Sta vas nervira u vasem bendu?

Anegdote i doživljaji sa svirki, priče o bendovima, sadašnjim, budućim projektima kao i sve ostale drums/drummers related teme

Moderator: Supermoderatori

User avatar
Mzungu
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 267
Joined: February 27th, 2010, 1:23 pm
Moj Bubanj: Tama superstar custom,Anatolian
Inspiracija: Antonio Sanchez,Dave Weckl,Jeff Porcaro,Simon Philips

Re: Sta vas nervira u vasem bendu?

Post by Mzungu » April 20th, 2010, 2:55 pm

Mene nervira to sto mi non-stop bleje u dvoristu,pa ne mogu popodne da dremnem zbog njih.Maltene su mi deo dvorisnog inventara.Sto se tice proba,moze i po ceo dan,nije frka,samo da ima dovoljno piva.Pomalo mi i smeta ta neka vrsta lozenja,kao,mi cemo ovo,mi cemo ono...Znam da pricaju ljudi,nikad nije kasno,ali kad vidis kako sadasnji klinci prase,sta da trazis tu sa 3 banke,a pocinjes drugi put u zivotu?Opet,svidja mi se sto nas veze ta ljubav prema muzici i zato i ucim ono sto sam zapoceo pre 15 godina.I dokle god je tako,uzivacu u svakom udarcu palice,u svakom sitnom podjebavanju oko gresaka i svakom druzenju sa tim ljudima sa kojima delim tu ljubav prema muzici.
Who dares,wins!
User avatar
issuxx
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 628
Joined: July 12th, 2009, 1:23 am
Moj Bubanj: Pearl rhythm traveller
Moji bendovi: PSYRATS & Rapid Force
Inspiracija: colaiuta, pridgen, igor malesevic
Location: Beograd
Contact:

Re: Sta vas nervira u vasem bendu?

Post by issuxx » April 20th, 2010, 5:13 pm

Mzungu wrote:Mene nervira to sto mi non-stop bleje u dvoristu,pa ne mogu popodne da dremnem zbog njih.Maltene su mi deo dvorisnog inventara.Sto se tice proba,moze i po ceo dan,nije frka,samo da ima dovoljno piva.Pomalo mi i smeta ta neka vrsta lozenja,kao,mi cemo ovo,mi cemo ono...Znam da pricaju ljudi,nikad nije kasno,ali kad vidis kako sadasnji klinci prase,sta da trazis tu sa 3 banke,a pocinjes drugi put u zivotu?Opet,svidja mi se sto nas veze ta ljubav prema muzici i zato i ucim ono sto sam zapoceo pre 15 godina.I dokle god je tako,uzivacu u svakom udarcu palice,u svakom sitnom podjebavanju oko gresaka i svakom druzenju sa tim ljudima sa kojima delim tu ljubav prema muzici.
Znaci, lepo, svoje dvoriste svoj bend, ceo dan probe, to je najbolje. Nemoj mnogo da se zalis, Meni se ova tvoja prica mnogo svidja :)
User avatar
Mzungu
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 267
Joined: February 27th, 2010, 1:23 pm
Moj Bubanj: Tama superstar custom,Anatolian
Inspiracija: Antonio Sanchez,Dave Weckl,Jeff Porcaro,Simon Philips

Re: Sta vas nervira u vasem bendu?

Post by Mzungu » April 20th, 2010, 11:45 pm

E,da je dvoriste samo moje bilo bi full :)
Who dares,wins!
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: Sta vas nervira u vasem bendu?

Post by gajagus » April 21st, 2010, 12:01 pm

ja nemam tih problema ja kad zakazem probu nema nikog sem mene i ako se uspem dogovoriti sa sobom onda vezbam ako ne ja i onaj drugi ja sednemo i popijemo po jednu ...pa koga sisha ..D .. zato sluze semplovi itd zasto zavisiti od drugoga kad mozes sebe usavrsavati kao individuu ...kad dodje pravi bend lako je uskociti kad si u full speed aktivaciji......zasto zbog glupe motivacije nerazumevanja negodovanja neslaganja da TI izgubis motivaciju za svoje usavrsavanje ..neko ce kad tad primetiti tvoje prave sposobnosti.....a za to treba i podosta ozbiljnosti u samoukom usavrsavanju ...da ne filozofiram ...dalje :chears:
https://t.me/pump_upp
User avatar
Uljez
Dobošar
Dobošar
Posts: 87
Joined: April 2nd, 2010, 12:01 pm
Moj Bubanj: Sonor 2007 WP

Re: Sta vas nervira u vasem bendu?

Post by Uljez » May 1st, 2010, 2:09 pm

Mene konkretno zivcira dok mi gitarista dode iza leda dok ja vjezbam prije probe i stavi mi pred nos gitaru i ja se tolko userem da opadnem sa stolice :zuba:
User avatar
Ghostnote
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 586
Joined: October 27th, 2007, 10:35 pm
Moj Bubanj: Sonor, Paiste, Remo, Gibraltar, Vic Firth

Re: Sta vas nervira u vasem bendu?

