I QUIT!

Anegdote i doživljaji sa svirki, priče o bendovima, sadašnjim, budućim projektima kao i sve ostale drums/drummers related teme

Moderator: Supermoderatori

User avatar
sinnerboy1
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 784
Joined: April 3rd, 2008, 1:46 pm
Moj Bubanj: Mapex Pro-M Istanbul Zildjian Remo
Moji bendovi: Kratki Spoj
Inspiracija: Gavin Harrison, Danny Carey, Brann Dailor
Location: neverland
Contact:

I QUIT!

Post by sinnerboy1 » July 5th, 2011, 10:47 pm

bilo kako bilo, malko kontraproduktivno na forumu za bubnjare postavljati temu o odustajanju od sviranja bubnja ali...

već je bio sličan topic o uklapanju svih ostalih obveza tipa poso kuća birtija ili žena dijete pas ili cura škola starci u rutinu sviranja bubnja ali ovo je malko drugačija situacija - razmišljam da jednostavno dignem ruke od svega.

razloga je puno - godine, financije, nedostatak vremena, ali najgore od svega - nedostatak volje. Nisam svirao par tjedana i uopće nemam volje da se dogovorim sa dečkima za probu. Ne znam da li je kome došla faza da jednostavno digne ruke od svega i počne štajaznam - svirati klarinet ili uzgajati kaktuse?
"I see no God up here..." (Yuri Gagarin, 1961)
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: I QUIT!

Post by Matija » July 6th, 2011, 12:11 am

Kolega, dodje svima period, nemoj odustajati tek tako. Covek se suoci sa svakakvim problemima u zivotu, i svi mi imamo razlicite uspone i padove na emotivnom, profesionalnom i bilo kom drugom planu...
Sto se tice godina, mislim da svakog kad tad uhvati taj neki momenat, ali proci ce to... Ima odlican film koji se dotice tako neke tematike, ako nisi gledao pogledaj, a ako i jesi nije naodmet utvrditi gradivo: http://www.imdb.com/title/tt0302886/

Nedostatak vremena i finansija ce uvek manje ili vise predstavljati problem... ja radim, upisao sam sad jos jedan fakultet, i sviram u cetiri benda. :) dodje i meni nekad do zasicenja, ali to zadovoljstvo koje imas kad sviras ti nista drugo ne moze pruziti, i to nemoj nikad da zaboravis! Odmori malo mozak, probaj neke druge stvari u zivotu, ne treba nista ni siliti...
U svakom slucaju, stari, svako dobro, i ne daj se! :chears: :chears:

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: I QUIT!

Post by MarcusS » July 6th, 2011, 2:39 am

sinnerboy1 wrote:Nisam svirao par tjedana i uopće nemam volje da se dogovorim sa dečkima za probu.
Ne sviram ja ni duže, ali što duže ne sviram, posle mi bude slađe. :D

Šalu na stranu, lepo je rekao Matija, nema potrebe siliti ništa. Imamo svi faze u ponašanju, emotivnom stanju, život nas baca kako i gde stigne, ali kako ti se sada ne svira, može da ti se svira za 5 meseci. Kako ne treba da siliš da sedneš i teraš sebe da sviraš, tako ne treba ni da prekidaš i rasprodaš svu opremu ako ti se učinilo da je vreme tome. Svakako si toliko zreo čovek da ćeš za neko vreme, par meseci znati na čisto o čemu se radi, pa sačekaj malo i vidi šta se dešava.

U svakom slučaju, dva puta meri jednom seci. :)
Spread the word! :)
User avatar
Goatbeard
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1121
Joined: April 26th, 2009, 12:04 am
Inspiracija: Tony Checkers & many more

Re: I QUIT!

Post by Goatbeard » July 6th, 2011, 12:20 pm

Planetarni problem brate,kod tebe se tako manifestuje.
Ljudi sve teže odvajaju vreme za ono što vole i čini ih srećnima
a jure za parama da bi 'kupili' tu istu sreću. Nažalost,za mnoge se
ona danas zove Troškovi Života. Ali JBG to nije sreća,znaš i sam.

Sviranje jeste sreća,ne dozvoli da ti pobegne!
.--. --- - .--. .. ...
User avatar
Dr.Killdrum
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 334
Joined: September 3rd, 2009, 8:00 pm
Moj Bubanj: Mapex, Paiste, Roland, OnTrigger

Re: I QUIT!

Post by Dr.Killdrum » July 6th, 2011, 1:18 pm

Evo ja se javljam na ovu temu iz razloga sto sam ja jedan kao ti samo sto sam ja odustao od bubnjeva i rasprodao sve...I sad se vracam ponovo jer sam shvatio da sam napravio najvecu gresku...Dobro najveca greska je sto sam sve prodao ali oprema se i onako raspadala tako da sam imam sansu da kupim sve novo...Jeste da sam opet u istom sranju(izvinjavam se na izrazu) kao sto sam i bio ali sto kazu ljudi gore to je samo jedan period u zivotu,nemoj dizati ruke,nek ti stoji bubanj sa strane ti se posveti necem drugom...I vratice ti se ta zelja kad tad...Nemoj popustati pod pritiskom...Ja jedini mogu da ti kazem iz iskustva...

