Kvalitet bubnjeva proizvedenih u Kini

Anegdote i doživljaji sa svirki, priče o bendovima, sadašnjim, budućim projektima kao i sve ostale drums/drummers related teme

Moderator: Supermoderatori

User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Kvalitet bubnjeva proizvedenih u Kini

Post by Boris J » April 16th, 2010, 3:43 am

Ja mogu da posvedochim o kvalitetu "kineske robe"... naime mapex saturn je top of the line bubanj i tu nema nikakve (ali nikave) dileme ni zvuchno ni vizuelno... taj bubanj ne zaostaje ni u chemu sem u lichnim preferencijama sa bubnjem koji svira pera (starclassic, made in ostrvo)... pero nemoj da se ljutish ali ja sam probao i jedan i drugi (dodushe starclassic je bio javor a ne kao taj tvoj ali josh bolje, jer je mnogo bio slichniji saturnu samim tim) i to je to... sad, ko voli koju firmu i koji model je stvarno lichni ukus ali od svih tih firmi jedino shto sam probao ikada da je radilo skroz durgachije (bar meni) je DW... inache ovo ostalo, naravno ne sve, a i ja daleko od toga da sam probao sve na svetu :) ali velika veccina radi jako slichno... (prichamo top of the line bubanj veccine firmi, isto drvo sa istim glavama i istim shtimom, istim obruchevima itd...)

takodje i argument koji poptuno stoji - Pearl (koji je nedvosmisleno jaka firma, jedna od najjachih) trenutno svoju fabriku u japanu koristi samo za izdradu "endorser stock" - a... sve ostalo shto bilo koji smrtnik moze da kupi, koliko fod on kinte imao (i refference i masters i masterworks) se radi na tajvanu... nishta im ne fali, zar ne...

isto tako, nije ni sve shto je "made in usa" palo sa neba, direktno iz raja...

my 2c
User avatar
Dr.Killdrum
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 334
Joined: September 3rd, 2009, 8:00 pm
Moj Bubanj: Mapex, Paiste, Roland, OnTrigger

Re: Kvalitet bubnjeva proizvedenih u Kini

Post by Dr.Killdrum » April 16th, 2010, 9:44 am

Boris J wrote: isto tako, nije ni sve shto je "made in usa" palo sa neba, direktno iz raja...
Ja sam npr. imao Nemce u glavi kad sam spomenuo to o kvalitetu robe...
The greatest battles are won not by the strength of arm,but the strength of will.
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: Kvalitet bubnjeva proizvedenih u Kini

Post by ProFTW » April 16th, 2010, 10:36 am

Mislim da nije pametno podcenjivati najmnogoljudniju naciju, jos pogotovo sto im je nacionalni bruto dohodak kao par stotina (da ne kazemo hiljada) nasih. Cisto kao fun fact, Kinezu sad zapravo ulazu u bolju kontrolu kvaliteta i hoce da razbiju tu predrasudu da proizvodi iz Kine ne valjalju. I jos jedan fun fact, npr. Kinezi su kupili americku Hummer firmu, one cuvene americke army dzipove i mislim da su vec prebacili proizvodnju skroz u Kinu. Mislim ja ne znam sto se masa buni, kako bi se onda tek bunili kad bi se ti bubnjevi proizvodili u Turskoj ili ne daj boze kod nas lol
ka-PAU
Matematika
Dobošar
Dobošar
Posts: 103
Joined: April 1st, 2008, 8:50 pm

Re: Kvalitet bubnjeva proizvedenih u Kini

Post by Matematika » April 16th, 2010, 11:19 am

da samo sto sada ti u postu pricas nesto sasvim drugo... jer sonor je njemačka firma i oni provode quality control... ovo sto ti pricas je za firme kojima su oni vlasnici... i btw kupili kinezi i volvo... mislite da ce opasti kvaliteta? ne.. samo ce da pokradu i i vide kako da svoja vozila unaprijede u smislu bolje sigurnosti (hyndai, daewoo...)
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Kvalitet bubnjeva proizvedenih u Kini

Post by Drobac » April 16th, 2010, 12:09 pm

Dr.Killdrum wrote:Ne znam ja kontam da bas svaka firma ima svoje fabrike (u drzavi u kojoj je proizvod nastao) odakle izlaze pravi originali i kopije tih originala koje se proizvode u kini posto sto neko gore rece jeftina radna snaga...Tako su sebi omogucili da svako moze da kupuje njihovu robu...Mislim da slazem se da i oni imaju kontrolu kvaliteta...Zato one price da ce ti nesto otpasti padaju u vodu...Ali su te stvari kratkotrajne i ne pazi se na detalje toliko koliko kod "pravih" originala. Bar ja kontam tako nesto...
Pogrešno kontaš. :)

Prvo, pročitaj jedan od mojih prethodnih postova. Treba da naučite razliku između pojma "original" i pojma "kopija". Ne može jedna firma praviti i original i kopiju jednog te istog proizvoda. Mislim, kako neko može da kopira samog sebe? To što se 2 ista proizvoda prave na različitim lokacijama, ne čini jedan originalom, a drugi kopijom.

