Zanimljivosti koje su vam se desavale tokom sviranja

Anegdote i doživljaji sa svirki, priče o bendovima, sadašnjim, budućim projektima kao i sve ostale drums/drummers related teme

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Zanimljivosti koje su vam se desavale tokom sviranja

Post by Drobac » October 4th, 2008, 5:20 pm

Koje su vam se sve zanimljivosti desavale vezane za bubanj i sviranje istog?

Meni se recimo desilo da su mi redovno neki klinci upadali u podrum dok sam vezbao i raspitivali se oko sviranja. Jedan je hteo da svira narodnjake, pa me pitao za neke ritmove. Kaze, hoce da svira samo za pare, da zivi od toga samo to ga zanima. A jedan je, opet, nakon posete lupao po babinim loncima varjacom.

Druga zanimljivost, festival u Pancevu (pre 100 godina). Ogroman Rockstar (2 basa 4 toma, 1 flor) i pikolo dobos. Velika bina (i tu krece problem) koja se tresla gore-dole kako sam svirao. Od tog tresenja, pikolo je kao lud "skakao" po bini. Da mi ne bi toliko smetao (posto mi se najcecse peo na nogu) desnim kolenom sam ga sutirao da se vrati na mesto. Naravno "flemovao" sam nogama kao lud. Sutradan sam na kolenu imao modricu velicine pesnice od sutiranja dobosa. lol

Koja su vasa iskustva? Sigurno ste imali nesto zanimljivo.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Zanimljivosti koje su vam se desavale tokom sviranja

Post by Boris J » October 4th, 2008, 6:58 pm

imao sam i ja taj trip s doboshem na zadnjoj svirci s tim shto meni to i nije bilo toliko zanimljivo... :angry: prva sledeca stvar koju sam uradio je bila da kupim novi stalak za dobosh...

problem solved...
User avatar
Nele88
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 275
Joined: August 18th, 2008, 9:29 pm
Moj Bubanj: Sonor 2007,Gibraltar,Paiste i Zildjian,VicFirth

Re: Zanimljivosti koje su vam se desavale tokom sviranja

Post by Nele88 » October 4th, 2008, 7:17 pm

Ja sam imao situaciju da mi se odvrne onaj mali sraf na bas pedali koji drzi bat pod uglom, pa sam morao levom da zavrsim pesmu (sva sreca pa je bio neki a la "Riblja Corba" ritam!), da bi mi se nakon svega toga odpustio sraf na stalku za cinelu...SOU!!!
User avatar
drumsonly
V.I.P
V.I.P
Posts: 500
Joined: July 30th, 2008, 11:58 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn, Anatolian Cymbals, VF 5B & AJ1
Location: Belgrade
Contact:

Re: Zanimljivosti koje su vam se desavale tokom sviranja

Post by drumsonly » October 4th, 2008, 7:37 pm

Ja sam imao najjace 'muvanje' na svetu.

Bilo je to u blues klubu VOX u Beogradu pre par godina.
Svirao sam tada sa Pera Joe Blues Bandom.
Posto je uvek bilo KRCATO (to najbolje znaju oni koji su prisustvovali takvim dogadjajima), ja odlucim da ostanem na stolici i da 'mirno' sacekam sledeci blok.
Tu devojku sam primetio i na pocetku svirke... gleda, ne trepce. Znate da se to provali:)
Znaci, da nastavim, zavrsava se blok ja sedim za bubnjem i 'peglam' pasijans na telefonu, kad' prilazi devojka, penje se na binu (ako se to moze nazvati binom), nekako se provuce pored bas pojacala, stane pored mene i, posle par minuta (posto nisam uopste obracao paznju na nju) kaze najlegendarniji line:
"Izvini, cime se ti bavis posto, vidim bubnjar nisi?"

Bilo je tu posle neke (nebitne za ovu temu) price, ali je 'start' bio vrhunski:)

Nije mnogo ni pogresila:)
MAPEX SRBIJA
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: Zanimljivosti koje su vam se desavale tokom sviranja

Post by ProFTW » October 4th, 2008, 9:13 pm

lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol
kakva fora!
MNOGO MNOGO JAKO!
ovo ima unucima da pricam lol

ja mislim da sad komotno mozemo da zatvorimo temu, poshto sumnjam da ovo neko moze da nadmashi :zuba:

meni se uglavnom deshavalo da ili pobegne overhead mikrofon od kretanja bine, ili u jednom slucaju mi je vetar okrenuo cinelu tako da je bilo nemoguce kreshovati...
ka-PAU
User avatar
pedja_gumeni
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1359
Joined: October 30th, 2007, 11:28 am
Moj Bubanj: Sonor, Mapex, Pearl, Zildjian, Paiste, Gibraltar
Moji bendovi: Me Gusto Bend, Ground Zero
Inspiracija: Kai Hahto
Location: Novi Sad Liman 1
Contact:

