Kako postavljate svoj set?

Anegdote i doživljaji sa svirki, priče o bendovima, sadašnjim, budućim projektima kao i sve ostale drums/drummers related teme

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
issuxx
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 628
Joined: July 12th, 2009, 1:23 am
Moj Bubanj: Pearl rhythm traveller
Moji bendovi: PSYRATS & Rapid Force
Inspiracija: colaiuta, pridgen, igor malesevic
Location: Beograd
Contact:

Re: Kako postavljate svoj set?

Post by issuxx » April 3rd, 2010, 3:54 pm

Hvala :) Treba mi resenje za razne setove, jer kao sto svi znamo na festivalskim svirkama, kojih je i navise u proseku, stalno neki drugi bubanj stoji na bini. Znaci samo svoja pedala i kraj. A Drobac druze, kad si vec u kancelariji, pitanje: da li tebi smeta rebound baticha ili racunas na njega ili samo na otpor federa pedale?
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Kako postavljate svoj set?

Post by Drobac » April 3rd, 2010, 4:42 pm

Ja svuda vučem svoju pedalu, nema šanse da bih na tuđoj mogao da izguram svirku. I malo ko se bunio ako malo "doteram" opnu prema sebi. :D
Šta više, primetio sam da kada na tonskoj probi namestim bubanj prema sebi, vrlo često ga na samoj svirci zateknem tako kako sam ga ostavio ili sa malim izmenama. Pričam o tomovima. Ne znam u čemu je fora, ili je kod mene po onom "rđavom ku*cu i dlaka smeta" ili i drugima odgovara moj seting.

Što se batova tiče, u zadnje vreme sam primetio da mi je teže da kontrolišem pedalu ako se mnogo odbija od opne. Vežbam na mesh opni na kojoj se batovi odbijaju kao ludi, jako ih je teško iskontrolisati. U principu, ja kada sviram, uvek udaram tako da mi bat ne završi u opni, već da se nakon udarca uvek odbije od opne jedno 2-3 cm. Opruge su mi skoro maksimalno zategnute i nisu fabričke, već sam kod komšije koji ih pravi nabacio neke ultra teške.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
issuxx
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 628
Joined: July 12th, 2009, 1:23 am
Moj Bubanj: Pearl rhythm traveller
Moji bendovi: PSYRATS & Rapid Force
Inspiracija: colaiuta, pridgen, igor malesevic
Location: Beograd
Contact:

Re: Kako postavljate svoj set?

Post by issuxx » April 3rd, 2010, 4:52 pm

Brate to cu da probam! Idem kod strugara da metem jacu oprugu.
triggy
Dobošar
Dobošar
Posts: 145
Joined: March 10th, 2010, 10:59 pm
Inspiracija: Steve Smith, Gene Hoglan i mnogi drugi...

Re: Kako postavljate svoj set?

Post by triggy » April 3rd, 2010, 11:15 pm

Ja moj ride držim nisko, iznad floor toma kojeg prekriva za otprilike trećinu i blago je zakošen. Sviđa mi se taj položaj pri bržim ritmovima, i zbog pristupa čineli tj zvonu. Sa druge strane, meni se pak čini da više činela može da vibrira i da radi u tom položaju jer je nekoči zakošenost kao kada stoji višlje, stoga mislim da ne gubi na kvalitetu zvuka nego možda čak i više pruža. A isto tako mi ostaje više prostora da nakačim neku činelu iznad nje jer ride je po defaultu velika činela i zauzima najviše mesta. To govorim jer ja volim da mi je set namešten što bliže meni.
Generalno mislim da je nameštanje bilo kojeg dela seta stvar indvidue. Nekom je bolje zbog ruke, nekom zbog zvuka, brzine, pristupa, prostora a može i da mu se samo čini da je cool da je postavi na određen način.
User avatar
nemanja_cs
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1366
Joined: January 13th, 2008, 7:05 pm
Moj Bubanj: Mapex Meridian Maple
Moji bendovi: Magic Beans, TheBluesMachine, Drop λ
Inspiracija: G.Harrison, B. Greb...
Contact:

Re: Kako postavljate svoj set?

