ama dokle vise nezadovoljstvo s opremom koju imas

Anegdote i doživljaji sa svirki, priče o bendovima, sadašnjim, budućim projektima kao i sve ostale drums/drummers related teme

Moderator: Supermoderatori

User avatar
issuxx
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 628
Joined: July 12th, 2009, 1:23 am
Moj Bubanj: Pearl rhythm traveller
Moji bendovi: PSYRATS & Rapid Force
Inspiracija: colaiuta, pridgen, igor malesevic
Location: Beograd
Contact:

Re: ama dokle vise nezadovoljstvo s opremom koju imas

Post by issuxx » June 17th, 2010, 3:13 pm

Ja imam to nesto sto imam, nije bog zna sta, ali u porednjenju na pretproslu godinu kad nisam imao ni paliice, vise sam nego zadovoljan. Jeste, fali mi opreme, ima stvari koje mi zaista nedostaju u kompletu, ali uglavnom sve sto zelim da nabavim, sve o cemu fantaziram je cista alavost!

100 bubnjeva hocu ja, necu jedan necu dva.....
User avatar
jarod
Dobošar
Dobošar
Posts: 79
Joined: January 13th, 2010, 12:12 am
Moj Bubanj: Premier APK,Mapex meridian MR birch
Moji bendovi: Lude Krawe
Inspiracija: ima ih, Kocko

Re: ama dokle vise nezadovoljstvo s opremom koju imas

Post by jarod » June 17th, 2010, 11:40 pm

Bastardo wrote:
Chupavi_marko wrote:...
Da sviram gitaru, verovatno bi nekog dana stigao do dobre gitare, navrnuo dobre strune i kupijo dobre trzalice i pojacalo. I tu stao...
sa Ovim se bas i ne bih mogao sloziti... tu su pedale, procesori, bolje zice, bolji magneti, pa onda ima i druga gitara, a tek pojacala... tu tek para moze da se potrosi...
Slazem se :blush: :chears: Malo sam preterao sa tom izjavom, posto znam, da postoji milion i jedan dodatak, a o tome, da uvek postoji bolje, nebi ni poceo da pisem... :D
Mzungu wrote:...Drug Bastardo je dao veoma dobar opis,nas razvedenih, bubnjara...
Zar i ti...? lol Ajde pokrenemo klub... lol
Pridruzujem se klubu :chears:
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: ama dokle vise nezadovoljstvo s opremom koju imas

Post by gajagus » June 17th, 2010, 11:49 pm

zamislite moju situaciju popickao se s mojom ziveli zajedno itd ...otisao na stan i sta prvo .......vijaj modul vijaj padove i samo mi je bilo to u glavi da imam opremu i da pocnem da ispunjavam sebe vezbama ....zanemario sam pomirenje ma sta bre daj udri pa sta bude :D ......i eto zence naslo drugog a ja tucem i tucem i tucem i razmisljam dal sam ispao ... ili je sve to u psihi da ima drugih cicaaa ....jedva sklepao usavrsio padovi mi dozlojadili jer sam ih prevazisao uzeo akustiku nemao gdi ni kur zbog buke .....i eto rasparcao prodajem ma sranje .....u kurcu sam hehe.......i sad opet trcim za elektroncima i da zavrsim s time za svagda...al nesto malo bolje ;) parce po parce ...bem ti i vreme i dzep i drzavu ....za sve sto ne mozemo a hocemo ....
https://t.me/pump_upp
User avatar
Bastardo
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 398
Joined: March 23rd, 2010, 11:16 am
Moj Bubanj: Pearl-Mapex-Remo-Paiste-Zildijan-Tama-Meinl-VF
Inspiracija: Svaki bubnjar koji zna zasto sedi za bubnjem...
Location: Zalec - Slovenija

Re: ama dokle vise nezadovoljstvo s opremom koju imas

Post by Bastardo » June 18th, 2010, 9:32 am

jarod: Dobrodosao....... :zuba:

Jedna zanimljivost u vezi nezadovoljstva opremom koja mi se desila juce...

Imao Pearl target series 14" snare... Igracka... Bio JAKO nezadovoljan...