Drugo, imaju firme i fabrike u svojim matičnim zemljama, ali te fabrike uglavnom prave top proizvode (npr. Tama), koji koštaju ili prave proizvode za svoje domaće tržište (npr. Pearl). Kada bi pravili neki proizvod i u Kini i u svojoj zemlji, taj proizvod bi imao različite cene, zavisno od zemlje porekla. Ja još nisam video da u istoj radnji stoje 2 potpuno ista bubnja, jedan do drugog i da imaju 2 različite cene. ;)
Boris J wrote:
isto tako, nije ni sve shto je "made in usa" palo sa neba, direktno iz raja...
Koliko sam samo video slika polomljenih i/ili problematičnih američkih pedala. ;)
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Kvalitet bubnjeva proizvedenih u Kini

Post by Matija » April 16th, 2010, 12:35 pm

hyundai i daewoo su korejske firme. volvo jesu kupili kinezi i naravno da nece opasti kvalitet vozila. alo bre ljudi morate da pocnete na globalnijem planu da razmisljate. bubanj je jedna od vrlo malih stavki u svetskoj proizvodnji, a dobar deo iste pokrivaju kinezi. to sto je neko navikao da zivi zivot pun predrasuda i da sve kineze dozivljava kao one sto na buvljaku prodaju jeftine plasticne kuhinjske proizvode, sta da mu kazem... jbg, brale, treba malo oci da otvoris. a ta prica sa tim da je nesto original ili nije ako je iz kine, i to kako su to nekvalitetnije stvari, mislim to je smesno, to su price dedova i oceva iz drugog svetskog rata i posleratne komunisticke jugoslavije, a u oba slucaja pricamo o gomili predrasuda... toliko od mene. china rules ako mene pitate.

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
Dr.Killdrum
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 334
Joined: September 3rd, 2009, 8:00 pm
Moj Bubanj: Mapex, Paiste, Roland, OnTrigger

Re: Kvalitet bubnjeva proizvedenih u Kini

Post by Dr.Killdrum » April 16th, 2010, 12:48 pm

Drobac wrote:Ne može jedna firma praviti i original i kopiju jednog te istog proizvoda. Mislim, kako neko može da kopira samog sebe?
Pa znam da zvuci smesno...:D Ali ako budes imao priliku uzmi iz mitrosa knjigu o Fenderovim gitarama(ja mislim da sam kod njih uzeo) i lepo pise da je Squre kopija Stratokastera i da se proizvodi u istoj firmi.

Mislim ajde necu sad da lupam gluposti pa javi i meni da li tako pise...Posto ja priznajem da nisam siguran posto sam to citao davno... :zuba:

I pitanje je sledece...Zasto onda na kineske proizvode ne dobijas garanciju kad su toliko kvalitetni?

Edit:E i da inace ja i ovo sto pricam...Mislim ja realno ne gledam gde je sta proizvedeno...Mislim tako mi je sve jedno kad nesto kupujem da li je to proizvedeno u Kini ili Nemackoj ili Americi...Meni je samo bitno da ja to imam...:D
The greatest battles are won not by the strength of arm,but the strength of will.
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Kvalitet bubnjeva proizvedenih u Kini

Post by Drobac » April 16th, 2010, 1:03 pm

Dr.Killdrum wrote:
Pa znam da zvuci smesno...:D Ali ako budes imao priliku uzmi iz mitrosa knjigu o Fenderovim gitarama(ja mislim da sam kod njih uzeo) i lepo pise da je Squre kopija Stratokastera i da se proizvodi u istoj firmi.
Pa to jednostavno nije ista gitara. Ja ti pričam o jednom te istom proizvodu, ti porediš 2 različita. Squier je samo jeftina gitara, proizvedena po ugledu na Stratocaster i to Fender koristi kao marketing za lakšu prodaju tih gitara. Dakle, porediš babe i žabe. ;)
Dr.Killdrum wrote: I pitanje je sledece...Zasto onda na kineske proizvode ne dobijas garanciju kad su toliko kvalitetni?
Na koje to proizvode? Kupio prošli petak Demon Drive (made in Taiwan), imam godinu dana garancije. U Americi, Pearl daje DOŽIVOTNU garanciju na sve njihove proizvode, a svi se prave na Tajvanu. Pre 6 godina sam kupio Iron Cobru, isto made in Taiwan, isto imao garanciju.

Plus, priča o kvalitetu nema veze sa pričom o originalima i kopijama. ;)
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Dr.Killdrum
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 334
Joined: September 3rd, 2009, 8:00 pm
Moj Bubanj: Mapex, Paiste, Roland, OnTrigger

Re: Kvalitet bubnjeva proizvedenih u Kini

Post by Dr.Killdrum » April 16th, 2010, 1:23 pm

Drobac wrote:
Plus, priča o kvalitetu nema veze sa pričom o originalima i kopijama. ;)
Ma znam da nema ja sam to spomenuo kao primer...U drugom kontekstu...

A izvinjavam se...Ja sam se pogresno ukljucio u temu...Posto ja sam bas mislio na one Kineske proizvode sto se prodaju na pijaci...xD

Kao sto ide vic...God made earth,everything else is made in China... :thumbsup:
The greatest battles are won not by the strength of arm,but the strength of will.
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Kvalitet bubnjeva proizvedenih u Kini

Post by Drobac » April 16th, 2010, 1:31 pm

Pa ja bih priču ipak ograničio na bubnjeve. :thumbup:
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Dr.Killdrum
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 334
Joined: September 3rd, 2009, 8:00 pm
Moj Bubanj: Mapex, Paiste, Roland, OnTrigger

Re: Kvalitet bubnjeva proizvedenih u Kini

Post by Dr.Killdrum » April 16th, 2010, 1:34 pm

Drobac wrote:Pa ja bih priču ipak ograničio na bubnjeve. :thumbup:
Da da...Izvinjavam se jos jednom...Bas sam se izgubio... :cekic:
The greatest battles are won not by the strength of arm,but the strength of will.
Post Reply