Ima nešto u tim bubnjarima...

Anegdote i doživljaji sa svirki, priče o bendovima, sadašnjim, budućim projektima kao i sve ostale drums/drummers related teme

Moderator: Supermoderatori

User avatar
cookie
Dobošar
Dobošar
Posts: 91
Joined: November 17th, 2008, 1:56 pm
Moj Bubanj: TAMA(Superstar Custom)/Sabian AAX/Zildjian Avedis
Moji bendovi: Tea Break
Inspiracija: Josh Freese,Travis Barker,Tony Royster Jr.....
Location: Beograd
Contact:

Re: Ima nešto u tim bubnjarima...

Post by cookie » July 18th, 2009, 12:32 pm

Hehe ;)
Ostali muzicari mnogo lakse dolaze do opreme jer (uslovno receno) dobra gitara + dobro pojacalo kosta oko 1000 eura dok bubanj samo drvo kosta i vise od toga , samim tim je njihova potreba za razmenom opreme manja .....a i realno bubnjari su ljudi na drugaciji kalup ako me razumete.
Samo postojanje ovakvog foruma govori za sebe, dovoljno je samo da se pogleda topic "sta vas nervira u vasem bendu" pa cela stvar postaje jasnija...;)Citajuci taj topic ukapirao sam da svi manje vise imamo isti probleme pa smo samim tim i slicni.
Gitaru moze da svira gotovo svako, potrebno je samo da poseduje akusticnu gitaru i veliki deo posla je uradjen dok je za bubnjare to malo komplikovanije ....Takodje mislim da su bubnjari manje skloni ego tripovima dok je kod gitarista egocentrizam jako izrazen i to rezultira tako sto ne razmenjuju opremu ili to rade manje ;)
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Re: Ima nešto u tim bubnjarima...

Post by Miron » July 18th, 2009, 12:53 pm

E bas o tome i pricam :) Super je sto se razumemo.... :chears:
User avatar
casualdrumer
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 227
Joined: April 23rd, 2009, 5:57 pm
Moj Bubanj: Sonor F507-Paiste
Inspiracija: Dave Weckl,Mike Johnston,Steve Gadd,Yoyo Mayer
Location: Zrenjanin

Re: Ima nešto u tim bubnjarima...

Post by casualdrumer » July 18th, 2009, 3:56 pm

Hmm .. Sto se mene tice eto trenutno imam samo jedan slucaj pozajmljivanja jer mi je Hi Hat jako los a rajd ne posedujem .. Imam samo Crash i poprilicno los Hi Hat .. Naime skontao sam jednog dobrog(u smislu osobe a i kao Bubnjara) Bubnjara nedavno naime , jedva se i poznajemo .. Vec mi je par puta pozajmio svoj Sabian B8 sa sve Masinicom .. Prosli vikend je bio vec treci put .. Ja sam rekao da moze dobiti moj Crash ( Paiste 201 16" Bronze ) , kadgod u ime zahvalnosti za Hi Hat .. Sustina: Nekako kontam da je to ipak povezano i sa time kakva je osoba ? Ok , da je mozda imao los primer pozajmljivanja od ranije ( a mozda i nije ) , verujem da bi mozda bila drugacija situacija tjs bila bi sigurno .. A vidim da ceni tu Sabijanku a "daje" mi je .. Tako da mislim da je vise do Osobe .. A mozda se i varam .. Eto to bi bio neki moj Stav , a i nisam nesto predugo aktivan u Muzickim vodama tako da verujem da vi koji aktivno svirate i po 10 godina , imate vise iskustva sa ovakvim stvarima .. :)
"They always say time changes things, but you actually have to change them yourself."
User avatar
cheki88
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 14
Joined: May 2nd, 2009, 12:49 am
Moj Bubanj: Mapex M Birch, Paiste, Meinl; Roland TD7...
Moji bendovi: Miami Band, Libra Band
Location: Beograd

Re: Ima nešto u tim bubnjarima...

