Tezga

Anegdote i doživljaji sa svirki, priče o bendovima, sadašnjim, budućim projektima kao i sve ostale drums/drummers related teme

Moderator: Supermoderatori

User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Tezga

Post by Matija » February 7th, 2012, 1:10 pm

cim postoji rec lose onda znaci da nije dobro. gazdovanje kaficem nije jedina delatnost na svetu. jasno je meni sta se isplati ili ne isplati, i sam se bavim muzikom (ali ne tezgama), ali nije to moj problem. ako neko nema nesto da plati onda nije ni trebalo u to da se upusta, u svakom poslu postoji rizik. ako je bend dosao da posteno odsvira svoje za cenu koja je utvrdjena, onda ne treba da ga zanima gazda koji je lose prosao. neka otvori kafic u zainteresovanijem gradu. neka se bavi uzgajanjem pecurki. ima opcija mnogo, ako vec ima kapital koji bi da ulozi u nesto. iskreno tezge i cover bendovi me nikad nisu nesto preterano zanimali, ali svakom svoje, svako svira ono sto voli i ono sto ga interesuje i ima puno pravo da za to odredi svoju cenu. isti problem sa dizajnom, uradis klijentu sve sto je trazio i kad treba da plati moras da ides da pretis da znas gde zivi i koji automobil vozi i da ce ga mnogo skuplje kostati da popravi razvaljen auto, posto kao automobildzija znas koji su najskuplji delovi. sve u svemu, zao mi je sto ljudi cesto ne mogu da naplate svoj trud, ali opet sa druge strane i nisu bas neku najsrecniju profesiju izabrali kao tezgarosi... bolje svirati onda sa nekim narodnjacima ili estradnim zvezdama pa bar ubijati kes kako treba.

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Re: Tezga

Post by Miron » February 7th, 2012, 2:03 pm

E čoveče što je ovaj Matija pametan dečko...šta jedeš bre ti :D :D :D
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Tezga

Post by Matija » February 7th, 2012, 2:06 pm

samo ti zajebavaj mirone, docicemo migric i ja jednom pa ces da vidis... bice ti zao sto si nas zvao. :P

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
despic
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 256
Joined: February 1st, 2011, 1:38 pm
Moj Bubanj: Alesis, roland, traps, pearl joey jordison
Moji bendovi: Electronics, White City

Re: Tezga

Post by despic » February 7th, 2012, 3:50 pm

MarcusS wrote:
despic wrote:Najzanimljivije mi je uvek bilo: "Jel imate vase ljude?" :)
Marcusse, pricas za broadway ili neki drugi klub? :P :P :P
I za njega, i za konkurentski. :)

Si ti lokalac ili iz nekog benda koji je tamo bio?
iz benda
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Re: Tezga

Post by Miron » February 7th, 2012, 8:04 pm

E ovi Bosanci, nemozes im ni kompliment udjeliti :D
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Tezga

Post by MarcusS » February 8th, 2012, 1:35 am

Matija wrote:cim postoji rec lose onda znaci da nije dobro. gazdovanje kaficem nije jedina delatnost na svetu. jasno je meni sta se isplati ili ne isplati, i sam se bavim muzikom (ali ne tezgama), ali nije to moj problem. ako neko nema nesto da plati onda nije ni trebalo u to da se upusta, u svakom poslu postoji rizik. ako je bend dosao da posteno odsvira svoje za cenu koja je utvrdjena, onda ne treba da ga zanima gazda koji je lose prosao. neka otvori kafic u zainteresovanijem gradu. neka se bavi uzgajanjem pecurki. ima opcija mnogo, ako vec ima kapital koji bi da ulozi u nesto. iskreno tezge i cover bendovi me nikad nisu nesto preterano zanimali, ali svakom svoje, svako svira ono sto voli i ono sto ga interesuje i ima puno pravo da za to odredi svoju cenu. isti problem sa dizajnom, uradis klijentu sve sto je trazio i kad treba da plati moras da ides da pretis da znas gde zivi i koji automobil vozi i da ce ga mnogo skuplje kostati da popravi razvaljen auto, posto kao automobildzija znas koji su najskuplji delovi. sve u svemu, zao mi je sto ljudi cesto ne mogu da naplate svoj trud, ali opet sa druge strane i nisu bas neku najsrecniju profesiju izabrali kao tezgarosi... bolje svirati onda sa nekim narodnjacima ili estradnim zvezdama pa bar ubijati kes kako treba.
Ne razumemo se.

