Zanimljivosti koje su vam se desavale tokom sviranja

Anegdote i doživljaji sa svirki, priče o bendovima, sadašnjim, budućim projektima kao i sve ostale drums/drummers related teme

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
alexa
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1875
Joined: February 28th, 2008, 4:54 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters, Sabian, Zildjian
Moji bendovi: Violent Chapter, Tea Break
Inspiracija: Bubanj
Location: Beograd
Contact:

Re: Zanimljivosti koje su vam se desavale tokom sviranja

Post by alexa » October 5th, 2008, 9:11 pm

Najčešće mi se dešava da mi beži bas bubanj. Takođe u nedostatku vremena za nameštanje odvrne se stalak, ne nameste činele kako mi odgovara pa mi zapne palica i odleti u pm. Evo pre neki dan, baš je Ognjen prisustvovao kada mi se spao timpan, udario u levi crash koji je takođe završio na podu sa sve stalkom naravno. Kolega Ognjen je odmah uleteo i sve vratio na mesto :thumbup: Nedelju dana pre toga mi je Matija vraćao bas bubanj jer nije bilo tepiha. Sinoć u Nišu baš opet problem sa bas bubnjem, extra debeo tepih ali bas bubanj lagan i bez šiljaka na nogicama. Na Exitu mi doboš pao u krilo jer je stalak za isti bio sranje. Jednom mi je indijaner pao ne desnu nogu pa sam ne znam ni sam kako ga pridržavao do kraja pesme. Čak sam pozajmio jednom pedalu bubnjaru benda pre mog, on skinuo duplu jer je ne svira i kad je završio vratio nazad, kaže ok je vratio sam sve. Naravno pošto ne svira duplu nije zategao kadran koji je na samom početku prve pesme samo spao sa leve pedale. Filovi ćao za tu prvu stvar.

Na svirke sada gde god da idem uvek nosim komplet svoj hardver. Zajebi, najradije bih i ceo bubanj ali to je već malo teže. Ne mogu da dozvolim da mi sranje stalak sa papirnim maramicama umesto sunđerčića i golim metalom upropasti samu činelu. Ili da dobijem za sedenje plastičnu dvoritš(T)nu stolicu sa naslonom za ruke, da ne pričam o preniskim gajbama i jastucima. Velika crvena Nike torba, jes' da izgleda kao da bežim od gajbe ali isplati se na kraju. I sa svim tim i dalje doživljavam probleme iz svirke u svirku.
Zlo i napoako...666, 999
User avatar
brainsaladsandar
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 504
Joined: October 22nd, 2007, 4:42 pm
Moj Bubanj: Mapex M Birch, Sabian, Tama Pedals
Moji bendovi: Burning Circle
Inspiracija: N. Peart, M. Portnoy, N. McBrain, C. Palmer
Location: Ruma
Contact:

Re: Zanimljivosti koje su vam se desavale tokom sviranja

Post by brainsaladsandar » October 6th, 2008, 1:10 am

EH,DA, čari ovog našeg bubnjarskog zanata

od svega je ipak najgore to bežanje bubnja, zato čekić ekser i daščicu i nema problema
http://www.burning-circle.com
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Zanimljivosti koje su vam se desavale tokom sviranja

Post by Boris J » October 6th, 2008, 10:39 am

alek(sa) wrote: Sinoć u Nišu baš opet problem sa bas bubnjem, extra debeo tepih ali bas bubanj lagan i bez šiljaka na nogicama.
zar stage custom nema shiljke na nozicama?? (ja sam nesto ziveo u ubedjenju da ima... hmm)
alek(sa) wrote: Na svirke sada gde god da idem uvek nosim komplet svoj hardver. Zajebi, najradije bih i ceo bubanj ali to je već malo teže. Ne mogu da dozvolim da mi sranje stalak sa papirnim maramicama umesto sunđerčića i golim metalom upropasti samu činelu. Ili da dobijem za sedenje plastičnu dvoritš(T)nu stolicu sa naslonom za ruke, da ne pričam o preniskim gajbama i jastucima. Velika crvena Nike torba, jes' da izgleda kao da bežim od gajbe ali isplati se na kraju. I sa svim tim i dalje doživljavam probleme iz svirke u svirku.
to se zove profesionalizam, i pravi muzichar...