Post by cheki88 » August 21st, 2009, 12:25 am

Naravno da smo "kolegijalniji" od drugih... Imao sam situaciju kad sam isao na svirku u Obrenovac pre par meseci... Naime zvao me jedan drugar klavijaturista da odradim neku svirkicu sa njim. I ja rek'o ajde da pitam jednog bubnjara iz Obrenovca da mi pozajmi svog elektronca, da ne vucem svoj set iz Bg-a... Iskreno sumnjao sam da ce mi pozajmiti, iskreno videli smo se daj Boze 3-4 puta pre toga u zivotu... I ja ga nazovem, i pocnem da otezem tu... Znas matori ja treba da radim to i to, tu i tu, pa znas nesto sam misliooo... I covek iz prve: "Bratic jel ti treba set?" Ja se samo nasmejem... I on: "Pa sto ne kazes odma' sta me davis ko zmija zabu... Dacu ti set, nikakav problem. Pa valjda bi i ti meni dao da ja radim neku svirku kod tebe u kraju?" I naravno da bih mu dao... Samo me je nazvao posle pola sata da mi kaze da ponesem svoj modul i pedalu, to je morao da pozajmi nekom drugaru. I jos mi se izvinio sto moram da nosim to! A burazer od strica dolazio kod mene da se zezamo. I ja rek'o sto nisi poneo klavijaturu da svirkamo malo... On kao pa jbg, ajde nazvace neke drugarcine po njegovoj prici da mu pozajme na 1 dan da se zezamo malo pa ce vratiti... Nazove jednog... "E brate znas pitch bend me nesto zeza, ovo,ono..." zove drugog... "e matori ja nemam tu praksu da dajem opremu, plasim se..." i nazvao je mozda jos 2-3 coveka.... Pogodite da li smo svirali taj dan kod mene? :) Jesmo... Svirali smo bubanj na smenu malo... :)))
User avatar
Dr.Killdrum
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 334
Joined: September 3rd, 2009, 8:00 pm
Moj Bubanj: Mapex, Paiste, Roland, OnTrigger

Re: Ima nešto u tim bubnjarima...

Post by Dr.Killdrum » September 7th, 2009, 2:08 am

Ne znam kod mene uje malo drugacija situacija u bendu...Primer ne davno smo imali svirku u Kikindi sa Blackdivision-om bendom iz Hrvatske...I oni su nas pitali ako ne budu mogli da prenesu opremu preko granice da li bi mogli da koriste nasu opremu...Mi smo im svi rekli da mogu bez problema...Cak smo hteli da ponesemo jos jednu dodatnu gitaru posto smo mislili da imaju tri gitare...xD Ali na kraju je ispalo sve ok...:) Cak je njihov bubnajr koristio moje Crash-eve i dobos....Posto me mrzelo da sve skidam...Jeste da sam se malo plasio posto lik bas dobro udara...Ali sve je bilo ok...Izdrzale su cinele...:)

Uglavnom slazem se sa tim da obicno sa bubnjarima kao sa ljudima je lakse pricati o tehnici sviranja i svemu.Mada i to varira od coveka do coveka.Znam jednog lika koji ni nema bubnjeve ni ne zna da ih svira(Nemoze War od Burzuma da odsvira)a misli da moze da skine George Kollias-a...xD Znaci lik misli da sve zna..xD.A sto se tice gitarista,ja na primer sam imao priliku da vidim kako se gitaristi u mom bivsem bendu medjusobno takmice ko je bolji...Mislim daj...xD
The greatest battles are won not by the strength of arm,but the strength of will.
Kole man
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 4
Joined: August 9th, 2009, 11:47 am
Moj Bubanj: Roland td 5
Inspiracija: Zoran Roncevic,Thomas Lang,Virgil Donati,Tim Yeung

Re: Ima nešto u tim bubnjarima...

Post by Kole man » September 18th, 2009, 12:13 pm

Ja recimo sa svakim bubnjarom kojeg upoznam pricam od pola sata do sat o bubnjevima i zgotivimo se uvek.To recimo nema kog gitarista i basista
User avatar
issuxx
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 628
Joined: July 12th, 2009, 1:23 am
Moj Bubanj: Pearl rhythm traveller
Moji bendovi: PSYRATS & Rapid Force
Inspiracija: colaiuta, pridgen, igor malesevic
Location: Beograd
Contact:

Re: Ima nešto u tim bubnjarima...

Post by issuxx » September 18th, 2009, 1:07 pm

Evo mog iskustva: Kad sam se uclanio na ovaj forum, pozvali drugari na okupljanje. Svi bubnjari, drugari, su me odusevili koliko su cool i opusteni, a nikog ranije nisam poznavao. Mislio sam da je nemoguce toliko se intezivno zajebavati i lepo druziti sa ljudima koje ste tek upoznali. Bolji dokaz da su bubnjashi cool nije potreban! :)
Darkoni2000
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 2
Joined: August 1st, 2009, 2:31 am
Moj Bubanj: Amati :(
Moji bendovi: Razni
Inspiracija: Buddy Rich , Steve Smith i Jojo Mayer

Re: Ima nešto u tim bubnjarima...

Post by Darkoni2000 » September 30th, 2009, 12:18 am

Cinele su najkriticnije definitivno , pogotovo crash . Ja imam thin crash , pa mi ga je zao da dajem bas svakoj budali koja uzme palice u ruke i misli da je Buddy Rich . Ako pozajmljujem bilo sta od opreme , moram da znam da li ta osoba ima odgovornost prema tudjem instrumentu ili ne .
User avatar
digrejzo
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 965
Joined: October 22nd, 2007, 6:58 pm
Inspiracija: Benny Greb, Danny Carey, Jon Rice
Location: motherfucking Vranje

Re: Ima nešto u tim bubnjarima...

