Studio za probe (koji valjaju, iskustva i sl)

Anegdote i doživljaji sa svirki, priče o bendovima, sadašnjim, budućim projektima kao i sve ostale drums/drummers related teme

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
Aleksandar
Dobošar
Dobošar
Posts: 99
Joined: February 23rd, 2008, 4:08 pm
Inspiracija: Dave Weckl, Buddy Rich, Derek Roddy
Location: BG

Re: Studio za probe (koji valjaju, iskustva i sl)

Post by Aleksandar » March 16th, 2008, 4:59 am

Cunami na Novom Beogradu je odličan studio(2 in 1). U prvi gde najčešće idemo je Tama SuperStar doduše sa sjebanim plastikama al Tama je to... U drugom je neka Yamaha, nisam obraćao pažnju koja, nisam neki ljubitelj iste. Jel bio neko u 15? Treba tamo da bude neka audicija za svirku pa me interesuje koji bubanj, činele imaju?
THE TRUTH IS OUT THERE.
User avatar
alexa
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1875
Joined: February 28th, 2008, 4:54 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters, Sabian, Zildjian
Moji bendovi: Violent Chapter, Tea Break
Inspiracija: Bubanj
Location: Beograd
Contact:

Re: Studio za probe (koji valjaju, iskustva i sl)

Post by alexa » March 17th, 2008, 7:03 pm

Sranje studio, zadnji put kad sam bio imali su Sonor baš kao taj što prodaješ čini mi se, 20" bas. Kažeš loše kože u Cunamiju, ček da vidiš ove. O činelama ni ne razmišljaj jer nikada nisu u pitanju činele nego cvetići iskrzani :smor: Toliko...neću grešim dušu, možda su "renovirali" mada sumnjam, godinama pričaju o tome al nikada ništa konkretno nisu uradili.
Zlo i napoako...666, 999
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: Studio za probe (koji valjaju, iskustva i sl)

Post by Ognjen » March 17th, 2008, 8:52 pm

Stanovita "petnestica"... Svirao sam tamo par puta pre nekoliko godina, o grdoce. Koza na basu koju u komadu drzi lepljiva traka, crash cinela koja ne proizvodi nikakav zvuk jer je potpuno izlomljena oko rupe, ... Nije bilo vruce doduse, ne secam se da li je bio klimatizovan, a i lako se prilazilo bubnju, nije moralo da se provlaci kroz pet cm izmedju cinele i zida.
User avatar
Aleksandar
Dobošar
Dobošar
Posts: 99
Joined: February 23rd, 2008, 4:08 pm
Inspiracija: Dave Weckl, Buddy Rich, Derek Roddy
Location: BG

Re: Studio za probe (koji valjaju, iskustva i sl)

Post by Aleksandar » March 17th, 2008, 9:10 pm

Crap... :sad:
THE TRUTH IS OUT THERE.
User avatar
Aleksandar
Dobošar
Dobošar
Posts: 99
Joined: February 23rd, 2008, 4:08 pm
Inspiracija: Dave Weckl, Buddy Rich, Derek Roddy
Location: BG

Re: Studio za probe (koji valjaju, iskustva i sl)

Post by Aleksandar » March 17th, 2008, 9:33 pm

Kako su onda svi termini popunjeni kad je takav krš? Valjaju li makar gitarska pojačala? Ja sam gitaristi iz zezanja rekao da pozove i pita za termin ali je on ozbiljno razumeo i pozvao kad ono svi termini popunjeni :wacko: :wacko: :wacko:
THE TRUTH IS OUT THERE.
User avatar
pedja_gumeni
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1359
Joined: October 30th, 2007, 11:28 am
Moj Bubanj: Sonor, Mapex, Pearl, Zildjian, Paiste, Gibraltar
Moji bendovi: Me Gusto Bend, Ground Zero
Inspiracija: Kai Hahto
Location: Novi Sad Liman 1
Contact:

Re: Studio za probe (koji valjaju, iskustva i sl)

Post by pedja_gumeni » March 17th, 2008, 10:18 pm

Fiery wrote: nije moralo da se provlaci kroz pet cm izmedju cinele i zida.
lol lol lol lol

malo grebanje stomaka... :)


Ja iako imam priliku da pomerim bubanj malo dalje od coshka, ipak sabijam stomak na tih 5 cm. :)
WWW.MEGUSTOBEND.COM
User avatar
alexa
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1875
Joined: February 28th, 2008, 4:54 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters, Sabian, Zildjian
Moji bendovi: Violent Chapter, Tea Break
Inspiracija: Bubanj
Location: Beograd
Contact:

Re: Studio za probe (koji valjaju, iskustva i sl)

Post by alexa » March 18th, 2008, 3:26 am

Aleksandar wrote:Kako su onda svi termini popunjeni kad je takav krš? Valjaju li makar gitarska pojačala? Ja sam gitaristi iz zezanja rekao da pozove i pita za termin ali je on ozbiljno razumeo i pozvao kad ono svi termini popunjeni :wacko: :wacko: :wacko:
Verovatno je jeVtin i dalje. A i dobra je lokacija, Slavija, lako se stiže. Šta znam, imaš gomilu klinčurije kojoj je samo bitno da ima probu. Gitarska su ako me sećanje dobro služi neka Maršal kombo sranjca, sećam se da je baš bio Behringer Ultrabas od 300w, ma ništa posebno u svakom slučaju. Inače ima klimu, eto jedne svetle tačke :rolleyes:

Ako mene pitaš najbolji studio za tonske probe trenutno je Cunami na NBg. Mada čuo sam da su dobri i Chainsaw kod Vuka i taj Boom u Zemunu, al' to dok su novi, brzo sve to propadne. Cunami jedini i dalje drži do sebe i koliko to mogućnosti dozvoljavaju redovno održava svoju opremu.
Zlo i napoako...666, 999
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: Studio za probe (koji valjaju, iskustva i sl)

