Ima nešto u tim bubnjarima...

Anegdote i doživljaji sa svirki, priče o bendovima, sadašnjim, budućim projektima kao i sve ostale drums/drummers related teme

Moderator: Supermoderatori

User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Ima nešto u tim bubnjarima...

Post by Miron » June 29th, 2009, 3:18 pm

E nešto razmišljam ovih dana na temu međusobnih odnosa pojedinih grupa muzičara, i prosto se pitam šta to ima u bubnjarima kad se tako odnosimo jedni prema drugima :) Naime, primetio sam da kad god postoje neke grupne svirke ili štagod, gitaristi uvek vuku svako svoju opremu, i nekako se odnose kao da kriju stvari jedni od drugih...kao da su nekako zavidni...jednostavno osećam kao da dovoljno "nešeruju" ni opremu ni iskustva....Čini mi se da je sa bubnjarima prilično drugačiji odnos...nikad nije frka da se pozajme činele pedale, palice, doboši i ostalo...bar je takvo moje iskustvo bilo do sada. Takođe, na nekom globalnom nivou postoji mnogo veća povezanost bubnjara nego svih drugih muzičarskih "subkategorija". Pogledajte samo koliko sajtova ima posvećenih bubnjarima, pa sad postoji i ceo "kanal"....drum channel!!! Ne znam da li opet samo selektivno obraćam pažnju, ali zapravo jednom sam onako iz zezanja pokušao da pronadjem forume posvećene isključivo sviranju bass gitare, ili gitare, bar na pvpm našem područiju i nisam uspeo....
Baš me zanima koja su vaša razmišljanja na tu temu....
By the way, možda sam potpuno nepotrebno otvorio ovu temu, pa molim moderatore da je izbrišu ako već ima nešto na ovaj fazon otvoreno, i moj post premeste na odgovarajuće mesto...
Thanx
User avatar
KIBEL BUBNJAR
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 831
Joined: September 24th, 2008, 10:05 pm
Moj Bubanj: GRETSCH Blackhawk, SABIAN B8
Moji bendovi: Kratki spoj
Inspiracija: Joey Jordison, Ian Paice, David Silivera
Location: Osijek

Re: Ima nešto u tim bubnjarima...

Post by KIBEL BUBNJAR » June 29th, 2009, 4:29 pm

Slazem se... nikad nisam upoznao nekog bubnjara koji se htjeo prepucavat samnom ili koji nebi dao da isprobam nejgov set... uvijek se upoznamo popijemo pivu...ja bi bez okljevanja mogao pozajmit stalak cinelu pedalu...
I see dead people :'(
User avatar
peratama
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1364
Joined: December 24th, 2008, 5:58 pm
Moj Bubanj: TAMA, istanbul mehmet
Moji bendovi: sherlock/Putrid blood
Inspiracija: sam sebi
Location: Sid

Re: Ima nešto u tim bubnjarima...

Post by peratama » July 1st, 2009, 1:38 am

sve gore navedeno i napisano je tacno.,isti slucaj u Sidu sa muzicarima..sve zavidno, a glupoo..eee sto nemam srecu da zivim u NS-u ili BG-u. bas mi je lepo bilo u srednjoj cetiri godine u BG-u..Sidski muzicari su tako zavidni, glupi (kad moram tako da se izrazim) da je to strasno!! cast izuzecima, ima ih tacno 7 likova koji su ok za rad i neku pricu o muzici koja nas okruzuje. ljudi koji su radi na nauce, porazgovaraju, pomognu..ostalo sve sljam, ljudi koji nemaju pet godina staza za instrumentom, a sve znaju. prosto je neverovatno koliko su pametni i jaki na recima. od bubnjara se jedino ja i @losme drzimo i mozda jos par likva, ostalo sve ljubomorno i bezobrazno. nekad je to bilo drugacije, svi su se bendovi drzali kao jedan, zajedno probe pravili, druzili se pomagali, zurke pravili. drago mi je da ima ovakva jedna slobodna tema gde covek moze da se izdivani! :chears:
TAMA starclassic performer
istanbul mehmet cymbals
vic firth sticks
gibraltar,iron cobra,DW hardware
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Ima nešto u tim bubnjarima...

