Sta vas nervira u vasem bendu?

Anegdote i doživljaji sa svirki, priče o bendovima, sadašnjim, budućim projektima kao i sve ostale drums/drummers related teme

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
Ghostnote
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 586
Joined: October 27th, 2007, 10:35 pm
Moj Bubanj: Sonor, Paiste, Remo, Gibraltar, Vic Firth

Re: Sta vas nervira u vasem bendu?

Post by Ghostnote » May 15th, 2015, 6:51 pm

Nervira me kad pevač(ica) misli da je dovoljno da kući nauči tekst pesme i da ne mora da dolazi na probe, a onda dođe na svirku i izgreši se k'o majmun(ica).
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Sta vas nervira u vasem bendu?

Post by downbeat » May 16th, 2015, 12:39 am

To je sindrom svih pjevača ili bar njih 87,9% sa kojima sa ja sarađivao.
User avatar
DjoleObr
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 382
Joined: August 23rd, 2010, 11:54 pm
Moj Bubanj: Premier APK, Paiste, Anatolian, Symrna, Stagg
Moji bendovi: Citizen X
Inspiracija: Kerim,Lopez,Harrison
Location: Obrenovac

Re: Sta vas nervira u vasem bendu?

Post by DjoleObr » June 20th, 2015, 10:07 am

Trenutno nemam problem sa basistima, samo sa gitaristima. :D Kad krenu price o pedalama procesorima, schehterima sa 8 zica, raznoraznim dropovima d,c,b,E... Ma haos, da imam neku vlast, sve gitariste bih oterao na madagaskar pa nek izumru dostojanstveno. :D

Code: Select all

https://www.youtube.com/user/DjoleObr/videos
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Sta vas nervira u vasem bendu?

Post by MarcusS » November 27th, 2015, 3:16 pm

Malo da oživimo off topic teme :)

Basista nam je otišao u Kinu da predaje Engleski, nismo imali probu ever since iako je pre 6, 7 meseci krenula priča o novom basisti koji želi da svira, i pristao je, i poslat mu je deo repertoara da se spremi... U suštini sve zavisi od gitariste koji je "u obavezama" da nismo mogli da potegnemo probu za tih 7, 8 meseci. Frapantno mi je koliko je to protraćenog vremena a da neko može da se zavarava kako je sve to posledica toga što je u obavezama a ne jer je lenj.
Spread the word! :)
Mile
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 17
Joined: November 30th, 2018, 12:00 am
Moj Bubanj: Yamaha-Stage Custom
Inspiracija: Mike Portnoy

Re: Sta vas nervira u vasem bendu?

Post by Mile » March 2nd, 2020, 11:12 am

Najviše me nervira tonska proba koja za bubanjeve i 6 mikrofona traje max 10 min. a za gospodu sa jednim mikrofonom (jedinica, ccc) traje bar isto toliko, a nekad znaju i po 20 min da drndaju mix. Posle kad se sve namesti i počne svirka, pola benda uglavnom traži da se pojača u toku svirke a bubanj naravno ko j..e.
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Sta vas nervira u vasem bendu?

Post by Woody » March 7th, 2020, 5:23 pm

Mile wrote:
March 2nd, 2020, 11:12 am
Najviše me nervira tonska proba koja za bubanjeve i 6 mikrofona traje max 10 min. a za gospodu sa jednim mikrofonom (jedinica, ccc) traje bar isto toliko, a nekad znaju i po 20 min da drndaju mix. Posle kad se sve namesti i počne svirka, pola benda uglavnom traži da se pojača u toku svirke a bubanj naravno ko j..e.
Kad god sam radio kao tonac, bilo u studiju, bilo na svirkama i koncertima, muzičari su morali da se disciplinovano jedan po jedan nameštaju, davao sam svakome proporcionalno vremena za tonsku i nameštanje monitoringa. Ako namestiš zvuk bubnja za deset minuta, a isto toliko nameštaš vokal, to ne znači da si ti zakinut po broju mikrofona, nego vokalista treba da se ubrza. Tonska ne služi sa vežbanje skala i raspevavanje, valja doći spreman i zagrejan, kad počne svirka ja minimalno korigujem monitoring jer svaka veća promena tera bend da drugačije svira, a onda se raspadne mix, tonska pada u vodu i treba sve ispočetka... 'nisam čuo sebe celu svirku' ne priznajem jer je to trebalo rešiti na tonskoj probi. Naravno, ako su takvi uslovi da je tonska prekratka ili postoji neko tehničko ograničenje (loša akustika, malo monitora, loši zvučnici...) onda ceo bend mora da se nosi sa tim i da istrpi zarad višeg cilja.

Topla preporuka, većina problema ovog tipa se rešava in-ear monitoringom. Treba se navići na slušalice, tako da je bolje što pre početi sa navikavanjem :thumbup:
The Sea, The Sea
User avatar
Goatbeard
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1121
Joined: April 26th, 2009, 12:04 am
Inspiracija: Tony Checkers & many more

Re: Sta vas nervira u vasem bendu?

Post by Goatbeard » March 7th, 2020, 9:56 pm

Sve što je Vudi napisao, plus kilometraža.
Što više budeš svirao u različitim okruženjima, manje pažnje ćeš obraćati na neke stvari, naročito ako ste upucani i opušteni.
Vremena za tonsku ponekad neće ni biti i to ide u rok službe.
Samopouzdanje je ključna stvar u svim prilikama. ;) :chears:
.--. --- - .--. .. ...
Post Reply