Srbija da potpise ACTA? wtf?

Ostale umetnosti, interesovanja, neobavezno ćaskanje...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
trbica
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 233
Joined: April 13th, 2008, 5:59 pm
Location: Beograd

Srbija da potpise ACTA? wtf?

Post by trbica » February 24th, 2012, 10:39 am

User avatar
Goatbeard
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1121
Joined: April 26th, 2009, 12:04 am
Inspiracija: Tony Checkers & many more

Re: Srbija da potpise ACTA? wtf?

Post by Goatbeard » February 24th, 2012, 6:32 pm

Ovako,da se ne lažemo. Većina korisnika interneta kod nas preuzima kojekakve sadržaje koji su zaštićeni zakonima,nelegalno! Prvo,nikada se ne bismo naslušali dobre muzike da nije on-line piraterije. Tačka. Drugo,ja sam vrlo svestan šta radim u trenutku kada kliknem na download link i kada taj isti fajl kasnije delim sa ortacima.Isto tako znam da su cene albuma nerealno visoke za moj/naš skromni budžet i da nema šanse da ih kupujem kao što sam to radio od polovine '80-ih do,recimo, polovine '90-ih godina XX veka. Tada sam mogao za neku lovu (2 piva u kafiću) da kupim i licencna izdanja PGP-a,SUZZY-a, itd. sa nekim 'manama' - nema full booklet,ne stiže poster, ali sam imao ono što me zanima - muzika! Jednog dana kada se, i ako se, situacija ovde popravi pa ljudi budu mogli da odvoje 100-ak evra za omiljene bendove (albumi,koncerti,DVD...) možda možemo očekivati neko tržište sa vladajućim pravilima i zakonima. Do tada,uz gomilu drugih problema,pa i kulturološke prirode,nema ovde ni nagoveštaja normalnoj situaciji.
.--. --- - .--. .. ...
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: Srbija da potpise ACTA? wtf?

Post by gajagus » February 24th, 2012, 7:19 pm

ako se ACTA bude usvojila budite svesni da ce nam trebati opet 20 godina da se prilagodimo xx veku govorim o materijalnim mogucnostima jer se ne smesi ovde neka buducnost a to znaci da ce nam oduzeti maksimalni virtuelni uzitak koja nas lepi za ovu tastaturu jer je sve dzabe i na dohvat ruke prednost u tome jeste da cemo se zbliziti vise uzivo jedni drugima i dati uzivo svoje maksimalno i naravno realno ..u prevodu (kao sto je nakad bilo ) nije dzabe Srbija jedna od vodecih po koriscenju interneta i nije ni cudo sto nam je sve dozvoljeno tojest da smo po prirodi ko pusteni s lanca tako da ako se to desi sigurno ce se mnogo dati u mentalnom smislu ovog napacenog naroda i naravno da ce da boli u pocetku jer se oduzima nesto sto je duboko u nama :wicked: :chiroki.: a to je svemoc ...koja prelazi u tupost ..i zavist
https://t.me/pump_upp
User avatar
Goatbeard
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1121
Joined: April 26th, 2009, 12:04 am
Inspiracija: Tony Checkers & many more

Re: Srbija da potpise ACTA? wtf?

Post by Goatbeard » March 3rd, 2012, 4:46 pm

.--. --- - .--. .. ...
Post Reply