Vezbe za misice

Ostale umetnosti, interesovanja, neobavezno ćaskanje...

Moderator: Supermoderatori

User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Re: Vezbe za misice

Post by Loshme » December 12th, 2008, 2:07 pm

nisam upucen sta su propadanja?

ja sam krenuo da radim sklekove i trbusnjake.

sklekovi:
-5 komada lol i tako pet puta
polako cu povecavati sklekove.
trbusnjaci:
-20 komada po pet puta

Drobac, ja ni ne mislim da ce mi pomoci oko brzine ili tako necega na bubnju, samo sam primetio da sam jako slab, ne mogu ni 5 zgibova da uradim pa sam odlucio da malo ojacam.

jel od ovakvih vezbi prstajes da rastes? :wacko:
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Re: Vezbe za misice

Post by Miron » December 12th, 2008, 2:21 pm

Sjajno...bitno je kad radiš sklekove da guraš u pet serija, ali u svakoj seriji da ideš do maximuma, dakle dok god imaš snage da se dižeš, i radiš pet serija sa pauzama izmedju maximalno od 2 min. Na ovaj način stimulišeš rad mišića, jer se mišić najbolje razvija kada je pod "pritiskom" tj tenzijom, i ako ga forsiraš, zato guraj u svakoj seriji maksimalno. Nema veze što u jednoj uradiš 10 a u drugoj 6, u trećoj 3....za trbušnjake svaka čast...ja sam ih uvek mrzeo, i jebu kičmu najstrašnije zato pazi da ih radiš pravilno!!! I uradi bar jednu seriju "leđnjaka" da ojačaš donji pojas pršljenova...
Propadanje ti je vežba gde stijiš između dve šipke koje su ti u visini kukova, uhvatiš se rukama za iste saviješ noge na gore i spuštaš se dole i dižeš na gore....ako si me razumeo svaka čast :D
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Vezbe za misice

Post by Drobac » December 12th, 2008, 2:26 pm

Miron wrote:Hm, ne bih se složio... :chears:
Pa hajde obrazlozi.
Ja recimo, imam jake podlaktice, a ne radim nikakve vezbe. Sve od bubnja.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Re: Vezbe za misice

Post by Loshme » December 12th, 2008, 2:27 pm

e hvala Mirone! :chears:

jel se to radi na razboju? znam na sta mislis ako se radi na razboju.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=D-B9TmOP0XU[/youtube]
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Re: Vezbe za misice

Post by Miron » December 12th, 2008, 2:33 pm

radi se na razboju....mada ne vidim kakve veze klip ima sa tim....a umesto razboja možeš i da staviš dve stolice jednu pored druge pa udri...
@Drobac: blago tebi...ja imam slabe podlaktice pa vežbam da bi mi se pojačale, jer me recimo to zeza kod sviranja. Blago tebi ako si uspeo da ih nagruvaš svirkom na bubnju...meni su ruke uvek bile tanke i slabašne,pa sad moram malo da pojačam. I Karlo mi je predložio neke vežbe jer mi je leva podlaktica mnogo slabija od desne, pa sad i to radim. U principu male grupe mišiće su odgovorne za finger kontrol, eventualno zglobove, ali kretanje preko seta obezbeđuju velike grupe višića....
User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Re: Vezbe za misice

Post by Loshme » December 12th, 2008, 2:38 pm

ma klip je zajebancija. lol
imam i ja jake podlaktice, i to samo od bubnja, ali opet kazem, mene ovo ne zanima zbog bubnja! stavio sam na tehniku jer sam sam mislio da mozda mogu da povredim zglobove ili tako nesto sto nije pozeljno za bubanj.
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Vezbe za misice

Post by Drobac » December 12th, 2008, 3:37 pm

Miron wrote:Blago tebi ako si uspeo da ih nagruvaš svirkom na bubnju...
Jbg, izgleda da su sve ove godine vezbanja blast beat-ova ipak necemu sluzile. :D
Miron wrote:U principu male grupe mišiće su odgovorne za finger kontrol, eventualno zglobove, ali kretanje preko seta obezbeđuju velike grupe višića....
Da tu se slazemo. Vece grupe jesu za kretanje po bubnju (znaci bicepsi), manje grupe su za brzinu. Mada, sad sam se setio, jesam pre jedno 4 godine stezao onu gumu da ojacam malo podlakticu leve ruke. Ali ne znam koliko mi je to pomoglo. Dok nisam seo za bubanj, i dobro oznojao du*e, nisam primetio neko poboljsanje.
Imas onu Jojo-ovu vezbu za podlaktice, da obrnes palicu unatraske, i drzis je prstima, time vezbas prste i podlakticu.
A sto se kondicije tice, uvek mozes i da odvrnes metronom na 200 bpm-a i radis 15 minuta singlova u 16-inama. Mislim, mozes i manju brzinu, ali kontas poentu. Vezbaj tako mesec dana i garantovano dobijas na kondiciji. Kad ti to postane lako, povecaj brzinu.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Chupavi_marko
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 230
Joined: March 6th, 2008, 12:53 am
Moj Bubanj: Mapex M Birch
Moji bendovi: jos nemamo ime!
Location: Beograd

