prodavnice bubnjarske opreme i kako ste njima zadovoljni?

Anegdote i doživljaji sa svirki, priče o bendovima, sadašnjim, budućim projektima kao i sve ostale drums/drummers related teme

Moderator: Supermoderatori

somborjazz
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 228
Joined: April 8th, 2008, 9:58 pm

prodavnice bubnjarske opreme i kako ste njima zadovoljni?

Post by somborjazz » January 19th, 2009, 12:28 am

Verujem da svi imamo raznorazna pozitivna i negativna iskustva sa prodavnicama/prodavcima bubnjarske opreme u Srbiji i ne bi bilo zgorega, po mom skromnom misljenju, da ih ovde i razmenimo jer mislim da je ovo najbolje mesto za to, svi smo ovde svoji!

elem, koliko ste zadovoljni ponudom, cenama, odnosom prema musterijama i sl.?
Kad ste nesto povoljno pazarili a kad niste, naleteli na neke popuste ili niste, bili nasamareni ili niste, itd?
Ili koliko ste zadovoljni mrezom prodavnica, tj nedostatkom istih u manjim mestima i da li postoji opravdanost za to ili ne?
Koliki su rokovi isporuke, da li se prodavci toga pridrzavaju?
i sve ostalo sto vam padne na pamet...
Evo, pocecu ja.
Kao sto vec rekoh u nekim ranijim postovima, kad sam kupovao poslednji bubanj, doslo je do toga da sam u paralelnom razgovoru sa dva prodavca spustio cenu kompleta za 700 eura.
Bubanj je isporucen u predvidjenom roku i prezadovoljan sam.
Uglavnom se snabdevam u Novom Sadu.
Mreza prodavnica po NS-u je sasvim zadovoljavajuca ali je na zalost ponuda prilicno tanka, kad se radi o kvalitetnijim i skupljim bubnjarskim stvarima.
Sve se radi po narudzbi, sto podrazumeva kaparu i neizvesne rokove isporuke, a pritom niste ni imali mogucnost probe zeljenog instrumenta a svi znamo da dva bubnja iz iste serije cesto razlicito zvuce. Cinele takodje.
Smeta mi i slaba ponuda plastika.Vise puta mi se desavalo da ne mogu da kupim ceo komplet plastika iz iste serije jerbo uvek neki od promera fali.A govorim o standardnim konfiguracijama, 10, 12, 14 i 12,13, 16. Izbor plastika za dobos je takodje sporadican i nekonstantan.
Izbor palica je dobar, metlica slab. Cene istih nize od evropskih, a dvostruke u odnosu na americke.
izbor sitnijih stvarcica, tipa sarafi, navoji i sl je mizeran i nekvalitetan.
Sve u svemu zna biti prilicno frustrirajuce i kad konacno skupite pare za nesto dobro, hm, cesto je tesko to dobro i naci!
Dosta od mene za pocetak, ako se neceg jos setim dodacu u sledecim postovima.
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Re: prodavnice bubnjarske opreme i kako ste njima zadovoljni?