Bend ne može da ostane uskraćen, već jedino može da ostane uskraćen gazda te ga sa te strane kontam što pravi trule kompromise. Nije on otvorio kafić da promoviše new wave i visokokvalitetnu a u zapećku-nažalost muziku, njega boli tuki za to. On može da krene u tu priču sa tom idejom, ali se sve to vrlo brzo svede na ultra komercijalu i preživljavanje i neku eventualno zaradu. A ako već profitira, on je svoj cilj ispunio, svirali mu tamburaši, ili Metallica, linija između tih extremnih krajnosti njima vremenom postaje jako tanka, praktično nevidljiva. Malo koji biznis se radi iz ljubavi, mada je super kada se to objedini. Biznis se pokreće zbog profita, a ne zbog ostvarivanja dečijih snova i promovisanja nekih muzičko kulturoloških ideala. Ne kažem da je nemoguće, ali sve to jako brzo presahne kao ideja, sa prvim minusima na mesečnim bilansima.

Sve zavisi od podneblja, grada, para sa kojima se uleće u biznis. Ne možeš da zameriš nekome što ima tipa 5, 7k pa hoće čovek da uloži u nešto, krene da šljaka kafić, proba da dovede ne znam Brejkerse - pukne, Ateist Rep - pukne (bend naravno dobije traženo), ili bilo koji od da kažeš baš baš jakih bendova pa pukne te se prešalta na nešto što ekšli donosi pare. Da ne govorim da kada bi recimo kod mene došao ti sa svojim konsekrejšnom™, ljudi bi čitali plakat i pitali se jel se to maže na hleba. Džaba što bi njih 5, 10 došlo i dalo i 2000 dingera za kartu, umesto 200.
Spread the word! :)
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Tezga

Post by MarcusS » February 8th, 2012, 1:47 am

despic wrote:
MarcusS wrote:
despic wrote:Najzanimljivije mi je uvek bilo: "Jel imate vase ljude?" :)
Marcusse, pricas za broadway ili neki drugi klub? :P :P :P
I za njega, i za konkurentski. :)

Si ti lokalac ili iz nekog benda koji je tamo bio?
iz benda
Kog? :)
Spread the word! :)
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Tezga

Post by Woody » February 8th, 2012, 3:58 am

Postoji par problema koji sve ovo o čemu pričamo podižu na sasvim drugi nivo. Prvi je očigledan iz prethodnih postova, odakle afirmisani autorski bendovi kao Brejkersi, Ateisti ili Negativ, Čorba i mnogi drugi, u istoj rečenici sa no name tezgarošima u kafanicama i klubićima? Moraju da sviraju tamo jer nema gde drugo osim par puta godišnje na nekom trgu... Tu kreću da se mešaju babe i žabe. Klub/kafana je mesto za neobaveznu zabavu gde ljudi dolaze da čuju omiljene pesme raznoraznih pravaca ili autora i nije ih mnogo briga ko to svira i koliko kvalitetno. To nije koncert već winamp uživo, a tezgaroši se lože da su na vembliju.

Drugi problem je što gazde/menadžeri to znaju i podržavaju takav vid zabave jer im donosi zaradu. Koliko će plaćati bend je, nažalost, njihov izbor. Bendovi koji pristaju da rade ispod razumne cene sami sebi i svojim kolegama prave medveđu uslugu. Hipotetički, kada niko ne bi hteo da svira za ispod npr. 150 € gazde bi morale toliko da plate. U toj branši postoje tarife i pravila (da ne spominjem sindikate) kao i u svakoj drugoj, samo u našem rezervatu ne. Kako se mi odnosimo prema svom poslu, tako će i da nam bude. To, očigledno nikoga drugog i ne zanima!
The Sea, The Sea
User avatar
savara81
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 331
Joined: June 27th, 2008, 12:48 pm
Moj Bubanj: Mapex Pro M Rock,Paiste Cymbals,Vic Firth, Remo
Moji bendovi: Neron, Frontline
Inspiracija: John Tempesta,Vinnie Paul,Ronald Bruner Jr.,Tommy Lee...
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Tezga

Post by savara81 » February 8th, 2012, 3:30 pm

Aj i ja da se uključim u ovu polemiku zvana tezga...
imam dosta gareza koji piče tezgu i uzimaju koliko-toliko ozbiljnu lovu...i naravno,lakše dolaze do kvalitetnije bubnjarske opreme..što je oke...ulažu u sebe..
e sada,što se tiče mene..imao sam čak par ponuda da učestvujem u tome,ali nikada ih nisam prihvatio...jednostavno nikada nisam bio u tom fazonu i uvek sam gledao da budem bubnjar autorskih bendova...pola od tih bendovi na kojima sam odrastao..pa je tim užitak viši...znači,gledao sam da isteram neko ime..gde će me ljudi pamtiti kao autorskog bubnjara...koji svira svoje pesme i uživa u tome..
ja se slažem da je ovo vreme trash i da se ljudi snalaze kako znaju i umeju..i naravno tezgare,ali u životu mislim da neću imati tezga bend...jer se užasavam narodnjaka i ostalih sličnih pravaca(nadam se da se niko neće uvrediti ovom mojom rečenicom)..pre bih radio i na građi ako treba(ne bih mi bilo prvi put..:)...)..jbg drugari,ja na bubanj gledam kao svoju prvu ljubav i tako treba i da ostane..a ne da ga sviraš preko qrca......no,ako bih morao da tezgarim,pre bih prodao Ride i doboš i kupio playere i tezgario kao neki anonimni Dj koji pušta tuđe,ali prihvatljivije pesme(rock,pop...house... i td)