ja sam do sada sve svirke sa mojim bendom odsvirao na svom bubnju... (samo sam jednom svirao sa drugarovim cinelama jer je bio jako cool i ponudio mi da ostanu a dve 18ice su soo much more fun od mojeg sada vec pokojnog zbt crasha od 16")
User avatar
alexa
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1875
Joined: February 28th, 2008, 4:54 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters, Sabian, Zildjian
Moji bendovi: Violent Chapter, Tea Break
Inspiracija: Bubanj
Location: Beograd
Contact:

Re: Zanimljivosti koje su vam se desavale tokom sviranja

Post by alexa » October 6th, 2008, 1:46 pm

A još da sam nosio svoj Stage u Niš još...malo je zajebano :zid: Mada kažem voleo bih al nema mesta u kolima za nas 5, opremu i moj bubanj još.

Taj bez nožica je bio neki Takton, kopija ko zna čega. I neki Premier doboš dubina 7.5, težak ko tuč i radi za sve pare! Samo još da mu lik zmeni buđavi G1 coated gore, bre ne idu na tako masivan doboš i tako tanka koža!! :angry:
Zlo i napoako...666, 999
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: Zanimljivosti koje su vam se desavale tokom sviranja

Post by Ognjen » October 6th, 2008, 10:31 pm

Dva puta mi je ispadao desni bat na razlicitim svirkama, oba puta u pesmama sa puno duple, al' kad raja ne zna pesmu, ni ne primete da nesto hvali.
Dobos seta standardno, najgore je bilo jednom kad mi je nalegao na desnu nogu, a nozica se podvukla pod desnu pedalu. Ode osecaj i za dobos i za bas u tri tacke. Sad ga uvek vezujem za bas bubanj strap-om za mobilne.
Na jednom svirci je bio takav raspad od bubnja da se ne isplati popisivati sve nedostatke, ali najgore je bilo sto bas pedala nije mogla cvrsto da se prikaci za bas bubanj, a sam bas bubanj je bezao jer nema tepiha. Onda lovi nogom bas pedalu jer je bas bubanj pobegao trideset centimetara unapred i okrenuo se na levo za dvadeset stepeni, a sama pedala se okrenula u odnosu na bas jos dvadesetak stepeni tako da je u odnosu na stopalo kao slovo "Г" i ne proizvodi skoro nikakav zvuk.
Takodje je bilo uzbudljivo svirati na jednom rodjendanu, u dvoristu kuce. Ceo set je postavljen na tri palete, sa dodatkom jos jedne manje i nize palete za kontru, a sedi se na bastenskoj plasticnoj stolici kojoj samo tri nogara imaju oslonac na dascicama a jedan lebdi. Sto je najbolje, uspeo sam nekako i duplu da smestim na sve to lol Sama svirka je prosla prilicno uspesno, u celoj toj kombinaciji se nista nije mrdalo pa je u stvari samo polozaj sedenja bio problem.
User avatar
Koske
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 722
Joined: January 30th, 2008, 9:53 pm
Moj Bubanj: Pearl/ Sonor/ Zildjian/ Stunner
Moji bendovi: DoomRash
Inspiracija: Nathaniel Townsley/Aaron Comess/Simon Phillips/Wuv
Location: U svojoj sobi

Re: Zanimljivosti koje su vam se desavale tokom sviranja

Post by Koske » October 11th, 2008, 10:08 pm

Nijem i se dogodilo da mi beze delovi bubnja, ali mi se dogodilo..
Nastup na gitarijadi u Beschi, tonac (neki veoma mator i iskusan lik.. Barem shto se tona tiche.) prilazi mi iza ledja, za vreme tonske da proveri monitoring na mom monitoru. Ugurao je svoju glavu na moje levo rame i dve sekunde kasnije dobio zestok udarac mojom VIC FIRTH signature Buddy Rich :D u svoju glavu. Shta da mu radish, kada se gura tamo gde ne treba! :smor:
Izvinjavamo se datom toncu..