Post by Miron » January 19th, 2009, 1:04 am

Sve moje bubnjarske shoping varjante su uglavnom vezane za Vladu (i dok je radio u sky-u i sad), i nikad ništa loše iz te saradnje nije proizašlo...Nisam imao mnogo iskustva sa drugim prodajnim mestima. Mitros mi je uvjek bio shit jel su nadrkani i sa stvaom i sa cenama...duplu pedalu sam kupio u music-trade-u i to je bila skroz super varjanta. Dobio sam je po ceni od 400 E (Iron cobra double pedal) a stigla je za 20ak dana. U ritam centru su ok, ono nisu namrgođeni i daju da se proba, ali osim koža i ponekad palica, njihove serije činela me ne zanimaju (SABIAN)...generalno skupi su!!!
Moram priznati da je shit što je retko prisutan veliki izbor bubnjeva i činela pa da probaš i pazariš. Bilo bi extra da je drugačije...ali ni u Evropi nije mnogo bolje...kad sam bio u Barsi obilazio sam naravno muzičke radnje...i to specijalizovane za bubnjeve. Tada je par palica vic firth Jack DeJohnette koštao 14.5eura, što je bilo nekih 1500 din, a u ritam centru su koštale 1100 din. Činele su bile onako neki jadibedusi, i jedan bubanj. Kad sam ih pitao a šta je sa opremom, on mi je rekao da se u principu naručuje i čeka iz amerike da dodje, dakle ne mnogo drugačije nego ovde. Isto mi je potvrdio i Marko Jelača ovdašnji bubnjar (svirao sa So sabiem) koji je već nekoliko godina u Barseloni. Tamo je poručio neki bubanj i čekao preko 3 meseca da mu stigne. Znači nije baš da je situacija nešto mnogo bolja. Ortak mi je u holandiji, pa sam ja njega slao u velike muzičke prodavnice da mi pogleda cene, i kad mi je poslao cenovnike, samo sam rekao blago srpskim bubnjarima (koji sviraju zildjian) jer imaju Vladu Migrića. Znači cene su skuplje i preko 100 eura nego li ih ja ovde plaćao.
Naravno, u Americi je jeftinije, a evo i prosvetljenja....Karlo svira bosphorus, za koji svi znamo koja je cena u Srbiji...super ride činelu možete uzeti za 200 eura. Karlo mi je pričao da je ne znam sa kim pričao na tu temu, u Americi te činele su oko 400 eura...baš koliko je ovde Zildjian i Sabian.
Mene recimo smara nedostatak neke "pomoćne" bubnjarske opreme, recimo dobrih practice padova za pedalu i sl. Al sve je to ono što ti se isplati to i kupuješ i prodaješ ono što brzo ide....jebiga...kad barataš sa malo kinte ulažeš u ono što će brzo da ti se obrne, osnovni principi tržišne ekonomije....
Sve u svemu, mnogo mi je bitnije da ljudi nisu drkadžije i da im nije samo stalo da uvale robu....a cene su takve kakve su, jebiga...
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: prodavnice bubnjarske opreme i kako ste njima zadovoljni?

Post by Drobac » January 19th, 2009, 3:51 pm

Miron wrote:Ortak mi je u holandiji, pa sam ja njega slao u velike muzičke prodavnice da mi pogleda cene, i kad mi je poslao cenovnike, samo sam rekao blago srpskim bubnjarima (koji sviraju zildjian) jer imaju Vladu Migrića. Znači cene su skuplje i preko 100 eura nego li ih ja ovde plaćao.
Mirone druze, ne moze se pricati na ovaj nacin. Da bi izracunao da li je neka stvar tamo skuplja nego ovde, moras da uvedes i druge parametre, kao sto je platezna moc. Ako je tamo plata 1000 evra (a mnogo je veca, jer pouzdano znam da je socijalna pomoc u Holandiji 800 evra mesecno, kolike su tek plate?) i cinela 300 evra, a ovde cinela 200 evra i plata 300 evra (i to je jos dobra plata), onda je cinela u Holandiji MNOGO jeftinije nego ovde.
Ja bih se vrlo rado menjao sa njima za njihove plate i njihove cene cinela.
Miron wrote:Mene recimo smara nedostatak neke "pomoćne" bubnjarske opreme, recimo dobrih practice padova za pedalu i sl. Al sve je to ono što ti se isplati to i kupuješ i prodaješ ono što brzo ide....jebiga...kad barataš sa malo kinte ulažeš u ono što će brzo da ti se obrne, osnovni principi tržišne ekonomije....
Sa ovim se slazem. Ima nekoih sitnica koje bi se lako i brzo prodale, ali ih nema. Konkretno, onaj Gibraltarov pad za noge. Bilo nas je 6-7 zainteresovanih, kad sam spomenuo, a nema nigde da se uzme.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
digrejzo
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 965
Joined: October 22nd, 2007, 6:58 pm
Inspiracija: Benny Greb, Danny Carey, Jon Rice
Location: motherfucking Vranje

Re: prodavnice bubnjarske opreme i kako ste njima zadovoljni?