I da..uvek sam pitao te ljude što tezgare...što već kad znaju da polivaju neviđeno..što ne naprave neki svoj band..ili projekat..pa da imaju šta svojoj deci da puštaju..umesto tuđe pesme da sviraju...verovatno bi nam scena bila daleko bolja

sorry na dugačkom postu...

nadam se da ovim postom nikoga nisam uvredio... :chears:
User avatar
filster
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 364
Joined: November 19th, 2009, 3:50 pm
Moj Bubanj: Basix Custom, Meinl HCS
Inspiracija: Dave Weckl, Srdjan Dunkic, Dragan Gaga Krstic, Amar Cesljar...
Location: Brus

Re: Tezga

Post by filster » February 9th, 2012, 8:40 pm

Ja cu da budem brutalno iskren i posten. lol Upravo pravim, nadam se ovog puta ozbiljan, bend koji bi trebalo da ispadne tezgaroski do kraja, sto znaci mnogo posla i mnogo love. Repertoar naravno narodnjaci, EVENTUALNOOO POP/ROCK, i kad kazem to ''POP/ROCK'', vi odmah znate na sta mislim. lol
Uglavnom, tu je pos'o, tu je lova, a treba se bubanj stari opremiti, treba se novi kupiti, treba se na casove neke ici, a za to treba para... :thumbup: Tako da, NARODNJACI! :) A kad dodje bolji bubanj, bolje vreme, I VISE ZNANJA MUZICKOG I SVIRACKOG UMECA-NARAVNO GOVORIM O SEBI, onda ce da se svira nesto i za svoju dusu, to sigurno, i to nesto kao JAM INNOVATION, bar bih tako zeleo ja. :thumbup:
Ja bio iskren, eto. :)
A Milose, sto se tice Makao benda, ja vas rad kol'ko tol'ko pratim, cenim, i podrzavam, da znas! :thumbsup: Nesto novo, nesto interesantno, a i kvalitet je bogami tu, tako da.... SVA NAJ! :thumbup:
Who let the dogs out !?
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Tezga

Post by Woody » February 9th, 2012, 11:53 pm

filster wrote:A Milose, sto se tice Makao benda, ja vas rad kol'ko tol'ko pratim, cenim, i podrzavam, da znas! :thumbsup: Nesto novo, nesto interesantno, a i kvalitet je bogami tu, tako da.... SVA NAJ! :thumbup:
Hvala kolega :-) Vidiš, to pokazuje kako grupa prosečnih muzičara (bez lažne skromnosti) može da napravi dobar posao. Mislim da je za to najviše zaslužno to što smo se uglavnom trudili da ne podilazimo publici već da nametnemo neki svoj trip. Naravno, u okvirima komercijale... Doduše, u poslednje vreme je i nas kao i sve dokačila kriza pa smo počeli sve više da ubacujemo "neelektronske" pesme u repertoar da bi se prilagodili mestima koja nisu house orijentisana. Sve to ima prednosti i mane pa možda širimo publiku i univerzalnost, ali gubimo na identitetu. Meni lično prija da malo pobegnem od tuc tuc, ali shvatam da je bitnija šira slika i imidž benda, a ne lični afinitet kad je u pitanju cover priča. Ako ti se ne sviđa, poljubi pa ostavi:-)
The Sea, The Sea
User avatar
filster
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 364
Joined: November 19th, 2009, 3:50 pm
Moj Bubanj: Basix Custom, Meinl HCS
Inspiracija: Dave Weckl, Srdjan Dunkic, Dragan Gaga Krstic, Amar Cesljar...
Location: Brus

Re: Tezga

Post by filster » February 10th, 2012, 12:04 am

Mene zanima, hoce li biti nesto u BG-u uskoro, tj. u martu? Tad cu moci da dodjem. Februar su ispiti. :zid: :)
Bez lazne skromnosti, nisi ti BAS prosecan. :thumbsup: Za tebe bar znam, za ostale clanove ne znam. :)
Who let the dogs out !?
User avatar
despic
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 256
Joined: February 1st, 2011, 1:38 pm
Moj Bubanj: Alesis, roland, traps, pearl joey jordison
Moji bendovi: Electronics, White City

Re: Tezga

Post by despic » February 11th, 2012, 4:59 pm

MarcusS wrote: Kog? :)
Electronics...
Mada, posto je gazda, koliko sam skapirao, poceo da se kurobeca oko placanja...(tacnije, smanjuje generalno cifre)..
ne verujem da cemo nastaviti dalju saradnju ;)
Post Reply