Post by Drobac » July 1st, 2009, 2:20 pm

Ja samo pedalu ne dam nikom, ostalo moze (mada, razmislio bih dobro i za kres cinele, posto imam losa iskustva sa pozajmljivanjem :P ).
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
groov666
Dobošar
Dobošar
Posts: 72
Joined: April 29th, 2008, 7:05 pm

Re: Ima nešto u tim bubnjarima...

Post by groov666 » July 1st, 2009, 9:48 pm

pedalu ne i cinele nedajem.drugo sto se tice mirone i peratama to vam ne zavisi ko svira koji instrumenat vec sve zavisi ko je kakav covek.Naravno svi koji pocinju da sviraju su uglavnom prepotentni ljudi misleci da znaju,mali broj ljudi ce pitati kako sta ide .Mada mirone zaboravljas gde zivimo i kakvi smo ljudi znas i sam da kod nas i dalje vazi pravilo /dabog da ti crkla krava/.ako si isao na koncerte nekih stranih bendova a i nasih /normalnih/,mozes da vidis da je sasvim druga prica.Iz svog iskustva ti govorim da je skroz druga prica.legasy festival u bgu pitao sam bubnjara iz destructiona koja mu je tehnika sviranja triola sa stopovanjem ,covek mi lepo objasnio mislio sam da ce prvo da me odjebe ,ali prica se oduzila skoro sat vremena....sta dalje reci?
budi prvo covek pa sve ostalo(biti covek je najteze)!
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: Ima nešto u tim bubnjarima...

Post by Ognjen » July 15th, 2009, 9:19 pm

I ja sam picka, cinele i pedalu vise ne dajem. Nemam para za druge cinele, a taj kome pozajmim takodje nema para ako mi nesto sjebe. Pedali sam naceo lanac pa ne bih da rizikujem.

Inace je to poznata stvar da bubnjari najvise dele znanje i iskustva. Zna li neko, postoji li festival tipa Modern Drummer za gitare? I da li se odrzavaju klinike za druge instrumente na NAMM, Musikmesse i slicnim sajmovima?
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Ima nešto u tim bubnjarima...

Post by MarcusS » July 15th, 2009, 11:44 pm

Mislim da je ovaj forum i atmosfera na njemu najbolji pokazatelj tezi iz prvog posta, ne bih nešto da pametujem na tu temu, samo bih voleo da nastavimo da se družimo i ubuduće kao što smo do sad...
Spread the word! :)
User avatar
issuxx
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 628
Joined: July 12th, 2009, 1:23 am
Moj Bubanj: Pearl rhythm traveller
Moji bendovi: PSYRATS & Rapid Force
Inspiracija: colaiuta, pridgen, igor malesevic
Location: Beograd
Contact:

Re: Ima nešto u tim bubnjarima...

Post by issuxx » July 16th, 2009, 1:40 am

MarcusS wrote:Mislim da je ovaj forum i atmosfera na njemu najbolji pokazatelj tezi iz prvog posta, ne bih nešto da pametujem na tu temu, samo bih voleo da nastavimo da se družimo i ubuduće kao što smo do sad...
definitivno, tri dana sam tek na forumu, ovde, i necete me ni puskom isterati!!!!!
Hehe, ozbiljno, definicija ide ovako:

!!=BUBNJARI SU BOLJI=!!
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Re: Ima nešto u tim bubnjarima...

Post by Miron » July 16th, 2009, 9:46 am

Ognjen wrote:I ja sam picka, cinele i pedalu vise ne dajem. Nemam para za druge cinele, a taj kome pozajmim takodje nema para ako mi nesto sjebe. Pedali sam naceo lanac pa ne bih da rizikujem.

Inace je to poznata stvar da bubnjari najvise dele znanje i iskustva. Zna li neko, postoji li festival tipa Modern Drummer za gitare? I da li se odrzavaju klinike za druge instrumente na NAMM, Musikmesse i slicnim sajmovima?
Nije stvar da li pička ili ne, to je ok, mada sumnajm da kad bi te neko zamolio ne bi mu pozajmio činelu, a da recimo znaš kako svira....i da ti oprema naravno nije ugrožena...
Pa baš sam i govorio o tim silnim "sajmovima" bubnjara....jednostavno ne znam da tako nešto postoji u bilo kojoj drugoj muzičkoj zajednici...
User avatar
pedja_gumeni
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1359
Joined: October 30th, 2007, 11:28 am
Moj Bubanj: Sonor, Mapex, Pearl, Zildjian, Paiste, Gibraltar
Moji bendovi: Me Gusto Bend, Ground Zero
Inspiracija: Kai Hahto
Location: Novi Sad Liman 1
Contact:

Re: Ima nešto u tim bubnjarima...