Post by digrejzo » January 19th, 2009, 5:32 pm

Ako je tamo plata 1000 evra (a mnogo je veca, jer pouzdano znam da je socijalna pomoc u Holandiji 800 evra mesecno, kolike su tek plate?)
u holandiji se ljudi sa platom ispod 900 eura mesecno smatraju siromasnim
recimo da jedan lik koga sam upoznao preko neta, ima 26 godina i radi u DHL-u, ima zavrsen faks i zaradjuje 2700 eura mesecno ...

LIEK WTF :blink:
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Re: prodavnice bubnjarske opreme i kako ste njima zadovoljni?

Post by Miron » January 19th, 2009, 5:56 pm

Jasno je da je u pitanju ogromna razlika u standardu. Tu se slažem, ali za to nisu krivi distributeri. Jebiga isto je i sa svim ostalim...hoćeš da voziš mercedesa, bio u nemačkoj, španiji, sprbiji ili zimbabveu moraš isto da platiš...Ako distributer zildjiana u srbiji i holandiji dobijaju po istoj nabavnoj ceni činelu, onda tu nema pogovora...mada sam siguran da na zapadu dobijaju i niže cene nego ovi naši, jer što je promet veći to je i cena niža. Bolo bi do jaja da mogu da kupim zildjian ride za 200 umesto 400 eura, al ne može...jebiga...ima tu još jedna stvar čini mi se. Ljudi koji rade kao profesionalci i zaradjuju ozbiljno od sviranja ne razmišljaju mnogo o cenama, jednostavno kupuju jer od toga žive...Mislim navešću jako debilan primer...moj posao zahteva jako puno stajanja i normalno da ću kupiti obuću koja mi najviše odgovara bez obzira na cenu, samo da bi mi bilo udobno....nema veze što postoje klompe od 200o dinara, ako mi odgovaraju one od 4000 ja cu uzeti njih jer jednostavno čine da mi je lakše raditi. Kažem primer je debilan, ali tako je...verujem da ni jedan ozbiljan studijski muzičar u svetu ne razmišlja o cenama, e sad na žalost kod nas je to ogroman luksuz, jebiga, nije krivica distributera nego našeg sranja...
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: prodavnice bubnjarske opreme i kako ste njima zadovoljni?

Post by Drobac » January 19th, 2009, 6:22 pm

Nisam ja ni rekao da je to krivica distributera. Ja sam samo dao odgovor na tvoju konstataciju "blago srpskim bubnjarima", koja po meni bas i nije tacna.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
brainsaladsandar
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 504
Joined: October 22nd, 2007, 4:42 pm
Moj Bubanj: Mapex M Birch, Sabian, Tama Pedals
Moji bendovi: Burning Circle
Inspiracija: N. Peart, M. Portnoy, N. McBrain, C. Palmer
Location: Ruma
Contact:

Re: prodavnice bubnjarske opreme i kako ste njima zadovoljni?

Post by brainsaladsandar » January 19th, 2009, 7:01 pm

ajd što na lageru često nema onog što bih uzeo (od šrafa do kompleta bubnja, da ne nabrajam sad), najveći problem je što se dugo čeka da bilo šta stigne kad se naručuje
http://www.burning-circle.com
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Re: prodavnice bubnjarske opreme i kako ste njima zadovoljni?

Post by Miron » January 19th, 2009, 7:09 pm

Pa razmislite kako rade svetkse firme...imaju nekog iz nemačke ko ima naruči 50 kompleta bubnjeva i iz srbije ko im naruči dva, šta mislite kome prvom isporučuju??? A i šta ti vredi što u mitrosu imaš 58 rasličitih stratokastera od 1500 eura kad možda jedan dva rade da valjaju...jebiga...sve je to do ove naše zemlje...
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: prodavnice bubnjarske opreme i kako ste njima zadovoljni?

