Da li vežbate?

Anegdote i doživljaji sa svirki, priče o bendovima, sadašnjim, budućim projektima kao i sve ostale drums/drummers related teme

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...

Da li vežbate?

Post by Woody » April 2nd, 2020, 9:57 am

Otkako je krenula ova virusna blokada, nemam uslova za vežbanje i baš mi fali. Doduše vežbam ponekad na padu, ali to nije neka zamena, pogotovo na duže vreme.

Da li imate uslova, pošto sad ima vremena napretek i koliko koristite ove (ne)prilike?
The Sea, The Sea
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Inspiracija: ...

Re: Da li vežbate?

Post by lolekovin1991 » April 6th, 2020, 3:11 pm

Posto sam se sklonio iz BG-a dok traje ovo sranje sa virusom, poneo sam bubanj sa sobom, tako da dnevno vezbam izmedju 3 i 5 sati.
Vremena i motivacije ne manjka, tako da koristim ovo vreme za vezbanje s obzirom na to da u BG-u nemam toliko vremena za to, a bas mi fali i potrebno mi je.

Sto se tice materijala za vezbanje, podelio sam sve na nekoliko oblasti od kojih neke pokrivaju vise segmenata sviranja (tehnika, dinamika, pokretljivost na bubnju, groove, dupla pedala...)

Trenutno radim Jost Nickel's Groove Book, danas pocinjem drugu nedelju Todd Suchermanovog Rock Masterclass-a.
Vezbe za tehniku ruku/nogu radim iz Stick Control, Accents & Rebounds, kao sa pojedinih sajtova (Drumeo Edge, Jp Bouvet, Louie Palmer...)

Imao sam problem da odaberem sta i kako cu da vezbam s obzirom na dostupnost vezbi, knjiga, DVD skola... vise od mesec dana sam birao sta cu i napokon sam napravio listu stvari kojih ima dosta, ali taman da stignem sve da radim.

Pocevsi sa vezbama pre nedelju i po dana, sve vezbam jako sporo. Vezbe pocinjem na 55bpm, bez obzira na to da li su ispisane u osminama, triolama ili sesnaestinama. Podesim metronom na 55bpm, odredim broj taktova (16-32), nakon cega se tempo automatski dize za 1 bpm za isti broj taktova. Sledeceg dana kada radim iste vezbe, tempo podizem za 1 ili 2bpm, u zavisnosti od toga sa kojim trajanjem nota baratam u vezbi.

Jedino duplu pedalu vezbam na najnizem tempu 70 bpm.
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...

Post by Woody » April 7th, 2020, 5:31 pm

Bravo i blago tebi! :) Mogao bi da to dokumentuješ u bubnjarskim dnevnicima?

http://www.bubnjari.com/viewforum.php?f=46
The Sea, The Sea
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Inspiracija: ...

Post by lolekovin1991 » April 8th, 2020, 2:58 am

Pokusacu ovih dana da nadjem vremena pa lepo da ispisem sve, s obzirom na to da se pored vezbanja bubnja i okopava basta :D
Goatbeard
Virtuoz!
Virtuoz!
Inspiracija: Tony Checkers & many more

Post by Goatbeard » April 8th, 2020, 6:15 pm

Zdravo svima!

Nadam se da ste dobrog zdravlja, to je najbitnije. :thumbsup:

Moj bubanj nisam video od jula, kad sam ga dao ortaku na korišćenje, a poslednji put sam čukao
negde u januaru, kod drugog ortaka.
Imam konge (od trećeg ortaka :D ) u sobi, ali trenutno samo skupljaju prašinu, nikako da započnemo druženje.

@Woody Da, pad mu dođe kao kilava zamena. mene drži 15-ak minuta i onda pređem na jastuke i krevet. :D
@lolekovin1991 Samo napred, uz bubanj i motiku iz ove frke izlaziš napucan, po svim merilima. :drummer: :seljak:

Živeli!
.--. --- - .--. .. ...
Goatbeard
Virtuoz!
Virtuoz!
Inspiracija: Tony Checkers & many more

Post by Goatbeard » October 24th, 2020, 1:42 pm

Narode, baš smo se olenjili na forumu, do besmisla. :/

Kako podnosite sva ova sranja s koronom, jeste mi živo i zdravo?
Meni mnoooogo nedostaju certi i svirka uopšte.
Ne sviram već godinu i jače, ali to nekako i potiskujem jer imam dosta obaveza, ali koncerti... :sad:
.--. --- - .--. .. ...
Post Reply