Re: Zanimljivosti koje su vam se desavale tokom sviranja

Post by pedja_gumeni » October 4th, 2008, 9:37 pm

lol

Moje zanimljivosti se svode na govor ochima i secanjem glave pokazivajuci u zeljenom pravcu shta mi je otpalo, shta mi se otkachilo ili shta mi bezi. :) Poshto chesto na svirkama nema toliko vremena da sve uchvrstish i namestish kako valja...Na zadnje dve svirke sam imao drzacha bass bubnja, a na exit-u sam imao sjajnog i vrednog drzacha Slave pedale (celu svirku je chuchao pored nje i drzao je...), poshto majstori nisu stavili itison na binu...ceo bubanj je bezao, svaka komponenta na svoju stranu...i onda bude zanimljivo vatanje praznina u ritmu da neshto privuchesh. :)
Chak sam i dva tri puta davao autograme klinkicama i potpisivo palice. :D Fin je osecaj... :zuba:
WWW.MEGUSTOBEND.COM
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Zanimljivosti koje su vam se desavale tokom sviranja

Post by Drobac » October 4th, 2008, 10:33 pm

Od mene obicno isto traze palice.
Jednom mi pukla palica u sred pesme i ja sta cu, bacam je ispred sebe i uzimam drugu, samo vidis basistinu sestru, brze-bolje popne se na binu i donosi mi puknutu palicu. Ona skontala da mi je ispala, pa htela da mi vrati. lol
A to sto Pedja kaze da cekas pauzu da vratis nesto od opreme, to je redovna stvar.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Gavrijel
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 282
Joined: December 8th, 2007, 2:41 am
Moj Bubanj: Tama /Sabian
Inspiracija: Jeff Porcaro /Omar Hakim/ Nicko McBrain/...
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Zanimljivosti koje su vam se desavale tokom sviranja

Post by Gavrijel » October 4th, 2008, 10:47 pm

Meni se pre nekih desetak godina u Crnoj Gori na nekom rok maratonu "otvorila" zemlja pod nogama, tačnije bina (moj deo iste) je bila natrula tako da sam u jednom momentu propao sa sve dobošem na glavi, a dešavalo se da sedim na gajbama od piva pošto organizatore u glavnom nije briga za onaj deo opreme koji se ne vidi. Mada najviše sam izbesneo na jednoj svirci u SKC-u kada sam ekipi zaduženoj za zvuk tražio da mi donesu monitor pored bubnja, elem kad sam se popeo na binu oduševim se - monitor je stajao gde sam i tražio ali mi je oduševljenje brzo splaslo - idioti ga nisu povezali :ranting: :ranting: :ranting: :zid: :zid: :zid:
I see faith in your eyes
Never you hear the discouraging lies
I hear faith in your cries
Broken is the promise, betrayal
The healing hand held back by the deepened nail
Follow the god that failed
User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Re: Zanimljivosti koje su vam se desavale tokom sviranja

Post by Loshme » October 5th, 2008, 12:10 am

Na tonskoj probi sat vremena pre nastupa, gitaristin brat iz Beograda se penje na binu i pravi mi senke iznad glave, a ja ne kontam... Onda sam video neke senke pa se okrenuo i video njega. lol Bilo je nekih 30-40 ljudi... :blush:
User avatar
Sonor
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 302
Joined: May 19th, 2008, 5:46 pm
Moj Bubanj: Sonor Signature Series, SX
Moji bendovi: May Day
Inspiracija: Steve Smith

Re: Zanimljivosti koje su vam se desavale tokom sviranja

Post by Sonor » October 5th, 2008, 2:39 am

sreća palice mi nikad na svirci nisu ispadale....ali svašta je bilo... u jednoj svirci mi je floor tom pao na desnu nogu i priklještio je(zamislite kako je bilo papučicu koristiti u tim uvjetima...), idiot čiji je bubanj nije ju pričvrstio...i nakon svega toga, ono mi u svirci...vidim ostao jedini ja da sviram=nestalo struje...
u jednom klubu mi je papučica popustila nesto, nije moja bila, neko sranje od papučice ali sreća pri kraju pjesme... jednom mij e fus počeo hodati, nisu imali tepih...pa je bio jedno podosta udaljen, morao sam se rastegnit :cekic:
jednom isto tako bas bubanj je lagano počeo prema naprijed(valjda mu dosadilo na istom mjestu :ranting: )

a zadnje što mi se desilo, na gitarijadi, doboš je odjednom taman počeli pjesmu, jednostano opustio mrežicu, ja vratim ručicu ali i dalje ne radi, vjerojatno nasjela na nesto, zamislite zvuka do kraja pjesme..