Ja sam odustao iz slicnog razloga,bend koji sam imao jedva se sastavljao na probama,potrosili celu godinu da uvezbamo 10 pesama sa svim clanovima,nisam radio nisam imao para,kad sam poceo da radim nisam imao vremena za vezbanje,jer sam bubnjeve samo smeo da sviram pre podne i to samo pola sata jer zivim u stanu,a posto moj posao ima smenski rad ti uradi matematiku...Moji me nikad nisu podrzavali u tome cak ni dan danas...Ja mom drugu kad sam rekao da sam odustao on mi je rekao cudi me da si toliko izdrzao...Ali ovaj put ne odustajem...
The greatest battles are won not by the strength of arm,but the strength of will.
roki456
Dobošar
Dobošar
Posts: 100
Joined: February 23rd, 2010, 2:44 pm
Moj Bubanj: Pearl Export
Inspiracija: Chad Smith,Boris Leiner,Manu Katche,Jeff Porcaro,Simon Phillips

Re: I QUIT!

Post by roki456 » July 6th, 2011, 5:04 pm

Pozdrav kolege!Sviđa mi se ova tema.Dakle,meni je nekoliko puta došlo da odustanem od svega.Izgubio sam volju,nisam imao vremena zbog faksa,...Uglavnom,sada kad imam najveću volju za sviranje odlazim radit u Njemačku.Razmišljam šta napravit sa bubnjem.Ne znam dal da stoji doma,da ga prodam ili posudim nekom frendu.Odlazim radit na 2 godine ali sam svaka 3 mjeseca sam doma na 7-10 dana.Sa sobom ću uzet par palica i practice pad.Možda gore nađem neku ekipu za sviranje ako ću uhvatit vremena.Nažalost,kad imam najveću volju za vježbanjem nemam mogućnosti za isto.Koji je vaš prijedlog za bubanj(šta s njim napravit)?
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: I QUIT!

Post by gajagus » July 6th, 2011, 10:44 pm

nema nista sladje kad se dodje kuci posle par meseci van muzike i svega i zelja mine pa se ima zasesti za komplet.....i iz duse osetis ;) ono pravo sto je falilo sve ovo vreme u tudjini .naravno posle familijarne i intimne blage zasicenosti ......kako bi rekli ima sta da te ceka kod kuce ..jos jedna ziva stvarcica koja cuti i ceka svog vlasnika ne buneci se :D a sto se tice rasprodaje smatram da je to samo zbog materijalne nesigurnosti u tudjini ......a da se ocekuje da ce se uzeti bolje ....krc ......samo ti to zadrzi dok ne dodjes do kesha tojest dok i ne vidis kesh u rukama tek onda razmisli sta da radis da prodas ili da nadogradis ....jer ako radis preko nasih posrednika bice :banana: s prostenjem ako je preko svaba ...opusti se
https://t.me/pump_upp
roki456
Dobošar
Dobošar
Posts: 100
Joined: February 23rd, 2010, 2:44 pm
Moj Bubanj: Pearl Export
Inspiracija: Chad Smith,Boris Leiner,Manu Katche,Jeff Porcaro,Simon Phillips

Re: I QUIT!

Post by roki456 » July 7th, 2011, 12:07 pm

Slažem se!Ma već mi je nekoliko prijatelja gore i lova je odlična,na vrijeme je plaća i tako...Možda bih prodao činele samo.Ne znam vidjet ću još sve.
User avatar
savudin
Dobošar
Dobošar
Posts: 136
Joined: September 15th, 2010, 12:29 pm
Moj Bubanj: Yamaha Tour Custom, Paiste 2002, Gibraltar
Moji bendovi: Voltron

Re: I QUIT!

Post by savudin » July 7th, 2011, 1:32 pm

Ja sam razmišljao o tome i skontao da, i kad bi prestao da sviram, nikad ne bih prodao bubanj i opremu. Lepo bi sve očistio, uglancao činele, opustio ili skinuo opne i u torbe i u podrum/tavan, u najgorem slučaju. Prodao bih sve jedino ako bi znao da ću sigurno kupiti nešto bolje. Bubanj se mora imati, pa makar zbog pokolenja ili da nekad u budućnosti budu vintage. :) E sad, nikad ne reci nikad, ne daj Bože neke (još gore) krize,.... Svejedno, tada niko ne bi ni imao para da ih kupi! :D
Ba-Dum-Tsss...
User avatar
Dr.Killdrum
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 334
Joined: September 3rd, 2009, 8:00 pm
Moj Bubanj: Mapex, Paiste, Roland, OnTrigger

Re: I QUIT!

