Putovanja i sve oko toga...

Ostale umetnosti, interesovanja, neobavezno ćaskanje...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Putovanja i sve oko toga...

Post by MarcusS » July 25th, 2012, 4:31 am

Kao veliki ljubitelj putovanja, otvaram svečano ovaj topik. Možemo se pohvaliti gde je ko bio, šta je ko video, a boga mi i uslikao.

Mislim da nema prikladnijeg klipa da se otvori topik od ovog malo ispod. Ja sam blago rečeno oduševljen.

http://www.autoblog.com/2012/07/24/meet ... z-g-wagon/
Spread the word! :)
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Putovanja i sve oko toga...

Post by Matija » July 25th, 2012, 1:09 pm

Objasnio je lik, baš sam juče gledao.

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
Maleni10
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 499
Joined: September 25th, 2008, 10:53 am
Moj Bubanj: Premier Artist Maple
Moji bendovi: Bajka bend
Inspiracija: Vinie Colaiuta
Location: Belgrade
Contact:

Re: Putovanja i sve oko toga...

Post by Maleni10 » July 26th, 2012, 1:31 am

Sjajno!
Ja sam se jedno vreme lozio, puno vise nego sada, da svako putovanje izmontiram u kratki filmic. Jednom probao i skontao da tako ljudima bolje sve docaras neko preko 2000 raznoraznih rotografija, a i voleo sam sa time da se zanimam. Evo jedan takav od prosle godine, sa malim drustvom kroz Djerdap, koji btw obozavam, ko jos nije bio tamo, pod hitno, nije daleko, priroda je vanserijska :thumbup:
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Putovanja i sve oko toga...

Post by MarcusS » July 27th, 2012, 4:50 am

Maleni10 wrote:Sjajno!
Ja sam se jedno vreme lozio, puno vise nego sada, da svako putovanje izmontiram u kratki filmic. Jednom probao i skontao da tako ljudima bolje sve docaras neko preko 2000 raznoraznih rotografija, a i voleo sam sa time da se zanimam. Evo jedan takav od prosle godine, sa malim drustvom kroz Djerdap, koji btw obozavam, ko jos nije bio tamo, pod hitno, nije daleko, priroda je vanserijska :thumbup:
Matori, ovo je odlično, i nešto što će ti verovatno i smeh i suze kačiti na lice za jedno deceniju i više. ;)

Ah, Đerdap... Skoro bio... Znao manje više sve o njemu, a opet pao na guzicu. Donji Milanovac izgleda kao da je neki primorski gradić, barem na delu oko obale. Uopšte, tu je Dunav ogroman i jako lako ga je zameniti za neko (malo prljavije doduše) more. Sve u svemu, prelepo.

Inače, jako jako volim da putujem i neretko poslednje pare ostavljam u nekoj od zemalja koje sam posetio... Kao najbolju dosadašnju "akciju" izdvojio bih krstarenje Baltikom gde smo obišli Štokholm, Turku i Helsinki (Finska), Talin (Estonija) i Riga (Letonija). To je trajalo 10ak dana, noću se putuje po totalno preteranim brodovima, danju se obilaze gradovi. Provod i sam doživljaj je bio blago je reći fenomenalan.

Od ostalih destinacija izdvojio bih Istanbul kao najunikatniji grad koji sam ikada video. Jednostavno se ne može opisati rečima koliko toga taj grad poseduje u sebi u svakom smislu, istoriskom, kulturološkom, građevinskom, itd. Od egzotičnih destinacija dospeo sam do Palma De Mallorce, jako je lepo, pogotovu "remote" plaže koje ostavljaju bez daha. Od ostalih gradova bih izdvojio Prag, Rim, sjajnu turu po Rumuniji i Transilvaniji (pogotovu Stari deo Sigišoare noću, neverovatno je lepo), Hajdelberg u Nemačkoj, Briž u Belgiji... U Nemačkoj sam obišao 7 gradova, SVAKI je lep i Nemačka će uvek biti Nemačka tamo je jebeno sve savršeno (jebe ih jedino Štokholm zbog obale, geo položaja i najlepših ljudi na svetu u svakom smislu, izgled, oblačenje, stil, moda, pa i Ajfoni... :) Ne smem da zaboravim Meteore u Grčkoj, nedaleko od Soluna, samo ću reći - W-O-W. U toj akciji smo se popeli na Olimp, ali to je već neka druga priča, manje turistička, a više akcija preživljavanja (bukvalno :) )

Mogu da se pohvalim da u martu 2013 idem u fuckin' Tokio, ko će to dočekati? ;) Početkom septembra me čeka Barselona na 7 dana... Veliku zahvalnost dugujem drugarima koji organizuju JAKO ali JAKO jevtina putovanja i da nema njih, ovo praktično ne bi bilo moguće, tačnije, Palma, Baltik, Tokio, Barsa... Ušteda je barem 50% od agencijskih cena, naravno, low cost letovi i spavanje po Hostelima /još nisam spavao u nekom lošem/...

