Zanimljivosti koje su vam se desavale tokom sviranja

Anegdote i doživljaji sa svirki, priče o bendovima, sadašnjim, budućim projektima kao i sve ostale drums/drummers related teme

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: Zanimljivosti koje su vam se desavale tokom sviranja

Post by ProFTW » June 6th, 2010, 1:38 pm

jarod wrote:cinelom preseko kabel za napajanje bine
Image
lol
ka-PAU
User avatar
KIBEL BUBNJAR
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 831
Joined: September 24th, 2008, 10:05 pm
Moj Bubanj: GRETSCH Blackhawk, SABIAN B8
Moji bendovi: Kratki spoj
Inspiracija: Joey Jordison, Ian Paice, David Silivera
Location: Osijek

Re: Zanimljivosti koje su vam se desavale tokom sviranja

Post by KIBEL BUBNJAR » June 6th, 2010, 11:03 pm

najzesce kad neko u razmaku između pjesama dođe i kvrcka cinele onda s uzitkom razvalim cinelu da taj lik ima fobiju od bubnja do kraja zivota :)
I see dead people :'(
User avatar
Blackout
Dobošar
Dobošar
Posts: 128
Joined: February 1st, 2008, 4:18 pm

Re: Zanimljivosti koje su vam se desavale tokom sviranja

Post by Blackout » June 7th, 2010, 10:55 am

Matija wrote:pevac realno nikome ne treba i nije steta da se polomi.
Hahah lol
Vidim da nisam jedina koja gadja ostatak benda palicama :chears: ..sad se bolje osecam :)
One of the boys.

'When you are not practicing, remember, someone somewhere is practicing, and when you meet him he will win.'
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Zanimljivosti koje su vam se desavale tokom sviranja

Post by lolekovin1991 » June 7th, 2010, 11:32 am

Neki likovi sa kojima sam svirao su imali razne sisteme napada i odbrane na probama, svasta sam vidjao... Npr. lik u malom studiju prdne i zatvori nas unutra itd.

A inace, poslednju svirku sam svirao tako da sam svakog trenutka mogao da se onesvestim i da bacim peglu preko bubnja...
U klubu Underworld kad sam svirao, bas bubanj je prosetao do Vuka za vreme svirke, toliko je bezao...
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Zanimljivosti koje su vam se desavale tokom sviranja

Post by Drobac » June 7th, 2010, 11:48 am

lolekovin1991 wrote:
A inace, poslednju svirku sam svirao tako da sam svakog trenutka mogao da se onesvestim i da bacim peglu preko bubnja...
Ja sam se par puta ispeglao na svirci, a ništa nisam pio.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Zanimljivosti koje su vam se desavale tokom sviranja

Post by lolekovin1991 » June 7th, 2010, 11:55 am

Ja ne pijem, bio sam neispavan, premoren, i kad se sve to skupilo, ubijala me je glava, nisam mogao da stojim i bilo mi je strasno muka, pa sam posle popio lek za glavu, popio oko 1l ledene vode i to me je malo povratilo.
User avatar
jarod
Dobošar
Dobošar
Posts: 79
Joined: January 13th, 2010, 12:12 am
Moj Bubanj: Premier APK,Mapex meridian MR birch
Moji bendovi: Lude Krawe
Inspiracija: ima ih, Kocko

Re: Zanimljivosti koje su vam se desavale tokom sviranja

Post by jarod » June 7th, 2010, 7:39 pm

ProFTW wrote:
jarod wrote:cinelom preseko kabel za napajanje bine
Image
lol
E to je bubanj za mene>>>
:hail: :chears:
Yowanowskeee
Dobošar
Dobošar
Posts: 45
Joined: November 16th, 2008, 7:12 pm
Moj Bubanj: Dixon,Paiste...
Moji bendovi: Burning Leaf
Inspiracija: Vinnie Paul,Dave McClain,Chad Smith...
Location: Pirot
Contact:

