Kako postavljate svoj set?

Anegdote i doživljaji sa svirki, priče o bendovima, sadašnjim, budućim projektima kao i sve ostale drums/drummers related teme

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
issuxx
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 628
Joined: July 12th, 2009, 1:23 am
Moj Bubanj: Pearl rhythm traveller
Moji bendovi: PSYRATS & Rapid Force
Inspiracija: colaiuta, pridgen, igor malesevic
Location: Beograd
Contact:

Re: Kako postavljate rajd činelu?

Post by issuxx » April 1st, 2010, 5:13 pm

evo ja cu ako mi neko pokloni rajd da stavim gde mi kazete, no question asked. ahahahahah iskulirajte nema nervoze
Salu nastranu pitam se ako sam ja visok 190cm a neko je rastom nizi, koliko to moze da utice na celu situaciju. Ja ne mogu nisko da sedim, a da mi ride bude visoko, sav se pokrivim. Nego sedim visoko a rajd mi u visini ramena max.
Last edited by issuxx on April 1st, 2010, 5:24 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Maleni10
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 499
Joined: September 25th, 2008, 10:53 am
Moj Bubanj: Premier Artist Maple
Moji bendovi: Bajka bend
Inspiracija: Vinie Colaiuta
Location: Belgrade
Contact:

Re: Kako postavljate rajd činelu?

Post by Maleni10 » April 1st, 2010, 5:14 pm

U bre al' se zakuvalo ovde! Ja bi to prepustio svima na volju, kako kome vise lezi i odgovara. Cinjenica je' da masi svetskih bubnjara ride stoji poprilicno nisko i da je to sasvim ok, al' je opet i cinjenica ovo o cemu prica Matija, o opolozaju ride-a u kom' je on najproduktivniji u svirci tj. pruza maximum nekih njemu svojstvenih preformansi. A razlika je zaista velika u tom smislu, uverio sam se u to davnih dana kad sam prestao verovati da je Abbruzzese jedini bubnjar na planeti :zuba:
lesendric wrote:@ maleni
i NEMOJ PLZ VISE ONAKO NESTO DA PISES... znas nasta mislim- to prezirem

No frx, nista lose nisam mislio :chears:
User avatar
Cheloo
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 327
Joined: January 10th, 2009, 12:28 am

Re: Kako postavljate rajd činelu?

Post by Cheloo » April 1st, 2010, 5:24 pm

lesendric wrote:evo ti pozicija mog ride-a...ovo je slikano u oktobru.
22162_1343034134612_1193974681_1013669_3457952_n.jpg
Au brate kakav set up :blink: ...mislim da bih se ukocio posle pola sata cukanja...ne znam primecujes li neprirodan polozaj svoga tela na ovoj fotografiji...dobos, ride, timpani, crashice...uf ovo bi za mene bila muka ziva...ali svak svoje fura...
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Kako postavljate rajd činelu?

Post by Drobac » April 1st, 2010, 5:32 pm

Ja bih vas samo zamolio, bez patkometrije ubuduće, kako na ovoj, tako i na drugim temama. Ako vam se već mere muda, merite ih van foruma. Toliko od mene, hvala na razumevanju.
Matija wrote:evo koga zanima moze da se vrati na prvi editovan post, gde je sve receno manje ili vise pa da prodiskutujemo... hvala drobac, podsetih se nekih mehanizama u glavi koje nisam pomerao dugo. lol
E, tako izgleda prvi post. :thumbup:
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
lesendric
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1094
Joined: August 28th, 2009, 1:48 pm
Moj Bubanj: Ludwig Vistalite, Slingerland, Sabian (AAX,HHX)
Moji bendovi: Kako ? , Greska u Sistemu...
Inspiracija: Tre Cool, Smith, Bryar,Bonham, Greb, Harrison, Howard, Rich
Location: Rim,Italija

Re: Kako postavljate rajd činelu?

Post by lesendric » April 1st, 2010, 5:33 pm

@cheloo
za tebe ne znam ali ja sam na ovom set up-u svrao max 3.5 sati bez prekida i bez ikakvih grceva,upala itd... Aj plz postavi neku fotku da vidim tvoj setup pa da mozda napravim korekciju na mom...
E mozes da mi objasnis sta je ne pravilno kod timpana ,dobosa i crasha-za ride je i mozda ne pravilno ali za ostalo stvarno ne znam...Molim kolege da pomognu kod ovog problema...
evo jos 1 fotka:
IMG0051A.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Play on Life
User avatar
Cheloo
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 327
Joined: January 10th, 2009, 12:28 am

Re: Kako postavljate rajd činelu?

Post by Cheloo » April 1st, 2010, 5:41 pm

Opusteno druze...nisam imao nameru da te bockam...pitao sam se kako uspevas dobos da pikas kada je tako nisko namesten, zar ti noge ne smetaju!? kako uspevas da izvuces bilo sta iz ona dva desna crasha...zar ovakav polozaj laktova ne opterecuje...
drobac mislim da je post na mestu...samo mi je malo cudno i pitam coveka da obrazlozi ak mu nije tesko...
User avatar
lesendric
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1094
Joined: August 28th, 2009, 1:48 pm
Moj Bubanj: Ludwig Vistalite, Slingerland, Sabian (AAX,HHX)
Moji bendovi: Kako ? , Greska u Sistemu...
Inspiracija: Tre Cool, Smith, Bryar,Bonham, Greb, Harrison, Howard, Rich
Location: Rim,Italija

Re: Kako postavljate rajd činelu?