a najžešće je bilo, nije se meni desilo, već gitaristici, na svirci, ono mali koncert, ško,a gitare, sviramo mi i pukne joj žica, ona lipo smanji, iskopča gitaru, ode po drugum ukopča i nastavi.. :zuba: :zuba:

to bi bilo to koliko se zasad mogu sjetiti.. :thumbsup:
sreća nista prestrasno..
grupamayday.webs.com
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Zanimljivosti koje su vam se desavale tokom sviranja

Post by MarcusS » October 5th, 2008, 3:50 am

Najjače što se ikad desilo na bilo kojoj svirci a da je bubnjar umešan je bilo kad je Drobac... :D

:)

Meni je, pored bežanja svega i svačega od opreme od mene na nastupu, sad palo na pamet da sam se opako iznervirao kada sam svirao kao "ispomoć" za jedan bend 3 pesme na nekom "festivalu" - za vreme prve pesme, rukavi od duxa su mi pali totalno preko šaka, tako da je iz rukava virilo samo jedno 5 do 7 cm palica, pošto je onaj suženi deo duxa totalno izanđao, a dux solidne veličine. Jako neprijatna situacija, kada svirate tri pesme, a jedna propadne na mlataranje, malo po bubnju, a malo po vazduhu.

Posle prve pesme sam bacio dux u publiku, a ubedljivo najbolja riba u publici je skinula brus, poljubila ga, stavila u dux, i vratila mi ga posle svirke, i napisala mi broj telefona na ruku.

Ovo je sve živa istina, osim drugog pasusa. :D
Spread the word! :)
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Zanimljivosti koje su vam se desavale tokom sviranja

Post by Drobac » October 5th, 2008, 1:12 pm

MarcusS wrote:Najjače što se ikad desilo na bilo kojoj svirci a da je bubnjar umešan je bilo kad je Drobac... :D
Znao sam da ce ovo neko da spomene, tacno sam znao. :ranting: lol

MarcusS wrote:Ovo je sve živa istina, osim drugog pasusa. :D
Hahahaha.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: Zanimljivosti koje su vam se desavale tokom sviranja

Post by ProFTW » October 5th, 2008, 3:20 pm

a shta je to drobac uradio? lol
ka-PAU
User avatar
sinnerboy1
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 784
Joined: April 3rd, 2008, 1:46 pm
Moj Bubanj: Mapex Pro-M Istanbul Zildjian Remo
Moji bendovi: Kratki Spoj
Inspiracija: Gavin Harrison, Danny Carey, Brann Dailor
Location: neverland
Contact:

Re: Zanimljivosti koje su vam se desavale tokom sviranja

Post by sinnerboy1 » October 5th, 2008, 7:30 pm

Meni se pre nekih desetak godina u Crnoj Gori na nekom rok maratonu "otvorila" zemlja pod nogama, tačnije bina (moj deo iste) je bila natrula tako da sam u jednom momentu propao sa sve dobošem na glavi, a dešavalo se da sedim na gajbama od piva pošto organizatore u glavnom nije briga za onaj deo opreme koji se ne vidi.
:D :D :D lol lol :D

na jedinoj svirci sa bivšim bendom frajer čiji je bio bubanj je bio visok metar žilet. a stolica mu uglavljena u njegov položaj i ne može se izvući na veću visinu. pa sam pokušao kompenzirati svojih 25 cm viška tako da sam se pomaknuo u rikverc i izvrnuo se sve skupa sa stolicom sa stejđa u pol kabela, pojačala i gitara. sva sreća pa sam pao na torbe za činele inače bi se polomio. i sva sreća pa je bila tonska.

a ostalo - pucale mi činele, pao mi gitarista na bubanj u pol svirke, ispadale mi palice i rikošetirele okolo naokolo, fulao ulaz u pjesmu jer sam baš u tom trenutku morao popiti ostatak 10-te pive...ovo se sve dogodilo na jedinoj svirci drugog bivšeg benda.

...hmm..nije ni čudo da nigdje ne sviram...
"I see no God up here..." (Yuri Gagarin, 1961)
User avatar
brainsaladsandar
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 504
Joined: October 22nd, 2007, 4:42 pm
Moj Bubanj: Mapex M Birch, Sabian, Tama Pedals
Moji bendovi: Burning Circle
Inspiracija: N. Peart, M. Portnoy, N. McBrain, C. Palmer
Location: Ruma
Contact:

Re: Zanimljivosti koje su vam se desavale tokom sviranja

Post by brainsaladsandar » October 5th, 2008, 8:24 pm

ProFTW wrote:a shta je to drobac uradio? lol
desi se pokoji spontani solo, striptiz i tako lol
http://www.burning-circle.com
Post Reply