Pitajte Marka Đorđevića...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Re: Marko Đorđević, gost foruma 17.03. u 22h

Post by Loshme » March 18th, 2008, 12:40 am

Da li ti je problem da nam das neke svoje vezbe za duplu pedalu ??

To je bilo sve od mene !

Srecno na svirci !!! :hail: :hail:
golmanijev
V.I.P
V.I.P
Posts: 91
Joined: February 29th, 2008, 7:34 am

Re: Marko Đorđević, gost foruma 17.03. u 22h

Post by golmanijev » March 18th, 2008, 12:41 am

Dakle, hvala vam na druzenju, kao sto rekoh, ovaj topic ostaje otvoren, pa mozemo da nastavimo komunikaciju...

SVE NAJBOLJE DO SLEDECEG SUSRETA!!!!

MARKO
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Marko Đorđević, gost foruma 17.03. u 22h

Post by MarcusS » March 18th, 2008, 12:42 am

Marko, mislim da si promašio koje na prošloj strani, ali nema veze, ali pošto ćeš dolaziti, biće prilike da na miru odgovoriš na sva pitanja.

Članovima foruma mogu samo da poručim da nastavljaju da postavljaju pitanja, na njih će blagovremeno viti odgovarano.

Želim da ti se još jednom zahvalim na prisustvu i vremenu koje si posvetio forumu i njegovim posetiocima.

I lep provod na svirci večeras. :)
Spread the word! :)
golmanijev
V.I.P
V.I.P
Posts: 91
Joined: February 29th, 2008, 7:34 am

Re: Marko Đorđević, gost foruma 17.03. u 22h

Post by golmanijev » March 18th, 2008, 12:43 am

Pa meni je bilo najvaznije da levom naucim klackalicu koju koristim vec 20 desnom nogom (prsti-peta)... Dakle, kada sam to resio, sve ostalo je stvar interesovanja... u principu, sta god mozes rukama, probaj nogama!!!
golmanijev
V.I.P
V.I.P
Posts: 91
Joined: February 29th, 2008, 7:34 am

Re: Marko Đorđević, gost foruma 17.03. u 22h

Post by golmanijev » March 18th, 2008, 12:46 am

Obecavam da cu narednih dana pogledati sve i odgooriti na svako propusteno pitanje!!! ako sam nesto propustio, to je bilo zbog zelje da pisem brzo, a dajem iscrpne odgovore... Sve sto sam omasio, bice nadoknadjeno za koji dan, a nastavak na ovom topicu sledi ad infinitum!!

JOS JEDNOM POZDRAV SVIMA!!!!
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: Pitajte Marka Đorđevića...

Post by ProFTW » March 20th, 2008, 6:26 pm

poshto mi je bio pukao net :zid: kad se otvorilo ovaj thread sad koristim priliku da mraka "izbombardujem" pitanjima....

poshto sam pogledao klipove sa tvog novog dvd-a na youtube-u moram ovako da te pitam:
da li sam stelijesh bubnjeve ili neko to radi za tebe?
ako stelujesh sam koju tehniku koristish kod zatezanja matica (zvezda pattern ili redom idesh)?
da li se stimujesh prema nekoj odredjenjom noti?
kako postizesh da ti prelazi i timpani tako ne zvone (znam da ima veze sa donjom membranom ali shta god da uradim na mojim netje da pomogne)?
Koje koze koristish tacno?
koko podesavash visinu dobosha i u odnosu na to kako poedeshavash visinu kontre?

Shta mislish o gretch catalina maple?

tolko za sad...
enjoy m8 :zuba:
ka-PAU
golmanijev
V.I.P
V.I.P
Posts: 91
Joined: February 29th, 2008, 7:34 am

Re: Pitajte Marka Đorđevića...

Post by golmanijev » March 22nd, 2008, 12:39 am

u svojoj karijeri verovatno si svirao ili imao prilike da se družiš sa velikim sviračkim veličinama. Koje su na tebe ostavile najbolji utisak, i kao svirači i kao osobe, ne mislim samo na bubnjare?