Inače, kraj krajeva je Južna Amerija gde ću kad tad otići na jedno mesec dana, a nadam se i više i obići SVE.

Sa druge strane, najveća šupa ikada - Sofija. Ono su bukvalno vesele sedamdesete ali u ovom izdanju:

Image
Spread the word! :)
User avatar
RLRRLRLL
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 693
Joined: July 24th, 2010, 5:21 pm
Inspiracija: muzika...
Location: Vrsac/Zemun

Re: Putovanja i sve oko toga...

Post by RLRRLRLL » July 27th, 2012, 7:03 am

Crnogorci ne pustaju ulazak u njihovu drzavu sa starim licnim kartama....Toliko :zid:
Art, action, reincarnation...
User avatar
Maleni10
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 499
Joined: September 25th, 2008, 10:53 am
Moj Bubanj: Premier Artist Maple
Moji bendovi: Bajka bend
Inspiracija: Vinie Colaiuta
Location: Belgrade
Contact:

Re: Putovanja i sve oko toga...

Post by Maleni10 » July 27th, 2012, 3:04 pm

Da, Istanbul, kakav grad :wub: !!! Ta severnoevropska tura mi deluje skroz zanimljivo, meteori naravno, to svakako u neko skorije vreme bar nije toliko daleko. Bio skoro u Švici, super priroda, jako jako lepa jezera, al jbt, koja skupoća u pm :ohmy: . Posto se pržim na jezera nenormalno, sever italije ce biti prvi na tapetu sa jezerima Garda, Komo, Madjore..., koliko sam video na netu, sve neke snbovskomondenske šeme, trebace kinte, al ne žalim :D
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Putovanja i sve oko toga...

Post by lolekovin1991 » July 27th, 2012, 3:14 pm

MarcusS wrote: Sa druge strane, najveća šupa ikada - Sofija. Ono su bukvalno vesele sedamdesete ali u ovom izdanju:
Image
Ha, to je jedini grad van Srbije u kome sam bio, nažalost. Grad je odvratan
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Putovanja i sve oko toga...

Post by MarcusS » November 7th, 2012, 5:52 pm

lolekovin1991 wrote:
MarcusS wrote: Ha, to je jedini grad van Srbije u kome sam bio, nažalost. Grad je odvratan
Verovatno si išao na Metallicu? :D

Početkom septembra sam bio u Barseloni. Grad je jako lep, ali nisam doživeo impresije velike većine ljudi koji su tamo bili pre mene. Da se razumemo, grad je jako lep, i verovatno najviše "user friendly" od svih u kojima sam ikada bio u smislu da je sve optimizovano za bolji život samih građana (onako kako kod nas to nije slučaj). 3.000.000 stabala, 300km biciklističkih staza, enormno zelenih površina, trgića, klupica, sjajno organizovan gradski prevoz, sve je zaista perfektno.

Ono što bi se moralo obići kada odete u Barselonu: brdo Montjuic, tvrđava na vrhu zbog lepog pogleda, i na samom početku "uspona" nacionalni muzej umetnosti ispred koga je i čuvena magićna fontana. Za ljubitelje fudbalice (pa i one koji to nisu) - Nou Kamp je must must see. Ulaznica je 23e što je poprilično dranje ako mene pitate (ulaz u Vatikanski muzej je 15ak, a šta tamo ima da ne pričam), ali se obiđe sve, do samog terena, press soba, i sl. Spektakularno. Tibidabo je takođe must see, u pitanju je vrh planine na ivici grada, na vrhu je zanimljiva crkva i zabavni park u totalno nekom retro fazonu, na toj visini to je sve poprilično cool. Naravno, Barselona je ukratko grad FC Barselona i Gaudija, čuvenog arhitekte, na njegova dela ćete svakako nailaziti hteli to ili ne... Čuvena ali još nezavršena Sagrada Familina je na mene ostavila polovičan utisak. Nije toliko ni stara da bi imala tu neku istorisku vrednost, a skele, kranovi i tek započeti betonski stubovi su na sve strane...

Ukratko, gradu fali istorije, stari, zubom vremena nagrizli spomenici koji su preživeli i videli svašta... To je ono gde oskudeva Barsa ali nekome to nije bitno. Za mlade koji putuju sa društvom da bi se zezali i provodili, Barsa je raj na zemlji..
Spread the word! :)
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Putovanja i sve oko toga...

Post by lolekovin1991 » November 7th, 2012, 6:15 pm

Da, otišli dan ranije, onda ceo dan proveli po Sofiji šetajući, razgledajući. :)
Post Reply