Re: Zanimljivosti koje su vam se desavale tokom sviranja

Post by Yowanowskeee » March 14th, 2011, 1:59 am

Meni se desilo da mi na Davidian (Machine Head) negde na pocetku ispadne palica,ali ja nisam imao rezervni par :ranting: sto je jos gore nisam video gde mi je "odletela" palica i tako ja sviram sa jedno palicom dole bijem dupli bas pregrmim prvi refren,i na drugi refren (ono kad ide "Let freedom ring with the shotgun blast!) ja skocim pored bubnja tu gde sam predpostavljao da mi je "odletela" palica,skocim u neke kablove i vracam se za bubanj,naravno kasnio sam nekih 2 takta ispao sam ko stetan,ali sam uspeo da se vratim u tempo...I zato UVEK NOSITE REZERVNI PAR PALICA!!! :D :chears:
User avatar
DjoleObr
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 382
Joined: August 23rd, 2010, 11:54 pm
Moj Bubanj: Premier APK, Paiste, Anatolian, Symrna, Stagg
Moji bendovi: Citizen X
Inspiracija: Kerim,Lopez,Harrison
Location: Obrenovac

Re: Zanimljivosti koje su vam se desavale tokom sviranja

Post by DjoleObr » April 25th, 2011, 7:17 pm

Bas bubanj prosetao jedno pola metra , ni sam nisam znao kako sam zavrsio pesmu :)
a desavalo se da oborim i stalak sa sve cinelom usred svirke :rolleyes:

Code: Select all

https://www.youtube.com/user/DjoleObr/videos
User avatar
casualdrumer
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 227
Joined: April 23rd, 2009, 5:57 pm
Moj Bubanj: Sonor F507-Paiste
Inspiracija: Dave Weckl,Mike Johnston,Steve Gadd,Yoyo Mayer
Location: Zrenjanin

Re: Zanimljivosti koje su vam se desavale tokom sviranja

Post by casualdrumer » April 26th, 2011, 1:06 am

Ovaj deo kada bass bubanj pobegne pola metara mi je omiljen , toliko omiljen da mi je sada to najveci kompleks sto se bubnjeva tice.. :chears:
"They always say time changes things, but you actually have to change them yourself."
Elenkov
Dobošar
Dobošar
Posts: 109
Joined: April 15th, 2010, 5:52 pm
Moj Bubanj: dw preformance ebony, istanbul, evans
Moji bendovi: Breaking Benjamin
Inspiracija: Cobus Potgieter

Re: Zanimljivosti koje su vam se desavale tokom sviranja

Post by Elenkov » April 26th, 2011, 2:59 pm

meni se desilo da je bubanj bio neki razdrdani 20 godina stri noname(al imao lep finish :wub: ) i na njemu pocepan powerstroke 3 pa samo zalepljen rape-tapeom lol i ja ko hard-hitter to lepo pocepam pa sviram bez bas bubnja svirajuci bas deonice desnom rukom na floor tomu(levoruk sam) i nista svirali mi tako 2 pesme i u trecoj mi se otkinula nogica koja drzi bas lol (bila neka razdrndana kad sam posle pogledao ono sve zardjalo i drzalo se na srfafu bez matice lol ) i bas krene da se kotrlja lol i izlaze 3 lika iz backstage-a ( :P ) i drze mi bas bubanj do kraja pesme(to bila zadnja svirali smo samo tri) a ja sviram i da umrem od smeha lol cak mislim da ima i snimak na youtubu al me sramota da ga stavljam jer sam se pored tolikih problema sa bubnjem ceo ubunio i krenuo da ispadam ko niko i neke nebulozne prelaze da radim lol
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Zanimljivosti koje su vam se desavale tokom sviranja