Post by Boris J » January 19th, 2009, 11:08 pm

odlichna tema...

mene najvishe nervira u vezi svega je mali izbor... mislim da je bash somborjazz pomenuo da chesto ne kupujesh bash onoshto bi voleo nego ono chega ima jer u tom momentu nemash IZBORA... to me je uvek najvishe nerviralo... jer kako ja da poruchim na slepo ride od 300 jura... ok barijanta kada sticajem okolnosti neko koga znash ima bash tu chinelu pa imash srece... ali ako ne... shta onda?

mislim da je sa plastikama danas bolje i da generalno izbor postaje veci ali chinele me najvishe nerviraju... tipa... ja ne sviram sabian, verovatno nikada ni neccu jer mi jednostavno ne odgovaraju za ono shto ja sviram (chitaj ne svidjaju mi se) ali njihov distributer je jedini (koliko god on skup bio) u chiju radnju udjesh i uredno mozesh da chukash 50 razlichitih modela 2 sata ako zelish... to se zove usluga... jbg, za moje neko shvatanje ja bi radije i platio neshto shto koshta npr 250 jura 280 ili 300 a da mogu pre toga da probam od te firme sve shto mi je palo na pamet pa da sam siguran shta radim...

u tom smislu (chisto usluge i ponashanja samih prodavaca + izbora u radnji) najpozitivnije ustiske imam sa ritam centrom (maric)... iako ponavljam sa cenama je po meni bezobrazan... ali usluga mi je ok... mitros s druge strane na neke stvari daje super cene (a ne neke opet ne) ali izbor im je uglavnom katastrofa...

lyra ima ubedljivo najboljeg prodavca i choveka koji ce ti uvek u svakoj prilici i svakom smislu pomoci (Dule Dzekac) ali opet nema neki preterani izbor chinela npr. (bubnjeva i hardware-a sada ima bash bash).

u principu lyra mi je najbolja all around a opet u ritam centru isto nikada nisam imao nikakvih iole neprijatnih iskustava (osim rachuna :) )

o vladi migricu sve naj i ako je bilo ko zainteresovan za mapex najtoplije preporuchujem da se obrati direktno njemu... uvek ce dobiti najbolje cene i najbolje informacije.

chuo sam i sve naj za kebca (distributer bosphorusa) ali sa njim nisam imao lichno nikakve kontakte pa ne mogu nishta napamet da pricham.

mene lichno najvishe boli shto ovde nema mesta u koje bi mogao da udjem koje bi imalo jedan zid ili bar jedan dva velika cymbal tree-a puna zildjiana i jedan bubanj pored pa da moze chovek lepo da zna shta da radi...

valjda sam dobro razumeo temu i ovo je valjda adekvatan odgovor...
User avatar
brainsaladsandar
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 504
Joined: October 22nd, 2007, 4:42 pm
Moj Bubanj: Mapex M Birch, Sabian, Tama Pedals
Moji bendovi: Burning Circle
Inspiracija: N. Peart, M. Portnoy, N. McBrain, C. Palmer
Location: Ruma
Contact:

Re: prodavnice bubnjarske opreme i kako ste njima zadovoljni?

Post by brainsaladsandar » January 20th, 2009, 2:30 am

ma meni je bzvz da ako imaš naprimer yamahu nemaš i sve rezervne delove za istu, ta prateća oprema bi trebalo da je bolje zastupljena, a ne da svako krpi od štapa i kanapa kako stigne, stalak ovaj pecaljka ona, kardan tamin, šraf perlov....
http://www.burning-circle.com
zoranm
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 167
Joined: November 4th, 2008, 7:38 pm

Re: prodavnice bubnjarske opreme i kako ste njima zadovoljni?