Post by nemanja_cs » April 4th, 2010, 5:16 am

triggy wrote: Generalno mislim da je nameštanje bilo kojeg dela seta stvar indvidue. Nekom je bolje zbog ruke, nekom zbog zvuka, brzine, pristupa, prostora a može i da mu se samo čini da je cool da je postavi na određen način.
ta ti je na mestu
Jedem. Spavam. Tandrljam.
http://www.youtube.com/11NeMaTz11
User avatar
KIBEL BUBNJAR
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 831
Joined: September 24th, 2008, 10:05 pm
Moj Bubanj: GRETSCH Blackhawk, SABIAN B8
Moji bendovi: Kratki spoj
Inspiracija: Joey Jordison, Ian Paice, David Silivera
Location: Osijek

Re: Kako postavljate svoj set?

Post by KIBEL BUBNJAR » April 6th, 2010, 12:14 am

triggy wrote:Ja moj ride držim nisko, iznad floor toma kojeg prekriva za otprilike trećinu i blago je zakošen. Sviđa mi se taj položaj pri bržim ritmovima, i zbog pristupa čineli tj zvonu.

i ovo mu je na mjestu...Tako i ja drzim ride i tu cinelu nista ne sprecava da pokaze svoju kvalitetu ako je nisko a ne visoko...
I see dead people :'(
User avatar
Koske
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 722
Joined: January 30th, 2008, 9:53 pm
Moj Bubanj: Pearl/ Sonor/ Zildjian/ Stunner
Moji bendovi: DoomRash
Inspiracija: Nathaniel Townsley/Aaron Comess/Simon Phillips/Wuv
Location: U svojoj sobi

Re: Kako postavljate svoj set?

Post by Koske » April 23rd, 2010, 11:21 am

Ja sam, kada sam tek pocinjao da sviram ( i mastam o ) bubnjevima bio samo za stalke. Tipa, DRUM RACK IS NOT COOL! I onda zateknem sebe kako gledam Gibraltarovu rampu i kontam. Da, treba mi rampa.
Dobos mi je dosta dugo bio na nivou butina, sto mi nije smetalo, ali kako sam sve vise svirao i kako sam poceo da se igram sa rim-shot_ovima, tehnikom ruku itd, ukapirao sam da mi ne odgovara i poceo sam da ga dizem. Takodje sam podigao i tachku sedenja.
Voleo sam da mi je sve nekako blizu, na dohvat ruke, ali sam dosao do tacke da sam se udaljio malo od celog seta.
Od chinela koje su mi uglavnom stalaje u flat rock poziciji, sada su sve iskosene jako blago. Takodje, totalno sam promenio stil zamahivanja ka chinelama i sada su gotovo svi udarci sving. Chak i kontru sviram tako sto masem levo desno preko nje.
Da sumiram, od nekog NU metal fazona sam doterao svoj set u neku prog postavku. ( malo da generalizujem. )
Dobos oko 3 cm iznad nivoa butina.
Kontra, sto je moguce vise, ispred dobosa i dosta nisko ( u visini lug-a na prvom tomu ).
Tomovi blago iskoseni ka meni i pomereni u desno. Ride koji stoji ispred 2. ili izmedju 2. i 3. timpana, relativno nisko, ali i dalje moze da se jashe. I za sada mislim da je to to. Videcemo kako cu se dalje razvijati...
:D

Code: Select all

http://www.myspace.com/doomrash

Code: Select all

http://www.facebook.com/DoomRash#!/pages/DOOMRASH/108757879150072?ref=ts
User avatar
CEDAPNM
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 553
Joined: January 1st, 2010, 7:59 pm
Location: Svilajnac

Re: Kako postavljate svoj set?