Pre koju nedelju pazario Mapex 14" limited edition snare, koji peva lepse nego dve lezbejke u hardcore akciji... Lepo se najezim kad mu cujem rim-shot... Naravno - Pearl snare je dobijo ulogu stalka za prasinu i mobitel dok sviram...

I onda juce izvucem taj stalak za prasinu i smestim ga sa desne strane, ispod dva ride-a i pored 16" floor-tom-a... Zasto? Cesto se igram sa single stroke roll-ovima na dva ride na krajnjoj desnoj strani seta i kad hocu da mlatnem snare, koji mi je medju nogama, moram da lomim kicmu kako bih se okrenuo... E, sada imam jos jedan snare kraj samih ride-ova... :D I da ne pricam o zajebavanciji, kada udaris oba snare-a odjednom ili sviras flam na dva snare-a, koja imaju jako razlicitu visinu zvuka....... :D

Ista prica je doletela 16" floor-tom, koji bih trebao da persiram zbog starosti, ali i da sutiram zbog kvalitete.. ALI... Juce je seo sa leve strane seta ko tata na mamu... Sada imam 2 16" floor-tom-a, sa svake strane po jedan, simetricno na snare... A kojih li sada basova za vreme filova i uvda, ljudovi ljudski....... :D

Point? Sta danas ne valja, sutra moze da ispadne sasvim ok u nekoj novoj kombinaciji :D

Negde se valja neko smece od 14" toma.......... A da ga ocistim, namestim mu snare mrezicu i spaner, pa gore neki Emperor, pa dole nesto tanko, pa napravim snare od njega........... Hmmmmmmmm.............. :heavy:
Don't try to turn me into something I don't want to be - you'll be the one suffering in the end...
User avatar
CEDAPNM
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 553
Joined: January 1st, 2010, 7:59 pm
Location: Svilajnac

Re: ama dokle vise nezadovoljstvo s opremom koju imas

Post by CEDAPNM » June 18th, 2010, 2:25 pm

to sam i ja razmisljao sa 12" :D
We'll show no mercy, we'll kill them all!!!!
User avatar
Koske
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 722
Joined: January 30th, 2008, 9:53 pm
Moj Bubanj: Pearl/ Sonor/ Zildjian/ Stunner
Moji bendovi: DoomRash
Inspiracija: Nathaniel Townsley/Aaron Comess/Simon Phillips/Wuv
Location: U svojoj sobi

Re: ama dokle vise nezadovoljstvo s opremom koju imas

Post by Koske » June 24th, 2010, 4:49 pm

Ja sam pokupio neke stare chinele iz studija u kojem radim i malo sam ih seckao, polirao itd itd.. Sve sa idejom da napravim nesto sto ce lepo da pase bendu za koji sviram ( DoomRash ).
Sklopio sam sledece komponente..
- Dva PST crash-a sam pretvorio u kontru. Dole je 16" PST Rock crash, blago zasecen na jednom mestu. Gore je 16" PST Medium-thin crash. Pocelo je da mu puca zvono oko rupe i ima zalistak na obodu ( dva reza nedaleko jedan od drugog, tako da prave jezichak ). Ima sustain, shishti fenomenalno, nema stick u zatvorenoj poziciji, ali se ponasa poput neke soundwave kontre.
- Inovations 17" crash, zasechen simetrichno sa obe strane diska. ( nije kao da disk ima strane, ali znate sta hocu da kazem ). Pun zvuk, mali decay pri otvaranju, ali fenomenalno akcentuje. Nije za jahanje, jer gubi karakter.
Pored ovoga, sredio sam jos i:
- UFIP M8 18" crash ( vec spomenuto u sekciji o pucanju chinela ) Taman je, nesto kraceg sustain za zbog starosti.
- UFIP M8 18" crash ( sa obrnutim tanjirom, poput Paiste Everlast serije )
- Meinl MCS 14" kontra. Nesto secena, ali i dalje je high-pitch i definisana.
U planu su mi:
- Zildjian ZBT 13" kontra ( ko zna da li cu ista uraditi od nje )
- I mozda jos nesto, zavisi sta moze da se uradi od one bronze tamo..

Code: Select all

http://www.myspace.com/doomrash

Code: Select all

http://www.facebook.com/DoomRash#!/pages/DOOMRASH/108757879150072?ref=ts
Post Reply