A sad mislim samo na bubnjare. :) Koga ti kao bubnjara najviše poštuješ, da ne kažem ko ti je "najbolji", verovatno je omiljeni prava reč.

I koji su po tebi najbitniji kriterijumi za određivanje kvaliteta jednog bubnjara? Tehnika, raznovrsnost ritmova, brzina, šta god...
Da, imao sam prilike da sviam sa puno fantasticnih muzicara i moram da kazem da svako od njih nosi nesto sto vredi i sto je posebno... ALi, verovatno mi je kod svih njih najbliza ona crta koju i sam nosim, a to je predanost i posvecenost instrumentu i muzickom izrazu... A konkretno, saksofonista Eli Degibri fascinira zvukom velikim kao kuca, gitarista Lionel Loueke time sto ima najbolje razumevanje ritma i najinteresantnije ritmicko - harmonske "manipulacije" koje sam ikada cuo, Trombonista Eliot Mason mogucnoscu da na trombonu odsvira stvari koje ne mogu ni klaviristi na klaviru, njegov brat trubac Brad Mason prefinjenom lirikom, basisti Matt Garrison, Janek Gwizdala i Gary Willis su, svaki na svoj nacin pomerili granice moguceg na elektricnom basu, klavirista Eric Lewis od klavira pravi zvuk simfonijskog orkestra, perkusionista Danny Sadownick jede udaraljke.... Gregg Bissonette je jedan od najcistijih i najpreciznijih bubnjara, a kao covek e izuzetno drag i srdacan...

Sto se tice omiljenih bubnjara, najvise mi se dopadaju Ari Hoenig, Keith Karlock, Dan Weiss... Ova trojica su prvenstvano izuzetno kreativni bubnjari, sa prepoznatljivim stilovima i veoma interesantnim tretmanom instrumenta... Veoma muzikalni i veoma interesantni za slusanje... Naravno da volim "staru gardu" od Papa Joe Jones-a i Philly Joe Jones-a, preko Elvina, Tonija i Jack-a, pa onda Colaiuta, Weckl (iz doba pocetaka electric band-a i prvog videa, dakle pre evolucije), Husband, Trilok, Copeland i jos monooogooo druguh...
A sta cini dobrog bubnjaa? Pa, prvo i osnovno da je muzikalan, da ima dobar tajming i cvrst ritam, preciznost i dobar zvuk. Nakon toga, kao slag na tortu dolaze poznavanje ritma i metrike, raznovrsnost recnika kojim barata, improvizacija, kreativnost i jedinstven i prepoznatljiv stil u svirci.
golmanijev
V.I.P
V.I.P
Posts: 91
Joined: February 29th, 2008, 7:34 am

Re: Pitajte Marka Đorđevića...

Post by golmanijev » March 22nd, 2008, 12:54 am

ProFTW wrote:poshto mi je bio pukao net :zid: kad se otvorilo ovaj thread sad koristim priliku da mraka "izbombardujem" pitanjima....

poshto sam pogledao klipove sa tvog novog dvd-a na youtube-u moram ovako da te pitam:
da li sam stelijesh bubnjeve ili neko to radi za tebe?
ako stelujesh sam koju tehniku koristish kod zatezanja matica (zvezda pattern ili redom idesh)?
da li se stimujesh prema nekoj odredjenjom noti?
kako postizesh da ti prelazi i timpani tako ne zvone (znam da ima veze sa donjom membranom ali shta god da uradim na mojim netje da pomogne)?
Koje koze koristish tacno?
koko podesavash visinu dobosha i u odnosu na to kako poedeshavash visinu kontre?