Post by pedja_gumeni » July 16th, 2009, 12:43 pm

Ja znam da sam pozajmljivao nekada kada nisam imao i bilo mi je neprijatno uvek...Kada neshto trazish, red je da i ti pomognesh istom ako mu neshto zatreba...vremenom sam mnogo truda i para ulozio u opremu da sebe ne bih dovodio u situaciju da moram da pozajmim, pa sam se stis'o iz prostog razloga shto sam preko svojih ledja godinama prikupljao opremu, a chesto sam u krugovima "drugarskih svirki i bendova" a iskreno u dosta ljudi sumnjam po pitanju kvaliteta sviranja...tako da sam bilo kakvo davanje sveo na minimum...Po nekad ako poznajesh analogiju dopremanja opreme, ne treba da te pogodi komentar uvredjenog shto nisi izashao u sustret... Nije neki rezon, ali treba i sebe dosta gledati, poshto sumnjam da nekoga posebno interesuje kako si doshao do toga, bitno je da deo opreme bude na svirci i za svirku, jel poshto smo drugari...

Mozda sam malo zakachio vishe tema, ali to je otprilike moje gledanje, naravno postoje i danas izuzeci koji imaju privilegije...
WWW.MEGUSTOBEND.COM
User avatar
sinnerboy1
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 784
Joined: April 3rd, 2008, 1:46 pm
Moj Bubanj: Mapex Pro-M Istanbul Zildjian Remo
Moji bendovi: Kratki Spoj
Inspiracija: Gavin Harrison, Danny Carey, Brann Dailor
Location: neverland
Contact:

Re: Ima nešto u tim bubnjarima...

Post by sinnerboy1 » July 16th, 2009, 2:07 pm

ja sam redom posuđivao:

- cijeli set za probe i par svirki lokalnom bendu(komplet sa hardverom i činelama, čak i palicama, slomili jedan par)

- set činela za par svirki lokalnom bendu (tu sam zapretio da se mora vratit u originalnom stanju inače bijem)

- posudio hi-hat sa mašinicom koji nikad nisam dobio nazad (nestao! ko ga je pokupio - nek mu je sa srećom! :ranting: )

- moja bas gitara je još uvijek na posudbi (i to kod frajera koji je 24 sata prije svirke izjavio da mu se neda više!) i koliko sam skužio svira u crkvi na njoj.

- set brassova je još uvijek kod gore navedenog "ne da mi se" frajera

obzirom da trenutno u gradu aktivna TRI bubnjara, od kojih je jedan tezgaroš sa elektroncima, drugi klinac koji postaje tezgaroš i koji svira bubanj jedino zbog toga što ima love (ima neki stari neidentificirani bijeli set, kontam Maxwin a svira na elektroncu od onog tezgaroša) a treći moja malenkost trenutno baš i nemam previše problema sa posuđivanjem opreme a bogami ni ne pozajmljujem od drugih. jerbo nemam od koga a nešto i nemam preveliku potrebu da sa navedenima sjednem i popijem pivu pa popričam.
inače od frendove cure mlađi brat i njegovi frendovi nešto pokušavaju svirati, kao skupiti neki bend al nemaju opremu pa sam im predložio sistem "ruka ruku mije" - ja njima set na korištenje i objašnjavanje osnova bubnja bubnjaru, oni meni prostor na korištenje, pošto imaju neku garažu na raspolaganju, ali to je ostalo na tome.
"I see no God up here..." (Yuri Gagarin, 1961)
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Ima nešto u tim bubnjarima...

Post by Drobac » July 16th, 2009, 2:23 pm

pedja_gumeni wrote:Ja znam da sam pozajmljivao nekada kada nisam imao i bilo mi je neprijatno uvek...Kada neshto trazish, red je da i ti pomognesh istom ako mu neshto zatreba...vremenom sam mnogo truda i para ulozio u opremu da sebe ne bih dovodio u situaciju da moram da pozajmim, pa sam se stis'o iz prostog razloga shto sam preko svojih ledja godinama prikupljao opremu, a chesto sam u krugovima "drugarskih svirki i bendova" a iskreno u dosta ljudi sumnjam po pitanju kvaliteta sviranja...tako da sam bilo kakvo davanje sveo na minimum...Po nekad ako poznajesh analogiju dopremanja opreme, ne treba da te pogodi komentar uvredjenog shto nisi izashao u sustret... Nije neki rezon, ali treba i sebe dosta gledati, poshto sumnjam da nekoga posebno interesuje kako si doshao do toga, bitno je da deo opreme bude na svirci i za svirku, jel poshto smo drugari...