Post by zoranm » January 20th, 2009, 12:48 pm

Ako vam fale sitnice ja sam cesto taj problem resavao u Music-trade-u na zelenom vencu a pre par meseci otvorena je i velika radnja u ul.Milana Rakica.Moram da pomenem da u rednji radi Ćobi sigurno naj prodavac u Srbiji.Svratite i proverite mislim da ce vas prijatno iznenaditi.
Da inace postoji radnja i u Novom Sadu.
User avatar
kpzms
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 279
Joined: July 29th, 2008, 12:55 pm
Location: Zrenjanin

Re: prodavnice bubnjarske opreme i kako ste njima zadovoljni?

Post by kpzms » January 20th, 2009, 7:16 pm

Zadovoljan sam toliko da sam u Skaj Mjuziku cekao godinu dana kontra cinelu, da bi' na kraju uzeo pare i pazario je od Vlade...
Sto znaci, nisam zadovoljan sa prodavnicama, ali je Vlada OK.
:D
...da hocu da sviram, kupio bi' klavir...
User avatar
brainsaladsandar
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 504
Joined: October 22nd, 2007, 4:42 pm
Moj Bubanj: Mapex M Birch, Sabian, Tama Pedals
Moji bendovi: Burning Circle
Inspiracija: N. Peart, M. Portnoy, N. McBrain, C. Palmer
Location: Ruma
Contact:

Re: prodavnice bubnjarske opreme i kako ste njima zadovoljni?

Post by brainsaladsandar » January 21st, 2009, 3:11 am

da - i u skaju i u mitrosu kao da imaju neka druga posla, a ne da rade ono za šta su plaćeni
http://www.burning-circle.com
User avatar
drumsonly
V.I.P
V.I.P
Posts: 500
Joined: July 30th, 2008, 11:58 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn, Anatolian Cymbals, VF 5B & AJ1
Location: Belgrade
Contact:

Re: prodavnice bubnjarske opreme i kako ste njima zadovoljni?

Post by drumsonly » January 28th, 2009, 2:04 am

@ Boris J: Hvala na iscrpnom referatu. Popravicemo se, nadam se:)
Imas u Lyri od pre neki dan i 'skupe' Zildjiane, pa idi tamo i probavaj na onom Saturnu:)
Imas brdo sitnih delova u Lyri, a ako nema tamo ima kod mene:) ili kod vec nekoga od ovih matorih prevaranata na forumu:)

@Drumweckl: Nije zbog reklame, nego zbog toga sto sam najbolji:)))
Provalio sam da volis Weckla, pa sam te zato hejtovao:)))
MAPEX SRBIJA
User avatar
kpzms
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 279
Joined: July 29th, 2008, 12:55 pm
Location: Zrenjanin

Re: prodavnice bubnjarske opreme i kako ste njima zadovoljni?

Post by kpzms » January 28th, 2009, 10:49 am

Posto sam iz Zrenjanina, sa Migricem sam se jednom u Skaju video, i bio je ljubazan, za razliku od onog matorog celavog sa brcicima kojem sam rekao da mi pusi:
Ulazim u skaj, on drnda klavijaturu; kad' je odlucio da prestane sa sviranjem i da me usluzi:
-Dobar dan; sta od cinela imate?
(nije me ni pogledao)
-Evo, to tu sto vidis.
(komplet Planet Z visi na onim sranjima)
-Samo to???
-...
-Dolazim iz Zrenjanina, zvao sam i rekli ste da imate sve od Zildjiana?!?
-Ne znam...
-Pa, da li moze da se poruci?
-To ne radim ja.
-Nego?
-Najbolje je da dodjes od nedelje...
-A od palica sta imate?
-Nista.
-Nista???
-Nista.
(taman sam imao oko 1000 evra radi kupovine cinela; i razmisljem da li da izlomim tu klavijaturu o njega, pa da platim i odem; necu reko' sebi...)
-Nista, idem ja, a ti, mozda bi ti i dao neko da mu popusis da nisi toliko neljubazan.
Okrenuh se i odoh u Ritam Centar.
:D
...da hocu da sviram, kupio bi' klavir...
Post Reply