Shta mislish o gretch catalina maple?

tolko za sad...
enjoy m8 :zuba:

Pa ovako, redom:

Sam stelujem bubnjeve (uglavnom), recimo na Montreal Drum Festivalu mi je bubnjeve nastimovao moj drug Mike Robinson, koji je direktor Evans kompanije i "hadzija stimunga", jako dobro to radi...Kada radim "klinike" na Drummers Collectve-u onda ih stimuje Yoichi Sato, koji je za mene najveci mag stimovanja...
Uglavnom koristim unakrsnu tehniku, mislim da je to ovo sto zoves zvezda paternom, dakle ne idem redom...
Ne stimujem se prema odredjenoj noti van bubna, ali na bubnjevima volim da postavljam ciste intervale, obicno veliku tercu izmedju dva gornja toma i kvartu izmedju bas timpana i srednjeg toma.
Ja volim bubnjeve koji "pevaju", ali kontrolisano, za to je najbolje stimovati gornju i donju kozu istovetno, dakle da zvuci isto udarac i sa jedne i sa druge strane. Koristim Evans G1 ili G2 u zavisnosti od zvuka koji trazim
Dobos je dovoljno visoko ako ne postoji sansa da udarim koleno rukom koja ga svira... Kontru podesavam tako da obe ruke mohu da se slobodno i lako krecu izmedju nje i dobosa, dakle ni visoko ni nisko...
Nisam svirao catalinu, a u principu mnogo vise volim stare Gretsch bubnjeve, dakle do 70-ih...

POZDRAV!!
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: Pitajte Marka Đorđevića...

Post by ProFTW » March 23rd, 2008, 2:13 pm

hvala na info :zuba:
ka-PAU
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: Pitajte Marka Đorđevića...

Post by ProFTW » March 29th, 2008, 12:58 pm

e aj taman tebe da pitamo poshto si ti skolovan bubnjar :heavy:

da li ima neko izricito pravilo koje zabranjuje koriscenje tradiotional grip-a na desnoj ruci za deshnjake?

moram priznatai lakse mi je (a u neku ruku i bollje) da ga drzim u desnoj, ali nisam primetio kod nijednog pro bubnjara da to radi...
molim te prosvetli nas.... :bend:
ka-PAU
User avatar
The Lad
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 236
Joined: October 23rd, 2007, 5:19 pm

Re: Pitajte Marka Đorđevića...

Post by The Lad » March 29th, 2008, 4:01 pm

I ja to radim :blush:
User avatar
digrejzo
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 965
Joined: October 22nd, 2007, 6:58 pm
Inspiracija: Benny Greb, Danny Carey, Jon Rice
Location: motherfucking Vranje

Re: Pitajte Marka Đorđevića...

Post by digrejzo » March 29th, 2008, 5:21 pm

same here, samo sto sam levoruk pa radim traditional grip levom rukom :)
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT
User avatar
Mare
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 764
Joined: January 13th, 2008, 10:51 am
Location: Austrija
Contact:

Re: Pitajte Marka Đorđevića...

Post by Mare » March 30th, 2008, 10:17 am

@ProFTW

-Nema pravila.
-Na pr. Billy Cobham jako vešto koristi trad. grip obema rukama.

-Imenjače, izvini na upadu u temu.
Ja nisam bubnjar, ja sam činelista
Dok ne probam lava, za mene je svinja kralj životinja
Svi instrumenti imaju dušu, samo bubanj ima muda
golmanijev
V.I.P
V.I.P
Posts: 91
Joined: February 29th, 2008, 7:34 am

Re: Pitajte Marka Đorđevića...

Post by golmanijev » April 2nd, 2008, 7:16 pm

Pravilo o tome je upisano u Bubnjarskom Zakoniku, izdanje iz '62. godine, plave korice. Clan 34. statuta o gripu izricito govori... :-) Nema pravila, naravno, sve je dozvoljeno, samo da zvuci kako treba!!

http://www.vicfirth.com/artists/marko_djordjevic.html
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Pitajte Marka Đorđevića...

Post by Drobac » April 2nd, 2008, 7:55 pm

Koliko dugo ti traje par palica?
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
Post Reply