Losa svirka, a publika odusevljena i obrnuto...

Anegdote i doživljaji sa svirki, priče o bendovima, sadašnjim, budućim projektima kao i sve ostale drums/drummers related teme

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Losa svirka, a publika odusevljena i obrnuto...

Post by Woody » October 23rd, 2010, 1:53 am

Svako od nas (mislim na sve muzicare iako nas bubnjare uvek izdvajaju:)) ima subjektivan utisak o tome kako zvuci svirka ali primetio sam da publika cesto reaguje suprotno tim utiscima! Ok, jedno je to kad znas da si ti licno izgresio ili nekom drugom iz benda "nije dan", ali dosta puta se slozimo da smo svi bili mlohava k**a, a publika vriska JOS, JOS! Ili, jos gora varijanta, kad posle svirke svi samozadovoljno sidjemo sa bine, kao "al' smo odvalili!" a ti isti fanovi su u fazonu "pih, prosli put je bilo bolje..." Sta je tu presudno? Ipak sviramo njima, a ja jos (posle, evo, decenije) nisam siguran kako ce da reaguju! Kakva su vasa iskustva?
The Sea, The Sea
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Losa svirka, a publika odusevljena i obrnuto...

Post by MarcusS » October 23rd, 2010, 2:16 am

Mislim da muzičari na bini dosta sude svirku sami po sebi. Ako izgreše, onda im je sranje, ako odsviraju dobro tj da su zadovoljni, onda im je u najgorem slučaju "ok".

Sećam se kada sam imao svirke sa prvim bendom, to je bilo (poredeći sa pravim, kvalitetnim tezga bendovima) krajnje početnički, što je verovatno najbolji izraz što mogu da upotrebim da opišem kako smo zvučali, tj najlepši. Ali onda te cimne posle svirke X ljudi, i kao super, strava, a tebi sa jedne strane cool a sa druge ti to i ne znači toliko jer znaš da to nije ono što želiš da bude, tj jer znaš da je svirka bila crap.

Ali uvek mislim da se treba voditi razmišljanjima publike tj njihovim očekivanjima i ne treba stvari shvatati tragično, pogotovu kada su u pitanju realno kvalitetni i dobri bendovi. Prema tome se i trudim da pravimo repertoar u mom bendu, jer ti ako sviraš tezgu - sviraš publici. Samim tim, neobjašnjivi su mi bendovi koji sviraju totalno anonimnu muziku, ili muziku koju prati tipa 2, 3% ljudi koji dođu na gig. Retko šta nekoga na prvu loptu može da odradi kao nešto što zna i voli.

Dobro je kada muzičari idu ka perfekciji, i to je jedini ispravan način da se radi, ali možda tu nekad idu malo predaleko, u smislu da je zaista mali, jako mali broj ljudi u publici a tu mislim na klupske svirke - kompetentan za neku PRAVU kritiku. Mahom se zapiju, mahom pojma nemaju šta je realan kvalitet, a šta ne i sl. Ne kažem da u publici nema ljudi koji realno mogu da ocene stanje na bini, ali jako ih je malo, i ne treba se cimati oko toga..

Ovi na bini uglavnom znaju kakvi su bili. :)
Spread the word! :)
User avatar
KIBEL BUBNJAR
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 831
Joined: September 24th, 2008, 10:05 pm
Moj Bubanj: GRETSCH Blackhawk, SABIAN B8
Moji bendovi: Kratki spoj
Inspiracija: Joey Jordison, Ian Paice, David Silivera
Location: Osijek

Re: Losa svirka, a publika odusevljena i obrnuto...

Post by KIBEL BUBNJAR » October 30th, 2010, 7:54 pm

Slazem se da publika bas ne moze dat realno misljenje.. i da najbolje znaju izvodjaci kak je sve proslo. Iako bi najbolje bilo imati u publici glazbeno "obrazovane" ljude koji ce ti rec onako kako je.Nije sve u sviracima.. nesto je ozvucenju kako su tonci napravili posao. Bend najbolje primjecuje negativne stvari greske jer mu je stalo da to ispravi dok ce publika gledat sveokupno nastup i neke greske nece primjetit. meni se cesto puta desilo da primjetim svoju gresku al da nitko drugi pa cak ni clanovi benda ne skontaju al ja skuzim da sam fulao al se izvucem i prikrijem to. Ja znam za svoj kraj da ce bit malo publike i da uvijek postoji skupina ljudi najcesce ljudi iz nekih drugih bendova koji ce bez obzira svirali super ili lose popljuvat..
I see dead people :'(
Marko Urban Puls
Dobošar
Dobošar
Posts: 43
Joined: May 10th, 2009, 10:02 pm
Moj Bubanj: Mapex Orion Traditional Series
Moji bendovi: Urban Puls
Inspiracija: Lars Ulrich,Chad Smith,Mike Bordin,...
Location: Zemun

Re: Losa svirka, a publika odusevljena i obrnuto...

Post by Marko Urban Puls » December 13th, 2010, 8:21 pm

Ljudi, bito je da li te ljudi vole ili ne. Oni zele da se zabave 2, 3 sata i to je cela poenta rock and rolla kad je klub u pitanju. Zele da cuju pesme koje ni zele. A ti ne smes dozvoliti da svirka bude sranje. Ili si profi pa si dobar i kad nisi dobro ili gubis posao. Rutina je keva. Ja sam na bini vec 15 godina, i nemam puno losih nastupa sa bendom, mozda 15 ak do sada.Ne racunam pocetke koji su uvek pocetnicki, je li?Ako volis set listu i das energiju, vratice se. Naravno, potrebno je da te ljudi vole i ocekuju.Ako nema feedbacka, ili ste mlaki, ili ste omasili ukus mase ili je bas bad day!!:))) Ali, to ipak trba da bude jako retko.
Pozzz
Post Reply