Code: Select all

http://www.myspace.com/doomrash

Code: Select all

http://www.facebook.com/DoomRash#!/pages/DOOMRASH/108757879150072?ref=ts
User avatar
KIBEL BUBNJAR
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 831
Joined: September 24th, 2008, 10:05 pm
Moj Bubanj: GRETSCH Blackhawk, SABIAN B8
Moji bendovi: Kratki spoj
Inspiracija: Joey Jordison, Ian Paice, David Silivera
Location: Osijek

Re: Zanimljivosti koje su vam se desavale tokom sviranja

Post by KIBEL BUBNJAR » October 11th, 2008, 10:16 pm

Ja sam najednoj maturalnoj veceri svirao na odlicnom bubnju ali satrim cinelama i crash bio izrezan na na 4 mjesta od ruba do sredine.. tak da kad sam htijeo udarit cinelu palica prodje kroz taj izrez.. uspio sam udarit cinelu svaki treci put... A to da bas bubanj bijezi to je vec ono standardna pojava... :cekic:
I see dead people :'(
User avatar
Orgasmatron
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 272
Joined: September 20th, 2008, 10:32 pm

Re: Zanimljivosti koje su vam se desavale tokom sviranja

Post by Orgasmatron » October 14th, 2008, 4:00 am

Da vidimo, jurnjava bas bubnja po bini, probijanje bas bubnja u toku sviranja SOLDIER OF FORTUNE pesme, lomnjava chinele u toku iste (dok sam svirao sa svojim prvim bendom), onda idemo dalje, ispadanje palice (u glavnom desne i to mi se desilo samo sa buddy rich palicama koje su preterano lakirane pa kad se ruka oznoji ni ne znash da si ubio nekog od svojih na bini), pucanje opruge na pedali u sred pesme pa onda kad moram da glumim kamiondziju i da rukom vracam biter kao da menjam brzine u fapu, grch u nozi u sred double bass deonica (jednom mi se desilo u sred Raining Blood-a i mislio sam da ce ochi da mi ispadnu). To je u glavnom to... :D.... ZA SAD :D
JA VOLIM SHUM KAD SHUSHKA KRV
I LESH U ZEMLJI SHTO GRICKA CRV
MENI SE PEVA KAD VIDIM CREVA
I KAD KRV SHTRCA IZ TVOGA SRCA AHA!
User avatar
salence7
Dobošar
Dobošar
Posts: 88
Joined: January 6th, 2008, 11:26 pm
Location: Beograd

Re: Zanimljivosti koje su vam se desavale tokom sviranja

Post by salence7 » October 14th, 2008, 4:26 am

Na svircu u gimnaziji Sveti Sava, pre mnogo leta na binu se penje neki lik i celu svirku igra izmedju pevaca i basiste. Ja ga snimim ali rekoh sigurno im je neki ortak pa se popeo da djuska. Mi picimo rokic a lik igra ko da ce smak sveta. Posle svirke se mi preslisavamo ko je bio misteriozni lik, niko nema poima!
...prodje godinu dana (mozda i vise) i basista kod gitariste na slavi otvori dusu lol
"Ljudi, jel se secate one humanitarne svirke u Savi, kada se onaj lik popeo na binu?"
Mi svi, da pa...?!
a lik ce, "pa popeo se i sapnuo mi, nisam nista karao 8meseci jel mogu da budem ovde sa vama, mozda me neka primeti"
lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol
...pali smo pod sto! :D
...ko je vas poznavao ni pakao mu nece tesko pasti!
User avatar
Orgasmatron
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 272
Joined: September 20th, 2008, 10:32 pm