Post by digrejzo » September 30th, 2009, 12:22 am

mislim da je bas suprotno, onaj ko ne zna za Buddy Richa uglavnom lomi cinele :)
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT
User avatar
Dr.Killdrum
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 334
Joined: September 3rd, 2009, 8:00 pm
Moj Bubanj: Mapex, Paiste, Roland, OnTrigger

Re: Ima nešto u tim bubnjarima...

Post by Dr.Killdrum » October 1st, 2009, 7:52 pm

digrejzo wrote:mislim da je bas suprotno, onaj ko ne zna za Buddy Richa uglavnom lomi cinele :)
True true...:D
The greatest battles are won not by the strength of arm,but the strength of will.
User avatar
IgorABCD
Dobošar
Dobošar
Posts: 95
Joined: March 13th, 2009, 2:32 pm
Moj Bubanj: Roland,Gretsch Black Hawk,Paiste,Zildjian
Moji bendovi: Ta divna stvorenja
Inspiracija: Maxa(SSK),Marky Ramone,...
Contact:

Re: Ima nešto u tim bubnjarima...

Post by IgorABCD » October 5th, 2009, 7:47 pm

Pa sad.. Pozajmljivao sam cinele,pedale i ostalo. Jednom liku sam DAO pedalu na koriscenje dok ne kupi njemu. A i kada je meni trebalo nesto dobio sam! Naravno uvek gledam kome dajem. Nekima ne dam ni da probaju,jer lupaju ko zivotinje! Izivljavaju se. Ali gledam kad su u pitanju gitaristi,nema sanse kabl da ti pozajmi ako te ne zna dobro. Ma mi bubnjari smo cudo lol
zikobongos
Dobošar
Dobošar
Posts: 131
Joined: July 26th, 2008, 8:02 pm

Re: Ima nešto u tim bubnjarima...

Post by zikobongos » November 8th, 2009, 10:45 pm

Kako je stvar sa novcem išla na čisto tehničkom planu?

“Na svirkama ja sam uzimao pedeset posto, a njih dvojica po dvadesetpet. To nije stvar love nego pitanje poštenja. Ne samo da ja sviram i pjevam, nego sam se ja morao jebati i sa hiljadu drugih stvari... to je pitanje principa, moje su pjesme, moje su ideje i to košta. Lako je samo doći i svirati, to svako može da nauči. Da sad ja počnem svirati bubnjeve za tri mjeseca bih bio savršen.”

Dzoni Stulic intervju

site:
http://www.popboks.com/tekst.php?ID=7731
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Ima nešto u tim bubnjarima...

Post by Matija » November 9th, 2009, 5:33 am

haahah, idiot. ionako nikad nisam voleo tu azru. bolje sto nije poceo da svira, ko zna sta bi tek onda bilo...

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
Maleni10
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 499
Joined: September 25th, 2008, 10:53 am
Moj Bubanj: Premier Artist Maple
Moji bendovi: Bajka bend
Inspiracija: Vinie Colaiuta
Location: Belgrade
Contact:

Re: Ima nešto u tim bubnjarima...

Post by Maleni10 » November 9th, 2009, 6:08 am

“Na svirkama ja sam uzimao pedeset posto, a njih dvojica po dvadesetpet,... ja sviram i pjevam, nego sam se ja morao jebati i sa hiljadu drugih stvari... moje su pjesme, moje su ideje i to košta.
Mislim da je to nesto sasvim normalno i nesto sto je praksa, ne samo kod nas, vec u celom svetu.
Lako je samo doći i svirati, to svako može da nauči.
Istina
...a sto se bubnjeva tice, svako zivi sa nekim svojim zabludama, al Dzoni je ok, kao i Azra, nisam neki preterani fan, al je stvar za postovanje def.
roland
Dobošar
Dobošar
Posts: 95
Joined: December 16th, 2009, 5:51 pm
Moj Bubanj: sonor
Moji bendovi: the band
Inspiracija: john bonham,ian paice,matt sorrum

Re: Ima nešto u tim bubnjarima...

Post by roland » January 4th, 2010, 3:16 pm

ma,mi bubnjari smo ljudi i poštenjačine.
samo jednom sam imao mali problemčić na svirci jer sam ljevak,pa je trebalo već ozvučeni bubanj okrenut,al sam i to rješio možda malo grublje jer je momak bio junkie al na kraju svi smo bili zadovoljni.
mogu reći da kod mene u Rijeci mi bubnjari međusobno odlično funkcioniramo. :chears:
Post Reply