Re: Vezbe za misice

Post by Chupavi_marko » December 12th, 2008, 3:53 pm

u svakom slucaju, ja predlazem trbusnjake i ledja da se rade, posto je esencialno imati dobu potporu u toku sviranja... pogotovo ako nemate stolicu sa naslonom... a ko radi trbusnjake trebao bi isto toliko i ledja da uradi, jer je moguce da se covek iskrivi na napred (tako mi rekose vise ljudi).
A eno pitajte marka djordjevica za vezbe :) koliko ja znam, on je pobornik u zdravom telu zdrav bubnjar :)
svet u koloru!
User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Re: Vezbe za misice

Post by Loshme » December 12th, 2008, 4:05 pm

mene zanima sta Vlada ima da kaze na sve ovo...
User avatar
Don Vicha
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 830
Joined: August 27th, 2008, 2:04 pm
Moj Bubanj: Ludwig, Rogers, Anatolian
Moji bendovi: The Bestbeat, Manisent, Bekstvo, Grupa JNA
Location: Beograd

Re: Vezbe za misice

Post by Don Vicha » December 13th, 2008, 12:42 am

Drobac wrote:Jedino ako budes radio cock push-up. :P
hahaha tenacious d :)
tommy69
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 26
Joined: October 30th, 2008, 3:17 pm
Contact:

Re: Vezbe za misice

Post by tommy69 » December 13th, 2008, 5:34 pm

ja radim odlicne vezbe za podlaktice,pa ako nekom treba objasnicu:)
istom tom vezbom se rade i tricepsi.inace sklekovi su zaista mnogo korisni.
ja ih uvek radim u serijama po 25.posle serije uradite istezanja a posle druge serije malo duze istezanje,i vezbu disanja(ima efekat gotovo kao meditacija.To radimo stalno na trenungu NInjutsu-a i vrx je stvar.)i tako dalje.
inace..ako rokate u teretani,radite skekove i trbusnjake obavezn0 na kraju treninga.kod sklekova porucujem obavezno varijantu kao sto je MIron objasnio za propadanja(sa stolicama)
Ognjen
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2009
Joined: November 23rd, 2007, 6:18 am
Contact:

Re: Vezbe za misice

Post by Ognjen » December 13th, 2008, 6:02 pm

Miron wrote:To mi je dobar fazon na onom DVD-u scenes from a memory, kažu da je J Myong uradio pred koncert 100 sklekova, a kao da ga zajebu pitaju ga koliko si uradio posle, on kaže 1000 :D
Realno gledano možeš da imaš najsavršeniju tehniku na svetu, ali bubanj jeste fizički zahtevan instrument, pogotovo što se najčistija tehnika zasniva na konstantnim kotrakcijama mišića, i relaksacijama naravno...pa dovoljno je samo pogledati slike Weckla, Colaiute ili recimo Tony williamsa, kolike bicepščine imaju...
A pogledaj Kolliasa, Roddyja, Romaina kako su kao stapici, a ne mozes reci da im fali izdrzljivosti.
I, s druge strane, predebeli Hoglan.

Znacajna fizicka kondicija ti treba samo ako snagom nadomescujes tehniku. Sto nikako ne znaci da poboljasnje opsteg fizickog zdravlja i kondicije nece pozitivno uticati na sviranje.
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Vezbe za misice

Post by Drobac » December 13th, 2008, 6:40 pm

Ognjen wrote:
Miron wrote:To mi je dobar fazon na onom DVD-u scenes from a memory, kažu da je J Myong uradio pred koncert 100 sklekova, a kao da ga zajebu pitaju ga koliko si uradio posle, on kaže 1000 :D
Realno gledano možeš da imaš najsavršeniju tehniku na svetu, ali bubanj jeste fizički zahtevan instrument, pogotovo što se najčistija tehnika zasniva na konstantnim kotrakcijama mišića, i relaksacijama naravno...pa dovoljno je samo pogledati slike Weckla, Colaiute ili recimo Tony williamsa, kolike bicepščine imaju...
A pogledaj Kolliasa, Roddyja, Romaina kako su kao stapici, a ne mozes reci da im fali izdrzljivosti.
I, s druge strane, predebeli Hoglan.

Znacajna fizicka kondicija ti treba samo ako snagom nadomescujes tehniku. Sto nikako ne znaci da poboljasnje opsteg fizickog zdravlja i kondicije nece pozitivno uticati na sviranje.
Upravo ono sto ja govorim. Kad smo kod Hoglana, zaboravio si Barkera da spomenes. :thumbup:
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Orgasmatron
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 272
Joined: September 20th, 2008, 10:32 pm

Re: Vezbe za misice

Post by Orgasmatron » December 14th, 2008, 12:59 am

A ja?? :D hahahahaha ja sam na dnu tog lanca ishrane djembelih pendreklija ali opet... :D hahahahaha
JA VOLIM SHUM KAD SHUSHKA KRV
I LESH U ZEMLJI SHTO GRICKA CRV
MENI SE PEVA KAD VIDIM CREVA
I KAD KRV SHTRCA IZ TVOGA SRCA AHA!
User avatar
Chupavi_marko
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 230
Joined: March 6th, 2008, 12:53 am
Moj Bubanj: Mapex M Birch
Moji bendovi: jos nemamo ime!
Location: Beograd

Re: Vezbe za misice

Post by Chupavi_marko » December 14th, 2008, 2:11 am

mislis ako su mrsavi da nerade vezbe? pogledaj npr fizikalce sa gradjevine... ima brdo sitnih likova, ali svi dizu po 200kg po ceo dan :) Žila je to :)
svet u koloru!
Post Reply