Post by Woody » April 26th, 2011, 4:13 pm

Auuu, sad se setih vrlo slicne scene! Grupa P.R.O. pre nekih sest, sedam godina, Vrsac, zgrada Hemofarma, ja stizem na svirku bez bas pedale :blush: Jurili, jurili, al' niko nije imao da nam pozajmi i ja lepo odsviram celu svirku rukama! Isto kao i boxy, stavio sam "jaje" na floor tom i udri! Nije bilo lako, ali sam se posle par pesama navikao, a niko u publici nije ni primetio, tako da smo odrendali ceo repertoar (30-40 pesama) bez vecih problema! Sutra dan - upala tricepsa i podlaktica :P
The Sea, The Sea
Elenkov
Dobošar
Dobošar
Posts: 109
Joined: April 15th, 2010, 5:52 pm
Moj Bubanj: dw preformance ebony, istanbul, evans
Moji bendovi: Breaking Benjamin
Inspiracija: Cobus Potgieter

Re: Zanimljivosti koje su vam se desavale tokom sviranja

Post by Elenkov » April 26th, 2011, 4:22 pm

ahhaahahhhahaahah e care svaka ti dala :D :hail: :hail: :hail:
laki portnoy
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 21
Joined: November 20th, 2011, 6:00 pm
Inspiracija: mike portnoy,jorg michael,jukka nevalinen,dave mackintosh,

Re: Zanimljivosti koje su vam se desavale tokom sviranja

Post by laki portnoy » January 8th, 2012, 1:25 am

dakle pazi ovako :D svirka na splavu bez grejanja,na bini na koju jedva stane splavarski bend,smesan ''tehnicar'' zbog je tonska pocela tek kad su svi dosli na svirku al to mu nije najgore delo al otom potom :)bubanj najmanje 30 godina star rockstar sa paiste 101 cinelama koje cak nemaju ni vijak na vrhu tako da kad ga udarim moram da cekam minut da bi uopste mogao ponovo da ga udarim bas koza nije koza nego neko debelo platno ali kul zvuci ali i to je ok :) krece svirka prva pesma i tu na scenu stupa bas pojacalo koje je izdrzalo celu tonsku mog benda i jos jednog ali je bas moralo u prvoj pesmi da rikne tj. pocelo je da zuji kao komp kad zabode ;) a tu dolazi tehnicar od malopre baja utrcava na sred pesme krece da gura gitaristu koji solira okrece al nema veze sto se ne cuje bas :) i to baja naglo ustaje glavom udara moj mikrofon za rajd koji pada i udara u rajd na kojem sviram isti koji onaj koji nema vijak pa se klatio sto godina i to dok sam ja svirao i na sve to usred pesme dolazi lik i pita me dal mi je dosla keva na svirku :)))))))) pa tako drugari ovo je true story ali opet mnogo mi je draga ta svirka :))))
User avatar
Aleksandar
Dobošar
Dobošar
Posts: 99
Joined: February 23rd, 2008, 4:08 pm
Inspiracija: Dave Weckl, Buddy Rich, Derek Roddy
Location: BG

Re: Zanimljivosti koje su vam se desavale tokom sviranja

Post by Aleksandar » January 24th, 2012, 9:36 pm

Jednom prilikom sam se prevrnuo sa ''stolice'', šta da se radi, nisam stručan za nameštanje gajbi jedne na drugu koje nisu od istog piva, ali nekoliko dana ni moj mali mozak nije bio. ''Srećom'', bila je prva pesma.

Drugom prilikom crče u sred pesme predpojačalo, drugar brže bolje hvata akustaru i kreće da unplugged, ja iznerviran silazim sa bine i bacam palice koje pogađaju čašu nekog pića i direktno u produžni kabl. Sutradan sam morao da kupim drugi.

Trećom prilikom uživljavam se uz pesmu, spuštam glavu ka dobošu i opalim se po oko, srećom sad ih držao zatvorene, ali je bolelo narednih nekoliko dana i video sam čudne boje kada ih zatvorim.

Ima još bisera, al su se svima dešavali...

I smešna priča... Posle svirke prilazi devojka, sedim, pakujem se. Traži mi palicu da ''proba'', dajem joj i ona mrtva ladna kreće da udara po bas bubnju i izgovara antologijsku rečenicu: ''A kako ti to udaraš ovaj veliki bubanj kad sam videla da rukam udaraš ove ostale?'' Zamislite šta sam hteo da joj odgovorim lol
THE TRUTH IS OUT THERE.
Post Reply