Ima nešto u tim bubnjarima...

Anegdote i doživljaji sa svirki, priče o bendovima, sadašnjim, budućim projektima kao i sve ostale drums/drummers related teme

Moderator: Supermoderatori

User avatar
Gavrijel
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 282
Joined: December 8th, 2007, 2:41 am
Moj Bubanj: Tama /Sabian
Inspiracija: Jeff Porcaro /Omar Hakim/ Nicko McBrain/...
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Ima nešto u tim bubnjarima...

Post by Gavrijel » March 2nd, 2010, 9:56 pm

Generalno, kao i većina nas ovde, ne volim da dajem činele i pedalu - da ne ponavljam razlozi su manje više isti ... Pre nekih 12-13 god. svirao sam sa dva benda kao predgrupe Van Gogh-u. Organizator mi javlja pola sata pre svirke da nije uspeo da mi obezbedi bubanj. Kreće haos,i nekako sam iznajmio neki banj ali bez činela, Srba iz Van Gogha, koga sam upoznao sat vremena pre toga, mi je pozajmio ride, kontru i crash - šta više reći - čovek niti me zna, niti zna kako sviram, ali jbg. bubnjar :heavy: :heavy: :heavy:
I see faith in your eyes
Never you hear the discouraging lies
I hear faith in your cries
Broken is the promise, betrayal
The healing hand held back by the deepened nail
Follow the god that failed
User avatar
Ghostnote
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 586
Joined: October 27th, 2007, 10:35 pm
Moj Bubanj: Sonor, Paiste, Remo, Gibraltar, Vic Firth

Re: Ima nešto u tim bubnjarima...

Post by Ghostnote » December 3rd, 2013, 9:13 pm

Malo je zaboravljena ova tema. Zanimljivo mi je da čitam ove doživljaje vezane za pozajmljivanja opreme. Ima li još neko neku dogodovštinu? :) Ja sam dosta puta pozajmljivao i dešavalo mi se da mi vrate napuklu činelu. Uglavnom sam primetio da se prema tuđim stvarima niko ne odnosi kao prema svojim. Šamaraju se činele, zatežu se zavrtnji na stalcima iz sve snage kao da će na njih da nataknu točkove od voza a ne činele itd. Čast izuzetcima. Tako da sam sad u fazonu nikom ništa ne pozajmljujem i nikom neću ništa da tražim od opreme, jer stvarno nemam kinte.
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: Ima nešto u tim bubnjarima...

Post by gajagus » December 3rd, 2013, 9:43 pm

slucajno mi je ova tema dosla u jedinici vremena ono sto osecam bi voleo i da podelim a mislim da nije pisano ista na tu temu

Bubnjari ...STA TO VRI U VAMA .....
pricam o energiji koja pliva pluta tu i tamo i sjedini se za bubnjevima gde se iskristalise i da vaselvagu zivota , pricajte .....hocu da se nadovezem kad osetim cujem emocijama kakve su vam niti ..zivosti .....redi .....nawww
https://t.me/pump_upp
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Ima nešto u tim bubnjarima...

Post by MarcusS » December 6th, 2013, 2:07 am

Ghostnote wrote:Malo je zaboravljena ova tema. Zanimljivo mi je da čitam ove doživljaje vezane za pozajmljivanja opreme. Ima li još neko neku dogodovštinu? :) Ja sam dosta puta pozajmljivao i dešavalo mi se da mi vrate napuklu činelu. Uglavnom sam primetio da se prema tuđim stvarima niko ne odnosi kao prema svojim. Šamaraju se činele, zatežu se zavrtnji na stalcima iz sve snage kao da će na njih da nataknu točkove od voza a ne činele itd. Čast izuzetcima. Tako da sam sad u fazonu nikom ništa ne pozajmljujem i nikom neću ništa da tražim od opreme, jer stvarno nemam kinte.
Šta znam, nisam bio nešto često u prilici, ali...

To je sigurno dobar pristup, prvo kada su u pitanju činele. Jer znam da ne bi imao srca nikome da uzmem pare, a sa druge strane, smorio bi se opasno i samo bi izgubio ni kriv ni dužan. Opet, par ljudi koji su me cimali par puta za činelu ili činele i sl - nisam imao srca da ne dam. Jednostavno nisam mogao da procedim kroz usta "ne dam". Mada, to su mi ok prijatelji, da nisu odbio bih.