Post by lesendric » April 1st, 2010, 5:46 pm

dobos mi nije nisko vec mi dodje do odprilike pupka kad sedim,na toj svirci je bilo drugacije jer sam imao 10min da se namestim ceo za sat vremena svirke...
Dva desna crasha stoje na sasvim normalnim pozicijama gde ih mnogi bubnjari drze...
stvarno ne znam gde ti vidis ne jasnocu kod crasheva i tomova kad su na svojim "default" polozajima...
I samo da znas nista te ja ne napadam ako to mislis,opusteno je sve nego samo zelim da znam gde je problem u mom setu po tvom misljenju :chears:
Play on Life
User avatar
Cheloo
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 327
Joined: January 10th, 2009, 12:28 am

Re: Kako postavljate rajd činelu?

Post by Cheloo » April 1st, 2010, 5:53 pm

Ne treba 10 min da se dobos podigne jos malo, uglovi crasica da se zatupe itd...ajd nebitno, nema problema ako tebi tako odgovara, meni bi ovakav set up napravio podosta problema...keep drumming
User avatar
lesendric
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1094
Joined: August 28th, 2009, 1:48 pm
Moj Bubanj: Ludwig Vistalite, Slingerland, Sabian (AAX,HHX)
Moji bendovi: Kako ? , Greska u Sistemu...
Inspiracija: Tre Cool, Smith, Bryar,Bonham, Greb, Harrison, Howard, Rich
Location: Rim,Italija

Re: Kako postavljate rajd činelu?

Post by lesendric » April 1st, 2010, 5:53 pm

mozda tebi sa slika sve izgleda udaljeno ali meni su crashevi jako blizu i veoma su dostupni :)
22162_1343034214614_1193974681_1013670_710436_n.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Play on Life
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Kako postavljate rajd činelu?

Post by Matija » April 1st, 2010, 6:57 pm

auf. i sve zbog rajda. nadam se da ima onih koji i dalje zele da diskutuju na temu same postavke. dakle ja sam obrazlozio moje razloge za moju poziciju i naveo primere nekih drugih alternativa. ali vrlo me zanima da cujem i misljenje ostalih jer je mozda malo potcenjenja tematika. a i realno mozemo za svaku komponentu posebno da pricamo, sad samo ne znam da li da otvorimo posebne teme ili da ovde prosirimo pricu na ostalo...

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
cherny013
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 361
Joined: August 11th, 2008, 8:44 pm
Moj Bubanj: Sonor, Zildjian, Paiste, Evans
Moji bendovi: Magacin, Hellior
Inspiracija: Gavin, Portnoy, Rockenfield, Phillips...
Location: Pancevo
Contact:

Re: Kako postavljate rajd činelu?

Post by cherny013 » April 1st, 2010, 10:38 pm

Probao sam da držim rajd i nisko, u postavi sa jednim tomom, paralelno sa podom, i više, iznad floor toma, onako kako Matija kaže. Moram da kažem da meni ni prvi položaj nije loš, mada se, po mom iskustvu, gubi donekle na spektru zvuka koji je moguće izvući iz činele. Drugi položaj mi se mnogo više dopada, i u smislu zvuka i u smislu fizičkog položaja. Ja furam donekle specifičan setup, imam 3 crasha, jedan iznad kontre, jedan gore tačno između tomova i jedan gore između drugog toma i floor toma, tako da mi rajd stoji malo niže i više desno, a iznad njega china. Ovakav setup mi najviše odgovara. Mada, u principu ne volim da držim činele visoko. Ovakav je okvirno moj setup:
Image
He has the wisdom of youth and the energy of old age...
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Kako postavljate rajd činelu?

Post by lolekovin1991 » April 2nd, 2010, 1:23 am

Sto se tice zvucnih karakteristika tj. mogucnosti izvlacenja odredjenih tonova iz rajda u toj niskoj poziciji paralelno sa podom je tacno, to je i Matija pricao sve vreme, nego... Kod odredjenih pravaca muzike, npr. death metal ili thrash metal, meni rajd vise odgovara tako nisko iznad flor toma, paralelno sa podom, nego onako kako Matija drzi zbog sviranja prstima na brzom tempu, ali sto se tice drugih muzickih pravaca, postavka kao Matijina je odlicna, kao sto je rekao zbog samog zvuka i mogucnosti dobijanja razlicitih, a i nekako je odma' tu, blize, na dohvat ruke... Naravno, ovo se odnosi na mene...
User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Re: Kako postavljate rajd činelu?

Post by Loshme » April 2nd, 2010, 1:43 am

Kod odredjenih pravaca muzike, npr. death metal ili thrash metal, meni rajd vise odgovara tako nisko iznad flor toma, paralelno sa podom, nego onako kako Matija drzi zbog sviranja prstima na brzom tempu
po meni, to je samo stvar vezbe i navike. :chears:
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Kako postavljate rajd činelu?

Post by lolekovin1991 » April 2nd, 2010, 1:45 am

Ja nisam vezbao niti se navikavao na tu nisku postavku, ali mi ona vise odgovara kod brzog sviranja... :chears:
User avatar
omen.buksa
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 632
Joined: September 23rd, 2009, 10:59 pm
Moj Bubanj: Pearl, Sabian
Moji bendovi: Ugovor S Vragom
Inspiracija: Vinnie Paul,Mike Portnoy,Gavin Harrison
Location: Sisak,HR

Re: Kako postavljate rajd činelu?

Post by omen.buksa » April 2nd, 2010, 2:12 am

po meni Vinnie Koji-luta ima najbolju poziciju ride-a
Biti ili ne biti....PITI! : DD
Post Reply