Post by CEDAPNM » April 23rd, 2010, 3:44 pm

da li ima nekih stvari koje bi mogo da promenim posto sam samouk i sam sam namestao set...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
We'll show no mercy, we'll kill them all!!!!
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Re: Kako postavljate svoj set?

Post by Miron » April 23rd, 2010, 4:15 pm

Pazi deckonja, ja bih licno ovde promenio sve :D Al to nije bitno jer ne sviram ja taj bubanj nego ti!!!
Ovo je definitivno ne tradicionalan pristup postavci bubnjeva, sto ne znaci pogresan....ako vec govorimo o tradiciji onda verujem da si sam gledajuci slike skapirao sta je najcesci setup i kako izgleda.
Ja bas recimo ne bih vesto znao da ti opisem kako ovakav set da prepakujes u "normalan", ali verujem da ima onih koji ce moci :)
Opet kazem ako je tebi ovako ok, onda there is no problem ;)
User avatar
CEDAPNM
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 553
Joined: January 1st, 2010, 7:59 pm
Location: Svilajnac

Re: Kako postavljate svoj set?

Post by CEDAPNM » April 23rd, 2010, 9:12 pm

znam sta je tradicionalna postavka, tako sam svirao jedno vreme, pa sam pre pola godine preso na ovo, i cini mi se da mi je ovako bolje... :chears:
We'll show no mercy, we'll kill them all!!!!
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Kako postavljate svoj set?

Post by MarcusS » April 24th, 2010, 1:10 pm

Ja ne mogu da stavim osmicu, jer mi stoji kao tebi desetka, smeta mi kontra, svaka čast ako tebi ne smeta. I cenim da bi približio sebi sve činele osim rajda eventualno.
Spread the word! :)
Elenkov
Dobošar
Dobošar
Posts: 109
Joined: April 15th, 2010, 5:52 pm
Moj Bubanj: dw preformance ebony, istanbul, evans
Moji bendovi: Breaking Benjamin
Inspiracija: Cobus Potgieter

Re: Kako postavljate svoj set?

Post by Elenkov » April 25th, 2010, 6:12 pm

CEDAPNM wrote:da li ima nekih stvari koje bi mogo da promenim posto sam samouk i sam sam namestao set...
ja bi zeleo takvu postavku.. realno... samo bi malkice priblizio cinele, i naravno okrenuo ceo set, posto sam levak.. a kolko kosta ovaj stalak za tomove?
User avatar
CEDAPNM
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 553
Joined: January 1st, 2010, 7:59 pm
Location: Svilajnac

Re: Kako postavljate svoj set?

Post by CEDAPNM » April 25th, 2010, 7:39 pm

to je obicna osnova masivnog stalka u koji je ubacen nosac tomova... :chears:
We'll show no mercy, we'll kill them all!!!!
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Kako postavljate svoj set?

Post by lolekovin1991 » August 30th, 2010, 5:03 am

Po mom misljenju, ovo je najsavrsenija postavka seta uopste, rajd, kresevi, hajhet, tomovi... Slican cu set da napravim kad tad, par cinela manje i mozda jedan floor tom manje, savrsenstvo!
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=aE2kFrD1eWI[/youtube]

Inace, svoj rajd drzim gotovo na istoj poziciji kao Colaiuta, samo sto ga u svojoj sobi drzim malo blize sebi, pa zaklanja malo veci deo toma, jer trenutno nemam dovoljno mesta u sobi, zid mi malo smeta kod postavljanja stalaka.
Inace, tomove pokusavam da drzim pod malim uglom, ne volim kada su visoko postavljeni, a bilo bi savrseno kada bih imao bass od 20", a ne 22", i zbog zvuka i zbog mogucnosti koje nudi sto se tice postavljanja tomova.
User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Re: Kako postavljate svoj set?

Post by Loshme » August 30th, 2010, 11:03 am

meni se gore tri toma ne svidjaju jer mi smetaju za hi-hat, a hh volim da mi je relativno blizu. kod gavina bi iskljucio osmicu tom, premestio par cinela, dodao koju i to je to. perfecto. :)
Post Reply