Ono što je teže kvarljivo dajem. TJ davao sam, pošto je sada bubanj prešao u vlasništvo drugara kod koga je stajao, mada raspolažem sa njim i dalje kao da je moj, a dug ka njemu je izbrisan. Win Win situation. :D
Spread the word! :)
User avatar
Goatbeard
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1121
Joined: April 26th, 2009, 12:04 am
Inspiracija: Tony Checkers & many more

Re: Ima nešto u tim bubnjarima...

Post by Goatbeard » December 6th, 2013, 12:15 pm

Najteže je (meni nemoguće) odbiti klince koji tek počinju a trude se da nauče i brzo kapiraju ili iskusnog bubnjara koji zna šta radi. Prvoj grupi pomognem koliko mogu-naštimam za njihovu ruku i nogu i podsetim ih da ne siluju opremu. Onda sa toncem dogovorim da doda/oduzme sve što može u razglasu i redovno se iscimam da bend ima pristojan monitoring,naročito bubnjar. Jedino tako svi dobijaju,samo love uvek fali,u PM-nu!
Kreševe izbegavam da im dajem ako su udarači,pedalu/hat stalak ako skaču po njima ali generalno znam kome dajem. Dan pre svirke pada finalni dogovor,sve posle toga odbijam na finjaka.
Za iskusne i proverene dajem najčešće uz opasku 'Gledaj da slomiš to do kraja!' i to izgleda deluje protiv uroka-nikad nisu vratili sje...u opremu! Pu,pu.... :D
.--. --- - .--. .. ...
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: Ima nešto u tim bubnjarima...

Post by ProFTW » December 7th, 2013, 2:46 am

Ja sam po principu - you break it, you buy it.
Nemam problem da pozajmim, ali unapred stavim na sto da naknada štete sledi ukoliko ista nastupi. Da vidiš kako to deluje protiv uroka lol
ka-PAU
User avatar
Ghostnote
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 586
Joined: October 27th, 2007, 10:35 pm
Moj Bubanj: Sonor, Paiste, Remo, Gibraltar, Vic Firth

Re: Ima nešto u tim bubnjarima...

Post by Ghostnote » September 10th, 2014, 1:00 pm

Ima jedna fejsbuk grupa pod nazivom Bubnjari i bubnjevi. Uglavnom su u njoj bubnjari iz Hrvatske a ima ih nešto i iz Sr, Slo, BiH, CG, Mk. Ne sviđa mi se što se većina komentara na nečije pitanje svodi na sprdačinu. Retko ko ozbiljno odgovori. Na primer, momak pita čime da očisti bubnjeve a neki mu odgovaraju, odnesi u autoperionicu, ubaci u veš mašinu i takve gluposti. Vidim da postoji i animozitet prema onima koji imaju jeftinu (nekvalitetnu opremu). Pa se pitam da li se mi bubnjari kvarimo kao ljudi i gde je nestala ona dobra volja da se nekom pomogne dobrim savetom.
User avatar
RLRRLRLL
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 693
Joined: July 24th, 2010, 5:21 pm
Inspiracija: muzika...
Location: Vrsac/Zemun

Re: Ima nešto u tim bubnjarima...

Post by RLRRLRLL » September 10th, 2014, 1:45 pm

Pravi bubnjari su ovde (ne na nekakvim facebook stranicama). Kolegijalnost i dobra volja su ovde vidljivi na svakoj strani bilo kojeg posta. Ako su se neki od tih ljudi i prijavili ovde vrlo brzo su postali neaktivni jer ovde na gluposti niko i ne obraca paznju pa im je iz tog razloga besmisleno i da dolaze.
Ipak je ovo jedini balkanski forum bubnjara i mislim da samo ovakvima kao smo smo mi ovde ima mesta. Sa razlogm ovde sve ove godine.
Zivi bili dobri ljudi :chears:
Art, action, reincarnation...
User avatar
Knjaz
Dobošar
Dobošar
Posts: 65
Joined: May 9th, 2014, 12:56 am

Re: Ima nešto u tim bubnjarima...

Post by Knjaz » September 10th, 2014, 3:16 pm

Stara boljka nasih ljudi ja sve znam ti si glup jer ne znas.
Mene nije sramota da pitam sta ne znam, ma da verovatno znam i vise od ovih koji su popili svu pamet sveta.
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Ima nešto u tim bubnjarima...