Post by Dr.Killdrum » July 8th, 2011, 12:09 am

@roki456: Nemoj ni cinele prodavati nista ne prodaj...Prodaj kad kupis novo...Jer iako ides u nemacku...Razmisli ishod recimo ti prodas cinele,odes u Nemacku a oni te vrate posle dva dana ne znam ti ni ja sto...Desava se...
The greatest battles are won not by the strength of arm,but the strength of will.
User avatar
Shix_
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 828
Joined: April 15th, 2011, 10:15 pm
Moj Bubanj: Yamaha stage custom, Gibraltar, Sabian (HHX,Vault)
Moji bendovi: Rikverc Svetlosti, Drob, Milan Petkovic trio
Inspiracija: Jeff Tain Watts,Dave Weckl,Jojo Mayer,Jack DeJohnette
Location: Aleksinac

Re: I QUIT!

Post by Shix_ » July 8th, 2011, 3:38 am

Brate,
sve ovo sto si nabrajao, ok ,ali ako nemas volju,nikad nisi ni bio bubnjar....
Nemoj da te ovo vredja ali tako je...
Ja sam mator konj od 36 banke i 2 klinca,ali pre bi dupe dao,nego da prodam bubanj,osim ako nije zmena za bolji uz doplatu... :D
User avatar
sinnerboy1
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 784
Joined: April 3rd, 2008, 1:46 pm
Moj Bubanj: Mapex Pro-M Istanbul Zildjian Remo
Moji bendovi: Kratki Spoj
Inspiracija: Gavin Harrison, Danny Carey, Brann Dailor
Location: neverland
Contact:

Re: I QUIT!

Post by sinnerboy1 » July 10th, 2011, 5:17 pm

...zanimljivo. kod mene je situacija najsličnija Dr.Killdrumova. previše razloga protiv, premalo razloga za.
"I see no God up here..." (Yuri Gagarin, 1961)
User avatar
Dr.Killdrum
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 334
Joined: September 3rd, 2009, 8:00 pm
Moj Bubanj: Mapex, Paiste, Roland, OnTrigger

Re: I QUIT!

Post by Dr.Killdrum » July 10th, 2011, 7:59 pm

Shix_ wrote:Brate,
sve ovo sto si nabrajao, ok ,ali ako nemas volju,nikad nisi ni bio bubnjar....
Nemoj da te ovo vredja ali tako je...
Ja sam mator konj od 36 banke i 2 klinca,ali pre bi dupe dao,nego da prodam bubanj,osim ako nije zmena za bolji uz doplatu... :D
Volju nemas bas iz tih razloga koje je naveo ili koje sam ja naveo...Nakupi se jednostavno dosta problema,jos kad sednes za bubnjeve skontas da si se unazadio zbog ne sviranja,onda pocnes i da se nerviras...I eto ti...
sinnerboy1 wrote:...zanimljivo. kod mene je situacija najsličnija Dr.Killdrumova. previše razloga protiv, premalo razloga za.
Verujem,i kazem ti nemoj odustajti vratice ti se zelja i bice ti posle zao ako prodas sve,kao ja sto sam uradio i sad zalim...Ja sam godinu-dve razmisljao da odustanem i prijatelji su me ubedjivali nemoj odustajati i nisam odustajao,ali kad sam krenuo da radim to je bila poslednja kap...Sve u svemu bori se,to je samo osecaj koji ce proci...Ostavi bubnjeve sa strane bavi se necim drugim neko vreme i videces da ce ti se osecaj vratiti...I tako svaki put...:)

Ako ne ide sa bendom otpali ih,usredi se na napredovanje i vezbanje,nadjes drugi bend i tako u krug...Ja sam i previse bendova napustio zbog neozbiljnosti clanova...Ne vredi se nervirati ako ne ide,ako te sviranje u tom bendu ne cini vise sretnim onda to vise nije to...
The greatest battles are won not by the strength of arm,but the strength of will.
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: I QUIT!

Post by Boris J » July 10th, 2011, 10:17 pm

Shix_ wrote:Brate,
sve ovo sto si nabrajao, ok ,ali ako nemas volju,nikad nisi ni bio bubnjar....
Nemoj da te ovo vredja ali tako je...
Ja sam mator konj od 36 banke i 2 klinca,ali pre bi dupe dao,nego da prodam bubanj,osim ako nije zmena za bolji uz doplatu... :D
:thumbup:
Roland Ri
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 21
Joined: May 26th, 2011, 2:11 pm
Moj Bubanj: Sonor Beech Infite
Moji bendovi: ima ih...
Inspiracija: Ian Paice,John Bonham

Re: I QUIT!

Post by Roland Ri » September 9th, 2011, 1:45 pm

Tigre ne prodaji ništa!!!!!Počet ćeš opet kad-tad.Ja sa 40 kupio bubanj nakon 10 god.pauze i upiso školu bubnjeva.EEEJJJJJ!!!!Više me pali svirka i bubanj nego žena. :bend:
Post Reply