Post by Ognjen » March 18th, 2008, 12:05 pm

Chainsaw vrlo odrzava opremu i trenutno rade na prosirenju kapaciteta. Videcemo koliko ce to da drzi, ali ljudi su ulozili puno para i deluju ozbiljno.
User avatar
Aleksandar
Dobošar
Dobošar
Posts: 99
Joined: February 23rd, 2008, 4:08 pm
Inspiracija: Dave Weckl, Buddy Rich, Derek Roddy
Location: BG

Re: Studio za probe (koji valjaju, iskustva i sl)

Post by Aleksandar » March 18th, 2008, 5:54 pm

Ma u 15 je neka audicija za svirku u 3.gim pa im je kao blizu, ne moraju da se vuku po gradu. Cunami je i dalje vrh, idemo temo više od godinu dana. Dbbro, ako budu loše kritike moćićemo da se žalimo na opremu :wink:
THE TRUTH IS OUT THERE.
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Studio za probe (koji valjaju, iskustva i sl)

Post by MarcusS » March 18th, 2008, 8:53 pm

alek(sa) wrote: Ako mene pitaš najbolji studio za tonske probe trenutno je Cunami na NBg. Mada čuo sam da su dobri i Chainsaw kod Vuka i taj Boom u Zemunu, al' to dok su novi, brzo sve to propadne. Cunami jedini i dalje drži do sebe i koliko to mogućnosti dozvoljavaju redovno održava svoju opremu.
Mi smo u boom-u mesecima, i ništa ne propada, naprotiv, pravi se nova prostorija, i proširuje se biznis.
Spread the word! :)
User avatar
MikePortnoy034
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 278
Joined: October 23rd, 2007, 4:49 pm
Moj Bubanj: TAMA Rockstar
Moji bendovi: Equinox
Inspiracija: Mike Portnoy, Danny Carrey, Neil Peart...
Location: Topola-Beograd
Contact:

Re: Studio za probe (koji valjaju, iskustva i sl)

Post by MikePortnoy034 » March 18th, 2008, 10:29 pm

Imam ja jedno pitanjce u vezi stdija! Mozete li mi preporuciti studio koji ima opciju za snimanje proba (a da nije Orange) i u kom moze da se dobije iole pristojan snimak. Moj bend "Equinox" vezba u studiju Negative i necemo menjati lokaciju sigurno, medjutim on nema opciju za snimanje. Hvala unapred
https://www.facebook.com/pages/Equinox/69140483086
User avatar
Aleksandar
Dobošar
Dobošar
Posts: 99
Joined: February 23rd, 2008, 4:08 pm
Inspiracija: Dave Weckl, Buddy Rich, Derek Roddy
Location: BG

Re: Studio za probe (koji valjaju, iskustva i sl)

Post by Aleksandar » March 19th, 2008, 1:30 am

Cunami na Novom Beogradu. Snimanje probre je za džabe.
THE TRUTH IS OUT THERE.
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Studio za probe (koji valjaju, iskustva i sl)

Post by MarcusS » March 19th, 2008, 2:01 am

MikePortnoy034 wrote:Imam ja jedno pitanjce u vezi stdija! Mozete li mi preporuciti studio koji ima opciju za snimanje proba (a da nije Orange) i u kom moze da se dobije iole pristojan snimak. Moj bend "Equinox" vezba u studiju Negative i necemo menjati lokaciju sigurno, medjutim on nema opciju za snimanje. Hvala unapred
U boom-u je isto snimanje jedne probe free, ali to je varijanta sa samo jednim mikrofonom, ali to se savim solidno čuje! Dakle, čisto neki pregled situacije (koji je btw meni i mom bendu MNOGO značio, svašta smo izvalili na tom snimku).

One pesme što sam okačio na topiku "vaši radovi" su sa te probe, pa možeš da čuješ kvalitet. Važno je da se zabunom gazde pri kompresovanju /jedan klik manje/ čuje samo jedan kanal, tačnije, sa samo jednog zvučnika. Svega jedna pesma se čuje normalno tj na dva, ako želiš da čuješ kako je to ispalo, mogu ti cimnem na mail.

Inače, imaju profi opremu za snimanje, i dosta varijanti snimanja, puštali su nam neke snimke, stvarno je fenomenalan kvalitet.
Spread the word! :)
User avatar
Aleksandar
Dobošar
Dobošar
Posts: 99
Joined: February 23rd, 2008, 4:08 pm
Inspiracija: Dave Weckl, Buddy Rich, Derek Roddy
Location: BG

Re: Studio za probe (koji valjaju, iskustva i sl)

Post by Aleksandar » March 29th, 2008, 3:18 am

Bio sam na audiciji, srećom pa su je premestili u Orange. Bubanj nije loš, Tama, mada nisam video model. Plastike su u dobrom stanju, Evans Genera G2 plus su novijeg datuma. Jedina stvar koja me je nervirala je sjeban stalak za kontru koji nije mogao da se podigne, pa mi je kontra bila odmaknuta jedva dva prsta od doboša, što je prouzrokovalo letenje palice. Na svu sreću niko iz "žirija" nije primetio, tako da sam se izvukao. Najbolja stvar je što smo bili jedini metal bend.
THE TRUTH IS OUT THERE.
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: Studio za probe (koji valjaju, iskustva i sl)

Post by Ognjen » April 5th, 2008, 2:34 am

U Orangeu godinama ta kontra stoji tako. Kapiram da si imao srece da su ostale stvari u dobrom stanju, posto vidis koliko cesto saniraju kvarove lol
Post Reply