Mozda sam malo zakachio vishe tema, ali to je otprilike moje gledanje, naravno postoje i danas izuzeci koji imaju privilegije...
Ja sam jednom liku jedno 20-30 puta pozajmljivao svoju staru duplu i to sam mu donosio na svirke na kojima ja i nisam svirao. Posle kad je meni samo JEDNOM trebala pedala i to na svirci na kojoj je i on svirao, on mi je na jedvite jade dao, jer bože moj, moja je bila Dixon, a njegova Flying Dragon, a i ja "skačem iz kukova". Tad sam rekao da moju kobru neće dobiti niko, ko to ne razume, nek se tera u ku*ac. Može da proba ko god hoće, nije nikakav problem, ali da svira na njoj, jok. Mada, kad je probaju i neće više da se bakću sa njom. Sa druge strane, ja u potpunosti razumem kad mi neko nešto ne da, pod uslovom da mi nije dužan uslugu.

A činele sam 2 puta davao za celu svirku (zato što nijedan bubnjar nema svoje) i oba puta su mi pukle par dana posle svirke. Tako da , činele moze dobiti samo onaj za kojeg znam kako svira.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
cookie
Dobošar
Dobošar
Posts: 91
Joined: November 17th, 2008, 1:56 pm
Moj Bubanj: TAMA(Superstar Custom)/Sabian AAX/Zildjian Avedis
Moji bendovi: Tea Break
Inspiracija: Josh Freese,Travis Barker,Tony Royster Jr.....
Location: Beograd
Contact:

Re: Ima nešto u tim bubnjarima...

Post by cookie » July 16th, 2009, 3:07 pm

Sustinski gledano nema ko tu da se ljuti ;)
Svako treba da ima svoju opremu i da na njoj svira....snimanje je sasvim drugacija igranka , pa cak i tada je frka .

Svi znamo koliko je kvalitetna cinela osetljiva i radije cu da ispadnem los drugar nego da budem kratak 200-250 eura koliko kosta jedan od mojih crash-eva.

Pre mesec dana sam zavrsio album sa Tea Break-om i u poslednjem trenutku se odlucio da ne zajmim dodatnu opremu od Alekse jer nisam zeleo da rizikujem njegovu opremu i da i sebe i njega potencijalno bacam u maler.

Toliko od mene... :chears:
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Re: Ima nešto u tim bubnjarima...

Post by Miron » July 16th, 2009, 3:10 pm

Ne radi se samo o pozajmljivanju opreme...vec i kompletnom sistemu organizovanja i povezivanja bubnjara...
I pored sve frke sa pozajmiljivanjem opreme, iako je bubnjarska oprema najuništivnija mislim da gledano u procentima opet bubnjari mnogo više pozajmljuju opremu od drugih "instrumentalista"....toliko o tome
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: Ima nešto u tim bubnjarima...

Post by Ognjen » July 16th, 2009, 8:50 pm

Evo i ja detaljnije da se objasnim. Rajd i cajnu (cajna mi je najjeftinija cinela koju imam) cu da pozajmim bez nekih problema onome koga dobro poznajem, kontru ako je bas frka. Kres vise ne, to je cookie lepo sumirao. Jednostavno, sranje se desi, moze neko da bude pazljiv koliko hoce.
Ja od drugih pozajmljujem minimalno, jedino na probu kad se nabavi nesto novo. Radije cu da iznajmim za pare ako mi nesto bas fali.

Miron je isto prilicno dobro sumirao, mislim da drugi muzicari ne izlaze toliko u susret jedni drugima. Znam da se gitaristima desava da ne mogu kabl da nabave, niko ne da. (Mada znam i kako lako pozajmljeni kabl ume da predje u stalno vlasnistvo.)
Doduse, kod nas je i specificna situacija, bubnjari jednostavno nemaju uslova i sredstava da nabavljaju i nose svoju kompletnu opremu. U bogatijim zemljama svaki bend iznosi svoju kompletnu opremu za svoj nastup, ukljucujuci bubnjeve, sto je kod nas nezamislivo.
Post Reply