresu mi se ruke.

Post by filster » August 8th, 2011, 2:09 am

I da, nisam alkoholicar. :) Bas naprotiv, vodu sam sinoc pio. :D
I da napomenem da sam sad super, ali znaci skroz sam super... :thumbup:
Who let the dogs out !?
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: Tresu mi se ruke.

Post by gajagus » August 8th, 2011, 9:45 am

u bre ....mister robot man ;D mahanje na sate :D bolje kolika ti je satnica ;D ..
https://t.me/pump_upp
User avatar
mitapanker
Dobošar
Dobošar
Posts: 83
Joined: January 17th, 2010, 11:30 pm
Moj Bubanj: SONOR Force 2007
Inspiracija: steve gadd,vinnie colaiuta

Re: Tresu mi se ruke.

Post by mitapanker » August 19th, 2011, 12:44 am

Moras pauze da pravis,kao i kad vezbas.Desavalo se da mi posle svirke ruke bride i skontao sam da se desi samo kad se nezagrejem dovoljno pred koncert.To je isto jako bitno.
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: Tresu mi se ruke.

Post by gajagus » August 19th, 2011, 4:38 pm

hajde da se i ja nadovezemna ovu temu ......ne znam sta se desilo ali mi je doslo do klaka u zilama desne ruke pre neki dan ...kad sam cepao sesnaestine po dobosu i prelazima .........dosad nije bolelo ali sad vec vise od pet dana dosta boli noci ne prespavane .......desna ruka mi toliko skripi kad pomeram saku ukoso prema levo :whistle: ...ne znam sta je .mislim da sam zivac iscasio ...jeli se desilo kome slicno rekli su mi da je mirovanje lek ili fiksator ..a ja nemam mira :D
https://t.me/pump_upp
User avatar
RLRRLRLL
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 693
Joined: July 24th, 2010, 5:21 pm
Inspiracija: muzika...
Location: Vrsac/Zemun

Re: Tresu mi se ruke.

Post by RLRRLRLL » August 19th, 2011, 5:03 pm

Pre nego sto sam poceo da se bavim muzikom, dugo sam trenirao i igrao rukomet. Povreda ramena je bila presudna da neko vreme prestanem da igram, a kasnije se ispostavilo da je vrlo riskantno nastaviti sa intenzivnim treninzima. Igrao sam na poziciji pivota (sto znaci gurati se sa najmanje troje ljudi, i pokusati iz sto jaceg okreta i zamaha ruke postici gol i sve to iz ramena...).
Doktor, mi je ipak preporucio vezbe koje se odnose na rame, lagane pokrete i drzanje blago podignute ruke u vazduhu kako bi ojacao misice. I nakon nekoliko meseci provedenih u bolovima, napokon sve se vratilo u normalu. U tom periodu, odlazio sam sa drugarom na njegove probe, i gledao bubnjara i skontam da bi mozda mogao da pomognem sebi i da umesto glupih vezbi pokusam da naucim nesto novo u zivotu, ujedno i korisno (jer ono sto sam mesecima radio vrlo je licilo na sviranje bubnja, ustvari na nacin na koji bubnjar drzi ruku dok svira ride) i tako je to krenulo.
Od onda do sad proslo je 6 gonina, rame mi se sasvim vratilo u normalu, ruke i noge ojacale a i shvatio sam da mi mnogo vise prija svirka nego rukomet.
Eto kako sasvim slucajno i spletom okolnosti i ja udjoh u ovaj svet :chears:

Jedini problem koji trenutno imam je palac na desnoj ruci, izgleda da sam povredio hrskavicu svirajuci, jer je moj grip french grip, i nesto se zakinulo ali prolazi. Naravno kad odem na probu ili svirku nista od toga ne smeta, adrenalin uradi svoj deo posla :D
Art, action, reincarnation...
User avatar
filster
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 364
Joined: November 19th, 2009, 3:50 pm
Moj Bubanj: Basix Custom, Meinl HCS
Inspiracija: Dave Weckl, Srdjan Dunkic, Dragan Gaga Krstic, Amar Cesljar...
Location: Brus

Re: Tresu mi se ruke.

Post by filster » August 21st, 2011, 6:43 pm

Mene su isto bolele zile, verovao ili ne, i to juce, ali prosle su vec. U sustini, sve sto me zaboli, brzo i prodje... ;) I to mi se svidja. :)
Aaaa mislim da sam provalio zasto su mi se toliko tresle ruke, ali me je sad sramota da kazem. :smor: :)
Who let the dogs out !?
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Tresu mi se ruke.

Post by Woody » August 22nd, 2011, 3:49 am

Od starosti? Ti ustvari imaš 78 godina al' dobro to kriješ lol
The Sea, The Sea
User avatar
filster
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 364
Joined: November 19th, 2009, 3:50 pm
Moj Bubanj: Basix Custom, Meinl HCS
Inspiracija: Dave Weckl, Srdjan Dunkic, Dragan Gaga Krstic, Amar Cesljar...
Location: Brus

Re: Tresu mi se ruke.

Post by filster » August 24th, 2011, 5:59 am

Tacnije, 69, Milose, ali ti si bio najblizi do sad. lol I ja inace sviram bubanj vec 45 godina, i sve znam, i sve umem, nego eto... lol lol Haha, kako god... :)
Dugo nisam sebe snimao, izgleda da sam malo vise poceo bio da ''bijem'' iz lakta dok sviram, ali ono bas... I mislim da je to razlog. ;)
Sad nema te svirke, tj. trudim se... ;) Iskreno, pojma nem' sta mi bi, otkad sam poceo da sviram, nisam svirao iz lakta, i pre mesec-dva sam nesto probavao, i verovatno sam tad i skrenuo malo........ ;)
Who let the dogs out !?
User avatar
otasch
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 20
Joined: August 13th, 2009, 3:49 pm
Moj Bubanj: Pearl Export/Meinl, Paiste, Zildjian
Moji bendovi: Nafta, Pionir 10, Replika 42
Inspiracija: Mnogi, ako ne i svi

Re: Tresu mi se ruke.

Post by otasch » September 9th, 2011, 4:58 am

Meni se tresu ruke pre svirke. :)
User avatar
RLRRLRLL
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 693
Joined: July 24th, 2010, 5:21 pm
Inspiracija: muzika...
Location: Vrsac/Zemun

Re: Tresu mi se ruke.

Post by RLRRLRLL » September 9th, 2011, 10:15 pm

Ja posle svirke otresem jedno ladno pivo :D
Art, action, reincarnation...
User avatar
filster
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 364
Joined: November 19th, 2009, 3:50 pm
Moj Bubanj: Basix Custom, Meinl HCS
Inspiracija: Dave Weckl, Srdjan Dunkic, Dragan Gaga Krstic, Amar Cesljar...
Location: Brus

Re: Tresu mi se ruke.

Post by filster » September 10th, 2011, 3:04 pm

I mozda je bolje tako, jedno pre, jedno posle, nego 2 pre svirke. lol :D :D
Who let the dogs out !?
Post Reply