Post by Matija » September 10th, 2014, 5:20 pm

Lako je iza interneta sakriti se i blatiti druge. Ovde ipak vlada neka zdravija atmosfera i ljudi su itekako voljni da pomognu i podele iskustvo sa drugima. Drago mi je da nam je forum opstao kao takav, jedino mi nedostaju druženja uživo... Mogli bismo stvarno tamo kad prođe septembar malo da krenemo u planiranje jednog lepog okupa. :)

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Ima nešto u tim bubnjarima...

Post by downbeat » September 10th, 2014, 6:41 pm

Ja volim da kažem: svi smo mi veliki jebači iza tastature, ali kad pička dođe, kita pada.
..to posebno važi za te gore navedene.
Ljudi svoje komplekse i nedostatke liječe na takav način.. pa to ti je + što je internet omogućio svakoj budaletini da kaže ono što mu padne na pamet.
Nije mozak za svakoga. Bolest ne bira.

Sa druge strane, ovaj forum je stvarno super.. može se naći mnogo korisnih informacija.. pročitati i poneka zajebancija.. Mnogo ličnog iskustva je podjeljeno na ovom forumu, tako da neko ko ulazi u svijet bubnjeva jako brzo može da formira neko mišljenje o nekoj komponenti, tehnici..samom bubnju itd itd.
Nekih 10 godina sviram bubanj.. a od toga sam preko 8 godina aktivan član ovog foruma.. i mogu reći da dosta stvari koje znam vezano za svima nama dragi instrument sam pročitao ovde i na taj način formirao neko svoje prvo mišljenje o nekoj stvari. Vidim negdje nešto: e Matija je negdje napisao da je to dobro.. ili Drobac je postavio taj link-sjećam se... ili.. baš me zanima kako ovo zvuči, sigurno Mare zna itd itd..
Prije je bilo mnogo više ljudi na ovom forumu (generalno, na forumima), ali valjda to tako ide.. fejsbuk i ostali pizdarije...

www.bubnjari.com

Image
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Ima nešto u tim bubnjarima...

Post by Woody » September 10th, 2014, 10:12 pm

Fenomen socijalnih mreža... Meni to izgleda kao vrhunski utopistički spoj komunizma i demokratije... svi imaju pravo glasa i svi se osećaju pozvani da komentarišu bilo šta. Zvuči idealno, ali je u praksi jednaka propast kao i sa pomenutim društvenim uređenjima jer o ukusima TREBA raspravljati, tojest nije svako validan da uopšte učestvuje u ozbiljnim temama. Možda se čini elitistički, ali pričam u kontekstu fejzbuka, jutjuba i ostalih masovnih poligona za vežbanje ega gde zaista 99% pisanja ne služi ničemu!

Mislim da ovaj forum opstaje zbog profilisanog karaktera njegovih članova - bubnjara. Ima i nas raznih, ozbiljnih, neozbiljnih, iskusnih i neukih, blagih i svadljivih, ali u jednom se svi slažemo i jedno nam je najbitnije - bubanj! Jedan od najkompleksnijih insrumenata koji spaja automehaničarske sposobnosti sa umetnošću, iziskuje spretnost, domišljatost i sluh i izgrađuje karakter. Ovo nije socijalna mreža gde ljudi pišu stvari da bi ih sami posle čitali, niti da bi izazivali kojekakve reakcije okoline, već se uglavnom radi o razmeni informacija i mišljenja koji stvarno sveukupno prave jednu jako korisnu, interaktivnu sredinu.

Buahh... počinjem da zvučim kao za dnevnik :p jako mi je drago da svi shvatamo vrednost ovoga i da se članstvo na ovom forumu ceni, koliko god nas ima. Okupljanje - obavezno! :chears:
The Sea, The Sea
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Ima nešto u tim bubnjarima...

Post by downbeat » September 10th, 2014, 10:22 pm

Jedan od najkompleksnijih insrumenata koji spaja automehaničarske sposobnosti sa umetnošću, iziskuje spretnost, domišljatost i sluh i izgrađuje karakter.
:) ..odlično! :)
User avatar
Goatbeard
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1121
Joined: April 26th, 2009, 12:04 am
Inspiracija: Tony Checkers & many more

Re: Ima nešto u tim bubnjarima...

Post by Goatbeard » September 12th, 2014, 10:23 am

Atmosfera ovog foruma je posebna, u 99% slučajeva zdrava. Princip "ko pita, ne skita", uvek je dobar pristup na Internet okupljalištima i taj duh, ovde prisutan, moramo održavati i hraniti novim pitanjima i zagonetkama. Semper anticus! :chears:
.--. --- - .--. .. ...
Post Reply