Re: Zanimljivosti koje su vam se desavale tokom sviranja

Post by Orgasmatron » October 14th, 2008, 5:39 am

Hahahahahahahahahaha kakvih kretena ima to nije normalno, ja se secam da smo na jednoj svirci gitaristi i ja gurnuli pevacha u masu sa bine (da u sred pesme sam ustao od bubnjeva na 10 sekundi i vratio se nazad), i to u najgoru shutku......... to je bilo vredno gledanja.... :D, od tad on sam uskache sa bine direkt u shutke, a najjache je bilo kad smo doveli ortaka da nam gostuje kao vokal za Fucked With A Knife, najavljuje pesmu onako finim glasicem sa sledecim rechenicama (malo je uzimao od Ramba Amadeusa): "A sada za sve zene, JER ONE NAJVISHE KUPUJU DISKOVE, jedna divna sentish pesmica, jedan shlager direkt sa Floridskog tla (onako detinjim glasom) i onda growl iz pakla FUCKED WITH A KNIFE!!! Najsmeshnije je bilo to shto su se neke glupache zaista ponadale da ce padne neka baladica i doshle u prve redove....... TO JE BIO POSLEDNJI PUT DA IH JE IKO VIDEO ZIVE :D
JA VOLIM SHUM KAD SHUSHKA KRV
I LESH U ZEMLJI SHTO GRICKA CRV
MENI SE PEVA KAD VIDIM CREVA
I KAD KRV SHTRCA IZ TVOGA SRCA AHA!
User avatar
Koske
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 722
Joined: January 30th, 2008, 9:53 pm
Moj Bubanj: Pearl/ Sonor/ Zildjian/ Stunner
Moji bendovi: DoomRash
Inspiracija: Nathaniel Townsley/Aaron Comess/Simon Phillips/Wuv
Location: U svojoj sobi

Re: Zanimljivosti koje su vam se desavale tokom sviranja

Post by Koske » October 15th, 2008, 5:33 pm

Di ju! Genijalno!

Code: Select all

http://www.myspace.com/doomrash

Code: Select all

http://www.facebook.com/DoomRash#!/pages/DOOMRASH/108757879150072?ref=ts
AyreswinG
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 19
Joined: September 16th, 2008, 4:20 am
Moj Bubanj: Maxwin Starburst 1970'
Moji bendovi: Stormbringers
Inspiracija: Ian Paice,Thomen Stauch

Re: Zanimljivosti koje su vam se desavale tokom sviranja

Post by AyreswinG » October 29th, 2008, 4:59 pm

Sviramo mi sa 202. u negde u Banovcima i pred pocetak svirke ja premestam dobos na desnu stranu medjutim nisam gledao mikrofon za dobos koji je ostao na istom mestu a kabal se zategao. Pocnemo mi,sve fino,i negde pred kraj 2. pesme dobos samo sklizne sa stakla (posto se stalak nakrivio) i ostane mi na kolenima. Svirao sam bas samo iz zglobova do kraja pesme. :) Na tu svirku sam bas zbog toga jako ponosan!!! :chears:
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: Zanimljivosti koje su vam se desavale tokom sviranja

Post by ProFTW » October 29th, 2008, 5:05 pm

hahahahahaha

@Orgasmatron
na koju foru si ti unishtavao bubnjanj na soldire of fortune, zar to nije balada pesmica?

@Salence7
nemojte tako lepo je covek pitao... lol
ka-PAU
User avatar
Orgasmatron
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 272
Joined: September 20th, 2008, 10:32 pm

Re: Zanimljivosti koje su vam se desavale tokom sviranja

Post by Orgasmatron » October 29th, 2008, 7:47 pm

ProFTW wrote:hahahahahaha

@Orgasmatron
na koju foru si ti unishtavao bubnjanj na soldire of fortune, zar to nije balada pesmica?

@Salence7
nemojte tako lepo je covek pitao... lol
Tad sam bio mlad i neiskusan DRVOSECHA koji je pedalu stiskao kao da je mrzi k'o tudju :D
JA VOLIM SHUM KAD SHUSHKA KRV
I LESH U ZEMLJI SHTO GRICKA CRV
MENI SE PEVA KAD VIDIM CREVA
I KAD KRV SHTRCA IZ TVOGA SRCA AHA!
User avatar
salence7
Dobošar
Dobošar
Posts: 88
Joined: January 6th, 2008, 11:26 pm
Location: Beograd

Re: Zanimljivosti koje su vam se desavale tokom sviranja

Post by salence7 » December 26th, 2008, 2:53 am

Orgasmatron wrote:
ProFTW wrote:hahahahahaha

@Orgasmatron
na koju foru si ti unishtavao bubnjanj na soldire of fortune, zar to nije balada pesmica?

@Salence7
nemojte tako lepo je covek pitao... lol
lik je maskota :heavy:
...ko pita ne skita a mozda i pojebe nesto :zuba:
ALI MOZDA :zuba: (jednom retard je uvek retard pa i na bini :cekic: )
...ko je vas poznavao ni pakao mu nece tesko pasti!
Post Reply