Post by Ghostnote » May 20th, 2010, 1:54 pm

Nervira me stimovanje gitara i namestanje zvuka na procesorima i pojacalima pre probe gde se oni naljute kad je hocu da se malo zagrejem. Kod bivseg benda me je nerviralo to sto smo posle svake trece pesme pravili pauzu da momci malo cugnu piva i zapale pljugu. Te pauze su obicno bile po pola sata, tako da smo ukupno uspevali da odsviramo desetak pesama u 2 sata probe. Na kraju probe svi pijani sem mene. Nervira me kad neko predlozi da se skida pesma gde su zajebani bubnjevi, ja kazem da ne mogu da skinem, a oni kazu da ne moram bas tako da odsviram. Ja malo uprostim stvar, oni posle kazu: brate, ne ide tako bubanj. :blink:
Zato, braco bubnjari, kad god vidite da nesto u bendu ne ide kako je po vasoj volji, jednostavno izadjite iz benda. Evo, ja naprimer, imao sam krsh bendova i iz svakog sam izlazio kad mi se nesto nije svidelo, pa opet me svi traze.
User avatar
Dr.Killdrum
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 334
Joined: September 3rd, 2009, 8:00 pm
Moj Bubanj: Mapex, Paiste, Roland, OnTrigger

Re: Sta vas nervira u vasem bendu?

Post by Dr.Killdrum » May 20th, 2010, 5:18 pm

Ghostnote wrote: Zato kad god vidite da nesto u bendu ne ide kako je po vasoj volji, jednostavno izadjite iz benda. Evo, ja naprimer, imao sam krsh bendova i iz svakog sam izlazio kad mi se nesto nije svidelo, pa opet me svi traze.
Ista prica i kod mene...I predlazem isto svima...A sad sam sredio stvar...Sad sam ja osnovao bend pa se svi obracaju meni kad nesto treba i slusaju sta ja kazem...Muhuhuhaha...:D
The greatest battles are won not by the strength of arm,but the strength of will.
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Sta vas nervira u vasem bendu?

Post by MarcusS » May 20th, 2010, 7:53 pm

Ghostnote wrote:Nervira me stimovanje gitara i namestanje zvuka na procesorima i pojacalima pre probe gde se oni naljute kad je hocu da se malo zagrejem.
Haha, ja sam u statusu da mi ništa ne govore, već se gitarista samo okrene ka meni, i ništa ne kaže, ali kao da je sve rekao, tipa "možeš li da se obuzdaš čoveče..." Barem 5 puta me opomenu u toku tog "sklapanja i naštimavanja".
Spread the word! :)
User avatar
issuxx
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 628
Joined: July 12th, 2009, 1:23 am
Moj Bubanj: Pearl rhythm traveller
Moji bendovi: PSYRATS & Rapid Force
Inspiracija: colaiuta, pridgen, igor malesevic
Location: Beograd
Contact:

Re: Sta vas nervira u vasem bendu?

Post by issuxx » May 22nd, 2010, 2:41 pm

Pa ne mogu da verujem :D izgleda nas sve vezuje ista muka. Najbolje bi bilo da se onda mi bubnjari sa foruma organizujemo i napravimo bend samo od bubnjeva! Znaci ove gitariste i basiste izbacimo iz planiranja i uzmemo dva vokala da budu dobri pevaci. Tako da nema sta da stimuju glas pre probe, nego dodju raspevani i spremni da cekaju nas da se nastimujemo. I takav bend ionako ima da privlaci paznju sam po sebi, uspeh i zadovoljsto su zagarantovani!
WE ARE THE DRUMMERS YOU WILL BE ASSIMILATED, YOUR CULTURE WILL BE ADAPTED TO SERVICE US, RESISTANCE IS FUTILE
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Sta vas nervira u vasem bendu?

Post by lolekovin1991 » May 22nd, 2010, 2:53 pm

Svi imaju tu "slatku" muku... A inace, i meni je padalo na pamet da se pravi neki takav bubanj bend! :)
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Re: Sta vas nervira u vasem bendu?

Post by Miron » May 22nd, 2010, 2:53 pm

Meni je vrh kad basista u sred pesme na probi jednostavno namesta zvuk po 49867 puta....enough already!!!! :D
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Sta vas nervira u vasem bendu?

Post by Drobac » May 22nd, 2010, 2:58 pm

Ja nemam tih problema. Kada krenu da kenjaVu, ja udarim par rim šotova, kada ih krenu tikovi sa treptanjem, prestanu da se*u. :zuba:

Ali mi se dešavalo da mi gitarista u bivšem bendu sere što lupam kada štimuje gitaru, ali je zato savršeno legitimno da on drnda gitaru kad ja štimujem doboš. :smor: Sva sreća pa sam sa tim raskrstio.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Sta vas nervira u vasem bendu?

Post by Matija » May 22nd, 2010, 2:59 pm

ne ne, ne razumete, njegovo uvo cuje da se zica rastimovala za jednu stodvadesetosminu stepena, a i mozda je ipak bolje da se treble podigne za ova 4 herca, jer ce se osetiti razlika kad krene da svira solo na petoj zici. sve sami naucnici.

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Re: Sta vas nervira u vasem bendu?

Post by Miron » May 22nd, 2010, 3:00 pm

Matija za predsednika!!!! :chears:
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Sta vas nervira u vasem bendu?

Post by Matija » May 22nd, 2010, 3:07 pm

hahaha, a realno svi ste se bar nekad suocili sa takvim situacijama manje ili vise. a zato sta sad koji k***c ima da se stimuje dobos. ionako je preglasan. i tu chinu vise molim te nemoj da nosis na svirke, zbunjuje me kad ukljucim chorus na clean delovima, mesa mi se sa frekvencijama. lol

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
Post Reply